Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként milyen ingyenes fogorvosi ellátást vehetek igénybe? fórum

Kismamaként milyen ingyenes fogorvosi ellátást vehetek igénybe? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 24. 11:30
Magánrendelésen nem veszik figyelembe,hogy kismama vagy!Ha oda mész ahová tartozol ott ingyenes az ellátás.Kivéve a pótlást.Ha van amalgám tömésed azt egy normális orvos nem bántja mert ha terhesség alatt kicseréli akkor a higany amit tartalmaz a tömés a szervezetedbe jut és kárositja a magzatot.Ha cserélni akar akkor ne engedd.Tömni csak fehérrel tömess.Ezt egy normális doki úgyis tudja.Ha fogat kell húzni azt nem igazán szokták megcsinálni mert húzáshoz röntgen kell amit megintcsak nem csinálnak kismamáknak.Viszont ha a fog olyan ,hogy mégis muszaj kihúzni mert sokszor a gyulladás még többet árt akkor meg fogják csinálni.Akkor a röntgenben kapsz egy mellényt a hasadra ami nem engedi át a sugarakat.Én azt modom,hogy mindenképp légy körültekintő mielőtt beülsz egy fogorvoshoz!(egyébként szabad orvosválasztás van,a kartonoddal sem kell bíbelődni mert akit választassz az elkéri a régi dokidtól)
9. Gavrilo1 (válaszként erre: 8. - Zsana0)
2010. aug. 23. 19:40
Bárhova mehetsz. Én sem oda jártam, ahova elvileg tartozok.
8. zsana0 (válaszként erre: 7. - Gavrilo1)
2010. aug. 23. 19:10
Igen sajnos,csak nem is tudom helyileg hova tartozom sztk szerint.:)
2010. aug. 23. 18:40
Ha magán rendelésre megy a kismama, akkor annyit kell fizetnie , amennyit a doki nem szégyell elkérni tőle, akár a teljes összeget is. Az ingyenesség a szakorvosi rendelőkre vonatkozik. Nekem a 9, hónapban kellett gyökérkezelni egy fogamat és semmit sem kellett fizetni érte.
6. zsana0 (válaszként erre: 5. - Moncsicsi79)
2010. aug. 23. 18:11
Kevés ilyen doki van,nekem a lányom 14 éves,és itt a magán doki is elkérte töle a 2500 ft-tömésért.felháboritó.
2010. aug. 23. 17:53

Nálunk ez a magán doki, az egész terhesség alatt és utána még 3 hónapig ingyen lát el.

Nála amúgy a húzás és az amalgám ingyen van egyébként is, de nekem kérés nélkül az összes hátsó töméseket is fehérrel és teljesen ingyen csinálta.

4. zsana0 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi79)
2010. aug. 23. 17:50
Szia ,itt ahol lakom csak magán dokik vannak azok is carok,sajnos,de nem tudom hogy ilyenkor tömhetnek e ingyen.
2010. aug. 23. 17:49

szia! én úgy tudom, h alapból is ingyenes a fogorvosi ellátás a körzeti rendelőkben, kivéve a fogpótlást. nem?

nemcsak kismamáknak, ha jól tudom.

2010. aug. 23. 17:49

Szia!


Én akkor csináltattam a fehér töméseimet, teljesen ingyen. egyébként az én dokim, aki magán 7.000-ért csinálja.

2010. aug. 23. 17:45
Kismamaként milyen ingyenes fogorvosi ellátást vehetek igénybe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook