Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus - Politikamentesen! fórum

Koronavírus - Politikamentesen! (beszélgetős fórum)


13900. plavalaguna (válaszként erre: 13898. - Channa*)
2020. szept. 26. 07:06

Szerintem egyszeruen nem egy nyelvet beszelunk. Ami nektek erthetetlen fogalmazas, avval mashol tokeletesen boldogulok.


Hol tartom.a penzem?? Hat ha hulye vagyok ahogy irod, akkor sehol, mert nincs is penzem ugye, egye hulyenek honnan lenne 😂🤣😂🤣

13899. plavalaguna (válaszként erre: 13898. - Channa*)
2020. szept. 26. 07:03

Pont hogy nem hiszem magam virologusnak.


Eleg sok linket betettem mar virologusoktol, amik magyarazo cikkek, vagy kutatasok, olvashattad oket.


Az hogy itt fennhejazol, meg kavarod a fogalmakat attol meg hulyeseget irtal.


Hiaba az iqd, ha nem beszeled az adott nyelvet. Ennyi. En nem magamrol beszeltem a posztban, hanem egy kommunikacios oroblemarol a tudomany kapcsan.


Sot, ha olvastad a hszeim, mar irtam ott is, hogy en kommunikacios szakembereket tennek most a kutatok melle, hogy atmenjen az emberek fele mi is tortenik.



Nem kell megsertodni, vagy varni az egyszeru magyarazatokat. Foleg tolem sem. Amit tudok ertek, eddig mindig leirtam itt.


Hja es nem tudom mibol gondolod, hogy rolam szolt a poszt??? Nem rolam szolt, hanem a tudosok problemairol. De azert kosz, hogy belefantazialtal engem is .

13898. Channa* (válaszként erre: 13897. - Plavalaguna)
2020. szept. 25. 22:36

Tehát, akkor tisztázzunk valamit.


Magas IQ<>szakmai tudással

Magas IQ<>ezermesterséggel

Magas IQ<>okosság

Magas IQ= jó logika


A nokedli nem jó példa, mert csupa közismert dolgokról szól, közismert nyelven. Ez nem szakmai nyelv. Ehhez nem kell semmit tudni, csak el kell lesni mamától;)


Egy szakma sokkal cizelláltabb, lehet ködösíteni és el lehet mondani érthetően, hogy miről szól. Nem úgy, hogy rögtön szakember legyen az ember, de legyen róla fogalma.


Pl. ha fáj a torka valakinek, akkor általában tudjuk, hogy torokgyulladásunk van, annak ellenére, hogy nem vagyunk orvosok. És honnan tudjuk? Mert valaki elmondta nekünk közérthetően/magyarul, hogy ilyen tünetnél ez a bajunk és nem azt mondta, hogy pharyngitis. Mert ha ezt mondanák csak, akkor a rohadt életben nem tudnánk, hogy mi a bajunk, csak annyit, hogy fáj a torkunk. Érted?


Jó, most azt hiszed magadról egy ideje, hogy virológus lettél. Hát, te tudod. Szerintem meg egyszerűen hülyeségeket beszélsz.


Az én szakmámban is lehet úgy beszélni, hogy senki ne értse meg és lehet úgy is, hogy akinek van egy kis affinitása hozzá az megértse. Úgy a banki részt, ahogy az IT-t.


Pont nem rég volt egy megbeszélésünk, ahol nem csak IT-sok voltak, és volt néhány kolléga, aki vagy nem akart úgy beszélni, hogy a nem IT-s is megértse vagy nem tudom...Egy idő után már én beszéltem, mert engem értettek. Persze, ha azt akartam volna, hogy fogalmuk se legyen, akkor csinálhattam volna úgy, de a cél nem az volt. És azzal, hogy lett rálátásuk az IT-s részre is, még nem lettek IT-ok. Nem tudom, hogy sikerül e megértened, hogy miről beszélek;)


Kíváncsi lennénk rá, hogy a te pénzed hol van. A kártyádon?


Az az igazság, hogy nem szeretek BK val egyetérteni, de veled kapcsolatban igen.

Az IQ-dat és az agyi kapacitásodat is rendesen lekicsinylem. Ha már személyeskedünk.


Aki felnőtt létére nem tud érthetően fogalmazni, képtelen a betűsorrendet tartani, helyesírási hibák nélkül írni, az nekem ne magyarázzon semmiről. Köztük a vírusról sem. Mert amit te magyarázol, azt végképp nem lehet megérteni az előzőekben felsoroltak miatt. Nagyon gáz vagy! Itt vered magad időtlen idők óta, százszámra írod az értelmezhetetlen hozzászólásaidat és azt gondolod, hogy mindenkit a seg.edből rángattál ki. Hát nem. Ezek nem mi vagyunk.

Ha azt szeretnéd, hogy értelmesnek tűnj, akkor kezdj el megtanulni írni, értelmezni, átadni érthetően az ismereteidet.:DDD Fejleszd a logikádat, hogy a minimális IQ-t elérd legalább.

13897. plavalaguna (válaszként erre: 13859. - Channa*)
2020. szept. 25. 22:03

"Elég szánalmas, ha valaki úgy érzi, hogy az ő munkájáról nem lehet közérthetően beszélni. Az ilyennek nem lehet túl magas az IQ-ja, ha már ezt hozzuk példának. Ugyan is a magas IQ-val rendelkező emberek képesek emberi nyelven is beszélni amellett, hogy van logikájuk, mert mint tudjuk az IQ puszta logika és semmi más;)"



wtf??? már bocs....

logika és semmi ,ás?? akkor menjél kérlekszépen be egy viruslaborba, és végezd a munkájukat. menj szerelj meg egy repülőt, Építs egy űrszondát, elemezd az adatokat...


tudod a tudomány egy nyelvcsalád, az a metódus... és azon belül is területenként másik nyelv.


ha adott nyelv szókészletét nem bírod, beszélhetnek neked rajta..


a nokedlis hasonlat jó volt.... én se tudok jobbat írni.


nem lehet rengeteg tudást egy két mondatban átadni. És követlőzhetnek hogy de magyarázzák el nekik, ok, be kell ülni az iskolapadba, meg a könyvek fölé, több területen megszerezni a gyakorlatot sokszor... na aztán utána el tudná magyarázni az ember.


ez olyan mint mit tudom én a siugrás.. ah van páyla, csak siléc kell, bárki tudja... na ugorj, le és összetöröd magad... vagy a toronyugrás a vizbe... Simán a csontod töröd edzés nélkül... már ahhoz is kell tudás, hogy csak megpróbáld.


És ezekről a dolgokról gondolják azt (ezekszerint te is?? ) hogy de nekem magyarázd el, okos vagyok...


ahhhaaa.... ha okos lenne, már a kérdést se így fogalmazná meg.

13896. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13893. - Érdekes73)
2020. szept. 25. 21:11
Na, erre én még nem figyeltem fel.
13895. Auróra2010 (válaszként erre: 13894. - Amaunet)
2020. szept. 25. 21:06
ja, kevés a l5 nap, nem biztonságos.
13894. Amaunet (válaszként erre: 13892. - Érdekes73)
2020. szept. 25. 21:01

Igen, jelenleg annyi.


De kétlem, hogy aki tünetmentesen eltölti a 10 napot az ne fertőzhetne a 11. napon, mikor bemegy az iskolába vagy a munkahelyére.

13893. Érdekes73 (válaszként erre: 13875. - Michelle.r)
2020. szept. 25. 20:58
Nekem az tetszik mikor a metrón azt is bemondják hogy tartsuk a távolságot :)
13892. Érdekes73 (válaszként erre: 13846. - Amaunet)
2020. szept. 25. 20:39
Már csak 10 nap a karantén...
13891. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13890. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 18:26

Bocs ezt nem Neked szerettem volna, hanem Enissának.


Az én szememben a szerv már április végén elvesztett a teljes hitelességét, mikor egyik nap még arról beszéltek nem lehet elkerülni a tömeges megbetegedést, majd két nap múlva már jött a május 2-án tetőzik a járvány hazánkban szöveg.

13890. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13888. - Michelle.r)
2020. szept. 25. 18:24

Én nem voltam nyaralni és nem a vírus miatt. De itt minden szórakozóhely és vendéglátó egység telve volt, már kb június közepétől.

Azon kívül focimeccsekre is lehetett járni teljes kapacitással, azaz amennyien csak szerettek volna, mégsem nőtt a betegek száma drasztikusan.

13889. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13886. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 18:05

A sajátkörnyezetemben azt tapasztaltam, hogy június eleje még szabályozott volt június vége is szép csendes volt, júliusban kezdtek nyitni a táborok, indult be a légiközlekedés, nyitottak a szállodák. Igaz nem annyi vendéggel, de nem voltak sötétek az ablakok.

Aztán a gólya táborokkal robbant a vírus. Nem tudok olyan ismerőst, akinek a gyereke ne fertőtődött volna meg a táborban, és így a család többtagja, vagy az egész. És ezt komolyan mondom, hogy én nem ismerek olyat, nem költői túlzás.

13888. michelle.r (válaszként erre: 13878. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 18:03
Szerintem az történik, hogy a "szerv" teljesen elvesztette a hitelességét. Mindenki igyekszik a rendeletet betartani és betartatni, hogy a saját sh.seggét védje. És ebben kb. ki is merül.
13887. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13885. - Globus)
2020. szept. 25. 17:53

Nem tudom mi lesz, legyünk túl rajta és senki ne haljon bele!...ahogy kívánom, hogy másba se.

Ha túléljuk és miért ne élnénk túl, majd megbeszéljük egy év múlva :)

13886. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13881. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 17:52
Az iskolának június közepén lett vége. Onnantól a családok, barátok nyaralni mentek, a szórakozóhelyek megteltek emberekkel, sporttáborok szerveződtek. Így értem az ereszd el a hajamat.
13885. globus (válaszként erre: 13881. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 17:49

Hát nem lesz egyszerű az ősz, ez már biztos.

Alapvetően október elejétől mindig több a meghűléses, lázzal, köhögéssel járó betegség. Vagy mindenkit tesztelni kell, vagy ráfogni, hogy "mezei" megfázás.

Aki hangosabban jajgat, azt tesztelik, aki türelmesen szipákol, krákog otthon, megússza :)

13884. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13881. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 17:48
A közepéig iskolaszünet volt. Az érettségizők május 13-én még távolságot tartva kellett, hogy érettségizzenek. A tömegközlekedésen akkor még kevesen voltak lehetett tartani a 2 ülésnyi távolságot. Júliustól kezdődött a freedom.
13883. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13879. - Globus)
2020. szept. 25. 17:47
Nagy valószínűséggel ők is tudják. Követik a az előírtakat, de tudják így nem lehet megállítani, sőt fékezni sem a vírust. De a parancsot meg.aszni nem lehet, mert szaporodik. :)))
13882. Flóra76 (válaszként erre: 13877. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 17:45
Szelektálás zajlik. A gyenge kiesik. Meg persze valami rejtélyes oknál fogva ritkán olyan is, aki egészséges, erős.....
13881. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13880. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 17:45
Júniusban még tuti, hogy nem. akkor még iskolaszünet volt.
13880. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13877. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 25. 17:40

Az ereszd el a hajam júniusban kezdődött, ami azt jelenti, hogy mondjuk két, vagy négy hét után drasztikusan emelkedni kellett volna a betegek számának, mégsem ez történt. Auguszt 20 után indult emelkedésnek, majd szeptember 5 körül berobbant, az előzőekhez képest drasztikusan.

Egyébként, igen én is azt mondom, mindenkinek el kell kapni, de legalább is a többségnek. Mert, amíg lesz egy vírusos beteg és az nem egy olyan remete, aki a közösségtől elzárva él valamelyik hegyen, addig innen nem fog elmenni a vírus. Maszk, ide távolságtartás oda.

13879. globus (válaszként erre: 13878. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 17:38
Kibírtad, hogy nem magyaráztad el nekik, ebben nincs semmi logika? :DD
13878. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13875. - Michelle.r)
2020. szept. 25. 17:36

Vasárárnap voltunk színházban. A színház előtt lázmérés, bent maszk és kézfertőtlenítés.

Majd jön a két felvonás közti szünet. Másfél óra után az emberek, kimennek levegőzni, kint mindenki leveszi a maszkját. Nemhogy másfél, de van, hogy 30 cm sincs a büfé mellett a levegőn az emberek közt.

13877. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13867. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 17:24

Nem bonyolult a dolog szerintem. A világon mindenhol, ahol megjelent a vírus kb. június végéig, július elejéig szigorítások voltak. Iskolák, szórakozóhelyek zárva voltak, de még a játszóterek is.

Aztán a sok megszorítás után jött az ereszd el a hajam..haverok, buli, fanta.

Ha ennek a vírusnak nem fontos a száraz meleg, márpedig, azt mondták melegre nem érzékeny, akkor a kontaktok megnövekedése a lényeg.

Most az a fontos átessen mindenki a fertőzésen, ki így, ki úgy és menjen minden a régiek szerint.

13876. michelle.r (válaszként erre: 13842. - Unom)
2020. szept. 25. 17:21
Nem tudom, mit gondoljak. Felveszem a fonalat egy kicsit, aztán visszatérünk. Fogalmam sincs honnan veszi ezt.
13875. michelle.r (válaszként erre: 13840. - _Berry_)
2020. szept. 25. 17:20

Utána nézek a jelenlegi munkásságuknak, mert napok óta úszom egy projekttel, le vagyok maradva. Levegőbe meg nem akarok beszélni.


Lövésem nincs, mikor, miért mondott ilyet, mire alapozza - mármint, hogy fertőzöttek a stick-ek.


A pánikkeltést sajnos nem csak ez meríti ki, hanem a main stream kommunikáció :(


Nem orvosként is egyetértek azzal, hogy a vírus nem mindenkire veszélyes. Én pl. rengeteg emberrel találkozom, nyáron volt, hogy pozitívakkal is, minden pénteken tesztet csinálok negyedik hete. Nem tudom már komolyan venni ezeket az intézkedéseket. A villamoson legyen rajtam maszk, de az étteremen nem kell. Pár hete a Dumaszínházban voltunk, maszkban kellett bemennem, ötfős asztalunk volt, három idegennel ültettek össze. Senki nem kért adatokat, hogy ha fertőzés van, tudjanak kontaktálni. És gondolhatod, hogy nem másfél méterre ült tőlem az asztaltárs. Egész nyáron nyitva voltak a strandok, uszodák, senki nem nyilvánította fertőzésveszélyesnek.


Én felveszem azt a qva maszkot, mert nem akarok senkire frászt hozni, és bírságot sem akarok fizetni, de csak hatotázni tudok azon, hogy maszkban utazzak el a kávézóig, ahol a nyomorult pincérnek maszkban kell fulladoznia, de mindenki más vígan köpködheti egymást a végzetes vírussal.

13874. vivo44 (válaszként erre: 13873. - Globus)
2020. szept. 25. 17:18
:D:D:D
13873. globus (válaszként erre: 13860. - Channa*)
2020. szept. 25. 17:15

Hát ennyi, de miért is panaszkodnak, hogy nem értik a helyzetet?

Esztinek van igaza, be kellett volna zárni a Balatont.

13872. globus (válaszként erre: 13867. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 25. 17:14
Ahhoz képest egész jól toltuk itt a fórumon, hogy senki nem foglalkozott vele. Volt miről beszélni :)
13871. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13869. - Timycat)
2020. szept. 25. 16:47

Majd, mikor vége a nyaralási szezonnak rögtön a másnapján már kettőzött erővel visszatér.:))

Mert azt elhiszem, hogy elmegy mutálódni az influenza nyáron, majd visszatér, mikor a nedves és nyirkos időjárás megkezdődik. Szép lassan októbertől velünk van, és február, március környékén tetőzik. Szokták is mondani ez az időjárás kedvez a vírusoknak.


De mikor szeptemberben melegebb van, mint májusban és júniusban volt az furcsa. Vagy, ha ezt a vírust a hőmérséklet nem befolyásolja, mint azt mondták az egész kezdetekor, akkor miért ment haza arra a három hónapra?


Sok-sok kérdést lehetne feltenni, az a baj, nincs ember aki megválaszolná.


Aki meg próbálná itt, az letudja annyival, mert hülye vagy és nem értesz hozzá. :)) Ezzel aztán mindenki megérti a dolog lényegét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook