Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kollektív büntetés fórum

Kollektív büntetés (beszélgetős fórum)

1 2
2012. okt. 9. 17:35

Ha Lmondhatom a véleményemt..


egyet értek az ilyen tanárral

Ez az u.nevezett porosz iskolamódszer. Évszázadokon át bevált és beválik a katonaságnál is, mindenhol ahol közösséget kell épiteni és a kilógókat a követelményekhez "igazitani"


Ez mára fellazult, azért lehet a tv-ben anynit látni , hogy bemennek megverni a tanárt, mert pl. kiküldte a "túlkoros" fiucskát mert zavarta az órát.

Igen, a kollektív büntetés eredeti célja, hogy a közösség szóljon rá arra aki miatt elmarasztalták a csoportot


Munkahelyen mindenkinek levonnak a másik késée miatt

Munka trv. könyv nem enged iylet, de hatásos

Rászólnék bizony a kollegára, hogy b**+ gyere már időben a munakahelyre

Nem egy olyan munkahely van ahol egy késő miatt nem lehet elkeudeni a munkát

Nem irodárol beszélek


Iskolában is van/volt olyan hogy osztály átlag, ami súlyozza az osztályfönököt, a szaktanárokat

A közösségböl ne lógjon ki senki, ezt igy lehetne eredményesen elérni

48. 06bfdda89d (válaszként erre: 47. - Anka71)
2011. febr. 28. 12:14
Én azt gondolom,hogy egy tanárnak sincs joga determinálni egy gyerek sorsát(továbbtanulás!)mások felkészületlenségével...
47. Anka71
2009. dec. 8. 12:25

Ismerősöm lánya nyolcadikos, a következő volt:

Biológiából volt írásbeli házi feladat is, meg szóban is készülni kellett. Kiderült, hogy a fél osztálynak nincs megírva a leckéje. (Tényleg kb. a fele, 28-ból 13 gyereknek).

Ezeket a gyerekeket elkezdte feleltetni a tanárnő, de nem készültek szóban sem. Erre: Az EGÉSZ OSZTÁLY, tehát minden gyerek egyest kapott, mindenkinek bevágott egy elégtelent.

Ismerősöm lánya pl. megírta a leckét, sőt ismerősöm ki is kérdezi a mai napig minden nap a szóbelit is, felkészülten ment a lánya. És még ott volt a másik 14 gyerek, akiknek kész volt a leckéjük. Hogy szóban mennyit tudtak, az pedig akkor derült volna ki, ha feleltetve lettek volna (de nem lettek). És mindenki egyest kapott.

Szülők többen együtt bementek az igazgatóhoz, az persze megígérte, hogy utánajár, de semmi foganatja nem volt. Sőt még a tanárnőnek állt följebb, másnap azt ordibálta órán, hogy "jöjjenek csak be a szüleitek, majd megmondom, kiknek a hülye kölykei miatt kapott mindenki egyest."

Azért nagyon jó, nem?:((

46. doxikri (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 13:36
Szia!
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Doxikri)
2009. szept. 16. 13:31

Igen! Nekem is tetszett:)

Szeretek jókat dumálni:)))

Vigyázz magadra, majd találkozunk egy másik fórumon:))

44. doxikri (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 12:21

Szerintem, mindegy, végül is jót dumáltunk erről a témáról, ő meg úgysincs itt.

Ebből persze biztos nem lesz olyan hosszú fórum, mint a "nagycsaládos"-ból, de azért jó volt.

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Doxikri)
2009. szept. 16. 12:16

Számodra kiderült a lényeg? Mármint, hogy mit akar a fórum indító.

Az zavarja, hogy az ő gyerekének is futnia kellett, vagy az ő gyerekét utálja mindenki, mert miatta kellett futni?

42. doxikri (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 11:58
Persze, más most az értékrend, mások a srácok is, más dolgok a fontosak a számukra. De - hogy visszatérjek az eredeti témára - szerintem nem helyes az amúgy is labilis osztályközösségeket ilyen fajta büntetésekkel még jobban szétzilálni.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Doxikri)
2009. szept. 16. 11:26

Tehát a szalagavató után volt buli, ott helyben, de nekik azaz az osztály nagy részének ez nem felelt meg, így külön akartak szervezni.

Nekünk is volt annak idején szalagavató és buli. Egy helyen. Ünnepség, tánc, majd buli. Jó volt nagyon:) Mi is mentünk osztályfőnökkel nem csak osztály kirándulásra, hanem az ő balatoni nyaralójába is, az is klassz volt. Piáltunk, buliztunk, de bizonyos korlátok között. ha az ofő azt mondta, mehetünk haza a discóból mentünk. Nem drogoztunk, stb.

Sajnos a bulik már nem arról szólnak, mint régen. A fiam ezért nem díjazza ezeket. A saját baráti körével elmegy szórakozni, amikor kedve, iszik, bulizik is, csajozik is. De mi elvárásainkoz képest, ismeri a korlátokat. Tudja, hogy nem jó ha olyan részegre issza magát, hogy nem emlékszik semmire, tudja, hogy a drog rombolja az egészséget, stb. Tehát úgy látom ésszel csinálja és úgy, hogy jól érezze magát:) Ezt az osztálytársaival nem tudta megtenni sajnos...

40. doxikri (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 11:17
Amikor ekkorák, akkor már úgyis megtalálják az alkalmat a piálásra és az ökörködésre akik azt akarnak. De a többi, megint szív....de hát ez az én véleményem. Nekünk klassz volt a szalagavató utáni bulink is. Magára a szalagavatóra nem i s emlékszem, csak a táncra, de az utána levő bulira igen!! Meg szerintem ennyi lazítás belefér...aki komolyan gondolja a tanulást az úgyis tanul ezerrel aki meg nem, annak egy ilyen buli már nem oszt, nem szoroz.
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Doxikri)
2009. szept. 16. 11:04

Szallagavató volt csak utána nem mentek még el bulizni. Szerintem decemberben még nincs mit ünnepelni egy lehet, hogy sikerül érettségin. Én azt mondtam, hogy érettségiután legyen bankett, akkor már van mire bulizni:)

Na meg a kirándulás, nem hatotta meg őket. Többen azért akartak menni, hogy piáljanak, atöbbiek erre nem voltak kíváncsiak, így senkit nem zavart igazán, hogy nem mennek. Az én fiam kifejezetten örült:)

Amit írtál, ahhoz tényleg jó osztályközösség kell. Régen volt is ilyen! Ma már nem igen....

2009. szept. 16. 10:46

Biztos igazatok van, és én vagyok lágyszívű, de vannak bizonyos dolgok, amikkel azért nem büntetnék. Ilyen pont egy kirándulás, vagy egy szlagavató buli. Mert ezek azért életreszóló emlékek szoktak lenni.

Amúgy a középiskolában minket is büntettek azzal egyszer, hogy nem megyünk 4-ben kirándulni.....na,jól megbüntettek, mert azokon a napokon, mikor a többi osztály kirándult, nekünk is szabadnap volt...mi meg megszerveztük, a szülőkkel is megbeszéltük és elmentünk magunk, 3 napra! Kirándulni. És nem volt balhé...és tanárok sem!! Nagy büntetés volt mi? Utána meg kapkodtak a fejükhöz a tanárok, hogy igazolatlan, meg nem volt engedély, meg hogyan képzeltük....aztán összehívtak egy rendkívüli szülőit, és kiderült, hogy az összes szülű tudott a dologról és beleegyezett!! A tanárok a saját csapdájukba estek!! Bár ehhez ilyen osztályközösség is kellett!! :-)))

2009. szept. 16. 08:47

Lehet, hogy túlzás, de alkalmazzák. engem különösebben nem zavar addíg, amíg a gyerekemet nem állítják a falhoz, hogy főbe lőjék a többiekkel együtt:)

A fiaméknál is volt hasonló, mint kovácserikáéknál. Akkor mentek volna 3 napos kirándulásra, ha senki nem bukott volna félévkor. Mivel az osztály fele megbukott 1,2,5 tantárgyból nem volt kirándulás csak érettségi. Ott is szuperül teljesítettek:) Szerintem megérdemelték. Épp ezért a szalagavató utáni bulit sem támogattam. Azt mondtam, hogy majd az érettségi után lehet bulizni, ha sikerül, addig nincs minek örömködni. Tudom undok vagyok, meg lehet maradi is....

36. doxikri (válaszként erre: 35. - 021ff75d72)
2009. szept. 15. 19:51

Tehát újra megállapíthatjuk, hogy ez egy sokkal összetettebb dolog, mint aminek látszik....mert nyilván Ausztriában egész más a mentalitása a gyereknek, a szülőnek és a tanárnak is.

Bár szerintem ilyen "halmazati" büntetés, egy kicsit túlzás volt, országtól függetlenül!

2009. szept. 15. 19:48
A kollektív büntetés nem csak magyar találmány. A fiam 13 fös osztályában tavaly 3 gyerek bent az osztályban hócsatát rendezett az elsö,friss hóval.Természetesen rövid idön belül úszott az osztály.( 17 éves "nagy" gyerekek voltak akkor.)Mindenki rossz magatartásjegyet kapott félévkor,mindent fel kellett takarítani, az évvégi brüsszeli osztálykirándulás pedig lefújva.A fiam pedig csak annyit mondott, amúgy sem volt kedve Brüsszelbe kirándulni menni.(Ausztriában élünk.) De egy szülönek sem jutott eszébe az ügyböl ügyet csinálni.Mindenki tudomásul vette a tanár döntését, én is.
34. doxikri (válaszként erre: 33. - Anka71)
2009. szept. 15. 19:18
Igen és pont ez az az időszak, amikor igazán elkezdődne közösségépítés, de ez a gyerek már szelektálta saját magát, illetve ebben közrejátszott a tanár is.
33. Anka71 (válaszként erre: 32. - Doxikri)
2009. szept. 15. 17:03
Különben igazad van, ez tavalyi tanévben volt. A nótórius kakaó meg üdítő kiborítgató gyerek ugyanúgy idén is kibénázza az italát, ugyanúgy ott hagyja. Mivel a közösség vitte el miatta a balhét, jót megbújik és röhög a markába:(((
32. doxikri (válaszként erre: 30. - Anka71)
2009. szept. 15. 16:59

Biztos, hogy nem. Ilyen módszerekkel nem lehet rendre szoktatni a gyerekeket! Ez hülyeség!

Ráadásul a szülő is kikattan, a gyerek sem érti....aki meg trehány volt, az az is marad, mert nem konkrétan neki szólt csak a fegyelmezés...tehát nem törődik vele...nincs súlya a számára a dolognak!!

31. doxikri (válaszként erre: 28. - 707655fba1)
2009. szept. 15. 16:56

Jó...ők már tudnak arról gondolkodni, hogy kire kell ezért haragudni....de magával a cselekedettel akkor sem értek egyet! Ha csak egy gyerek volt, aki nem értette a feladatot és ezért "téblábolt", akkor nem az egész osztályt kell büntetni...és jelen esetben nem az a lényeg, hogy mi maga a büntetés, hanem az elv!!

Modjuk avval sem értek egyet, - már nem emlékszem ki írta - hogy ennek akár még közösségformáló szerepe is lehet, mert akkor együtt utálják a tanárt. (biztos nem szó szerint írtam, de ez volt a lényeg) Hát könyörgöm, akkor ez a cél???? És ez jó? Mert szerintem ez sem!

30. Anka71
2009. szept. 15. 16:55

Lányoméknál volt ilyen, hatodikban: Volt 1-2 gyerek, aki állandóan szemetelt, kiborította a kakaótját és ott hagyta feltörlés nélkül. Az ofő pedig minden gyereknek beírta, ofői figyelmeztető kíséretében, hogy "Renszeresen szemetel, rendetlen, trehány, kiborított italát úgy hagyta, stb."

Hát, voltak anyukák, akik ájuldoztak, először én is. Aztán ofőin megmondta az ofő, hogy ezzel akarta elérni, hogy egymásra hassanak a kölkök.

Mondjuk nem tudom, volt-e értelme.

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2009. szept. 15. 16:55

Értelek!:)))

És igaz! Én is tapasztaltam már ezt!

A szerintem normális helyeken a főnök is szereti jól érezni magát, de sajnos volt benne részem, hogy valóban zavarta a főnököt, ha túl jóban voltak a kollégák és ezért elkezdte egymás ellen uszítani őket/minket.

Tanárokkal kapcsolatban még nem tapasztaltam.

28. 707655fba1 (válaszként erre: 27. - Doxikri)
2009. szept. 15. 16:46

Ha jól olvastam, középiskola első osztály.

De nem biztos.

Ma kissé szétszórt vagyok. :))

27. doxikri (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2009. szept. 15. 16:44
Persze azt is jó volna tudni, hogy mekkora gyerekekről van szó....mert az sem mindegy!!
26. doxikri (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2009. szept. 15. 16:43

Rosszul értelmezted amit mondok: nem ettől leszünk rossz főnökök, hanem már nem egy munkahelyen tapasztaltam, hogy ha kialakul egy jól együtt dolgozni tudó csapat, akkor ott maga a főnök kezd el lázítani egymás ellen, mert nem szeretik, ha az emberek összetartanak...mert félnek...pedig igenis jobban megy a munka, ha kellemes légkörben, egymást segítve, motiválva dolgoznak az emberek.

Én egy kicsit ezt látom néha a tanároknál is, hogy nem tetszik, ha védik egymást a gyerekek....és miután gyerekek, sajnos sokszor rosszul ítélik még meg a szituációkat.

25. 707655fba1 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2009. szept. 15. 16:43

Ebben tökéletesen igazad van.

A tanárra haragudtunk.

Ez csak akkor válik problémává, ha a szülő ( MOST NEM AZ ITT HOZZÁSZÓLÓKRÓL VAN SZÓ) együtt szidja a tanárt a gyerekkel.


Találkoztam ilyen helyzettel, amikor a boltban nagy hangon szidta anyuka a gyerek jelenlétében a tanárokat, mert csak és kizárólag ők voltak a hibásak, hogy az "okos" csemetéje 3X bukott meg.

Na, ez a gyerek milyen tiszteletet tud adni másoknak?


Bocsi, ez nem konkrétan ehhez a témához tartozik.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Doxikri)
2009. szept. 15. 16:36

Szerintem az ilyen kollektív büntetések nem váltják ki az utálatot.

Nálunk is volt ilyen. Egy-egy ilyen eset után még szorosabb közösség alakult ki bennünk. Hiszen nem az osztálytársat utáltuk ezért, hanem a tanárt.

Nem ettől leszünk rossz főnökök.

Igazad van, hogy manapság csak a jogaikra hívjuk fel a gyerekek figyelmét, és épp ezért van, hogy felnőtt korukban is érdekes jellemük lesz.

Igen ismerős:))), de én nem fognám az ilyen büntetésekre, ha valaki ilyen lesz:))

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 707655fba1)
2009. szept. 15. 16:27

Nem azért írtam! Tudom, hogy nem szidtál senkit!

Csak azt akartam jelezni, hogy számomra ez a fórum egy eüt szidó fórummal ér fel. És a fórum indulásakor elhangzott, hogy az egy hülye!

Zárjuk le a témát.

Számomra nem derült ki a fórum célja:)

22. 707655fba1 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2009. szept. 15. 16:05

Elkerülte a figyelmedet, hogy NEM SZIDTAM SENKIT!

Sem konkrétan ezt a tanárt, sem a tanár-társadalmat!

Pusztán a módszerrel nem értek egyet.

Ellentétben némelyekkel (ha már megemlítetted az eü-s fórumokat), ahol a sárga földig lealáznak bennünket.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2009. szept. 15. 16:02

Szerintem itt a kérdező nem is azt fájlalja, hogy futotta az osztályt, hiszen megtehette volna alapból is....testnevelés óra volt. Aki nem beteg nem is hal bele. Viszont akkor ne tegye hozzá X.Y. miatt.

1. Miért fórdítja zúdítja az osztály haragját rá?

2. Más hülyeségéért ne más, mások feleljenek már.


Mindig azt ke büntetni aki elkövetet valamit.

Milyen lenne már a munkatársam késik és azt mondja

az igazgató -Kedves munkatársak! Ma mindenkitől levonok egy óra munkabért, mert X. Y. késett.

Na nee már!!!

Sajnos az a baj szemet hunyunk dolgok miatt, jelszó bagatel és lásd végkielégítések a kisemberek "szívnak." Messzire kerültem a tárgytól, de mindenki és mindenhol a felelőst büntesse, legyen akár rossz napja is. Az orvosra se mondjuk, hogy nem baj nem sikerült a műtét, de szegény most veszítette el az édesanyját.

Mindenki tegye a saját dolgát tisztességesen és igazságosan.

20. doxikri (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2009. szept. 15. 15:55

A futástól tényleg nem lesz bajuk, de attól, hogy szinte gerjesztik a gyerekekben, hogy utálják egymást attól igen. És később sajnos ez lesz a munkahelyeken is.

Ma már kicsit mások a gyerekek, mint mi voltunk, de hát mi adtuk alájuk a lovat azzal, hogy csak a jogaikra hívtuk fel a figyelmüket, a kötelességeikre nem.

Mindemellett én úgy látom, hogy a közösségi szellem, az összetartásra nevelés manapság már nem jó pont a nevelők (és később a főnökök) szemében...félnek valószínűleg, hogy másképp nem tudnak hatalmat gyakorolni.....ismerős??? :-))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook