Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Koldulni szégyen? fórum

Koldulni szégyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. nov. 24. 14:09
Igen biztos egy szutykos képet kellett volna kiraknom magamról,mert minden szegény az,és nem kivánom se neked se senkinek hogy igy lepukkanjon az élete mint nekem.Sajnálom hogy csalódást okoztam!:(köszönöm rosz szóból kaptam már eleget nem kérnék belőlle ha nem baj,néha egy együttérző szó többet jelennt minden pénznél,de te ezt nem tudhatod mert valószinüleg megvan mindened épp eért van időd jéghegyeskedni!ettől függetlenül minden jót neked picit elszomoritottál!
2010. nov. 24. 13:29

Egyébként meg tényleg úgy néznek ki az itteni fotón, mint akiknek semmire nincs pénzük..

A kislányom meg a legújabb divat szerinti ruha...


No comment!!!

2010. nov. 24. 13:27
Akkor csak annyit fűznék hozzá, hogy nézzétek meg az adatlapot, aztán 1-2 közösségi oldalt, és ott egyből kiderül, hogy az egész egy nagy átverés!!!!
93. kallaid (válaszként erre: 92. - Klára51)
2010. nov. 23. 18:59
bocsánat!akartam válaszolni és nagyon szivesen elfogadjuk!Nagyon kedves és hihetetlen ,de kicsit roszérzés tölt el hisz ön is szegény!Az Isten áldja meg a jóságáért
2010. nov. 23. 17:18

kallaid!


Soraim most kizárólag hozzád szólnak.

Bocsáss meg de azt hittem akkora bajban vagy,hogy a gyerek ruhák amiket az unokáimról küldenék is segítség lenne,mert tegnap írtam itt hogy ment privát levél,de nem is válaszoltál rá,azt is írtam pénzt én nemtudok adni mert havi 27 ezer forint szoc járadékbol élek betegen.

Jelezdd hogy kell-e ruha vagy sem mert ha nem akkor oda djuk másnak.Üdv.Klára

91. kallaid (válaszként erre: 87. - Pteri)
2010. nov. 23. 15:38
tanulnak pesten hajnalba kelnek és késö délután érnek haza,kimeritö nekik a nevelt lányom is 15éves de ő értelmifogyatékosmot 7-dik osztályos eegy speciális iskolában szoval nekem kellene minnél előbb munka
90. kallaid (válaszként erre: 86. - Ac808a6b30)
2010. nov. 23. 15:34
köszönöm,tudom hogy önsajnálattal semmire nem megyek,a kudarcot nagyon nehezen dolgozom fel,de erős akarok lenni.hozzánk legközelebb bp-en van máltai szolgálat jövöhéten vinnem kell a lányt pestre benézek majd.köszönöm
89. kallaid (válaszként erre: 85. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 23. 15:30
semmi baj érthető a kételkedés és köszönöm én is ebben bizok ezért is,átkozok minden álmatlan éjjel
88. Timédi (válaszként erre: 76. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 23. 15:28

Mit is jelent szerinted a neten koldulás???

Mert, az, aki az utcán koldul, az nem dolgozik, hisz arra már nincs ideje. Ellenben, aki itt kér segítséget, az szerintem attól még tud dolgozni, ha ide is ír valamit. Vagy nem????

87. pteri (válaszként erre: 84. - Kallaid)
2010. nov. 23. 13:56
A mi városunkban van máltai és baptista szeretetszolgálat, nappali melegedő, ahol ételt osztanak. A hajléktalanjaink pontosan tudják mit, mikor, hol lehet kapni. Nem hasonlítalak hozzájuk, csak arra gondoltam, hogy ha kérsz, derítsd fel te is az ilyen forrásokat felétek. Lehet kérni a Nők Lapja és Családi Lap újságokban is. A nagyobb gyerekeknek nem lenne valami diákmunka? Bocs, hogy csak ötleteket tudok adni.
2010. nov. 23. 11:17

A Máltai szeretetszolgálattal nekem is volt dolgom (beteg hozzátartozómat utolsó hónapjaiban ápolták), és imádom őket. Tüneményes EMBEREK, ha elmész a hozzád legközelebbi helyre, tuti kapsz ruhát, de a Vöröskereszt is ad, csak be kell menned, ezeknek szerintem mind utána tudsz nézni itt a neten! Biztos láttál már a bevásárlókp.-ok környékén ruhagyűjtő konténereket, új ruhákat is bedobnak, vagy alig hordottakat, főleg a tinik válogatósak, én a lányomra a szomszédomtól kaptam olyan ruhákat, amik újak voltak, de a lánya ízlésének nem felet meg, és persze én megkaptam, én is szoktam adni a fiának a fiamról, ha nem jó, akkor mi is visszük a Vöröskeresztnek, vagy az Auchanhoz, menj be, és lehet, meg is vannak a karácsonyi ajándékok!

Ugyanígy gondolom igényt tarthatsz karácsonyi ajándékcsomagokra is, érdeklődj utána!


A megpróbálom nem jó hozzáállás, az önsajnálat nem jó, kapd össze magad, és csináld meg a gyerekeidért, Zsula is sokat segített, merre indulj!

Csak telpraesetten! Drukkolunk Neked!

85. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 84. - Kallaid)
2010. nov. 23. 10:36

Bocs, de jobban örültem volna, ha az derül ki, hogy egy idiótával több találta volna meg a hoxát :(((


Remélem, mihamarabb rendeződik a helyzeted, a gyerekek érdekében is!

84. kallaid (válaszként erre: 76. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 23. 09:49
a történet sajnos valós bár ne az lenne
83. kallaid (válaszként erre: 82. - 480b578442)
2010. nov. 23. 09:43
Köszönöm,megprobálom!
82. 480b578442 (válaszként erre: 80. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 23. 09:02

Így van.

Engem péld. megérintet reggel lehangoltan is keltem e miatt csak nekem mindig fúrcsa ha már nincsennek is szülők akkor a környezetemben élő emberek segítsenek.Főleg egy faluban ahol még nagyobb az összefogás.

Én is segítek valamilyen módon láthatóan rászoruló emberekre.Van például egy (fiammal egyidős) 10 év körüli kislány aki a Penny előtt minden nap kéregeti a kosárpénzt.Ott viszont látom ha összegyűlt egy péksütire való tényleg bemegy és megveszi, megeszi. Már beszélő viszonyban is vagyunk, és szemmel láthatóan annak is örült, hogy valaki szóbaállt vele, legutóbb pedig rá tudtam venni, hogy menjen iskolába és megigérte, hogy másnap elmegy és csak délután jön ki.

Azt gondolom beszélő partnerre rátalál itt viszont az igazi segítséget a közvetlen környezettől kellene kérni mert én ha küldenék is élelmiszert nagyobb lenne a postaköltség mint az értéke.


kallai

Gyermekvédelmi támogatás, iskolában ingyenes étkezés, emelt családi ez mind jár neked.Beteg gyereket nevelsz az emelt csp jogszabály szerint ját ne hagyd! Az államkincstár honlapjáról kell a nyomtatványt letőlteni 3 példányban. A korházba kell bevinni ott kitőltik egyet pedig az államkincstárnak kell leadni.Ne hagyd, hogy a korházban lerázzanak mert EZ JÁR!

Sőt duplán mivel a lányod cukros lett.

Sok szerencsét és ne add fel a gyerekeidnek szükségük van rád:)

2010. nov. 23. 07:24
Korán van nekem az utolsó mondatom nem jött össze, de úgyis értitek :)
80. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 79. - Anka71)
2010. nov. 23. 07:23
Félre értés ne essék, mert tényleg messze áll tőlem, hogy egy nehéz helyzetben lévőbe még belerúgjak. De ezen a fórumon találkoztunk már "érdekes" szendvedőkkel. Volt olyan, aki a hatás kedvéért (más nem jut az eszembe) több gyermeket elveszített. Az ilyen beteg lelkűek miatt már az ember azokat is óvakodva hallgat meg (de inkább elkerül), akiknek tényleg szüksége lenne legalább arra, hogy figyeljenek rájuk egy picit.
79. Anka71 (válaszként erre: 76. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 23. 06:52
Nem akarom védeni, de innen általában pár használt ruhára számíthat, nem pénzre. Használt ruháért meg miért kuncsorogna az, akinek nem kell. Csak nyűg lenne, hogy hova teszi, ha nem kéne neki tényleg.
78. Anka71 (válaszként erre: 77. - 480b578442)
2010. nov. 23. 06:51
Nagyszülők alatt értheti a volt férje szüleit is.
77. 480b578442 (válaszként erre: 72. - Kallaid)
2010. nov. 23. 00:03

Egy másik forumon azt írtad nincsennek nagyszülők mert államigondozott voltál.

Akkor most, hogy is van?

76. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 40. - Timédi)
2010. nov. 22. 22:02

Persze, hogy vannak olyanok, akiknek van pénzük és akár segíteni is tudnának belőle, de miért osztogatnák az interneten bármilyen nick mögé bújó ismeretleneknek?


Sajnálom, hogy ha a történet igazi szereplők tényleg szűkös életéről szól. Ugyanakkor legalább ekkora eséllyel találhat ki bárki ilyen-olyan szándékkal hasonló történetet.


Nem állítom, hogy ez a történet nem valós, mielőtt nekem esnétek.


A másik, hogy én nem látok lényegi különbséget az utcán koldulás és a neten koldulás között. Pontosabban van, az egyik felvállalja magát és nehezebb körülmények között próbálja a járókelők szimpátiáját kivívni, míg a másik a szobában a gép előtt próbálkozik. De ettől még egyiknek sem kell jobban szégyenkeznie (feltéve, hogy nem online csalókról van szó)...

2010. nov. 22. 19:00
mennem kell köszönöm a jókivánságokat jó éjt mindenkinek!
74. kallaid (válaszként erre: 73. - Kriszti1212)
2010. nov. 22. 18:59
Köszönöm szépen!
73. Kriszti1212 (válaszként erre: 72. - Kallaid)
2010. nov. 22. 18:56
Értem. A gyerekek hozzáállása is érthető. Sajnos nem tudok mit tanácsolni. Tényleg sok erőt és kitartást kívánok neked.
72. kallaid (válaszként erre: 70. - Kriszti1212)
2010. nov. 22. 18:55
Az igazság hgy a gyerekek nagyon nehetelnek rá,én nem akarom ellene nevelni őket,de ök látták a szenvedésem.Igen jó lenne ha segitene de ebben nem tudok bizni,anyukám van de ő messze lakik és nem is igazán tud ahelyzetröl nem merem vele idegesiteni nagyon beteges és neki is van elég baja
71. Kriszti1212 (válaszként erre: 70. - Kriszti1212)
2010. nov. 22. 18:51
Egyébként nagyszülők vannak? Vagy ők nem tudnak segíteni?
70. Kriszti1212 (válaszként erre: 69. - Kallaid)
2010. nov. 22. 18:51

Ez egyáltalán nem jó :( Sajnálom.

Igazából ha ő némiképpen támogatna anyagilag, néha vásárolna ruhákat a gyerekekre, akkor azért neked is könnyebb lenne.

69. kallaid (válaszként erre: 68. - Kriszti1212)
2010. nov. 22. 18:48
nem tudok rólla semmit,de mikor még itt élt velünk orditott bántalmazott de legalább a gyerekeim nem éheztek,nem tudom mit érezzek várjam haza vagy várjam a csodát
68. Kriszti1212 (válaszként erre: 66. - Kallaid)
2010. nov. 22. 18:45
Én tudom min mész keresztül. Tudom milyen nap nap után hajtani a rohadt lóvéért. Egyébként a kedves férj miért nem támogatja legalább a gyerekeket?
67. Timédi (válaszként erre: 66. - Kallaid)
2010. nov. 22. 18:44
:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook