Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kombinált kényes bőr (tusfürdő, testápoló termékek) fórum

Kombinált kényes bőr (tusfürdő, testápoló termékek) (beszélgetős fórum)


11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. márc. 4. 20:11
Pff...micsoda orvosok:S
2011. márc. 4. 14:29
semmit, annyit mondott hogy kényes a bőrőm probálkozzak tovább
2011. márc. 4. 13:01
Borotvalas leszedi a felso hamreteget, utana nagyon fontos, hogy be kell kenni hamosito, nyugtato, fertotlenito gellel.
8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - 9e32886f4a)
2011. márc. 4. 13:00
Borgyogyasz mit mondott ra?
2011. márc. 4. 12:58

nagyon kényes a bőrőm sok mindent nem bír.

azon is gondolkodtam hogy a lábamnál nem e tesz rá még a borotva is a vaiszketésre. De sajnos allergiás vagyok az ilyen szörtelenítőkrémre, nem birja a bőrőm az epilátort sem ahogy a gyantát sem, kiapttogok teljesen és megmarad a nyoma.

6. Veronika27 (válaszként erre: 5. - 9e32886f4a)
2011. márc. 4. 12:53

Attol meg nem biztos, hogy nem jo. Ki kell probalni masikat is, a novenyekre is reagalhat igy a bor.

Esetleg a Lush termekek megfeleloek lennenek.

5. 9e32886f4a (válaszként erre: 3. - Veronika27)
2011. márc. 4. 12:46
köszönöm de ezeket is már probáltam, de nem bírja a bőrőm, a szappantól kivörösödtem és vakaróztam,
2011. márc. 4. 12:20
Hazi praktika: olivaolaj, de nem a kivonatos, hanem a tiszta. Mondjuk az aloe is jo, ha kimondottan a noveny levelebol kipreselt levet kened fel, de az csak hidtatal. Viszont ha zsirhianyos a borod, akkor csak ideig-oraig fog segiteni.
2011. márc. 4. 12:17

Pontosan attol hamlik a borod, hogy heti ketszer radirozod.

Felejtsd el a koolaj (asvanyi olaj; paraffin, paraben, vazelin) tartalmu termekeket. Csakis tiszta 100%-os novenyi olajbol vagy kivonatbol keszult termekeket hasznalj arcra es testre egyarant. Ilyenek pl. a DM-ben kaphato Weleda illetve Lavera termekek.

En pl. az Alverde olivas szappanjat hasznalom, ami 100% novenyi olajat tartalmaz es natur termek.

2011. márc. 3. 10:08

Szia! Én javasolnám a gyógyszertárban vásárolt mosakodókrémet és testápolót. (színezék és illat mentes)nem kell félni, hogy viszket az ember lánya!:)

Nálunk a gyerek és én is ezt használom.

2011. márc. 3. 09:10

Egyszerre zsíros és borzasztóan száraz a bőrőm.

Az arcomon a szokásos T vonal mentén zsíros viszont a többi helyen annyira száraz, hogy hámlik. Hetente 2x bőrradírozok, most már ott tartok, hogy sima vizzel mosok arcot, és aloavera vízalapú arcápolót használok.

Minden máshol pedig annyira száraz a bőrőm hogy egyfolytában viszked. A víz elég kemény nálunk, tüsfördőt se találok ami igazán jó lenne és nem szárítana még jobban, ahogy testápolót sem.

Tesápolóban már egy csomót kiprobáltam a sima Niveától az olajosig a babaolajt a külön babáknak való testápolót,Dove, az extra száraz bőrre valót és még sorolhatnám és általában mindig a kezdetekkor úgy tünik jó lesz, de 1 hét után már semmi, bekenem magam és pár perc után ugyan olyan száraz a bőrőm és vakarózok.

Ráadásul sok mindent nem is bír a bőrőm. Ötletek, házi praktikák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook