Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák kérése a nagyvilágtól fórum

Kismamák kérése a nagyvilágtól (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kismamák kérése a nagyvilágtól

1 2
60. enigma. (válaszként erre: 26. - 19ba18c379)
2014. márc. 28. 20:07
Hehe, ez jó:)
59. Khatif
2008. dec. 11. 16:20

Sajnálom, hogy ezt mondom, de majd ez nem csak a kis mamikra igaz. Nem volt még nagy hasam, nem tudom milyen nehéz és mennyi gondot okoz a mindennapokban.


De azért ne felejtsük el, hogy vannak olyan idős emberek, akik soha nem szólnak egy szót sem és nem löknek téged félre, de fáj mindenük és ledogoztak egy életet. Azt hiszem tiszteletből ők is megérdemelnék, hogy az emberek átadják nekik a helyet , megálljanak a zebra előtt, segítsenek nekik a boltban. Mégsem adkáj át nekik a helyet.


Ha kell én mindig átadom a helyem akár idősemberrről, akár kismamáról legyen szó.

2008. okt. 17. 15:59

Részemről nem kérdés, hogy átadom-e a helyem a kismamáknak, illetve a rászorulóknak.

Többször volt már, hogy egy kismama felszált egy járműre és egyből átadtam a helyemet.

Nagyon sajnálom, hogy manapság az emberek nem tudják az illemet. :(

57. Nikice (válaszként erre: 56. - Juzo26)
2008. okt. 13. 10:03
Azért a sofőr rendes volt, de az utasokat nem minősíteném. :S
56. juzo26
2008. okt. 13. 09:24
Hát, szép is volna, ha több ember is így vélekedne. Mivel lehetne a kismama kedvében járni.Szombaton utaztam buszon, már a második megállónál tömve volt a busz, de hát csak fel kellett szálnom, hiszen utazni muszály.Na szóval a sofőr elkúrjantotta magát, hogy adják át a kismamának a helyet,de még az első ülésen ülők sem mozdultak.Mondtam a sofőrnek, hogy hagyja csak, kibírom ezt a félórás állást. Rendes volt, mert egész úton óvatosan vezetett, lassan vezetett. És útközben jól kitárgyaltuk az illem alapjait. Na ennyit szerettem volna írni.
2008. aug. 28. 16:11

Pécsre jártam suliba. A falu elágazásnál felszált a buszra egy kismama. Szerencséjére úgy állt hogy látszott a pocija. Villágyorsan feláltam, üljön le a hölgy. Mögöttem ülő utastárs megkrdezte miért áltam fel? ( ismerős volt ) Babát vár és felkeltem.. mondtam neki. Ha tanácsolhatok nektek valamit. Igenis használjátok a rendes kismama ruhákat, határozottan látszon az hogy babát vártok!!!!! Lehet hogy jobban átadják a helyet.

( ha csak egy gömbölyded hölgyet néznek kismamának, ne legyen pofátlan hogy elfogadja a helyet, feltéve ha tényleg nagyon fáradt, és nem bír állni. Akinek nem inge ne vegye magára). A haspólokat tegyétek el a bőröndbe.... Hátha jó alakotok lesz szülés után, és divat is lesz még. Nem szép az hogy az utcán jártában keltében kilátszon a poci.

54. macs77
2008. aug. 26. 18:40

Ma megint kellemesen csalódtam a 4-6-oson. Egy nőci átadta a helyét. Amúgy kidolgoztam egy taktikát: felszállok, és jó feltűnően körülnézek és méregetem az ülőhelyeket. Vagy esetleg sóhajtok egyet, "na, már megint nincs hely" arckifejezéssel.

Ja, és a 16 éves srácok tényleg rendesebbek, mint a fiatal csajok!

53. bezike (válaszként erre: 52. - 19ba18c379)
2008. aug. 26. 15:45
Szerintem mindenképpen nevelés kérdése is. Vagy legalább beszélgetni kellene róla velük. De nem úgy, hogy mindig fel kell állni, ha ilyen vagy olyan embert megláttok, mert az nem annyira hatásos. El kellene nekik magyarázni, hogy ilyenkor milyen nehéz az állás, hogy húz a has, hogy az első időkben állandó rosszullétek kerülgetik a kismamákat stb. Az időseknek is mindenféle bajuk van, állandóan fáj a derekuk, a lábaik, a hátuk stb. Talán így megértik, miért vágunk olyan hülye képet a mozgó járművökön - állva.
52. 19ba18c379 (válaszként erre: 51. - Bezike)
2008. aug. 26. 15:35
Az amiben mostanság pozitívan csalódok, hogy a 16 év körüli fiatalok közül számos alkalommal minimum megkérdezik, ha nem is áll fel, hogy nem ülnék-e le. És főleg a fiúk, a miss szőke p***k soha :) ha belegondolok, h egyszer ők is anyává vál(hat)nak, hát... én mindig felálltam egy idősebbnek vagy kismamának , ennyire nevelés kérdése a dolog ???
51. bezike (válaszként erre: 50. - 19ba18c379)
2008. aug. 26. 15:32
Igen, sajnos csak ez működik 80 %-ban. Egyébként én az egész terhességem alatt 1 oda-vissza utat tettem meg a Margit híd és a Nyugati között 4-6 os villamossal. Akkor voltam a 13. hétben, tehát még csak éppen hogy látszódott. Akkor mindkét esetben átadták a helyet, először egy diáklány pattant fel, utána meg egy 40-es nő. Az akkor nekem nagyon jól esett, még meg is hatódtam... De pl. a boltban, az orvosnál általában végig nézik, ahogy szenvedek a sorbanállásnál.
50. 19ba18c379 (válaszként erre: 49. - Bezike)
2008. aug. 26. 15:12
úgy tűnik a HÉV-en más emberek utaznak mint a buszon :) Délelőtt beugrottam a melóhelyemre pletyizni, 2 megálló a Hévvel, tömve, de leültettek. Hazafelé busz, senki nem állt fel jó szokás szerint. Erre a SOFŐR szól, hogy bemondja-e a mikrofonba, mondtam neki ugyan hagyja, ha ennyire gerinctelen bunkók az emberek akkor ücsörögjenek csak. Na meghallották, felálltak :) Bunkónak kell lennem ahhoz, hogy odafigyeljenek ? :)
49. bezike (válaszként erre: 48. - Csibe22)
2008. aug. 26. 15:09
Mert ő nem felejtette el, milyen terhesnek lenni.
2008. aug. 26. 14:51
képzeljétek most voltam a háziorvosnál csak gyógyszert iratni.és már elég sokan voltak , nem vol tmég ott a doki és kérték h azok adják be a papírt akiknek csak gyógyszer kell, az első körröl lemaradtam , erre jött ki a nővér valakihez , és indultam oda h odaadom a papírt én is,erre egy néni mondta h ne menjünk már annyian megint, de mikor rámnézett azt mondta maga csak menjen , maga ne várakozzon itt sokáig , nagyon kis aranyos volt, de megint bement a nővér és a néni mondta kopogjak be, erre én nem kopogtam és kivettem a kezemből a papírt és bevitte.nagyon aranyos volt és kedves.Hála isten h vannak még ilyen emberek.
47. bezike (válaszként erre: 46. - Nikice)
2008. aug. 26. 14:44
Ilyen téren már nekem is van tapasztalatom...
46. Nikice
2008. aug. 25. 08:56

A múlt héten megint bebizonyosodott, az idősek között legalább annyi tiszteletlen van, mint a fiatalok között. Elegem van a boltban elémdurakodó öreglányokból Tessék megkövezni, hoyg tiszteletlen vagyok, meg mondani, hogy én is leszek még az..stb, de együttvéve annyi kellemetlenséget sem fiatal, sem középkorú sem senki nem okozott, mint a "kedves idős hölgyek" !!!!!

A hentespultnál a sorban, mindenhol elémfurakszik, még lök is a kosarával egyett rajtam és kint mega boltelőtt leakad beszélgetni. Akkor baromi fontos volt neki sietni!!!!

45. 19ba18c379 (válaszként erre: 44. - Nikice)
2008. aug. 23. 21:11
valahogy úgy ... :S ilyenkor kezdem kinyitni a számat ... eleinte hallgattam de már nem bírok :D
44. Nikice (válaszként erre: 43. - 19ba18c379)
2008. aug. 23. 21:09
vagyis érzik, hogy gáz, de azért sem moccanak...
2008. aug. 23. 16:37
Hát nem ez a jellemző hogy átadják, inkább kinéznek az ablakon :S meg elkezdenek olvasni vagy imitált telefonbeszélgetéseket folytatni.
42. anyuca66 (válaszként erre: 41. - Macs77)
2008. aug. 23. 16:30
Az már elégé látványos hogy babát vársz. Ismerősem szerint a lányom is átadja az ülőhelyét. ilyenkor igenis meg kell köszönni. És azt is lehet mondani most nagyon jól jött hogy leülhetek. Akár úgy is hogy legalább 1m-es sugarú körben hallják mások is. Általába csendesen megjegyzik, Milyen rendes.
41. macs77
2008. aug. 22. 13:17
Sziasztok! 22 hetes terhes vagyok. Minden nap a 4-6-os villamoson kell hogy utazzak, csúcsidőben, munkába. Néha, ha mázlim van, jut ülőhely, amúgy meg észre sem vesznek! Egészen tegnapig el voltam keseredve. Tegnap viszont amint felszálltam, egy fiatal, hátizsákos srác azonnal felugrott és átadta a helyét! Szal ritkán, de vannak kivételek.
40. gabyka05 (válaszként erre: 38. - Danica16)
2008. aug. 22. 11:51
Hát igen, sokszor a látszat csal, a Te példád erre az élő példa.
39. bezike (válaszként erre: 38. - Danica16)
2008. aug. 22. 11:46
Biztos elkönyvelték, hogy drogos vagy részeg vagy... gondolom, azóta másként nézel a kolduló bácsikra. Ők azok, akik igazán tudják, milyen ha senki nem törődik a másikkal.
38. Danica16 (válaszként erre: 32. - Gabyka05)
2008. aug. 22. 11:29
én elájultam egyszer még párhetes terhesen a sparban, nehogy azt hidd hogy valaki is odajött volna segíteni pedig még valakire rá is estem, egyedül egy koszos, kolduló kisebbségi bácsi jött oda, felsegített, leültetett egy padra és nem hagyta hogy felálljak legalább míg a falfehérségem el nem múlt, és meg kellett ígérnem hogy nagyon vigyázok magamra...
37. anyuca66 (válaszként erre: 33. - Munya)
2008. aug. 21. 20:26
Mit vársz tőle pasiból van.... A munkához ( ennél) hozzátartozik a szag. De nincs öltözője?? A vendégei előtt nem szégyenli????
36. bezike (válaszként erre: 34. - Munya)
2008. aug. 21. 17:37
De gáz, pedig annál jobban szerintem semmit sem utálunk jobban, mint a paráztatást. Meg "mennyit híztál?", "mikorra vagy kiírva?" és társai kérdésektől is a falra mászok...
35. Nikice (válaszként erre: 34. - Munya)
2008. aug. 21. 14:49
kedves :)
34. Munya (válaszként erre: 33. - Munya)
2008. aug. 21. 14:37
Juj egyvalamit kihagytam: van egy ismim aki mióta terhes vagyok állandóan a rémtörténetekkel jön! Azóta mindenkije terhes, vagy szült és mind borzalmasan, szörnyű kínok között! Már eljutottam odáig, hogy kiröhögöm, nem morgolódom rajta!
33. Munya
2008. aug. 21. 14:13

Sziasztok!


Hát igen! A munkahelyemen azt nézték a pasik, mennyit nőtt a mellem :), a nők, meg hogy nem is nőtt a hasam :))) A szagokról, meg csak annyit, hogy a cégünk szarvasmarha telepek fejlesztésével foglalkozik, van/volt olyan eset, hogy a főnökömet bacarintottam le, mert már egy napja állt a tehénszaros cucca a 40 fokos zárt ablakos irodájába! Ééééés megkérdezte, hogy "mert mi bajod van??????"!

A vérvételről, meg a buszozásról már nem is beszélve! Volt olyan, hogy inkább szóltam, hogy maradjon ülve, nekem szájhúzogatással ne adja át a helyét! Biztos neki is szar, meg fárasztó napja volt :)

2008. aug. 21. 14:01

Sziasztok,


elolvastam az összes hozzászólást, s csak még jobban elszomorodtam. Eddig csak azt hittem, hogy én lettem "láthatatlan" hatalmasra nőtt pocakommal, de ezek szerint ez általános. A hipermarketekben nem győzök beszólni az embereknek, h hahó itt vagyok és nem is kis darabban, mert folyamatosan nekem jönnének kosarastól, kocsistól.

Már gondolkoztam rajta, hogy megszületik a trónörökös, ahova csak lehet gyalog megyek, mert a tömegközlekedés igencsak hagy némi kívánnivalót maga után. Veszélyeztett terhesként meg nincs kedvem vitatkozni a sietős nyugdíjas nénikkel/bácsikkal, akiknek mindig tisztelettudóan átadtam eddig a helyem, vagy előre engedtem, és akik szinte meglincselnének egy-egy vérvételen vagy orvosi rendelőben, ahol ugye előre vesznek a veszélyeztetettségem okán... meg azok a megjegyzések, hogy én is voltam fiatal, meg én is szültem 2-3 gyereket blablabla... most magyarázzam el neki, hogy őt is vitte a mentő éjfélkor vérezve a patológiára? És őt is feküdt hónapokig a babája kedvéért???

Egyébként egyetértek, hogy Postára, Gyógyszertárba és egyéb hivatalokba is kitehetnének egy-két széket, főleg 40 fokban, hogy ne kelljen az ájulás szélén sorban állnia egy kismamának.

A hab a tortán nekem a védőnőm volt, aki a múlt héten (amikor megdöntöttük a melegrekordot Szegeden) ő aznap fél 1-re hivatott be magához... no comment. Kapott egy sms-t, hogy sorry...

31. 19ba18c379 (válaszként erre: 29. - Diagonalt)
2008. aug. 20. 10:54

Most már én sem vagyok. Tegnap a héven amúgy én álltam fel egy babakocsis csajnak segíteni, de Apa megelőzött , mondta, hogy azonnal üljek vissza. Kengurut vettem, pont emiatt , ha olyan helyre megyünk majd, inkább az, minthogy az ember a babakocsival szenvedjen, mert látom, hogy az emberek szó szerint lesz...k , hogy elbírod, vagy sem. Babakocsival majd akkor megyek, ha együtt megyünk a Drágámmal, mert akkor biztos, hogy segít valaki.

Érdekesek az emberek, de nem vártam sokat, így még tudok pozitívan csalódni néha :))

Mindenesetre előre felkészültem , így nem lepődök meg annyira :( Sajnos ez a szomorú, hogy erre kellett az embernek felkészítenie magát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook