Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Régóta keresek kókusz illatú testápolót. Tud valaki segíteni? fórum

Régóta keresek kókusz illatú testápolót. Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. febr. 1. 09:57
Balea (dm.ben lehet kapni) isteni intenzív kókusz illata van. Van belőle spray is :)
70. Lina79
2011. aug. 14. 19:22
Müllerben Fruttini, és azt hiszem Bettina Bartney- nek is van kókuszosa.
69. Lilibeth59 (válaszként erre: 64. - Diorissimo88)
2011. aug. 14. 17:36

Igen, sütéshez, főzéshez az illatmentes, finomított kókuszolaj a jó, mert ugye nem kell az ételnek kókuszillatúnak lennie (ha nem kókuszgolyó pl., hanem pörkölt.


A hidegen sajtolt finom kókuszillatút használjuk fürdővízbe, testápolónak, hajpakolásként, krémekhez stb.


Kívül-belül ajánlott mindenkinek a használata.

2011. aug. 14. 15:24
rossmann eveline márka testápoláson
2011. aug. 14. 15:24
2011. aug. 14. 15:23
rossmann testápolás alsó polc, a vége felé betres márka
2011. aug. 14. 15:22
rossmann tusfürdők melletti polc aromaterápiás sajátmárkás cucc
64. diorissimo88 (válaszként erre: 63. - Lilibeth59)
2011. aug. 14. 12:41
Erre én is kíváncsi lennék. lennék. Bár nem tudom, mennyi kókuszzsír jön ki, mondjuk egy 200 gr-os csomag kókuszreszelékből.Egyébként sütéshez, főzéshez is jó, nagyon jók az élettani hatásai, ahogy utánanéztem.
63. Lilibeth59 (válaszként erre: 62. - Diorissimo88)
2011. aug. 14. 12:17

Majd írd meg, hogy mennyit kókuszzsírod lett, és mire hogyan használod fel.

Közben azon gondolkodom, hogy mégiscsak egyszerűbb lenne egy egész zacsi kókuszreszelékkel elkészíteni a kókusztejet/olajat/zsírt, aztán adagonként, esetleg jégkockatartóban lefagyasztani, ha megfagyott, már bele lehet zacsiba tenni, és mehet a fagyasztóba. Ha szükség van rá, előtte 1-2 órával elővenni egy-egy kókuszzsír kockát, melegen hamar olvad, és már lehet is használni. Így biztos nem romlik meg.

Mit gondolsz?

62. diorissimo88 (válaszként erre: 61. - Lilibeth59)
2011. aug. 14. 07:16

Köszönöm! Igen, így szoktam, de eddig nem szedtem le róla a kókuszzsírt, hanem a leszűrt kókusztejet általában fel is használtam.:)

Ki fogom próbálni legközelebb!

61. Lilibeth59 (válaszként erre: 59. - Diorissimo88)
2011. aug. 12. 19:25

Az eljárás szerintem ugyanaz, ahogy Te készíted a kókusztejet, csak gondolom, Te nem szeded le a tetejéről a kókuszzsírt. Azért beírom a receptet, talán más is kedvet kap hozzá.


Egy rész kókuszreszeléket leöntünk két rész forrásban lévő vízzel, s legalább fél órát állni hagyjuk (de az sem árt, ha órákat áll a vízben, én este szoktam leönteni, és reggelig hagyom).

Reggel összeturmixolom jó alaposan, magas fokozaton és legalább 2 percig megy a gép, persze megszakításokkal, és egy szűrőn keresztül átszűröm.

A leszűrt kókusztejet beteszem nyáron a hűtőbe, télen a spájzba, és hagyom kb. 6-8 órát állni. Ennyi idő után már megjelenik a tetején a kókuszzsír, amit óvatosan leszedek, de még ezt is szűrőbe teszem, és hagyom, hogy lecsöpögjön. A kókuszzsír/olaj meg is van, és a kókusztej is nagyon finom. Van, aki édesíti, én nem szoktam.


Fontos! A kókusztejet és a zsírt/olajat is hűtőben kell tartani, kb. 4-5 napig eláll. Ezért nem érdemes sokat készíteni egyszerre, mert 4-5 nap múlva megromlik. A kókuszzsírnak isteni illata van, bőrápolásra, hajpakolásra kiváló, van, aki a kisbabája popsiját is ezzel védi a pelenka kiütés ellen.


A leszűrt kókuszreszeléket mégegyszer fel lehet használni, de másodszor már nem elég forró vízzel leönteni, hanem 1-2 percig főzni kell, a többi eljárás ugyanaz vele, mint az elsővel.

60. 06718ca650 (válaszként erre: 58. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 21:05
az első mondattal nem értek egyet. :) a többiben van igaz. :)
59. diorissimo88 (válaszként erre: 54. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 20:54
Megírnád, hogy csinálod? Én mondjuk főzéshez szoktam kókusztejet csinálni (curryhez)úgy, hogy leforrázom a kókuszreszeléket és állni hagyom, majd leszűröm.
58. Lilibeth59 (válaszként erre: 55. - 06718ca650)
2011. aug. 11. 18:53

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen, a kedv, az egy másik dolog, talán még nem éreztél rá az ízére, ha lenne pár pozitív tapasztalatod, hogy "na, ezt én készítettem saját kezűleg!", biztos megjönne a kedved. A tehetség pedig idővel megjön, gyakorlat kérdése az egész, úgy, mint pl. a főzésnél....


Ha inkább megveszed, amire szükséged van, csak azt tudom tanácsolni, nézd meg alaposan az összetevőit mindennek, amit megveszel, ha már kiadod rá a pénzed, akkor az ne ártson, hiszen azért veszed, mert azt szeretnéd, hogy a hasznodra váljon....

57. Lilibeth59 (válaszként erre: 56. - 06718ca650)
2011. aug. 11. 18:46

Nem tudod, mit veszítesz! Tulajdonképpen a föld adja mindazt, amire embernek, állatnak, növénynek szüksége van.

A földet szeretni és tisztelni kell, ha nem adná meg nekünk azt, amire szükségünk van, nekünk "annyi lenne"!

Ezért kellene vigyázni rá, nem agyon gyomírtózni, permetezni, parlagon veszi hagyni...


De, ha nem szereted, hát nem szereted, akkor legalább a piacon nézd meg alaposan, mire adod ki a pénzed, nem mindegy, hogy csak tele van az ember gyomra, vagy pedig tele is van és az egészségünkre is válik az étel-ital.

56. 06718ca650 (válaszként erre: 48. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 18:00
és nem szeretek kertészkedni sem. :D
55. 06718ca650 (válaszként erre: 46. - Lehoagi)
2011. aug. 11. 17:59
de van akinek pl. se ideje, se kedve se tehetsége nincsen pepecselni, mint pl. nekem. :)
54. Lilibeth59 (válaszként erre: 53. - Diorissimo88)
2011. aug. 11. 16:41

Bio boltokban, vagy webáruházakban, de magad is készíthetsz bio kókuszreszelékből, úgy olcsóbb, én inkább magam készítem. De sokat nem ajánlok, hogy készíts, mindig csak kb. 1 hétre valót, azt is hűtőben kell tartani.

Én először készítettem 20 dkg kókuszreszelékből, lett is bőven kókuszolajam/zsírom, örültem nagyon. De sajnos kb. 1 hét után megromlott. Azóta kb. 5 dkg-ból készítem, az elfogy hamar, a tejet pedig megiszogatom, vagy kávéba teszem. Az is nagyon fincsi.

Ha kész kókuszolajat veszel, figyelj oda, hogy finomítatlant vegyél, mert csak annak van kókuszillata, a finomított sütéshez-főzéshez ajánlott.

53. diorissimo88 (válaszként erre: 52. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 12:10

Igen,ez így van, bár én itt nálunk sajna nemigazán láttam még sehol kókuszolajat.:(

Pedig én is imádom a kókuszillatot! :)

Tudsz valami tippet, hol lehetne megnézni? Szívesen kipróbálnám.

52. Lilibeth59 (válaszként erre: 50. - Diorissimo88)
2011. aug. 11. 09:43

Nem a márkát kell nézni, és az árát sem, jó, persze nem mindegy az sem, hanem az összetevőket.

Vannak tiszta összetevőkből készült termékek, de persze az olívaolaj is jó, de mivel kókuszillatú testápolóról van szó, a kókuszolajat ajánlanám inkább. Nagyon jó bőrápoló, de már írtam róla, és isteni kókuszillata van, persze csak a hidegen sajtoltnak.

2011. aug. 11. 08:01
DM-ben vettem nemrég, Betres márka, jól felszívódik.680Ft.
50. diorissimo88 (válaszként erre: 46. - Lehoagi)
2011. aug. 11. 07:51
És a többiben mit gondolsz, mi van? A drágábbak sem jobbak sajna ilyen szempontból...én ezért teszek a fürdővizembe olívaolajat, a legjobb testápoló.:)
2011. aug. 11. 07:46
Rossmann-os ISANA
48. Lilibeth59 (válaszként erre: 47. - Lonix)
2011. aug. 11. 05:39

Van egészséges étel, ital, pl. amit magad megtermelsz a kertedben, tartasz baromfit, sertést stb. A levegő sem mindenhol szennyezett, na jó, az elkerülhetetlen, de elég az, nem kell még egy lapáttal rátenni, ha nem muszáj.


Ha nincs kereslet a káros termékekre, előbb-utóbb nem készítenek, nem árulnak ilyeneket, mert nem tudják eladni.

Sajnos, sokan megveszik, persze, hogy öntík-zúdítják ránk a kutyulmányukat.

47. lonix (válaszként erre: 39. - Lilibeth59)
2011. aug. 10. 23:34
Ennyibol mar etel,ital es levego se kell.Mert ezekben is minden van.
2011. aug. 10. 23:25

A DM-es Balea tényleg kedvező árban, de gondoljatok bele, 500 ml krém nincs ezer ft.... mi leht benne!?!?!??!?!!??!? és mindenhova ezt kenitek- arcra, testre stb... őrűlet!!!

kókusz illatot te is tudsz késziteni!!!!!!!!!

2011. aug. 10. 23:17
dm-ben Balea márka, nagy tégely és nincs 1000 Ft
44. lisa35
2011. aug. 10. 22:43
dm saját márkás
2011. júl. 22. 14:00
Oriflame
2011. júl. 1. 20:57

régen volt az anacondának, most nem tudom van-e még....

dm-be saját márka tuti van!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook