Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, hogy bírjátok az utolsó pár hetet? fórum

Kismamák, hogy bírjátok az utolsó pár hetet? (beszélgetős fórum)


1 2
19. Csillagpor0622 (válaszként erre: 18. - Mirababy85)
2011. jún. 7. 17:07

Igen,hallottam róla,sőt erősen tanácsolták is,hogy igyam meg,de nem mertem!

A tiedbe mit ajánlottak? Mert hallottam több félét.

Hát akkor kitartást és drukkolok,hogy könnyű szülésed legyen. Azt nem tudom,hogy kérésre indítanak-e szülést,mert ha úgy látják,hogy a babával minden rendben,akkor várnak még,hogy magától induljon! De reméljük,hogy nem kell indítani.

Majd jelezz,ha itthon vagytok :)))

Kitartás!

Puszi

18. mirababy85 (válaszként erre: 17. - Csillagpor0622)
2011. jún. 7. 13:10
Szia. Még semmi. De délelőtt megittam egy bábakoktélt, amit a szülésznőm ajánlott. Remélem hat. Te hallottál már róla? Ha nem indítana be, akkor holnap reggel negyed 8ra megyünk a kórházba és a szülésznőm meg a főorvos eldöntik,h mi legyen. De ha addig nincs semmi, akkor kérni fogom, h indítsuk be.
17. Csillagpor0622 (válaszként erre: 15. - Mirababy85)
2011. jún. 7. 12:56

Na semmi még? Nem fájdogálsz?

Holnap akkor mész reggel kórházba,ha nem történik semmi vagy nem mész be?

16. Csillagpor0622 (válaszként erre: 15. - Mirababy85)
2011. jún. 6. 14:58

Én a Péterfyben. A Szent Istvánról sok jót hallottam,bababarát stb! A Péterfyvel nem vagyok 100%-an megelégedve,kivéve a szülőszobákkal,mert az tényleg nagyon jó! És a dokim ott van és a szülésznő is,aki nagyon sokat segített a szülésnél!

A nagyobb Fiam 1,5 éves lesz mire megszületik a Tesó. Sok idő nincs köztük :)))

Ha a szülésznődben megbízol és Te is úgy érzed,hogy minden rendben,akkor ne idegeskedj!

Hamarosan találkoztok,hidd el :))) Drukkolok,hogy este már ne tudj írni,mert épp a kórházba készülődsz :)))

15. mirababy85 (válaszként erre: 14. - Csillagpor0622)
2011. jún. 6. 13:11
Uh a Kristóf és a Márk is nagyon szép név. Nálunk is kisfiú lesz: Milán Norbert. Első baba úgyhogy nagyon izgatottan várjuk már a férjemmel. Persze 2 naponta kell nstre járnom, de ott minden ok. A fogadott szülésznőm csinálja akiben 100% ig megbízom és ő olyan nyugodt, ez engem is megnyugtat. Ő mondta, h fölösleges szerdáig kórházba mennem ha minden ok a babával. Te hol szülsz majd? Én pesten a szent istvánban. A nagyobbik gyerkőcöd hány éves? Ja és a magzatmozgásokat nem is kell figyelnem, mert Milán rengeteget mozog és nagyon erősen is. Hál Istennek. :)
14. Csillagpor0622 (válaszként erre: 13. - Mirababy85)
2011. jún. 6. 12:42

Hát nálam megint érdekes a szitu :))) Kicsi Fiam 2 héttel nagyobb a számításoknál,elvileg augusztus 7-re vagyok írva,de most július vége körül várható.

Kristóf Márk lesz a neve,idáig úgy tűnik :)))

Én 2 hétig elvoltam 1 ujjnyival,nem hiszem,hogy az utcán szülsz meg :)

És Te? Első baba? Hol fogsz szülni? Kislány-fiú?

Biztonságosabb a kórházban a 41. héten az biztos,hiszen gondolom félt a doki,a kevesebb víz miatt a köldökzsinór stb. Gondolom figyeled a magzatmozgást! Meg hát Nst is minden másnap,nem? Legalább is nekem minden másnap kellett mennem.

13. mirababy85 (válaszként erre: 12. - Csillagpor0622)
2011. jún. 6. 12:08
Azért fektetne be mert a 41. Héten szerinte már kórházban van a helyem, ahol minden nap ellenőrizhetnek. Na persze. Nem hiszem h sokat foglalkoznának velem. Ráadásul ha csak el van számolva mint ahogy Neked is volt. Azt is mondta h nem kéne mászkálnom mert hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok és nehogy megszüljek az utcán. Miért szülnék meg az utcán? Nem is értem. De ő egy idős doki, és gondolom a régi rendhez ragaszkodik. Te mikorra vagy kiírva? Kislány vagy fiú lesz? Hogy fogják hívni?
12. Csillagpor0622 (válaszként erre: 11. - Mirababy85)
2011. jún. 6. 11:28

Dehogy,semmi baj nem volt. Persze nézték a magzatvizet,hogy nem-e zavaros stb. Igazság szerint nálam furcsa volt a helyzet,mert eredetileg március 4.-re voltam kiírva,aztán mivel a Fiam nagyobbnak mutatta magát,mint a számítások,így előrébb hozták február. 25.-re a szülést. Végül március 9-én született :))) És tele volt magzatmázzal,amire azt mondta a szülésznő,elvileg ez nem lehet túlhordott baba. Végül is 4230 gramm lett :)))

Egyébként én is aggódtam,h miért nem akar megszületni,ez normális. Sőt a szülőágyon is 7 óra után jöttek fájások az indítás kezdetétől,na ott is aggódtam,hogy ha így se szülök,akkor sehogy.

De hidd el,hamarosan kint lesz a baba.

Miért akar befektetni? A kevesebb víz miatt?

2011. jún. 6. 10:50
köszi a bíztatást! nem semmi ez az edás dolog amit írtál. remélem a mstaninál nem lesz vele gondod. semmi változás nálunk, csak még mindig néha jön ki belőlem barna cucc, de mondták, h a nyákdugó távozik több részletben. néha fájogatok, de sajna nem igazán. ma voltam uh-n és a flowmetria teljesen jó, a lepény II-III fokú a magzatvíz mennyisége meg csökkent. az uh-s doki rögtön befektetne a kórházba, de ezek az eredmények tök normálisak és a ctg is tök renben van. azért befeküdni, h ott se történjen semmi?! gondolom a te kisfiadnak sem volt semmi baja a két hetes túlhordástól?!
10. Csillagpor0622 (válaszként erre: 9. - Mirababy85)
2011. jún. 6. 09:06

Szia!

Nyugi,semmi baj nem lesz,ha indítják is! Aztán lehet,hogy ma vagy holnap szülsz is!

Nekem is indították,mert a Fiam 2 hetet!!! ráhúzott,de nekem sokkal jobb volt így,mert alig 2 órát vajúdtam(igaz 6 óra oxitocin-es infúzió után indult el valami fájás),de aztán,amikor beindult,akkor nagyon beindult :) Utána 2-3 óra alatt meglett! Igaz az is,hogy majd szétszakadtam,nekem nagyon fájt,mert az egyik felem nem akart elzsibbadni,pedig kétszer próbálkoztak az eda-val,de másodjára sem segített. De végül meglett! És ez a lényeg! Akkor azt mondtam soha többet nem szülök,mert én még egyszer azt nem bírom ki,de most megint hetek választanak el az újabb szüléstől :)))

Mit érzel azóta? Semmi változás,fájás?

2011. jún. 5. 14:13
Sziasztok. én már 41.hétben vagyok és iszonyatosan kikészültem merz nem gondoltam h eddig húzzuk a Kisfiammal. Tegnap távozott a nyákdugó de semmi jele a szülésnek pedig két ujjnyira nyitva vagyok és felpuhultam. Nem értem miért nem történik semmi?! Szerdán megindítják ha addig sincs semmi. Na ettől is teljesen kivagyok. Ma már 3szor sírtam, mert hiába mondják h minden rendben Manókával én már nagyon szeretném látni. Bocsi a siránkozásért csak hát tényleg kivagyok.
8. agnes89 (válaszként erre: 7. - Csillagpor0622)
2011. jún. 5. 09:44
Jaj ne is mondd!!! :S :D
2011. jún. 5. 09:13

Tegnap óta azon gondolkozom,hogy lehet vashiányom van(az előző Fiamnál is volt a terhesség végén),mert ez az egész napos alvásigény....ez nem a legjobb! És csak erre tudok gondolni!

Jövőhéten meglesz a vérképem eredménye,kíváncsi leszek!

A meleg engem is kikészít,nem is nagyon megyek a legnagyobb melegbe ki. De még hol van az igazi kánikula? :))) A jó,fincsi 40 fokok...uhhhh...

2011. jún. 4. 23:13
Anyukák! Tegyetek a nyakatokba vékony, jó hidegvízben átvacsart frottírtörölközőt. Ajánlatos óránként cserélni.
2011. jún. 4. 20:36
Sziasztok! Én hétfőn leszek 32 hetes (bár inkább több a méretek alapján), de már én is rosszabbul bírom, legnagyobb gondom a meleg, más annyira nem is lenne megterhelő, de az egész napos izzadás... Jhaj... :D.
2011. jún. 3. 21:13

Sziasztok! Nekem már csak 3hetem van juni 23-ra vagyok kíírva és már nagyon nem bírom, főleg ez a meleg engem kikészít, alig birok kint megmaradni, arról nem is beszélve hogy már alig férek el mindenhol...mint egy partra vetett bálna:). Az elmúlt napokban nagyon sokat keményedik a pocim is ami pici görcsel is jár, de ennek örülök mert ez annak a jele hogy nemsokára a karomban tarthatom az én picikémet :) Már nagyon türelmetlen vagyok és a hetek csak vánszorognak :(

Első baba ugyhogy én nagyon izgulok hogy milyen lesz és hogy felismerem-e majd mikor menni kell :) De ez olyan jó, nagyon izgi :)

Kellemes babavárást mindenkinek és kitartást :)

3. Csillagpor0622 (válaszként erre: 2. - Capuccino77)
2011. jún. 3. 16:47

Hát ez jó! :D Nekem is hatalmas a hasam,nem azt kérdezik mikor(melyik hónapban szülsz),hanem melyik napra várom :)

Az idegbecsípődés dettó élvezetes élményekben részesít :)

De bírom a gyűrődést,még pár hét és a kezemben foghatom végre,ez a legfontosabb :)))

Igaz,utána kezdődik a többi kemény nap,de az már más tészta.

2. capuccino77 (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2011. jún. 3. 16:43
Kitartás! Ha úgy érzed pihenned kell, pihenj!!! Ne vond ezt meg magadtól. Jelez a tested, a szervezeted és talán a babád is, hogy kicsit állj meg és pihi. :) Az utolsó terhességemet Én is nagyon rosszul viseltem. Elsősorban a hatalmas hasamat a 40 fokban nyáron, meg azt, hogy a gyomorszájnál zsibbadtam. :P Még most is rossz visszagondolni rá. Az idegbecsipődésekről nem is beszélve... :D
2011. jún. 3. 16:33

Nekem még van hátra 8 hét(elvileg),de pár napja nagyon nem vagyok a toppon! Egész nap pihennék,még vásárolni is alig van kedvem elmenni...nemhogy főzni. Persze ezeket mind megcsinálom,főleg,hogy itt a másfél éves Fiam,csak most valahogy kifulladtam és ennek nem örülök!

Az első terhességem alatt pörögtem,jöttem-mentem. Tudom egyik terhesség sem egyforma.

Ráadásul rátesz,hogy tegnap óta folyamatosan ég a gyomrom és fájdogál a derekam is.

Nah,most hogy kipanaszkodtam magam megyek vacsit főzni a családnak :)))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook