Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus - Politikamentesen! fórum

Koronavírus - Politikamentesen! (beszélgetős fórum)


13810. unom (válaszként erre: 13809. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 24. 15:26

Használjanak saját felületet, mi ebben a nehéz?

Amúgy ezt Zukkerberggel beszéld meg.

13809. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13808. - Unom)
2020. szept. 24. 15:23

Persze, hogy nem, mert ez a legnagyobb közösségi oldal és mindenkinek most a vírusba kell hinni egész Európában, tovább megyek a világban.

Más pedig kussoljon.

13808. unom (válaszként erre: 13807. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 24. 15:17

Persze.

Az megvan, hogy az ilyen angol oldalakat már régóta törli a Facebook?

Elmondhatják. Csinálnak egy honlapot, ott nyugodtan kifejthetik a véleményüket.

A Facebook szabályzatába nem fér bele.

13807. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13806. - Unom)
2020. szept. 24. 15:13

Ez ma Magyarország...


Olvastam arról is, Cili nénénk meg volt hívva egy jótékonysági futóversennyel egybekötött véradásra. Az ott lévő újsáégírók próbáltak vele interjút készíteni, de szegény hölgy a válaszok helyet a rendezőktől azt kérte segítsenek neki felszívódni.


Vajon miért nem mondhatják el szabadon az emberek a véleményüket erről a vírusról? Illetve miért van az, hogy az országos tisztifőorvos nem mer, feltehetőleg azért, mert nem lehet neki, saját véleményt mondani egy olyan témáról, ami testhezálló számára és az embereket jelenleg legjobban érdekli.

13806. unom
2020. szept. 24. 15:05

A Facebook kilőtt pár oldalt:

[link]

13805. globus (válaszként erre: 13776. - Amaunet)
2020. szept. 24. 14:43
De, az. Finom gitt 🙂
13804. Orsi2017 (válaszként erre: 13701. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 14:06
Jaj de okoska.vagy egyelek meg csak ne panaszkodj hogy ha kuki nő a fejed közepére 😂😂
13803. plavalaguna (válaszként erre: 13802. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 24. 11:52

hát hiába vagy vékony, ha nincsenek izmaid :) az izmos emberek, vékonyságkultuszuak szerint kövérek. a kövérek szerint véknyak... ez már csak így van.


attól mert egyik véglet nem jó, nem lesz jó a másik se.

13802. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13801. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 11:37

Hiszek neked, én nem mondtam semmit. Illetve tisztában vagyok a külsőmmel. Odaállok a tükör elé és látom a nem kevés fölösleget.

De emlékszem egy barátomra, miután 30 m-t toltuk egy másik barátunk autóját, azt hittük, hogy oxigénsátor kell neki, mert annyira szuszogott. Pedig ő vékony volt még akkor. Igaz, dohányzott és gondolom amiatt jelentkezett nála ez az állapot.

13801. plavalaguna (válaszként erre: 13798. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 24. 11:32

igen, és ezt mondja mindenki, hogy de ő jólvan, ez ilyen, őt hagyják, ő egészséges, őt nem gátolja... sőt elhizott emberk is ezt mondják...


felőlem...


én csak megjegyeztem, hogty eus adatok szerint ez van a kórházi ápoétak között.


száraz sttisztikát mondtam


aztán mindenmi magyarázhatja a aját életét, ahogy akarja


Én nem voltam csak pici részének az életemmben tulsúlyos, még isipicibben elhiszott (az csak pár hónapot össz) engem igenis gátolt. én meg szoktam hogy mozgékony vagyok, nagyon mozgékony. Ha vastagabb vagyok, már veszitek ebből, mert nem halik úgy össze a lábam, mert vastgabb a combom, stb...


aztán felőlem mindenki csinál amit akar. mindenki úgy él a saját genetikájával ahogy akar.


attól még most ez van a statisztikák szerint, ha tetszik bárkinek ha nem.

2020. szept. 24. 11:29

én azt írom, amit konkrétan az orvosi tankönyv annó 20 éve vizsgára kért...


van virustagadó orvos is, attól még nem változik sajnos ami van.

13799. Channa* (válaszként erre: 13797. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 11:16

Te lehet, hogy nem, de az orvosok igen.

Pont ma reggel beszélt erről a TV-ben egy.


Amikor műtöttek 2,5 éve, akkor az altató orvos kétszer nézte meg a BMI-met egy ilyen karton, forgatható kézi kalkulátorral és közölte, hogy bár nem látszik rajtam, de azért én túlsúlyos vagyok a BMI-m alapján és fogyjak. Én meg mondtam, hogy nem érdekel a BMI;)

13798. 71ddaa07fa
2020. szept. 24. 11:14

Rajtam mióta az eszemet tudom volt túlsúly. Vagy a szervezetem szokott hozzá ehhez, vagy nem nem tudom mi a helyzet, de sosem éreztem, hogy engem gátol valamiben.

Jó, a testnevelés órákon a szertornát nem szerettem, de azt inkább azért, mert féltem felmenni a magasba. Ma sem szívesen mászom létrára, ha nem szükséges.

De ezzel a jó pár kg túlsúllyal fociztam, kézilabdáztam, futottam, viszonylag hosszú távokat (5-10 km ), most gyalogolok naponta, szintén sokat (7-14 km) de nem éreztem azt, hogy ez bármiben is gátolna. Persze nem tudom milyen lenne ha 15-20 kg-al vékonyabb lennék. Mondjuk biztos nem ilyen szép, mint most. :)))

13797. plavalaguna (válaszként erre: 13793. - Channa*)
2020. szept. 24. 10:42

az orvosok már rág nem a bmit használják ;) tényleg nem....már 24 éve is csak vitainditónak volt benne az orvosi tankönyvekben, hogy ténylegses használható orvosi információt sajnos a bmi nem ad, kerülni kell...


szóval hidd el, nem erről a tulsulyról beszélnek....

13796. michelle.r (válaszként erre: 13795. - Channa*)
2020. szept. 24. 10:31

Az elfogyasztott étel mennyiségénél talán a minősége fontosabb. Egy kicsit. De legalább ugyanannyira.


Én is mondok példát: amióta ketogén módon táplálkozom kb. kétszer annyit eszem, mint korábban, amíg kalóriákat számolgattam. Mégis jobban nézek ki, mint tíz éve.


Néha eszem lisztes cuccokat, iszom kólát, fényévente, de utána visszatérek a normál életemhez.


Én is hízásra hajlamos vagyok, hála az égnek. Ha nem lennék az, valószínűleg nem figyelnék annyira, hogy mit engedek a szervezetembe 🙃

13795. Channa* (válaszként erre: 13790. - Michelle.r)
2020. szept. 24. 10:03

"Az tuti, hogy amit a szervezet 20 évesen tolerál, azt 40 felett nem fogja."


Én ezt sem merném kijelenteni ilyen konkrétan.

Az elfogyasztott étel mennyisége számít és semmi más.


Én jellemzően nyáron hízok, annak ellenére, hogy nyáron is sokat mozgok, de azért sok ételt és italt megengedek magamnak ebben a néhány hónapban. Mondok példákat: bicajozásnál mindig leülünk félúton pihenni, enni inni. Ilyenkor eszek egy sajtos bagett+felvágottat+paradicsomot+sajt, megeszek 2 sport szeletet a 31 gr-ost és megiszok fél liter kólát. Ez kb. 1000 kalória pluszban a téli időszakhoz képest, és ha nem is minden nap, de azért 2 naponta megtörténik. Csoda, hogy hízok?


Nem, mert egyéb esetben, pl. október közepétől-március végéig ez tuti kimarad, csak nagyon de nagyon ritkán teszem meg ezt.


Ja, 20 évesen is ugyan úgy híznék egy ilyen plusz mennyiségtől, mint így 50 felett;)

13794. df1e1c376c (válaszként erre: 13780. - Vivo44)
2020. szept. 24. 09:54
Én nem pattogok ezen. Konstatalom, hogy baromság, de ez a szabály, én tartom.
13793. Channa* (válaszként erre: 13786. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 09:51

Túlsúly: mindig a BMI-vel jön mindenki, az alapján én is túlsúlyos vagyok, pedig nem. Persze, van rajtam elvileg felesleg, mert a hasam nem horpad, de még telt sem vagyok.

38-as nadrágot hordok, és mert most híztam 3-4 kg-ot, már túlsúlyosnak számítok, mert a bmi-m most 26:DDDD

Ez is nevetséges. Meg sem látszik, hogy híztam. Ráadásul rengeteg ember van, aki könnyebb nálam és mégis kövérebbnek néz ki, mert ők hájasak, én meg nehézcsontú vagyok, és még talán akad rajtam izom is.


Tehát, az, hogy valaki szerint sok-sok ember túlsúlyos, mert ez a béna kitalált indexe magasabb, még nem biztos, hogy túlsúlyos, és szerintem ezzel nem is magyarázhatják, hogy kockázatosabb számára bármilyen betegség.


Most voltam kardiológián és szuper szívem van, nincs érelmeszedés, szűkület és semmi, a májam nem zsíros, azaz nincs zsigeri zsírom sem, stb., így én nem is hiszek a bmi kalkulátornak, ahogy a testzsír százalék mérőnek sem, mert az ilyen vackok szerint én zsírosabb vagyok, mint az, akin lógnak a zsírpárnák:D


Mi számít túlsúlynak? Ma azt mondta a TV-ben egy okos, hogy nézzük a BMI kalkulátort:DDD

13792. Channa* (válaszként erre: 13782. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 09:40

Biztos így van, én nem néztem ilyen kész statisztikát, csak annyit, hogy az elhunytak közül, amit a koronavírus oldalon látunk, hány db magas vérnyomásos van (persze, nem csak ez a bajuk, van más krónikus betegségük is a lista szerint), így ha jól számoltam, akkor annyi, amennyit írtam. Ja, és nem az egész világot néztem, csak a mi halottjainkat.


Én tényleg elhiszem, hogy roppant tájékozott vagy a témában, de ne feltételezd, hogy egyedül te vagy képes arra, hogy olvass, tájékozódj, stb., azért, mert valaki nem ír napi 10 hozzászólást az összeollózott elképzelésekből, még figyel.


Minden nap valakit lehülyezél konkrétan, mert nem tele helyesírási hibákkal, érthetetlen hozzászólást ír, mint te.;)

13791. unom (válaszként erre: 13786. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 09:38

Egyértelmű, hogy kockázati tényező. De ennyire?

Egy vékony ember akkor mennyivel nehezebben kapja el?

13790. michelle.r (válaszként erre: 13787. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 24. 09:06

Anélkül, hogy bárkit meg akarnék bántani, sokkal inkább vagy összefüggésben az életmóddal és a táplálkozással, mint az életkorra.


Az tuti, hogy amit a szervezet 20 évesen tolerál, azt 40 felett nem fogja.

13789. plavalaguna (válaszként erre: 13787. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 24. 09:03

igen, mert változik az életmód. És észrevétlen ugyanannyi étellel is jön fel a felesleg.


nyilván az élsortolói minimális testzsirszázalék is nehéz ügy, de a szülés után lehetek kövér, meg 40 felett nehéz , stb önámítások azért csak kamuk. Ha vki tényleg egészséges, akkor beáll egy egyensúly, és nem lesz túlsúlya. feltéve ha nem hazudik önmagának is.

13788. michelle.r (válaszként erre: 13781. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 24. 08:58
Az elmúlt héten kb. öt járaton öt villamosvezetőt kérdeztem meg, hogy éjszakánként fertőtlenítik-e a járműveket. Tippelhetsz, hogy hányan tudtak válaszolni.
13787. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13786. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 08:57
Egy bizonyos kor felett, sajnos nagyon sok személynél elkezdődik a hízás. Sok olyan egykori kolléágát, vagy volt osztálytársat ismerek, aki kákabelű volt, tizen vagy huszonévesen, mostanra, a 40. életévét követően, vagy a szülés után szépen kikerekedett. Én sosem voltam vékony. Valószínű, ez már nem is következik be, kivéve, ha olyan betegséget szedek össze, amire jellemző a fogyás.
13786. plavalaguna (válaszként erre: 13783. - Unom)
2020. szept. 24. 08:52
a tulsúly az könnyen összejön... sokan azt mondják, olyan alkat, közben már túlsúlyos... az elhízást is csak husinak mondják már sokan. A nyugati társadalom ott tart, hogy csak a súlyosabb elhizást mondhatod ki esetleg, hogy bocs, kövér vagy... Közben meg sajnso a tartós túlsúly is megterheli az érrendszert és a szivet. Ez pedig alapvetően egy endothél betgség, az erek problémája okozza a öbbit. legalábbis, ezt mondják
13785. michelle.r (válaszként erre: 13762. - Flóra76)
2020. szept. 24. 08:52
Ezt pontosan értem 🤗
2020. szept. 24. 08:50
a súlyosabb lefolyású látszólag egézséges fiataloknál pedig találtak egy gént, ami jelen van... ezt is kutatják....
13783. unom (válaszként erre: 13782. - Plavalaguna)
2020. szept. 24. 08:49
Ez a 95 százalék durva nagyon.
13782. plavalaguna (válaszként erre: 13746. - Channa*)
2020. szept. 24. 08:48
az elhunytak 72 százaléka rendelkezik sziv és érrendszeri problémával. ... vagyis egy hónapja még ezt írta az európai összesités.... A kórházba kerültek 95% a túlsúlyos vagy elhizott.... kutatják ezt is mitől súlyos, csak nem figyelnek rá sokan.
13781. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13779. - Df1e1c376c)
2020. szept. 24. 06:22

Február óta , ha én mennék ho.-hoz lint állhatnék az utcán, lerohanna az asszisztens , megbeszélném mi a gondom. Hozzánk jönnek a betegek, hajléktalanok is. Nincs lázmérés stb.

A közértben álljak 1,5 méterre, de a metrón a következő lépcsőre kell állni, sokszor 2 sorban egymás mellett. A tömegközlekedésben fürtökben lógunk egy-egy kapaszkodónál. Látszik sokuknál több hete, vagy hónapja használja a maszkot, csupa szösz és retek.

Fürdőbe lehet menni, ott ugye nincs maszk, de mondjuk egy könyvboltba, ahol azért nincs tömeg kell a maszk.

Tehát szerintem most a fertőzés lenne a lényeg. Intenzívre ne kerüljön az ember...folyt.köv. du.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook