Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencsések ide! fórum

Kontaktlencsések ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2015. ápr. 2. 17:10
Én évek óta az eoptika.hu-nál rendelem meg.Volt,hogy másnap délután meg is érkezett.
2015. ápr. 2. 11:50

Sziasztok, honnan NE vegyek vagy honnan vegyek online kontaktlencsét?

Nem akarok a 3 nap ellenére még egyszer 2 hetet várni!!! :) Más fórumon is kérdeztem, de vmi Guru ember csak azt mondta, hogy boltban venni az az igazi, de webshopban olcsóbb... Ebben kérem a segítségeteket, tanácsotokat. Előre is köszönöm

2014. jún. 28. 11:34

Sziasztok!

Én tegnap lettem lencsés, -0,75 mind a kettő, es cilinderes mind a kettő! Olyan problémám van hogy homályosan látok vele, érzem a széleit, olyan furi, mintha nem illeszkedne rendesen!

Oké hogy szoktató fázisban vagyok, tegnap csak 15 òráig volt bent, ma 16-kor veszem ki....és igy tovább!

De azt nem tudom hogy ez mennyire normális! Tényleg homályosabb, mint ha a rossz szememmel néznék....

Kétségbe vagyok esve!

227. d54e67bebe (válaszként erre: 220. - Röffencs)
2014. máj. 8. 17:29

Szia!


Használd nyugodtan én is azt használom szerintem nincs vele probléma. Vettem Systane Ultrát de az nem volt jobb. Így ennél maradtam. :)

226. Nissi (válaszként erre: 225. - Knoi)
2013. febr. 23. 19:43
En oxigén áteresztös lencsét használok nem tudom a hibrid az milyen. 4 évig használtam lágyat aztán állandóan bepirosodott a szemem, viszkedett. Akkor mondta az orvos hogy térjek át erre.Elöször nehéz volt megszokni de most már semmi bajom vele.
225. knoi
2013. febr. 23. 17:45

sziasztok,

majd 20 éve hordok kontaktlencsét, de mostanra oxigénhiányos lett a szemem, az orvos kemény lencsét ajánl. a kezdet kezdetén próbálkoztam ezzel- akkor még nagyrészt csak ez a fajta volt-, de se megszokni nem bírtam, és rendszeresen ki is esett. olvastam erre a problémára a hibrid lencséről. használ közületek ilyet vki? mik a tapasztalatai? előre is köszi a segítséget, knoi

2013. jan. 6. 13:13

Sziasztok


Viszonylag kevés ideje használok lencsét..

Egy olyan kérdésem lenne hogy amikor beteszem a lencsét elkezd viszketni a szemhélyam..Nem vészes de ez mitől lehet? Lehet másik folyadékot kellene használnom?

223. Csucs
2012. dec. 17. 16:08

Sziasztok!


Friss lencsés vagyok még.Lenne egy kérdésem.Az optikus mondta,hogy betegen nem lehet használni.Szerintetek ha náthás vagyok,de már kezdek gyógyulni,jobban vagyok,akkor vissza tehetem a lencsét?Ti voltatok már így?

222. Ginikee (válaszként erre: 221. - Nikike1988)
2012. dec. 10. 17:04
Én általában betartom a 30 napot, de van hogy pár nappal tovább használom, és nem lett tőle semmi bajom. Szerintem addig nincs gond, amíg nem érzek valami szúró fájdalmat.
2012. dec. 9. 12:24

Sziasztok kontaktlencsések


A 30 napos lencsét ti pontosan 30 napig használjátok? Vagy szoktatok csalni vele pár napot?

Probalencsém van és ma 32 napos de én beraktam csak hát azért félek hogy bajt csinálok vele..

2012. nov. 5. 14:01
Használta már valaki a Tears Naturale II műkönnyet? És ha igen, tudja valaki hogy kontaktlencséhez jó e? Mert a tájékoztatóban az áll, hogy ki kell venni a lencsét és cseppentés után 5-10 perccel lehet visszatenni, a gyógyszerész pedig azt mondta, hogy használható... Akkor most mi van? :) Köszi előre is!
219. kiszvorosz (válaszként erre: 218. - Liliom-70)
2012. szept. 28. 09:52
Szia! Hát ugye elméletileg minden netes lencsés oldalon leírják,hogy csak olyan lencsét vegyél, amit kontaktológus/szemész illesztett már neked. Szerintem két doboz lencse árán már simán megspórolod egy szemvizsgálat árát.Én nem váltanék csak úgy magamtól.
2012. szept. 28. 09:32

Sziasztok!

Ha esetleg jár erre valaki.

Pár éve kontaklencsét hordok, de általában csak nyáron. Eddig Ofotért-ban vettem iWear lencsét. Most netről szeretnék rendelni, de nem vagyok tisztában a görbülettel. Mennyit jelet az 1 tized különbség.

Mert a vastagabb lencsénél, a iWear Dr Basic-nél 8,7 a vékonyabbnál iWear Dr Supreme + nál viszont 8,5 a görbület amit kaptam.

Viszont amit most szeretnék rendelni Air Optix™ Aqua lencsét, ennél nem lehet görbületet választani és csak 8,6 -os van.

Ahogyan nézem máshol is ez a leggyakoribb.


Szerintetek merjem ezt venni ?

2012. jún. 13. 14:28

Focus Dailies eladó NAPI kontaktlencse. Bontatlanok a lencsék. -2,75ösből 25 darab van a dobozba;

-2,25ösből 30 darab van a dobozba. 120FT/DB

ÍRJ PRIVIT :)

216. timycat (válaszként erre: 214. - 82ab266e0e)
2012. jan. 12. 18:34
Még 1x köszönöm; állítólag van náluk raktáron és olcsób is egy ezressel, mint az elencse-nél :)
215. timycat (válaszként erre: 214. - 82ab266e0e)
2012. jan. 12. 18:27
Köszi megnézem
214. 82ab266e0e (válaszként erre: 213. - Timycat)
2012. jan. 12. 18:26

Az optilen oldaláról rendelem.


Nekem eddig egyszer sem késett, ha pénteken megrendelem, hétfőn biztosan meg is érkezik, de ha hétköznap, akkor is a második nap már itt szokott lenni.


Nézz körül, hátha szerencséd van és esetleg még találsz olyat, ami Neked kellene.


Nekem is problémám, hogy 12-15 óra után elég fáradt a szemem, olyan érzés, mintha száraz lenne. Nekem erre szemcseppet ajánlottak.

213. timycat (válaszként erre: 212. - 82ab266e0e)
2012. jan. 12. 17:11

Szia!


Melyik oldalról rendelsz? Mert eddig én az elencse.hu-ról redeltem, és várom lassan 1 hete, hogy megérkezze, de semmi :(


Azért kérdezem, mert amelyik lencsét én használom (J&J Surevue) már nem kapható optikában, mert beszüntették a gyártást, csak raktárról lehet még innen-onnan rendelni; és már csak elencse oldalán láttam, hogy van, de lehet hogy mégsem ha nem küldik :(


próbáltam mást is pl Clariti, de nekem az nem jött be. A Surevue volt az egyetlen fajta, amitől nem fáradt el a szemem 17-18 órányi hordás után, még a 40. napon sem (ami tudom nem egészséges)

2012. jan. 12. 12:14

Nekem mióta kontaktlencsém van, azóta internetről rendelem.


Az első vizsgálatnál az Ofotértben voltam, ott bemérték a szemem görbületét, és "rosszaságát". Bepróbáltak egy lencsét, ami elsőre jó lett, majd jött a "betanítás". Ami arról szólt, hogy magamnak kellett egyszer kivennem és betennem a lencsét.


Nekem 8,4-s görbületű a szemem, az Ofotértben azt mondták ez ritka görbület, nekik csak egy fajta lencséjük van ilyenre. 40 ezer ft lett volna három hónapra.


Nem kértem. Elmentem egy másik szemorvoshoz, ahol elmondták, hogy nyugodtan rendelhetek internetről, csak a görbület és a a számok legyenek megfelelőek.


Azóta is internetről rendelek. Acuvue-t használok már lassan egy éve. 12 ezerért rendelem + ajándék kontaktlencse víz, vagy mikor mi. Három hónapra elég. Az Ofotértben is ezt a márkát akarták rám sózni, csak éppenséggel 4x-s áron.


Nekem így jobban megéri, és két nap alatt meg is érkezik. Soha nem volt még vele problémám.

2012. jan. 12. 12:05

Sziasztok!


Eladó 4 db Clariti havi szilikon-hidrogéles lencse(magas oxigénáteresztés, magas víztartalom 58%) -2,75-ös! Ajándékba adok 6 db napi lencsét(Clariti one-day), plusz egy félüveg Synergi folyadékot(250ml-s)! Ár: 4000 Ft Érdeklődni: e.bernath@hotmail.com címen!

2012. jan. 6. 16:18

1995-ben korrekciós műtétem volt, de szakavatott szemek most is látják a minimális szemtengely ferdülést, ha jobban megnézi, talán más is.

Optikában azt mondták, nem ajánlott nekem a kontakt lencse, mert akkor csak a jól látó szememet fogom használni, és semmire nem megyek vele sem esztétikai sem más szempontból. De nekem ez kicsit értelmetlen, mert a lencsének azért van dioptriája, hogy korrigálja a látásomat, nem?És, ha korrigálja, mi az, hogy csak a jól látó szememet fogom használni?Köszönöm a válaszokat!A dioptriám:Jobb :+2, 5 Bal :+0, 0 plan

2011. dec. 4. 16:01

Sziasztok!

Eladó egy doboznyi (6 db) iWear Dr Basic kontaktlencse (Ofotért saját márkája) -1.5-ös, 8.7-es görbületű és 14.5-ös átmérőjű! Nekem nem jó a görbület. Akit érdekel, írjon priviben, vagy ha tud olyat, aki ilyet használ, akkor szóljon neki. Köszönöm!!!

208. Nestea32 (válaszként erre: 206. - Martini64)
2011. júl. 21. 19:14
Ooo, én már 2 helyen is voltam és mindenhol ugyanez lett a vége. IElőször 2005ben, aztán 2007-ben.
207. timycat (válaszként erre: 206. - Martini64)
2011. júl. 21. 18:26
igen, először én is erre gondoltam, hogy keressen másikat, de tényleg nem értek hozzá. Csak ugye egy rutinos szemész/optikus szerintem nem 40 perc próbálkozás után jelenti ki, hogy ja akkor mégsem lehet lencsét használni, hanem rögtön, mikor beméri a görbületet meg a többi egyéb paramétert. Tényleg megérné másik "szakvéleményt" is kikérni
206. martini64 (válaszként erre: 204. - Nestea32)
2011. júl. 21. 18:11
Keress másik optikust.
205. timycat (válaszként erre: 204. - Nestea32)
2011. júl. 21. 13:09
:S ilyet még nem hallottam, de hát nem is vagyok szemész/optikus...
204. Nestea32 (válaszként erre: 203. - Timycat)
2011. júl. 21. 06:11

Szia


Igen, úgyis becsukódik. Anno mi is vagy 40 percig vacakoltunk, de még az is kevés volt. Akkor mondta, hogy szerinte kicsit a szemem és azért nem lehet berakni és hogy mondjak le a kontaktlencséről:(

203. timycat (válaszként erre: 203. - Nestea32)
2011. júl. 20. 15:36

Én is így voltam az elején, rengeteget bénáztam; mondjuk engem az optikus addig nem "engedett el" amíg nem sikerült betenni azt a fránya lencsét, elszórakoztattuk egymást vagy jó 40percig. De mára rutin lett, kb 5-5mpet vesz igénybe a behelyezés.

Azt nem értem, hogy úgyis becsukódik a szemed ha felhúzod a felső szemhéjadat?


Ne add fel! Gyakorolj!

202. timycat (válaszként erre: 201. - Szandi24)
2011. jún. 24. 22:59

szia!

én ez esetben is optikushoz fordulnék; mert kontaktlencséknek is van mérete, görbülete és egy optikus tudna illeszteni.

Különben sem árt 1-2 évente egy látásellenőrzés.

Így biztos nem lenne gond a szemeddel

2011. jún. 24. 19:58
Sziasztok,lenne egy kérdésem,nekem jó a szemem nem kell szemüveg,de kipróbálnék egy színes lencsét.Barna a szemem,és zöldre gondoltam,szerintetek ez nem árt a szememnek?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook