Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar állampolgár, német betegbiztosítással kap-e Magyarországon ingyenes ellátást? fórum

Magyar állampolgár, német betegbiztosítással kap-e Magyarországon ingyenes ellátást? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Andeeka)
2018. febr. 7. 09:29

Akkor nyugodtan menj magánrendelésre, onnan nem küldenek el a p...ba.

De fel

2018. febr. 6. 22:28

És teszem hozzá, EU egészségügyi kártya is hasznos

[link]

49. Regin_a (válaszként erre: 46. - Andeeka)
2018. febr. 6. 22:22

Neked meg magyar tájékoztatás, hamár "német vagy"

[link]

48. Regin_a (válaszként erre: 44. - Papája)
2018. febr. 6. 22:20

Tuttad hogy csak egy biztositása lehet, magyar vagy német?

Amikor kiment, itthon meg kellett szüntetni a magyar eü-i biztositását

Ha az AOK fizeti, akkor kap számlát amit itt kifizet, az meg No-ban kifizeti számla ellenében neki,

de volt hogy elintézték hivatalbol.

AOK kb. ugy fizeti a fogászatot mint a magyar eü.

Kár volt károgni!

47. papája (válaszként erre: 46. - Andeeka)
2018. febr. 6. 20:50
Látod kár volt megkérdezned, mert csak lejárattad magad. haha..
46. Andeeka (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
2018. febr. 6. 20:37
hidd el megtudom fizetni... haha
45. Andeeka (válaszként erre: 44. - Papája)
2018. febr. 6. 20:36
Okes, koszi
44. papája (válaszként erre: 42. - Andeeka)
2018. febr. 6. 19:18
Kimentél Németbe, mert nem tetszik Magyarba. Akkor menj dokihoz Németbe és ne tetszen a magyar. Bezzeg ha bajba vagytok, rögtön haza szaladtok. Ilyenkor bezzeg nem &ar a magyar egészségügy. Menj maszek dokihoz, biztosan meg tudod fizetni....
43. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Andeeka)
2018. febr. 6. 08:52
Remélem, nem jogosít ingyenes ellátásra.
2018. febr. 5. 21:04
Sziasztok. Nemetben elek, nemsoka utazom Magyarorszagra. Viszont, fogamat, es par kivizsgalatot magyarban akarok elintezni. AOK kartyaval elfogadjak? vagy elkuldenek a pics+b?
41. tothnegabi (válaszként erre: 40. - Tothnegabi)
2016. júl. 26. 14:17
Ja, és nem szeretném, hogy a munkáltatóm megtudja a betegségem, nehogy emiatt a munkahelyen gondok legyenek.
2016. júl. 26. 14:15
Jó napot! Nekem olyan gondom lenne, hogy augusztusban fogok Németországba menni munkavégzés céljából. Nekem csak az a gondom, hogy regisztrált Chron beteg vagyok és fél évente kell itt Magyarországon kontrollra jelentkeznem. Ilyenkor mi a teendő, hogy ne kelljen több 10000-et kifizetnem az orvosnak és a gyógyszerekre? Mivel két helyen nem fizethetem a TB-t.
39. szimba (válaszként erre: 36. - Én csak várok)
2014. ápr. 1. 15:32

Nincs választási lehetőség, itthon nem fizethettek utána, ha más EU tagállamban van biztosítása a férjednek.

Az E 106 alapján itt is teljes körű ellátásra lenne jogosult, és eltartottként te is rákerülhetsz (az esetleges gyerekekkel együtt), de csak akkor, ha NAv járulékot fizetsz. Onnantól azt sem kell, és a férjed német biztosítása alapján leszel Magyaro.-on jogosult az orvosi ellátásra. Ennek itt semmi költségvonzata nincsen, hogy kint kell-e pluszban fizetni, nem tudom (a német bizt.rendszer egészen más, mint a magyar), de rengeteg E 106 érkezik Németországból, úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy kellene, vagy legfeljebb valami minimális összeget. De ezt ott tujátok megérdeklődni.

2014. ápr. 1. 15:14
De neki AOK-ás biztosítás kártyálya van. és amikor itthon elment az orvoshoz mondták,hogy nincs biztosítás fizetve itthon. Az azért jo ha itthon is van bitosítása bármi esetre is. ezért érdeklődöm mit tudnék tenni. gondolom maradjak az E106 nyomtatvány mellet. ?????
37. Napra_forgó (válaszként erre: 36. - Én csak várok)
2014. ápr. 1. 12:58

Nem kell két helyen egészségbiztosítást fizetni.

Minek akarnátok otthon?


Ha bármi van, ellátják a német biztosítás alapján.

2014. ápr. 1. 12:01
most találtam ezt az oldalt nekem az lenne a kérdésem, hogy a férjem Németben dolgozik német cégnél ott az Aok fizeti a biztosítását de azt szeretnénk hogy itthon ( Magyarországon) is legyen tb-je. Nem tudom mi jobb ha mi fizetjük itthon utána vagy a E 106 nyomtatvány kikérni az AOK-tól. meg lehet olyat kérni hogy az E106 nyomtatványon kitöltetni az eltatottak mezőjét is de nem tudom melyik az olcsóbb! Mert gondolom ezt mind a férjem fizetéséből vonják. Ha valaki tud segíteni ez ügyben megköszönném.
35. szimba (válaszként erre: 33. - Liliom85)
2013. dec. 23. 16:55
Hosszú, de tökéletes válasz! :-)
34. Napra_forgó (válaszként erre: 28. - K.né)
2013. jan. 21. 18:53

A legjobb, ha felhívjátok az AOK-t.

Vagy nézz utána az aok.de-n.

2013. jan. 21. 18:51
Mi is Ausztriában élünk, mi is körbe jártuk már a témát. Ha a ideiglenes lakhellyel rendelkezik az ember (Németországban, Ausztriában..., azaz külföldön, és Magyarországon rendelkezik állandó lakcímmel), akkor jogosult Magyarországon a teljes körű, ingyenes ellátásra. Ehhez annyit kell tenni, hogy a külföldi betegbiztosítóhoz be kell menni, és ki kell töltetni az E 106-os nyomtatványt. Ezt a külföldi biztosító elküldi a magyar OEP-nek, ott meg bejegyzik, hogy külföldön vagy biztosítva, és a magyarországi ellátásokat a külföldi biztosító terhére írják. Na ez után jön a csavar, amit mi is csak később tudtunk meg: miután megjön a levél az OEP-től, hogy megkapták az E106-os nyomtatványt, be kell még menni az Apeh-hez, és ott is ki kell tölteni egy másik nyomtatványt(a számára már nem emlékszem)azért, hogy a tb járulék fizetési kötelezettséget megszüntessék. Nálunk erre úgy került sor, h kaptam egy levelet az Apehtől, hogy 1,5 év alatt nekem 90e ft tartozásom lett tb nem fizetés miatt... Bementem, és fél óra alatt mindent rendbe tettek, törölték a "tartozásomat". Ennek oka az, hogy van egy uniós törvény, ami értelmében 2 országban nem lehet tb járulékot fizetni. Másik variáció: amikor az embenek nincs magyar állandó lakcíme, akkor nincs lehetőség otthoni teljes körű inygenes ellátásra. Ekkor csak a magyar sűrgősségi ellátás külföldi biztosító terhére való átterhelésére van lehetőség. Ehhez szintén be kell menni a külföldi biztosítóhoz, és ott kell igényelni az EU-s kártyát, ami az egész uniós területre szól. Tudom hosszú lett, de remélem segítettem.
32. Napra_forgó (válaszként erre: 31. - Szimba)
2013. jan. 21. 18:51
Ezt írtam a legelején... ;o)
31. szimba
2013. jan. 21. 18:44
Tényleg, bizonyos országokban a bizt. kártya hátoldala felel meg az EU Kártyának, a tiétek nem ilyen esetleg??
30. szimba (válaszként erre: 28. - K.né)
2013. jan. 21. 18:42
Kártya nélkül fizetni kell, de Németországban beadhattok egy térítési kérelmet, és végeredményben csak annyiba fog majd kerülni nektek az ellátás, amennyibe egy magyar biztosítottnak. A különbözetet (ha van) a német biztosítótól visszakapjátok, de nektek kell "megelőlegezni", vagyis itt kifizetni az ellátást.
29. szimba (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 21. 18:40
Ha más tagállamban biztosított (és teljesítette is a kötelező bejelentést), akkor nem fizethet itthon NAV-járulékot önkéntesen sem. Persze ha itthon nincs bejelentve a külföldi jogviszony, akkor fizethető, de elvileg 15 napon belül be kellene jelenteni.
28. K.né
2013. jan. 21. 18:39
Nincs eu kartya vagy hasonlo. Nemetorszagban elunk es ott van az AOK-nal biztositasa a ferjemnek, persze van nemet tb kartyaja. Most hazalatogattunk Magyarorszagra es erte egy baleset itthon, ami nem surgössegi eset. Akkor most kellene fizetnunk vagy nem itthon
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Napra_forgó)
2013. jan. 21. 18:36

Nem tudom, de volt olyanra is példa, hogy átcsúszott valaki, figyelmen kívül hagyta az orvos, hogy mit jelez a gép, és a TB egy későbbi időpontban ellenőrzés után számlázta ki a betegre, még nem jellemző, de előfordul.

Nem vitatom, hogy elláttak, megesik.


Egyébként érdemes azt a havi ötezer valamennyit fizetni, ha valaki itthon akarja kezeltetni magát.

26. szimba (válaszként erre: 23. - C0c88e77c0)
2013. jan. 21. 18:36
Akkor teljesen jól csináltátok! :-) Valóban, az a lényeg, hogy két tagállamban nem lehetsz biztosított (jogosult), viszont egyben kötelező. Akkor nektek megmaradt a magyar, ez így jó!
25. Napra_forgó (válaszként erre: 22. - Szimba)
2013. jan. 21. 18:33

Lehet...


Én általában simán kontrollon voltam otthon.

Pl nőgyógyásznál, szemészeten... Egyiknél sem volt panaszom.

Speciális vizsgálatom nem volt otthon az utóbbi időben, tehát nem tudom, hogy azt külön kellett volna-e fizetni...

2013. jan. 21. 18:32
Ja bocsika nem mindegy hogy milyen biztosítása van.A munkáltatót kell megkérdezni.Van olyan hogy csak kint látják el és itthon csak sürgősségin.És olyan is van hogy itthon is és odakint is ellátják.
23. c0c88e77c0 (válaszként erre: 15. - Szimba)
2013. jan. 21. 18:31

Nem állunk itt munkaviszonyban.

Nem munka miatt költöztünk el, szerencsére a munka amit végzünk nem helyhez kötött.

Elköltöztünk, jeleztük a háziorvos felé is, a gyerekorvos felé is, és ők mondták, nem gond, maradhatunk ugyanúgy náluk, mert mi ezt szerettük volna, viszont akkor nem szabad megszüntetni a TB-t, különben nem ingyenes az ellátás.

22. szimba (válaszként erre: 18. - Napra_forgó)
2013. jan. 21. 18:30
A sürgősséginél az orvosilag szükséges jóvel tágabb fogalom. Pl. ha fáj a hasad (vagy akármilyen panaszod van, és nem csak "hobbiból" mész orvoshoz), az orvos akár az MRI-t is szükségesnek ítélheti, és nem kell fizetni érte. De csak ha pl. meg akarsz bizonyosodni arról, hogy nincs ilyen-olyan betegséged, de igazából nincs panaszod, akkor az MRI nem szükséges ellátás. Ilyenkor fizettetik ki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook