Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kollégiumban van a gyerekem fórum

Kollégiumban van a gyerekem (beszélgetős fórum)


2011. aug. 24. 20:48
Az enyém most lessz!!Egyke és nehezen barátkozik. Bejárás nem megoldható.
2010. ápr. 15. 21:00

Helló!

Nekem a nagyobbik lányom már ovis kora óta koleszos

mivel speciális iskolába jár a betegsége miatt.

Nagyon könnyen beszokott nem volt vele semmi gond.Most már 14 éves lessz.

11. enifed
2010. ápr. 13. 12:04
És miért kolisak a gyerekeid?
2010. ápr. 13. 11:02

Gimiben elképzelni sem tudtam, hogy koleszos legyek, inkább naponta vállaltam a kétórás buszozást. A fősuli alatt viszont kifejezetetten tetszett.:)

Mielőtt megszületett volna a két lányom, kollégiumban voltam nevelőtanár 4 évig. Tény, hogy vannak szabályok, másképpen működésképtelen lenne egy kollégium, de nem vészesek. Pár gyerekre emlékszem, aki a szabályok vagy a honvágy miatt költözött volna ki. Nálunk inkább élvezték, hogy kicsit önállóak lehetnek.:)

2010. ápr. 12. 18:42
Nekem azért az túlzásnak tűnik, hogy óvodáskorban kollégiumba küldjenek egy gyereket!
2010. ápr. 12. 11:56
Az egyik barátnőm kisfia 1 éven keresztül szinte csak sírt annyira honvágya volt. Ő 13 éves volt akkor, 6 osztályos gimibe ment. Aztán megszokta, megszerette, még jót is tett neki, erősebb, önállóbb lett tőle. Persze nem mindenkinek ez a követendő példa. Embere válogatja, hogy a kollégium, albérlet vagy az otthon a legmegfelelőbb.
2010. ápr. 12. 08:05

Sziasztok!


Az én gyerekem harmadik elején jött haza koleszból. Egyszerűen nem bírta tovább, pedig az ország menő gimijébe járt. Lehet, hogy éppen ez volt a baj?

Bejárós lett a hozzánk legközelebbi iskolába, és sokkal kiegyensúlyozottabb lett az élete. Inkább kelt fel minden nap reggel 5-kor, minthogy visszamenjen a koleszba.

Nem volt anyuci kisfia, hiszen utána főiskolára ment szintén messzire tőlünk. Itt azonban már eleve albérletben kezdett. Most is az ország másik végén él és dolgzik. Vannak olyan gyerekek akik nem bírják az ilyen szoros közösséget vannak olyanok azonban akik szinte élvezik a kollégiumot. Ezt előre sajnos nem lehet látni.

2010. ápr. 12. 08:03

Nekem mindhárom gyerek koleszban van.A nagyobbik fiam 7 éve van bent.Neki sem tetszett eleinte,voltak gondok is,de megszokta.Második első félévében hazajárós volt,de nem volt hajlandó leckét írni,tanulni,ezért az ő érdekében visszaírattam bentalvósra.Igaz,nem a legjobb tanuló,és a magatartása sem a legjobb,de most már nincs vele gond.

A lányom még óvodás,szeptember óta koleszos.Na,Tőle nagyon féltem,hogy hogyan fogja elviselni,de mostanra már ő is megszokta.Sőt,kikerült a dicsőség falra is,mert ő a "legjobb tanulmányi eredményt elérő óvodás".És büszke vagyok rá nagyon.

2010. ápr. 11. 23:10

Nekem sem jött be a kolesz.


De én még a régi rendszerben '76- voltam.

Elsősen havonta egyszer jöhettünk haza. Utána már egy kicsit szaporodhatott( jó jegyek, tiszta szoba, stb) Ezek voltak a jutalmak.


Képtelen voltam együtt tanulni másik 50 emberrel.


3 évig kinlódtam. borzalom volt a számomra.

4. ben bejárós lettem, sokkal jobban ment a tanulás is. (éjjel) Pedig keltem minden nap 1/2 6-kor és fél órát gyalogoltam a vonathoz. És hazaértem 4-re. De nekem jobb volt.


De ha arra kerülne a sor, elengedném a gyerekem.


A szülőknek is nagyon nehéz. Pedig ma már van telefon, internet. Akkor még csak levél volt.

Semmi más kapcsolat esetleg hetekig.

4. R75
2010. ápr. 11. 22:59
Akkor itt az ellenpélda, ugyan nekem is pici gyerekem van, de én is 14éves koromtól koleszos lettem, az első évben ugyan nem szerettem, furi volt, nem ismertem Pestet,stb.... de aztán egyre jobban élveztem, és még sok-sok évig a gimi után is ott maradtam a koleszban... Nekem jót tett a kolesz, sokkal önállóbb lettem, stb.. de biztos vannak olyan gyerekek, akiknek meg pont nem, nem lehet általánosítani...
2010. ápr. 11. 22:52
Ja...és nem is lettem jó szakember,későn jött a váltás,a szakmámban sosem dolgoztam,a hozzátartozó fősulira a felvételim nem sikerült.És jelenleg pályátmódosítok.
2010. ápr. 11. 22:51
Szia!Ugyan még nem akkorák a gyermekeim,de voltam koleszos és utáltam.3-ban inkább bejárós lettem.Szóval ha a gyerkőc az szeretne lenni és nem kivitelezhetetlen,nem érdemes lebeszélni róla.Otthon jobban ment a tanulás.Nekem az esti időpont volt a menőbb,a délutáni beszabott tanszoba nem működött.A változás meglátszott aztán a jegyeimen is...:)
2010. ápr. 11. 22:42

Van itt olyan szülő,akinek koleszban vannak a gyerekei?Milyen érzés,hogy nincsenek otthon hétköznap?Milyen okból döntöttetek így?

Beszélgessünk!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook