Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köhögésre mit javasoltok? fórum

Köhögésre mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 28. 13:44

Radipon, a codein tartalma erős köhögéscsillapító

Csak előirásszerűen szabad szedni

Gyereknek nem tudom hány éves kortol

18. boldogliz (válaszként erre: 7. - Mandulaszem)
2012. dec. 28. 10:07
Ez tényleg hatásos. Tegnap este így feküdtem le és végre tudtam aludni én is és párom is. Már egyszerűen kétségbe voltam esve,annyira köhögtem. De ez használt. Köszönöm neked Mandulaszem! :)
2010. okt. 13. 21:52

Én hagymateát ittam és másfél nap alatt segített.

Cukrot pirítottam, felöntöttem vízzel, bele a jól megmosott hagyma összevágva. (külső leveleivel együtt)

Kb. 20 percig főtt, langyosan leszűrtem.

Nem olyan rossz, és tényleg segít.


De használt már a kakukkfű-tea is.

2009. okt. 11. 13:52
A piritott cukor tea is jó lehet.
2009. jún. 7. 21:44

Nem tudom száraz köhögésre kérsz-e tanácsot,de ha igen,akkor azt tudom ajánlani,hogy lefekvéskor kend be a mellkasod és a hátadat disznózsírral,tekerd körbe magad törölközővel.Reggelre,ha minden igaz felszakad,aminek fel kell szakadnia.

Én ezt szoktam alkalmazni a gyerekeknél.Nálam eddig bevált.

2009. jún. 7. 17:16

Felnőtt Erdomed tabletta (recept nélkül kapható). Szerintem a legjobb. Anyukám javasolta, ápolónő.

Gyereknek Sinecod cseppek vagy Sinecod szirup. Ezt általában este kell adni, így nyugodtabban alszik és tutira nem fog köhögni. Homeopátiás bogyók is vannak köhögésre, érdemes kipróbálni, csak arra számíts, hogy az első két napban felerősödhetnek a tünetek. Utána viszont mintha elvágták volna.

2009. jún. 7. 17:11

Hashajtót...és tuti nem mersz köhögni... :)

Na nem ám, viccet félretéve:elsősorban hársfateát, cickafark teát , mixtúrát, lándzsás utifű szirupot és bármit, amiben kodein van (ez van pl a mákban is)...tehát, kapaszkodj meg egyszerű mákosrétessel is eredményt érhetsz el.:)----nem vicc, tanultam

2009. febr. 24. 21:15
kivajt feketeretek - megtolteni mezzel - holnap kikanalazni ezt igy folytatni par napig . garantalt gyogyulas
2009. febr. 24. 21:13

Kakukkfűtea!

Nálam mindig beválik!

2009. febr. 24. 20:38

Két és fél dl vizbe tégy egy citromkarikát.Kezdd el melegiteni,de figyelj rá ,nem szabad,hogy felforrjon mert pokoli rossz ize lesz.Amikor már gyöngyözik a viz vedd le.Tegyél bele 1 pupos TEÁSkanálnyi UTIFÜVET és ugyanennyi KAKUKKFÜVET.hagyd 8-10 percig állni,lefedve!Szürd le..Ha iható, kortyonként /10-15 percenként 1 korty/ idd meg.A következőt már egy fél napra is beoszthatod.Nagyon hatékony!

Jóegészséget

hamurapi

2009. febr. 24. 20:32
A mézes, langyos tej pedig nagyon jó izzasztó hatású.
2009. febr. 24. 20:31
Stodal(homeopátiás)szirup!Nekünk ez vált be!Száraz,ill.hurutos köhögésre is kíváló!
2009. febr. 24. 20:30

Anyóstól szerzem a szárított bodzát, de régen filtereset vettem, az a zöld dobozos (minden drogériában kapható). Ez is nagyon hatásos volt.


+borogatás a nyakra: hideg vizes kendőt teszel a nyakadra és rátekersz egy vastag sálat. Ez tuti hatásos!!! Sok gondom volt a köhögéssel.

Hétvégén párom öccsét pátyolgattam, mert beteg. Ahogy levette a vizes cuccot a nyakáról, újra elkezdett köhögni. De amikor fent volt, csak köhintett néha.

2009. febr. 24. 20:26
Hustensaft
2009. febr. 24. 20:26
Bodzateát hol veszel?
2009. febr. 24. 20:25
Feketeretek,(viszonylag nagy)kivájod,pohárba állítod,bele méz.Majd 1 nap múlva elkezded enni a mézet;1-1 kiskanállal.
2009. febr. 24. 20:25

ha hurutos, akkor kizárólag a patikai terpini köptetőt!

annál jobb nincs!

2009. febr. 24. 20:24
Bodzatea!!!
2009. febr. 24. 20:24
Köhögésre mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook