Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencsések ide! fórum

Kontaktlencsések ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
170. Anka71 (válaszként erre: 169. - Buschne)
2010. okt. 15. 13:06

Hát igen, aki nem tapasztalta, annak csak sejtése lehet. Én pl. soha nem voltam szemüveges, jól látok. És naivan azt hittem, hogy oké, tesin leveszi a lányzó a szemüveget, és ennyi.

De pl. ha röpiznek, nem látja a labdát, vagy csak nagyon rosszul:((

Barátnőm annak idején, gimiben -5-ös szemüveggel ezért volt gyógytesis:(( (más baja nem lett volna, csak a szemüveg:(

169. buschne (válaszként erre: 168. - Anka71)
2010. okt. 15. 08:31

Szia!


Elolvastam a hozzászólásokat, nemsokára hasonló cipőben járok majd, mint Te.

Az én lányom, aki szintén szemüveges, még csak most 10 éves és egyenlőre tesi órán elvan nélküle, de észrevettem, hogy egyre többet viseli és ez csak romlani fog, a doki is mondta, meg tudom is, hiszen rövidlátó vagyok (voltam) magam is.

Nekem is azt mondta a doki, hogy 18 éves korig nem ajánlja a lencsét a gyerekemnek, esetleg 17 évesen szigorú ellenőrzés mellett.

Magam is kontaktlencsét viseltem 20 évig, tehát tisztában vagyok minden előnyével és kockázatával.

Nem tudom, 4 év múlva hogyan fogok dönteni, ha alányom is szeretne majd lencsét. Addigra már olyan erős lesz neki a szemüvege, hogy létezni sem tud majd nélküle.

Tudom, milyen egy ilyen rossz látással tesizni, sportolni... :-(

168. Anka71 (válaszként erre: 167. - Valaki001)
2010. okt. 15. 08:12

Köszönöm a bíztatást Neked is.

Most majd bejelentkezünk szemorvoshoz, mert igazolás kell róla, hogy hordhat kontaktlencsét a leányzó. Persze ez is lutri, mert lehet, hogy fél délután a SZTK-ban várakozunk, és ha a doki megköti magát, és meggyőződése, hogy nem lehet, akkor potyára vártunk.

Pedig nem mondok le arról, hogy heti két nap lehessen neki.

167. valaki001 (válaszként erre: 166. - Anka71)
2010. okt. 14. 21:55

Szerintem meg lehet hordani 18 alatt is.

A szemészem is azt mondta hogy megérdemlem a kontaktlencsét ennyi szemüveges év után és ő érti a dolgát.

egy optikus is nyugodtan ajánlotta, ha kell segitség irj pm-et és felvehettek msnre ott gyakran szoktam lenni , itt meg nem mindig vagyok fent.

166. Anka71 (válaszként erre: 164. - Tyityu)
2010. okt. 14. 16:03

Köszönöm, örülök, hogy Te is írtál. Hiszen minden véleményt szívesen elolvasok.

Tényleg megoszlanak a vélemények nyilván a dokik között is.

165. Napra_forgó (válaszként erre: 163. - Anka71)
2010. okt. 14. 13:26

Az eladó nyilván gyorstalpalón tanult, mint a legtöbben.

Én anno dolgoztam a VEXben rövid ideig, ott is csak pár nap volt tulképp a tanulás. Ha jól emlékszem, két hét vagy valahogy így...


De tény, vigyázni kell a szemére.

De szerintem ez nem azt jelenti, hogy nem hordhatja, hanem, hogy rendszeresen kontrollra kell járnia és, ha bármi elváltozás van, akkor azonnal abbahagyni.

De kétlem, hogy lenne, ha rendesen kezeli.


Amúgy anyagilag biztos jobban jársz a havi lencsével, de amúgy tényleg a napi a jobb.


Ha nem titok, elárulod, hol voltatok?

Akár priviben.


Amúgy szerintem jobb lenne, ha inkább orvoshoz mennétek, nem csak optikushoz. Vagy abból legalább tényleg jót keressetek.

Olvastam, hogy barát, de remélhetőleg tényleg jól képzett, tapasztalt, stb...

164. tyityu (válaszként erre: 163. - Anka71)
2010. okt. 14. 13:20

Szia!

Ne haragidj, hogy beleszolok a dologba, de en a szemorvosomtol hallotam, hogy 18-19 eves kor alatt nem ajanljak a lencse viseleset. Pont nala volt ellenorzesen, mikor egy 13 eves kislannyal voltak ott a szulei, akik lencset akartak neki. A dokim hatarozottan visszautasitotta oket. Mondta, hogy mehetnek mas dokihoz, ugyis talalnak majd olyat, aki felirja neki, de egy igazan lelkiismeretes orvos gyereknek nem ir fel lencset.


Bocsi, hogy beleszoltam a dolgodba.

163. Anka71
2010. okt. 14. 12:58

Sziasztok!

Gondoltam, ezt megírom.

Ma voltunk egy optikai szalonban, ahol a nagyon okos eladó (nem az optikus, mert ő nem volt ott), kioktatott, hogy 14,5 évesnek szemorvosi vizsgálat kell kontaktlencse előtt, hogy nincs-e kizáró ok. Jó, ez még oké is, meg itt is olvastam.

Ezután elmondta, hogy ebben a korban milyen veszélyes a dolog, meg így, meg úgy. Mondtam neki, hogy nem arról van szó, hogy átszoknak kontaktlencsére, hanem mindössze hétfőn és szerdán, a két tesiórás napon tenné be, reggeltől estig, a többi napon szemüveget hordana.

De ő csak hajtogatta a magáét:((

Mondtam neki, hogy érdekes, mert a barátnőm 14 éves lánya már állandóra hordja a kontaktlencsét, (a szemüvegét el is rakta), és semmi baja.

Valamint azt is mondtam, hogy az állandóan kontaktlencse viselés meg a heti két napi között azért van némi különbség.

De nagyon okostojás volt a csaj:((

Utána jött az árakkal (ami mondjuk momentán nem nagyon érdekel), és azt mondta, akkor már a hónaposat javasolná. De minek????????

Most akkor nem jobb az egynapos, és akkor fogy belőle heti 4 darab? Higiéniai szempontból is jobb, ahogy én gondolom, nem?

Komolyan, szívem szerint máshova mennék, de az optikus meg a férjem jó barátja (csak éppen nem volt az üzletben.)

Kicsit felcsesztem az agyamat:(((

162. Anka71 (válaszként erre: 161. - Böbelinó)
2010. okt. 14. 07:09
Köszönöm a kedves soraidat:))
2010. okt. 13. 22:57

Igen, rendes dioptriás szemüvege van. És azt teszi néha az orrára :) :)

Azt fogja hordani gondolom amiben éppen jól érzi magát a lányod is. Nem lesz azzal gond szerintem.

És szemüveg nélkül is szép és okos az a leány :)

Nem ezen múlik :)

160. Anka71 (válaszként erre: 159. - Napra_forgó)
2010. okt. 13. 14:29

Örülök, hogy írtál, minden segítségnek örülök.


Azért muris, mert a tesóm pl. ezt csinálta: 14 évesen lett szemüveges. Aztán 19 évesen kontaktlencsét csináltatott, szerette nagyon.

Majd a huszas évei elején megműttette lézerrel mindkét szemét (3 év eltéréssel), drága százezrekért.

Most meg rájött, hogy milyen intellektuális feje volt szemüvegben, és "ablaküveg" szemüveget hord a tökéletes szemeire:)


Lányomnak akkor úgy lenne jó, hogy váltogatja a kontaktlencsés és a szemüveges napokat. Aztán majd meglátjuk.

159. Napra_forgó (válaszként erre: 158. - Anka71)
2010. okt. 13. 13:50

Bár nem nekem szólt a kérdés, azért beleszólok. ;o)


Szerintem vannak napok, mikor nem rakja be a lencsét, hanem felpakolja az orrára a szemüveget. :o)


Én is szeretnék mindenképp szemüveget is, csak nincs rá pénzünk most...


Amúgy tényleg sokkal kényelmesebb a lencse. Nekem nagyon rossz a szemem és kontaktlencsével már majdnem olyan, mintha "normálisan" látnék...

158. Anka71 (válaszként erre: 157. - Böbelinó)
2010. okt. 13. 13:48

Szia!

Hát nem, nekem nincs szemüvegem, nem is volt soha.

Értem, amit írsz, simán elhiszem, hogy jobb a látás minősége kontaktlencsével.

De akkor a Te lánykád a keretébe dioptria nélküli lencsét tetetett, ugye?

Már csak ha szemüveges stílusa akar lenni, és mellette azért bent van a kontaktlencse?

157. Böbelinó (válaszként erre: 156. - Anka71)
2010. okt. 13. 13:33

szia!

Nem tudom te szemüveges vagy-e. Ha netalán nem akkor biztosan nem tapasztaltad, hogy mennyivel jobb a látás minősége lencsével mint szemüveggel.

Ne sajnáld, ha a lányod bírja viselni a lencsét, és beleszeret. Bármilyen jól áll neki a szemüveg. Az megmarad és ha azt szeretné, hogy "okoska-cicásan" nézzen ki akkor biztosan felteszi azt is. Nekem is lencsém van, a lányomnak is és ő is felteszi a szemüvegét néha. Egy kis stílusváltás miatt is :) :)

156. Anka71 (válaszként erre: 155. - Valaki001)
2010. okt. 13. 09:30

Neked is köszi:))


Látod, amúgy ettől tartok én is, hogy beleszeret.

Annyira, de annyira jól áll neki a mostani szemüvege!:)) Annyira sajnálnám. Igazi cicás, mégis okoska feje van benne, nagyon eltalálta a keret választást. Sajnálnám, ha csak kontaktlencsés lenne:((

155. valaki001 (válaszként erre: 151. - Anka71)
2010. okt. 12. 21:56

az biztos hogy nem csak tesiórán fogja hordani majd :D

ha kell vmi segítség hogy hogy kell a lencsét kezelni/berakni irj nyugodtan.

154. Napra_forgó (válaszként erre: 153. - Anka71)
2010. okt. 12. 15:50

Igazán nincs mit. :o)

Ha bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan. :o)

153. Anka71 (válaszként erre: 152. - Napra_forgó)
2010. okt. 12. 15:40

Nagyon-nagyon köszönöm a gyors válaszodat:))

Rendes vagy, hogy így felvilágosítottál, sokat segítettél vele.

Köszi!!!

2010. okt. 12. 15:38

Szia!


Szerintem jó megoldás lenne.

De számíts rá, hogy beleszeret és nem csak tesiórán akarja majd hordani. ;o)


Előtte mindenképp szemvizsgálat kell.

A legtöbb optikai szalonban csinálnak, megtanítják, hogy kell betenni, kivenni, hogy kell tárolni, tisztán tartani...

Elvileg kap próbalencsét is, hogy megtudja, egyáltalán bírja-e a szeme, illetve ő...


Van egynapos is, azt 30 darabos dobozban árulják...

151. Anka71
2010. okt. 12. 15:25

Sziasztok!


Kérdezni szeretnék.

Lányom 14,5 éves, -2,25-ös szemüvege van. Amit tesi órán nem vesz fel, ezért tesi órákon nagyon rosszul lát, és ez nagyon zavarja.

(Én pedig nem vagyok híve tornaórán a szemüveg viselésnek, és ő sem szeretné akkor hordani).


Szerintetek megoldás lehet a kontaktlencse, arra a két napra egy héten, amikor tesi óra van?


És akkor még pár kérdésem lenne: ezt személyre szabottan kell elkészíttetni? Vagy egyszerűen csak annyi, hogy a dioptriát kell tudni?

Létezik belőle egynapos?

Mondjuk a tesis napokon reggel beteszi, este kiveszi, a többi napon szemüveget hord, ez így oké lehet?


Köszönöm, ha ír valaki.

150. Böbelinó (válaszként erre: 149. - Koranita)
2010. okt. 7. 00:35

Szia!

Én hetente egyszer veszem ki a lencsémet. Kb 7 éve hordok ilyet, és nincs vele gondom. Kényelmes, és kevesebb lencsetisztító folyadék kell.

2010. szept. 14. 09:30

Sziasztok!

Éjjel-nappali lencséről várok tapasztalatokat! Használ valaki ilyen típusú lencsét?

148. buschne (válaszként erre: 146. - Babyshambles)
2010. szept. 12. 20:18
Olvasd el a 139-es hozzászólást:)
147. buschne (válaszként erre: 146. - Babyshambles)
2010. szept. 12. 20:16

Szerintem nem fáradt, hanem száraz:)


Próbálj ki egy műkönnyet.

2010. szept. 12. 18:10

Az lehetséges, hogy a kontaktlencsétől fáradt a szemem? Amint berakom majd leragad a szemem. Ha kiveszem máris jobb.


??

2010. aug. 29. 07:35

Sziasztok!

Megválnék 2-2 doboz k. lencsétől!

-7, 50 és -8, 00 Dioptriásak!

Akinek ilyen szeme van, írjon és megegyezünk! (ár alatt)

Üdv. !

144. buschne (válaszként erre: 143. - Valaki001)
2010. júl. 21. 18:26

Hű, ezt nem gondoltam volna...

Így már értem.

143. valaki001 (válaszként erre: 142. - Buschne)
2010. júl. 21. 17:15
kancsalságom van csak, látásom az jó
142. buschne (válaszként erre: 141. - Valaki001)
2010. júl. 20. 22:38

:-)


Akkor szerencsére nem túl erős a dioptriád, azt hiszem, -5,25-nél már észrevennéd, hogy nincs is bent:-)

141. valaki001 (válaszként erre: 139. - Buschne)
2010. júl. 20. 22:07

nekem is a refresh van itthon.

amúgy kiderült hogy a jobb oldaliból ki szedtem még délután mert megtaláltam összeszáradva, nem csoda hogy arról nem jött le lencse :D

azt már kidobtam am a kukába,mindegy úgyis csak péntekig lett volna jó.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook