Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
396. mandy
2006. nov. 26. 14:00

Szia Arwen, szia minden finishez közeledő kismama :)

Bár jelenleg még csak a 25. hétben vagyok, szóval korai lenne átköltözni, viszont szültem már egyszer. Igaz, ahogy a dokim fogalmazott, az még a múlt században volt :)

Elmesélem. Nyolc éve volt már, de van ami nem megy ki az ember fejéből ugyebár :)

Szóval én túlhordtam Klaut, és semmi de semmi jele nem volt annak hogy a szülés megindulna. A doki kijelölte a napot, amíg ha nem indul meg a szülés, akkor megidítja. Erre nem emlékszem pontosan, de kb két héttel a kiírt időpont után volt. Aztán egyik este néztük a Barátok Közt-öt, és közben elkezdett kicsit fájni a hasam. Aztán elmúlt. Néztem tovább. Aztán megint jött. Aztán megint elmúlt. De legalább a 6. volt már, mikor leesett, hogy miért is jön rám a hasfájás ilyen hullámozva. Még vártunk kicsit, nézegettük az órát, aztán bementünk a kórházba 10 körül. Mint kiderült még így is korán volt, maradhattunk volna otthon. De hát ha előszőr szül az ember, iyleneket nem tud :) Reggel nyolcra nyílt ki a méhszájam, a lányom 9.56-kor született meg.


Tehát nem biztos hogy lesz árulkodó jel. Egyszer csak megindul :)


puszi és csak ügyesen ;-)

395. arwenn
2006. nov. 26. 13:53

Sziasztok. Én vagyok, csak áttértem a terhességes topicba, mert itt már egy ideje nem írkál senki. Köszönöm jól vagyunk, remélem mindenki.

Még van két hetünk, remélem megfordul Réka,mert egyenlőre medencevégű a fekvése.

Én még nem tapasztaltam semmi jelét annak, hogy valami lesz hamarosan, bár első gyerek nagy tapasztalatom nincs is.


Pedig én is reménykedtem, hogy nem fogom nagyon túlhordani, de hát a tegnap előtti vizsgálaton a méhszájam 2100 -es értékű volt (ami nem tudom mit jelent) de három hete is annyi volt, gondolom ha tartja magát nem várhatok korábbi szülést.

Gréger mit gondolsz?

394. csehe
2006. nov. 26. 13:39

Mi újság Kismamák, Anyukák?

Arwen, eltűntél, csak nem?

Bvdt, örülnék, ha néha beszélhetnénk a problémákról, bár hála istennek, nekem nem sok jutott belőle. Mondjuk az evés témát kitárgyalhatnánk. :)

393. Fcica
2006. nov. 24. 12:26
Én is csatlakoznék. Fel kellene pörgetni ezt a fórumot. A baba 7 hós, az anyja pedig nagyon büszke a kispasira.
2006. nov. 23. 12:36
Sziasztok kismamák! Csatlakozhatok?
391. gréger
2006. nov. 22. 20:33

Na mizu, anyukák, kismamák?Eltűntetek?

Ma voltam NST-n, és már elég erős méhösszehúzódásaim vannak, bár az előző szülésem tapasztalatából ez nálam nem jelent semmit. Nagyon nyom is már a baba lent, úgyhogy reménykedek.....hátha előbb jön a manó....

arwenn, te hogy vagy????

390. arwenn
2006. nov. 17. 08:07

Szia bvdt. Ma nem hiszem, hogy sokat leszek itt, mert megyünk NST-re, aztán a párom 14-i szülinapját tartuk délután.

Holnap azt hiszem jövök.

De ha lesz időm még ma is.

Már így is megint nagyon ittragadtam :))


Remélem jól vagytok!!

389. be52089f0e (válaszként erre: 388. - Csehe)
2006. nov. 16. 22:27

Azért szívesen látunk itt. Biztos neked is vannak tanácsaid. Én lassan 9 hónapja szültem, úgyhogy szerintem mi is megbeszélhetjük a problémánkat.


Szép estét.

388. csehe
2006. nov. 16. 22:01

Sziasztok!

Nekem 10-én volt 5 hónapos Luca lányom. Ha előbb láttam volna ezt a fórumot, milyen jó tanácsokat kaphattam volna... :) Drukkolok azoknak akik most fognak szülni!

387. arwenn
2006. nov. 16. 17:31

most mennem kell, neked is lassan jön a férjed, jó sétálást, az idő igen jó hozzá.

Holnap tali ha itt leszel te is.

386. arwenn
2006. nov. 16. 17:22

Hát az én napjaim elég light-esek.

Mostanában nem tartom vissza magam, ha úgy érzem alszom 9-ig. A mai 11 óra kivételnek számít.

Ha kell főzök, megcsinálom a szokásos dolgokat, néha filmet vagy rajzfilmet nézek, a kolléganőim ki szoktak jönni meglátogatni bár nem gyakran.

Ha nálam van a kocsi akkor elmegyek a tesómhoz trécselni. Meg levelezek, olvasok internetezek.


De most nekem épp ez kell. Július 1-től vagyok itthon, szept. végégig kb. elég mozgalmas voltam, de mostmár jobban vágyom a pihizésre.

Valahogy nem hiányzik más, a munkahelyem sem.

Azelőtt rengeteget kirándultunk, de mostmár a lábam miatt sem és amúgy sem kívánom a dolgot.

Ilyen itthon ülős lettem most :)

385. be52089f0e (válaszként erre: 384. - Arwenn)
2006. nov. 16. 16:49

Mi a bébiört béreltük, de nem jött be. Sokszor beriaszt, ha már a pici tud forgolódni.


Én legalábbis úgy tudom, hogy 2 éves korra nő be a kutacs.


Nekem nem volt jóslófájásom, nem kötelező annak lenni. Én előtte való este még nagyban otthon táncoltam olyan jól éreztem magam. A málnalevélteáról én is hallottam, de nem ittam. Állítólag segíti az izmok ellazulását.


Hát hogy milyen egy napom? Egyhangú. 9 körül szoktunk kelni, aztán egész nap Marcizok. A mai napom ritka, hogy itt ültem szinte mindig a gép előtt. Marcus jól elvolt, nem zavartam a játszásában. :)))

Főzni csak Marcinak főzök, magamért ebédet hozatok.Olcsóbb is és változatosabb is. A vacsi nálunk szinte mindig gyümi, úgyhogy azzal sem kell bajlódnom.

Sétálni este szoktunk, mikor a férjem hazajön. Az kb egy jó fél óra múlva lesz.


És a te napod hogy zajlik?

384. arwenn
2006. nov. 16. 16:38

Hát ez igaz. Kitalálnak már mindent, csak hogy költsd a pénzt.

A babaőrrel vagyunk pont így, sajnálok érte kiadni 30.000 Ft-ot. Enélkül is felnőttünk.


Olyan sokára nő be, ezen el vagyok hűlve.

Már előre látom, hogy fogok aggódni. Én ilyen aggódós vagyok erről le kellene szoknom.


Valakivel valahol beszéltem a jóslófájásokról.

Kell már lennie nekem olyannak? Mert még csak enyhe menstruációs fájásokat éreztem eddig az alhasamban, de semmi mást.

Tegnap előttől iszom a málnalevél teát is,mert állítólag segít majd szüléskor, edzi a méhizomzatot.

Nem is rossz az íze.


Amúgy neked milyen egy napod?

Hogy oldassz meg minden teendőt? Márhogy így gyerek mellett.

383. be52089f0e (válaszként erre: 382. - Arwenn)
2006. nov. 16. 16:31

Kb 2 éves korára nő be.

Nagyobb korban kell a sisak, de mi nem használunk.

Csak nehezen fogja megtanulni a veszélyt. Mi is anélkül nőttünk fel és nincs semmi bajunk.

382. arwenn
2006. nov. 16. 16:28

Ok. Láttam interneten ilyen kutacsvédő sisakokat. Hát nem tudom elég idétlenek. De lehet az később kell amúgy is.

Mikorra nő be szegénykéknek a feje lágya :)?

381. be52089f0e (válaszként erre: 380. - Be52089f0e)
2006. nov. 16. 16:18
Mármint a kutacsa van behorpadva, nem a feje.
380. be52089f0e (válaszként erre: 379. - Arwenn)
2006. nov. 16. 16:11

Szerinetm is jó, hogy itthon is van gép, csak hát a háztartás kárára. De hát örülök, hogy valakivel tudok beszélgetni:)))


A kutacsára vigyázzni kell nehogy megsérüljön, de hát egyébként is vigyázol a babára, úgyhogy nem lesz semmi gond.

Annyit jó még róla tudni (ezzel kapcsolatban tudásbázist is indítottam, de mindenki túlreagálta a dolgot.), hogy ha a picinek a feje egy kicsit be van horpadva akkor szomjas. Nincs száradva! És nem kell vele rohanni a kórházba!

379. arwenn
2006. nov. 16. 16:06

Jó ez az itthonról írogatás, csak nehéz itthagyni:)

Indítok majd egy topikot, hogy kinek hogy sikerül.

(csak viccelek)

Mert kényelmetlen néha már itt ülni, de amúgy jó.

A dolgommal meg nem haladok.

De úgy látom másoknak sikerül, mert egy ideje ketten írogatunk.

Köszi a tippet amúgy.


Amit még akartam kérdezni az a kutacsra vonatkozik. Már előre aggódok. Gondolom nagyon sérülékeny. Van valami extra dolog amivel vigyázni kell rá?

2006. nov. 16. 16:01

Én itthonról irogatok.

Az infakol szirup, vény nélkül kapható.

377. arwenn
2006. nov. 16. 15:52

Mi az az Infakol? Tabletta, szirup? Vény nélkül kapható?

Elraktározok minden infót, szükség esetére.


bvdt amúgy te honnan írkálsz?

Én itthon vagyok, megy letöltés, így a gép ált. megy fél napig, és néha benézegetek ide.

376. be52089f0e (válaszként erre: 375. - Arwenn)
2006. nov. 16. 15:17

Igen, az édesköménytea jó. Nekem szerencsére Marci nem volt hasfájós, de én adtam neki Infakolt napi 2szer (ez csökkenti a puffadást) és ha néha néha előfordult hogy kicsit nyűgi volt a hasa miatt, akkor maszíroztam.


Bizonyos ételek tényleg puffasztják a picit és általában azok amik téged is. Tehát főleg a k betűseket kell kerülni.

375. arwenn
2006. nov. 16. 15:06

Igen, hallottam, ha idegeskedik az ember, elmegy a teje. Igyekszem majd.

Az mennyire igaz, hogy némely dolgokat nem lehet majd enni, mert puffasztja a babát és hasfájós lesz? Mert olvastam már olyat is hogy ez egyáltalán nem igaz.

Meg hogy az édeskömény tea jó olyankor.

374. be52089f0e (válaszként erre: 373. - Arwenn)
2006. nov. 16. 14:59
Ne izgulj a szoptatás miatt. Nem tesz neki jót, sem most, sem pedig majd ha már szoptatsz. Jön az majd magától. Meglátod.
373. arwenn
2006. nov. 16. 14:39

Ez tök jó gréger.

Mondjuk nem tudom hány anyuka szül meg a kiírt időpontban.

Egy ismerősöm két héttel hordta túl a lányát, mondjuk azt nem annyira szeretném, de hát akkor jön amikor majd neki tetszik. :)


Izgulok a szoptatás miatt is, remélem menni fog és lesz tejem.

Én a fahéjat utáltam meg, de azt olyan szinten, hogy a szagát sem bírom.

372. gréger (válaszként erre: 368. - Arwenn)
2006. nov. 16. 14:34

Én kereken dec.6-ra vagyok kiírva!

Én az első terhességem alatt sem voltam rosszul, meg most sem.Egyedül a zárt, levegőtlen, tömeges helyeket nem bírtam, pl ha bankban, postán, boltban kellett sorban állni.De ez mindkét terhességem alatt így volt.Kb ugyanolyan a két terhesség, csak most nem akkor pihenek, amikor akarok, így ez most fárasztóbb.

A hasam a lányomnál kerekebb volt, most csúcsosabb és többet is híztam.De szinte hetek alatt lement a felesleg az első szülés után, valószínű a szoptatás miatt.

371. arwenn
2006. nov. 16. 13:01

Most hogy mondod, nekem is volt néhány esetem a fogkefével, de hamar elmúlt. Érdekes dolgok ezek.


Meg állítólag ami nem jó a babának, azt az ételt vagy italt te sem bírod elviselni.

Mondjuk én soha nem kávéztam, de sokan megutálják pl. még a szagát is.


Nini, ketten maradtunk itt?

370. be52089f0e (válaszként erre: 368. - Arwenn)
2006. nov. 16. 12:48

Hát én meg pont a forítottját hallottam. Ha egy nőben fütyi van (tehát fiú), akkor jól érzi magát, elkerülik a rosszullétek. :))) Hát ez lehet hogy csak poén, de nálam bejött.

Nekem semmi bajom nem volt az első terhességem alatt. Talán csak annyi, hogy nem bírtam a fogmosást és ha evés után azonnal fogat mostam akkor kijött a vacsi. Ez háromszor történt meg, azán már figyeltem.

369. arwenn (válaszként erre: 367. - Be52089f0e)
2006. nov. 16. 12:18
Én meg válaszoltam :)
368. arwenn
2006. nov. 16. 12:13

Na igen, remélem a Télapó bácsi hozza :))


Drukkolok neked, hogy minden rendben legyen, de biztos úgy is lesz :))


Amúgy közérzetileg jól vagy? Az első terhességed alatt rosszul voltál?


És te gréger?


Kíváncsi vagyok igaz e, hogy ha fiút vár az ember rosszul van, ha lányt akkor nem.

Van még egynéhány ilyen népi megfigyelés.

Nekem pl. végig fiút mondtak az idősebbek így látványra, mert szerintük ha csúcsos a has és nem oldal felé terebélyesedik, akkor fiú lesz.

Ehez képest .... :))

367. be52089f0e (válaszként erre: 365. - Arwenn)
2006. nov. 16. 12:11
Írtam neked privit:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook