Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövésre milyen megoldás létezik? fórum

Körömbenövésre milyen megoldás létezik? (tudásbázis kérdés)


10. Cippora (válaszként erre: 9. - Dabaka)
2014. dec. 10. 08:08
Mint írtam lentebb,azon már túl vagyok,sajnos az én körmömhöz már kevés a pedikűr,bárcsak elég lenne...
2014. dec. 9. 23:38
Én egyszer túlságosan levágtam a körmöm és benőtt, begyulladt. Próbáltam otthon borogatni, de nem lett jobb. Orvoshoz mentem, antibiotikum tablettát kaptam, valamennyire lement a gyulladás, sebész kivágta. Egy darabig jó volt, de 1 hónap múlva újra gyulladt volt. Ekkor kerestem egy jó gyógypedikűröst, több hónap alatt lassanként helyretette. Háromhetente kellett hozzá mennem, mindig kicsit vágott be, míg eljutott a benövéshez. Folyamatosan borogattam Rivanol oldattal,amit szintén a pedikűrös ajánlott, az orvos azt mondta, hogy nem létezik helyi szer (antibiotikum helyett kértem volna az elején). Én egy tapasztalt, jó pedikűrösre szavaznék.
8. Cippora (válaszként erre: 7. - Shadow Angel)
2014. dec. 9. 14:47
Köszönöm neked is a választ.Azt hiszem a szikés megoldásnál maradok én is.
2014. dec. 9. 11:40

Nekem tizenévesen nőtt be a körmöm, s piszkálás után nagyon durván begyulladt.

Sebészeten vágták ki szikével. A helyi érzéstelenítés nem volt épp kellemes, de kibírható. Két napig bicegtem, de azóta nem nagyon van vele problémám.

2014. dec. 8. 13:39

Köszönöm az eddigi válaszokat.Egyenlőre a szikés módszer felé hajlok,bár attól tartok a legjobban...

Szerintem a pedikűr nekem már többet árt mint használ sajnos,pedig nagyon jó szakember csinálja,de már ő is megmondta,hogy sajnos el van durvulva a benövésem...most éppen nagy nehezen meg lett csinálva,a napokban húzom le róla a gyulladást,de így sem merem Karácsony előtt megpiszkáltatni,remélem kihúzom januárig,akkor tudna műteni a doki.

2014. dec. 8. 11:38
Szia, a fiamnak évekig volt ilyen problémája, először nála is egyre sűrűbben kellett vágni a köröm sarkakat, majd többször is kivágták szikével, de mindig kiújult a probléma. Gyakorlatilag állandó gyulladásban volt a lábújja a köröm miatt. Idén nyáron lézeres műtétet csináltak - egy hét után már nem volt gyulladt, most már szépen nő az új köröm. Szép, keskenyebb és benövésmentes. Nálunk így oldódott meg.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Cippora)
2014. dec. 8. 11:18

Nálunk a lányomnál volt probléma, alapvetően a lábujja formája miatt. Szikés módszerrel operálták egy két hónapja. 3 napig tudtam nagyjából ágyban tartani, 2 napig igényelt fájdalomcsillapítót, 1 hétig volt rajta kötés. 5 hét után a régi köröm megmaradt része leesett és normálisan nő az új, szerintem nem fog benőni többet.

A lézeres alapvetően nem más, de szerintem a hagyományos módon jobban meg lehet csinálni, a fájdalom hasonló, de ha egy 7 éves kibírta akkor egy felnőttnek sem vészes.

A érzéstelenítés rossz, arra számíts, de szintén elviselhető (a lányomat altatták volna ha nem engedi, de végigcsinálta ügyesen érzéstelenítésben).

Én a hagyományos módszerre szavaznék.

A spange ilyen állapotban, főleg hogy rendszeresen ki volt vágva szerintem már nem megoldás, esetleg megelőzésképpen ha túl vagy a műtéten, keresnék egy gyógypedikűröst.

3. körtécske83 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2014. dec. 8. 11:12
helyi érzéstelenítés mellett csinálta.akkor nem éreztem semmit.utána 1-2 napig fájt.a kötéscsere na azt az ellenségemnek se kívánom.
2014. dec. 8. 11:09
Szia! Nekem régen rossz szokás volt ,hogy téptem a körmöm vágás helyett.ennek a következménye az lett ,hogy egyszer csúnyán beszakadt.sok sok éves szenvedés és fájdalom után elmentem a szakrendelői sebészhez .ott helyben megcsinálta.azóta sincs semmi probléma.ennek kb 10 éve.
2014. dec. 8. 10:39

Kb.egy éve elkezdett be-be nőni mind két nagy körmöm széle,szélei.Járok pedikűröshöz,egy ideig úgy tűnt ez lesz a megoldás,de most már egyre gyakrabban kell menni,és egyre nagyobb részeket kell kivágni,különben képes pedikűr után is begyulladni.A pedikűrös azt mondta,ez már nem igazán az ő szakterülete,mert olyan részeket kell már nekem kivágni,hogy ne legyen gond,amiket elvileg nem kellene.

Most nézegettem más megoldásokat,mert hosszútávon már nem tudok kínlódni vele.Sajnos spange megoldás nincsen a városban,az lenne a legkevésbé drasztikus,bár sokak szerint az sem megoldás.Lenne lézeres és szikés,a kettő között vacilálok.

A szikés megoldást egy városunkban elismert plasztikai sebész csinálná,ő azt mondta 30.000 a két lábujj,és 99%,hogy nem nő azután rendellenesen,szerinte az ő módszere hatékonyabb mint a lézeres.Van lézere,de erre nem használja épp amiatt mert szikével jobb,biztosabb.

A lézeres dokit nem ismerem,és drágább is lenne.


Aki jártas ebben,tudna segíteni? Mennyire fájdalmas egyik és másik módszer? Mennyi a felépülési idő?Kinek mi jött be,hozott tartós eredményt?

Előre is köszönöm,ha kapok hasznos válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook