Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korán bezárult kutacs-volt valakinek ilyen? fórum

Korán bezárult kutacs-volt valakinek ilyen? (beszélgetős fórum)


17. zsakagi (válaszként erre: 16. - Mandulacska2)
2012. júl. 13. 12:45

Az enyémnek dudor van elöl-hátul és ovális a fejecskéje.

Ha gond lenne, biztos mondaná vki.:)

16. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Zsakagi)
2012. júl. 13. 10:45
Normálisnak tűnik. Szép a fejformája.
15. zsakagi (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2012. júl. 13. 10:44
Figyi...a fejformája milyen a babódnak?
14. Lencsy (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2012. júl. 13. 10:43
Több helyen is van kutacs a baba fején . Ami a legkésőbb zárul az kb másfél , két éves kor körül zárul be ..azért is szokták mondani, hogy egy két év körüli gyermek fej mérete nagyjából megegyezik már a felnőtt kori méretével . Valószínű a te gyermekednél egy korábban záródó kutacs zárult be ..és ezt mondta a doktornő :) Nyugodj meg , biztos hogy nem zárult be mind és nőni fog még :)
13. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - Be749d73f9)
2012. júl. 13. 10:16
7 hónaposan. Én úgy tudom, hogy a 12-18. hónap között szokott lezárulni.
2012. júl. 13. 09:36

Sziasztok.

Nekem is ez a gondom, de az én kisfiam csak egy hónapos.

Azt mondta a doki, h veleszületett elcsontosodás-ez van nálunk. :(

Valszeg műteni kell...

11. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2012. júl. 13. 07:46
Mit jelent az, hogy korán?
2012. júl. 12. 19:35

A kutacs az a koponyanyílás, mely részen a csontok még nem forrtak össze teljesen.


Az újszülöttnek két kutacs található a koponyáján, melynek megvan a maga funkciója, és több dolog indikátora is lehet.


Mindkét kutacs alapvető funkciója, hogy a baba fejének rugalmasságát biztosítsa a születés során. Rugalmasság nélkül igen nehezen lenne képes a baba beilleszkedni a szülőcsatornába, ha egyáltalán képes lenne rá.


A kutacsok másik fő funkciója, hogy az első másfél évben, a baba agyának roppant gyors méretváltozását a koponya képes legyen követni.


A baba tarkóján lévő kutacs hozzávetőlegesen egy cm széles, és háromszög alakú. Ez a nyílás forr össze hamarabb, általában a baba három hónapos korára eltűnik, bár ez is, mint oly sok más, egyénenként változó.


A baba fejtetőjén található kutacs viszonylag nagyméretű, öt cm széles, rombusz alakú. Ennek beforrása hosszabb időt vesz igénybe, összezáródása olykor a baba másfél éves koráig tarthat.


A fejtetőn található kutacs elváltozásai egészségügyi probléma indikátorai lehetnek. Amikor a kutacs tetején található bőr besüpped, az majdnem minden esetben kiszáradás jele. Ilyenkor azonnal folyadékpótlást kell végezni, majd ezután a gyerekorvost értesíteni.


A kidudorodó bőr a kutacs tetején általában akkor jön létre, ha a baba erősen sír. Amennyiben a kidudorodás állandó, az túl nagy nyomásra utal, mely azonnali orvosi segítséget követel.


A kismamának nem kell rémülten minden órában a baba kutacsát vizsgálgatnia, bár nem árt, ha tudja ezeket az indikátorokat. A gyakran látogató védőnő általában ezt megteszi a kismama helyett, és ha rendellenességet észlel, azonnal megadja a megfelelő instrukciókat.

9. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Mandulacska2)
2012. júl. 12. 18:42
A kislányom másodunokatestvérét két hónapja műtötték, írj privátot, és elmondom milyen tünetek voltak, és mire kellett volna az orvosoknak (és nekik is) felfigyelni.
2012. júl. 12. 18:42
Kicsit olvas utána a neten van olyan baba akinek már 4 hónaposan zárt volt még se volt semmi baja
7. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Amália78)
2012. júl. 12. 18:22
Hát az én doktornőm semmire nem küldte el a kisfiamat most.
6. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Amália78)
2012. júl. 12. 18:21
7 hónapos.
5. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Amália78)
2012. júl. 12. 18:21
Hát épp ez az, hogy semmit nem mond a doktornő. Múltkor barátnőm volt elkeseredve, az ő kislánya 9 hónapos és 9 hónaposan majdnem zárt volt a kutacsa, és az ő doktornője már figyelte a fejkörfogatot, pedig zárt még nem volt. De az én doktornőm még a fejkörfogatot se nézte meg, pedig 7 hósan teljesen zárt a kutacsa. Legalább ezt figyelné. De semmit nem mond, pedig kérdezem, és tök hülyének érzem magam, mintha én aggódnám túl.
4. amália78 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2012. júl. 12. 18:16
ha gond lenne tovább küldött volna
2012. júl. 12. 18:15

mennyire korán?

Engem ezzel pánikoltattak be (a védőnők) mikor 4 hónapos volt a kislányom...

1 éves korára záródott be teljesen


de ha hamar be is záródik csinálnak rtg-t hogy a koponya varratok hogy állnak és ha azok is elcsontosodnak

akkor van lehetőség műtétre attól egészségesen fejlödhet a baba


de valszin csak riogatás mint nállunk

2012. júl. 12. 18:10
Sziasztok. Kisfiam 7 hónapos, és ma mondta a doktornő, hogy zárt a kutacsa. De semmi egyebet nem mondott ezentúl, pedig elég szörnyű dolgokat hallottam, ill. olvastam ezzel kapcsolatban. És semmit nem válaszolt a doktornő ezzel kapcsolatban, mert hogy állítólag van ilyen. De se a fejkörfogatát nem mérte meg, se semmi válasz.
2012. júl. 12. 18:07
Korán bezárult kutacs-volt valakinek ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook