Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korán benövő kutacs fórum

Korán benövő kutacs (beszélgetős fórum)


2017. júl. 1. 10:42
Hallottam már én is korán benövő kutacsról és semmi probléma nem volt. Azt mondjuk nem értem, hogy a 20 ezres D vitaminból miért kellett 2 csepp. A csecsemők nagyon nagy százaléka ilyet kap és csak 1 csepp kell belőle. Akkor szoktak többet ajánlani, ha lassan nő be a kutacsa. De 1 cseppel szokás kezdeni. Nyáron meg szintén nem is szoktak a napsütés miatt 1-nél többet ajánlani. Elvileg 1 éves kor után meg a nyári hónapokban nem is kell adni.
2017. jún. 30. 19:02
Nálunk a fiamnak 30 évvel ezelőtt, 6 - 6,5 hónapos korára benőtt a feje lágya. De semmi probléma nem volt, soha ebből. 4200-al és 58 cm-el született. 1 éves koráig szopott és 9 hónaposan járt önállóan. A gyerek orvos mondta, hogy nincs ebből semmi gond és tényleg soha semmi nem volt. Ép,egészséges, normális és tanulási problémája sem volt.
8. Csillus976 (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. jún. 30. 18:05
Nekünk a 20 000NE/ml van. Fogalmam sincs ez mekkora dózis. :-(
2017. jún. 30. 13:55
Az én kislányomnak alapból nem volt nagy kutacsa és 5 hónapos volt, mikor megállapította a doktornő, hogy teljesen összeforrt. Akkor én is nagyon megijedtem, de nem kell félni, havonta 1 cm-t kell nőnie a fejkörfogatnak és akkor az agy is szépen tud növekedni, ezt kell figyelgetni. Én nem vittem másik orvoshoz, nem volt ok az aggodalomra de minden egyes tanácsadáson visszanéztük, hogy megvan-e az a bizonyos legalább 1 cm.
2017. jún. 30. 13:30
Nekem a kèt lányomnál másfèl èves korukban nöt be.
5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Csillus976)
2017. jún. 30. 13:26
Ha gond lenne azt mondta volna az orvos. Egyébként nekem is mondtak hasonlót a kisfiamnál, de nem emlékszem mikor és mekkora volt, csak azt, hogy már milyen kicsi a kutacsa kisebb mit kéne, de semmi gond nem volt és most sincs. Ez már több éve volt.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Csillus976)
2017. jún. 30. 13:17
Attól függ a D3 cseppek száma, hogy 1 csepp mennyi NE. Van többféle D3 is. Én megmutatnám másik gyerekorvosnak is. Önmagában az, hogy a kutacsa ekkora még nem jelent csontosodási zavart. Sok mindent lehet olvasni erről, de igazából egy szakember tudja eldönteni, hogy nálatok mi a helyzet. Stressz helyett, keress egy másik gyerekorvost, kérdezd meg és megnyugszol. :)
2017. jún. 30. 12:59

Semmi problema nincs vele.

Altalaban 1 eves korara no be teljesen.

2. Nincsnekem (válaszként erre: 1. - Csillus976)
2017. jún. 30. 12:52
Hm az én fiam annó csak 1 csepp D vitamint kelljen kapjon végig. Arra már nem emlékszem mikor nőtt be a feje lágya, de sztem elmúlt 1 éves. Egyébként nem hiszem, hogy ebből lehet bármi baja, de nem vagyok orvos
2017. jún. 30. 12:46

Sziasztok!

A 4 hónapos oltáson mondta a gyerekorvosunk, hogy a kislányom kutacsa már csak ujjbegynyi nagyságú. Annyit mondott csak, hogy az eddig szedett 2 csepp D vitamin helyett 1 cseppet adjak neki. Mást nem mondott, engem viszont jól bestresszelt. Ezer dolgot olvastam azóta erről a témáról..... :-( Szerintetek komoly gond ez? Egyenlőre a kicsi buksija szépen nő. 34 cm volt születésekor, most 40.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook