Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek szégyen, hogy tanári fizetésből összesen 900 ezer forint tartalékot tudtam összekaparni? - Politikamentes válaszok jöhetnek! fórum

Szerintetek szégyen, hogy tanári fizetésből összesen 900 ezer forint tartalékot tudtam összekaparni? - Politikamentes válaszok jöhetnek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. ,zumba (válaszként erre: 80. - 45e71ccc79)
2023. jún. 28. 09:44
Pedig büntetlenül a végtelenségig nem lehet kizsigerelni az emberi szervezetet. Amikor valaki azt mondja: jól lehet keresni, menj oda Te is dolgozni(bárhova): csak elfelejti mellétenni, hogy milyen áron....
83. ,zumba (válaszként erre: 79. - Jucika33)
2023. jún. 28. 09:38
Így igaz.
82. 45e71ccc79 (válaszként erre: 81. - 55Judit)
2023. jún. 28. 07:39
Abból is, mennyi a minimálnyugdíj? Szégyen...
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - 45e71ccc79)
2023. jún. 28. 07:36
... és a nyugdíjából is!
80. 45e71ccc79 (válaszként erre: 79. - Jucika33)
2023. jún. 28. 06:54

Teljesen igazad van! Az is durva, hogy pl. a buszsofőrök akkor keresnek "jól", ha egy hónapban dolgoznak 200-230 órát. Belegondolt valaki abba, mennyire sok ez, milyen felelősség van rajtuk?

Mindenkinek meg kellene tudni élni a béréből.

2023. jún. 28. 06:42
Nem tartom szerencsésnek, hogy azt próbáljuk elhinteni, hogy ha megtakarítást szeretnék, akkor a teljes állású munkám mellett vállaljak zsebbe plusz korrepetálást esténként. És ez a normális. Az pont azt jelenti, hogy a fizetésemből nem lehet megélni. Én is megtehetném, de nem fogom . Egyedül nevelem a gyerekeimet. Mégis mikor legyek velük, ha nem este? A cél az lenne, hogy ebben az országban is olyan legyen a minimálbér, amiből meg lehet élni, egyedülálló szülőnek pedig jusson hozzá olyan támogatás, hogy ne kelljen a gyerekeit állandóan magukra hagyva éjjel is dolgozni, idő előtt belerokkanni. És ez nem csak pedagógusokra vonatkozik, hanem általában minden bejelentett, legális munka után járó fizetésre.
78. jucika33 (válaszként erre: 8. - Biciklis_)
2023. jún. 28. 06:36
Én pedagógus vagyok. A vezetőknek és a helyetteseiknek aránytalanul felemelték a bérét kb. két éve. Így keresett annyit a helyettes. A mi fizetésünk nem ennyi. Mindenhol elérhető a pedagógus bértábla a neten. Amit ott látsz, bruttó fizetés. És az tényleg ennyi. Nincs hozzá ruhapénz, vagy cégautó, esetleg zsebbe borravaló. Ettől függetlenül tudjuk hogy rengeteg más szakmában sem adnak többet. És nem hiszem, hogy olyan sok embernek lenne ötvenmilliós megtakarítása. Én pl. egyet sem ismerek- bár a tanítványok között biztosan vannak, de ott nem turkálunk senki zsebében. A magyar fizetések nagy része olyan, hogy abból (pláne most) nem lesz megtakarítás.
2023. jún. 28. 06:07

Kedves FI!


Nem a te szégyened. Mondjuk az sem mindegy, hogy a fent emlitett összeg egy élet munkája után, 30-40 év vagy 2 év alatt gyűlt össze.


Nem tudom milyen szakos tanár vagy, de korrepetálni, magán órákat adni nem tudsz?


Sokaknak még annyi sincs, sokaknak sokkal több van. A élet ilyen. Mindig is ez volt és mindig is igy lesz.

76. globus (válaszként erre: 72. - Fisica)
2023. jún. 26. 10:04
Már kicsodálkoztam magam pár hete, mikor megtudtam, hogy negyvenes ismerősöm, aki amúgy pénzügyi területen dolgozott, váltott altalános iskolai tanítóra...
75. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 26. 10:01
Igen, ez úgyis csak fölösleges szócséplés, aminek úgysincs foganatja. Pedig kár, hogy pusztán érveléssel és eszmecseréven nem lehet megoldani ezt a helyzetet.
74. dfc04c70e4 (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2023. jún. 26. 09:23

Jó. Te így látod, én másképp.

De részemről ezzel le is zárom a témát, mert úgysem jutunk előbbre. Ez a továbbiakban is csak meddő beszélgetés lenne, gumicsontot nem rágunk. 🙂

73. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 26. 09:19

Ha a tanárok sztrájkolnak, attól még pár pedagógus tarthat gyerekfelügyeletet az iskolában tanítás nélkül. Pár hónap óriási nehézséget okozna. De tekintve, hogy mindenkit érintene, így például felvételi szempontjából senkinek sem okozna nagyobb hátrányt, mint más azonos korú gyereknek. Láttam, hogyan működött első osztályos gyerekeknél az online oktatás. Nem, nem ideális, mégis úgy volt.

Az pedig, hogy nekem semmi pár hónap nehézség. Nekem tényleg semmi, ha azt nézzük, hogy az érintetteknek nem pár hónap kellemetlenségről van szó, hanem a konkrét megélhetésükről évtizedeken keresztül. Nekem megér pár hónap nyűgöt az, hogy a gyerekem tanárainak ne kelljen egy életen át tengődniük, hanem egy emberhez méltó fizetést kapjanak.

72. Fisica
2023. jún. 26. 09:15

Pedig ez a megoldás.

Így viszont majd a megfelelő időben kapnak egy kis "alamizsnát", ami be is van ígérve és minden marad úgy ahogyan eddig.

Nekem pl 12 év végén nem is volt magyar tanárom, mert december végén elesett a jégen és agyrázkódása lett, alig volt helyettesítve az óra.

2-3 hetet szerintem bármelyik tantárgyból be lehet hozni. Még első osztályban is.


Pl ha bejárnak, de nem tanítanak akkor már rögtön van is felügyelete a gyerekeknek. De a lényeg is megvan, nincs oktatás.


Egyébként a közigazgatásban ugyanez van, csak nem sztrájkolnak, hanem szépen lassan mondanak fel (nyilván a többség csak panaszkodik és marad, mert nincs más, és nem is ért máshoz, ugyanakkor megélhetéshez nem olyan rossz, ha valaki azt a stresszt el tudja viselni). Én is kb 1,5 év alatt elvesztettem 4-5 munkatársat. Egyik jogász kolléga szeptemberben kezdett tanító néniként egy iskolában..szerintetek?:)

71. dfc04c70e4 (válaszként erre: 70. - PöttyösPanka)
2023. jún. 26. 09:08

Persze, hogy nem halnának bele a gyerekek. De belegondoltál abba, hogyan oldanák meg a szülők a még felügyeletre szoruló gyerekek elhelyezését? A szülőknek dolgozniuk kell. Még ha van is olyan szülő, akik kisebb gyerekkel van otthon, az is csak egy töredék. Max pár hónap, az neked semmi? De bizony óriási nehézséget okozna.

Online oktatás? Szerinted hogy valósítható meg első osztályban? Nagyobb gyerekeknél is nehézségbe ütközött. Igen, jól mondod: sajnos (ez hangsúlyos) már kipróbált verzió, ami nem igazán működött.

70. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 26. 09:00

Ne úgy értsd, hogy örökre vége. Ha a tanárok egyszerűen nem dolgoznának, amíg ilyenek a feltételek, akkor módosulnának a feltételek, és újra indulna az egész. Ha mindenki megtagadná a munkát, akkor pár hét, max pár hónapon belül belátnák, hogy változtatni kell. Annyi idő kiesésbe meg nem halnak bele a gyerekek.

Arról meg, hogy a szülők nem tanárok. Nos, a Covid alatt mégiscsak annak kezelték őket. Sajnos az már élesben kipróbált verzió, hogy a szülők otthon tanítják a gyerekeket.

69. dfc04c70e4 (válaszként erre: 68. - PöttyösPanka)
2023. jún. 26. 08:51

Tessék? Bocs, de ezt hogy képzelted el? Nem lesz oktatás, és kész? És mi lesz a diákokkal? Nőnek, mint a dudva? A szülők nem tanárok. Magántanárt megfizetni a szülők töredéke tud.

Értem én, hogy mire célzol. Értem, hogy azt mondod, hogy csak egy drasztikus lépés lehetne a megoldás. Értem, hogy arra gondolsz, hogy ha nem lenne tanár, akkor lépnének ott fent. De ez nem lenne kivitelezhető.

68. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 26. 07:24
Ha szeptemberben nem veszik fel a munkát a tanárok, akkor mi lesz az oktatással? Nem lesz, és kész. Máskülönben semmi esélyük. Amíg elégedetlenkednek, de közben végzik a dolguk, addig megy minden ugyanúgy. A zsörtölődés még közel sem elég motiváció a változtatásra azok számára, akik ebben döntéshozók. De egyáltalán nincs tanár, muszáj lépniük. Valamint igaz, hogy az oktatás már így is a búvárbéka picspiricse alatt van. De ha minden így marad, akkor csak süllyed tovább. Ennél lassan az is jobb, ha egyáltalán nincs.
67. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Guruló zselé)
2023. jún. 26. 04:54
Ha megnyugtat, nekem nincs..
66. Channa* (válaszként erre: 45. - Fisica)
2023. jún. 25. 23:26
Menjen mindenki, mert csak úgy lesz valami, így csak jót szórakoznak rajtuk.
65. 45e71ccc79 (válaszként erre: 64. - Főnix3)
2023. jún. 25. 21:31
Nem tudsz mást csinálni, csak azt, hogy elhagyod az országot, ha nem tetszik. Én nem akartam, nagyon sokáig. Viszont nem látok más megoldást.
64. Főnix3 (válaszként erre: 60. - 45e71ccc79)
2023. jún. 25. 21:19

Ez összetettebb, mint, ahogy leírod!

Ha nem mennek be dolgozni, eleshetnek az emberek a pénzüktől! Félnek az emberek, hogy elvesztik a munkájukat! Szólásszabadság van, de ha kinyitod a szád, megütöd a bokád! Gondolom te sem mész fel sztrájkolni egyedül.

Megszervezni meg elég kemény ezt egy olyan társadalomban, ahol az emberek sakkban vannak tartva! Én sem pattogtam, csak elhagytam az országot! 🤷🏻‍♀️

63. 45e71ccc79 (válaszként erre: 62. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 25. 20:56

Mi lenne a megoldás? Ez már politika, igen. Nekem lenne rá ötletem, bár nem vagyok szakértő. Az indexen is jelent meg egy lényeglátó cikk, 2007-es, de nagyon aktuális a mai napig:

[link]

62. dfc04c70e4 (válaszként erre: 60. - 45e71ccc79)
2023. jún. 25. 20:54

Igen. A többségnek valóban nem jó.

De szerinted mi lenne a megoldás? Azt hiszem, ezt itt már nem lehet kivesézni, mert abban már vastagon benne lenne a politika. Ha finoman utalgatunk, akkor is.

61. dfc04c70e4 (válaszként erre: 58. - Fisica)
2023. jún. 25. 20:52
Igen. De ugyanez vonatkozik az óvónőkre is. Ők is elégedetlenek. Lassan már óvónő sem lesz. A fiataloknak nem vonzó a pálya, nem lesz utánpótlás. Az óvodák lassan átmennek gyerekmegőrzőbe.
60. 45e71ccc79 (válaszként erre: 59. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 25. 20:50
Annak ellenére a többségnek mégis jó ez a rendszer. Ha nem lenne jó, akkor nem ez lenne.
59. dfc04c70e4 (válaszként erre: 56. - 45e71ccc79)
2023. jún. 25. 20:49
Örülj, hogy te megteheted, hogy fogod magad és gondolkodás nélkül külföldre mész. Sokan nem tudják ezt ilyen egyszerűen megtenni. Az okok különbözőek, hogy miért nem.
58. Fisica (válaszként erre: 57. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 25. 20:48
Igen így van, de azzal ami most megy semmire se mennek. Ezt pontosan tudják azok is akiknek szól ez az egész, de amíg a nagyobbik fele dolgozik, miért változtassanak?
57. dfc04c70e4 (válaszként erre: 51. - Fisica)
2023. jún. 25. 20:45
Igen, de ha szeptemberben nem veszik fel a munkát a tanárok, akkor mi lesz az oktatással? Már így is a béka picspiricse alatt van.
56. 45e71ccc79 (válaszként erre: 54. - Dfc04c70e4)
2023. jún. 25. 20:44
"Nézd! Ha így gondolod, akkor előtted a lehetőség. Menj külföldre, és boldogulj ott!" - én azt értem, megyek is. Csak ez sem megoldás. Pont a fiatalokat üldözik el. Gratulálok nekik!
55. timycat (válaszként erre: 38. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 25. 20:43

Legértelmesebb hsz!


Emberek, FI csak kíváncsi, felkavarja a vasárnapi pihit.


Másik fórumon elsírta magát hogy örül ha a hétvégéi szabadok, majd közli hogy július 1- augusztus 20-ig facverés van, amúgy meg csak kíváncsi.


Itt benyögött 2 számot, lehet veszekedni 😉

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook