Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kutacsnak mikor kell beforrnia? fórum

A kutacsnak mikor kell beforrnia? (tudásbázis kérdés)


16. Guruljka (válaszként erre: 12. - Genlips)
2012. nov. 15. 22:11

Nem vitatkozni akarok, de elég nagy számú az a népesség, akiket leginkább tehéntejen neveltek. Kicsi korunktól mostanáig azt hallottuk, hogy igyunk tejet. Sőt, a mai kismamák is tejet kaptak leginkább. (A tej-ellenes vélemények csak olyan tíz éve hallhatóak.)


Úgy látom, ez a fiatal generáció is egészséges csontozattal nőtt fel. Az én osztálytársaim között sem volt beteges, gyenge, angolkóros gyerek, pedig még elég sokan voltunk egy-egy osztályban, és bizony volt akkor is, aki szegényebb sorban nőtt fel.


Igaz, akkor nem volt net, és a hírek nem terjedtek túl gyorsan.

2010. szept. 27. 17:05
Nem azt mondta az orvos, hogy mértéktelenül kell tejet inni! Babatejben meg van adva, hogy mennyi van a napi adagban kalciumból ehhez kell annyit pótolni másból, hogy a megadott napi mennyiséget tutira bevigye a gyerek. Ennyit mondott az orvos, én pedig így csinálom. Mostmár így érzésre tudom, hogy 4 dl babatej, és 1 joghurt + a napi kajákban lévő kalcium fedezi a napi szükségletét.
14. genlips (válaszként erre: 13. - Moncsy85)
2010. szept. 27. 14:36

bőven találsz infot az interneten arról, hogyan vonja el mégis a kalciumot a tej a kalciumtartalma ellenére. NEM erősíti a csontokat, a tudósok NEM ajánlják a kalciumbevitel fedezésére, a csontritkulás megelőzésében határozottan NEM segít.

mindenki ezt mondja, igen, az orvostól a nagymamákon át a barátnőkig is, sőt még a férfiak is :) azt mindenki maga döntse el, hogy ez minek a hatása... az újabb tanulmányok meg az ellenkezőjét mondják.

13. Moncsy85 (válaszként erre: 12. - Genlips)
2010. szept. 27. 13:44
hogy-hogy elvonja? amióta az eszemet tudom mindenki azt mondta hogy a tej az fontos erősíti a csontokat stb... Akkor mégse így van?
12. genlips (válaszként erre: 6. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 27. 13:37
anyukák! a tej nem erősíti a csontokat, hiába a 'nagy' kalciumtartalmának. neten utána lehet olvasni, hogy pont ellenkezőleg, a nagy arányú tejtermék fogyasztás elvonja a kalciumot a csontokból!
11. kevian (válaszként erre: 8. - Moncsy85)
2010. szept. 27. 13:36

Ugyan semmi baja nem lehet. Ez is egy olyan dolog amit általánosítanak, pedig ugye minden gyerek más. Azért csinálják, hogy az anyukáknak legyen min idegeskednie. :S

Az én kisfiamnak meg a foga jött soká ki, ha már a csontoknál tartunk és mára már több is van neki, mint amennyit a táblázat szerint kéne, hogy legyen. :P

10. Moncsy85 (válaszként erre: 6. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 27. 13:31
nekünk is 4*5-ös volt születésénél :-)
9. Moncsy85 (válaszként erre: 6. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 27. 13:29
Ő is napi 2 csepp Vigantolt kap, Minden nap mi. 4 dl tejet iszik + joghurtot.
2010. szept. 27. 13:28
és lehet valami "baja" ha nagy a kutacsa? Vagy később forr össze?
2010. szept. 27. 13:27
1,5-2 évesen kell beforrnia, de 16 hónaposan szerintem is elég nagy még a kutacsa. Kapja rendesen a Vigantol-t? Mennyit kap belőle?
2010. szept. 27. 13:27

Nekünk kb 15 hósra porcosodott be, most 20 hónapos, sajna csináltatni kellett koponyaröntgent, ott még látszik hogy nem csontos, hanem porcos a kutacsa. A sebész azt mondta, teljesen normális, mert ha hamar teljesen csontosodik, az a fej növekedésénél annyira nem jó. Kézzel mondjuk nem tapintható már.


Egyébként 4*5-ös nagykutaccsal született (ami hatalmas a védőnőnk szerint), nagyon lassan záródott, aztán egyszer csak megindult a folyamat és eltűnt.


A vége felé napi 2 D-vitamin cseppet kapott, ami segíti a csontosodást, de ezt az orvossal kell megkonzultálni, ill. sok joghurtot-tejterméket kellett neki adni ami kalciumot tartalmaz és jót tesz a csontoknak...


Egy kérdést megérne az orvosnál, hogy mit lehet csinálni, ha Neki annyira nem tetszik...

2010. szept. 27. 13:27

"A kutacs záródásának átlagos ideje a 18. hónap. Ez történhet átlagosan 6-8 hónappal korábban és később is. Ez még nem tekinthető kórosnak."


idézet: Dr. Gömöri Ágnes

2010. szept. 27. 13:24
az jó. Nekünk 16 hónapos a gyerkőcünk és még 3*2-es a kutacsa. A dokinknak ez nem tetszik.
2010. szept. 27. 13:23
Úgy tudom 1,5-2 év között szokott beforrni.
2010. szept. 27. 13:20
két éve kor körül,
2010. szept. 27. 13:19
A kutacsnak mikor kell beforrnia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook