Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés kis lakásba fórum

Költözés kis lakásba (beszélgetős fórum)


12. liliom10 (válaszként erre: 1. - Suzyka1968)
2022. jan. 3. 15:55

Pakolhatnál 3 felé. Első terület : amit mindenképpen viszel magaddal. második : a lehet,hogy viszed, de csak ha befér az új lakásba. Harmadik rész : nem viszed, nem életbevágó.

Nem tudjuk, milyen tárgyaid vannak. Nálunk már a rengeteg könyv is gond lenne. Mikor ismerősök költöztek kisebb lakásba, kiválogatták, milyen könyveket visznek mindenképpen, a többit elvitették egy antikváriussal.

Nekem beváltak a nagyobb műanyag dobozok tetővel. Azokba lehet pl. iratokat, számlákat, fotókat, apró tárgyakat tenni,stb., nem fognak porosodni.

A ruháknál gondold át, miket nem hordasz, azokat is pakolhatod 3 felé : 1. viszem, 2. talán 3. nem viszem.

Én többet vinnék az új lakásba, mint amennyi befér, egy ideig maradna egy része dobozokban, és folyamatosan pakolnám ki, közben eldöntve mindenről, megtartom-e vagy nem.

11. Suzyka1968 (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2022. jan. 3. 15:37
Sajnos nem.
10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Suzyka1968)
2022. jan. 2. 12:37

Ne szelektálj egyedül. Anyukám ilyen, hogy nem akar megszabadulni dolgoktól, vagy csak olyantól akar megszabadulni, amit meg kellene tartani. Talán valaki tud segíteni, hogy mit érdemes megtartani, és mit nem.

Valóban, amit hosszú ideje nem használsz, az mehet. Esetleg nézz szét a neten, hogy hogy lehet praktikusan tárolni. Néha eszméletlen ötleteket lehet látni tárolóhely nyerésre.

9. Amaunet (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. jan. 2. 12:26

Ahhoz jó magas beltér szükséges, ha nem akar egy kis lakást még nyomasztóbbá tenni.

Az sem mindegy, hogy a leendő tulaj hány éves, mert pl. 50+ nem biztos hogy naponta többször bírná a felmászkálást.

Ízlés kérdése is, mert amiket látok azok inkább hasonlítanak valami kényszerből összetákolt ketrecre.

2021. dec. 31. 14:44
Galéria építés ,ha szóba jöhet később.
7. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Suzyka1968)
2021. dec. 31. 13:48
Jó néha 1 kis frissítés. Ami olyan add el, ajándékozd, adományozd el, így konnyebb neked is megvalni toluk.
6. c85d1d200b (válaszként erre: 5. - C85d1d200b)
2021. dec. 31. 02:39

En pl. a dedim (akit ismertem) leghasztalanabb nippjeitpl. elhoztam Alngiaba vagy a masik agi omutter 3 nagy biblinayi teljes evadokat lefuzott 19000-as evek eleji magazinjait, akit mast nem erdekelt a csaladban.

El fogok meg hozni ket festmeny mindenkepp. Az egyik orokreg, es nem erdekes, csak szeretem, a masikat egy regi baratom festette, es nekem sokat jelent.

De amugy rengeted dolgot szortam ki otthon.

5. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Suzyka1968)
2021. dec. 31. 02:33

Ha nincs penzed a nagyobbra, akkor nincs penzed a nagyobbra.

Ha atmeneti, akkor valahova csak at lehet helyezni, de szelektalni kell. Nem lehet orokke mindig mindent magunkkal vinni, meg kell tanulni elengeni a multat.

A konyhaban es a furdoben meg pont nem emlekek szoktak logni foleg, hanem hasznalati targyak, es a falra, szekreny aljara aggatni lehet egy csomo cuccot.

2021. dec. 31. 02:08
Egy tárolóhelyiséget nem tudsz venni? Pár négyzetméteren elhelyezhetnéd az emlékeket és akkor nem kellene kényszerből megválnod tőlük.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Suzyka1968)
2021. dec. 31. 01:03

Amit 3 éve nem használtál arra nincs szükséged. Ajándékozd el, tedd ki valami közös helyre ahonnan a szomszédok elhordhatják ami használható számukra. Tedd ki ingyen elvihetőként a fb-ra!


Eladni hosszú idő lenne, mert csak neked jelentenek értéket.

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Suzyka1968)
2021. dec. 31. 00:41
A falakra nem tudsz esetleg plusz polcokat rakatni?
2021. dec. 31. 00:27

Ki mit csinalna ha 50 m ből menne 38 m be

Rengeteg emlék és szelektalnom kell.

Mindenre azt gondolom hogy kell de nem férek el.

A kónya pici a nappali és a fürdőszoba is

Háló nagyobb

Se spejz semmi más nincs

Konyha szekrény kicsi

Szelektalok de nem egyszerű

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook