Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. aug. 23. 14:27
A drága anyósom volt át 1órakkor felbaszta az agyam!Miért kell elfogadni a párommal együtt egy szipirtyót!!!!!!!!!!!???????????????Meg birnám folytani!
2009. aug. 20. 15:11

Az én gyerekeim császárral születtek és egészségesek.Hála istennek.


<A HREF=" [link] SRC=" [link] BORDER=0></A>


<A HREF=" [link] SRC=" [link] BORDER=0></A>

2008. júl. 3. 22:18

Szióka!

Szeretném megosztani veletek a világ legjobb módszerét /szerintem/ a beteges gyerekkel kapcsolatban. Az én kislányom 4 éves és nagyon beteges ,egy hónapban két hetet bizti beteg volt amikor a kolleganőm ajánlott egy természetgyógyászt és állapotfelméréssel kiderült hogy a gyerekem totál legyengül immunilag és belsőszervileg is a sok gyógyszertől. Elkezdtük szedni a Colostrumot és a Coral Calciumot Olajfa kapszulával ami nem volt egy egyszerű mivel kapszula. Minden nap reggel este kispohárba kiszórni a kaszulákat és minimális szörppel összekeverve leveseskanálba kiöntve és úgy beadva a gyerkőcnek ,már kijelenthetem hogy rendbe jött a lányom már másfél hónapja nem beteg. Most voltunk kontrol bemérésen és fantasztikusan jó eredményei lettek.Nekem ez mindent megér és ha igazán utánna számolok semmivel sem drágáb megoldás mint a gyógyszertári immunerősítők mert ez nekünk bevált és nem kell félnem hogy a sok tp. miatt kirugnak a munkahelyemről. Ha esetleg valakit érdekel írjon!Segitek nagyon szívesen!

453. mia2007
2008. máj. 30. 16:58

Sziasztok


Nekem semmi negatív élményem nem volt a császármetszéssel,most lesz 11 hónapos a kislányom,terhességi toxémám volt és a baba érdekébe kellett császározni,mert nem tágultam,nem volt más választás,az igaz,hogy nem volt kellemes a másnap reggeli a mosdatás,nekem 12 órát kellett feküdnöm,annyiban biztos könnyebb volt,hogy éjszaka volt,de fel tudtam kellni másnap és menni is elég könnyen tudtam varratszedés nem fájt,hanem volt egy cső a hasamban az viszont nagyon fájt amikor kivette a doki.Lehetséges,hogy szerencsém volt,az első probálkozásra sikerült az érzéstelenités,és minden rendben volt.


Szép napot

452. CzIldikó (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2008. ápr. 5. 22:26

Sziasztok!


Bár látom, hogy dec. közepe óta senki nem írt ide, azért én is jelentkezem a GYED-en lévők klubjába: Laura 16 hónapos, a nagyfiam, Soma pedig 7 éves.


Sajnos olvastam korábbi hozzászólások között néhány ijesztő császáros történetet, ezért szeretnék megnyugtatni minden éppen szülés előtt álló mamát, hogy a császáros szülés is lehet elviselhető.

Nekem mindkét babám császárral született, és nem mondhatom, hogy pokoli volt. Azt nem mondom, hogy nem fájt, amikor 12 illetve 10 órával a műtét után felkeltem, de megoldottam, mert nagyon szerettem volna látni és megkapni a babát.


Tény és való, hogy a műtét után pár napig nem könnyű mozogni, mászkálni, de nekem bevált, hogy próbáltam mindent segítség nélkül megoldani a kórházban, és a pihenések között csak a babára koncentrálni.


Bíztatásként mondom, hogy nekem a varratszedések után mintha elvágták volna a maradék fájdalmat, húzódást is, és egyiknél sem volt semmilyen későbbi gondom sem.


MIndenkinek sikeres szülést kívánok! Ne aggódjatok, ha császárral kell szülnötök! Már szinte közhely, de nagyon igaz, hogy a baba és a mama épsége fontosabb szempont mindennél!


Legyetek jól!

451. gréger (válaszként erre: 450. - Sz.andi)
2006. dec. 19. 16:36
Köszi szépen, igen, tényleg szép ajándék, a legszebb, amit csak lehet kapni!
450. sz.andi
2006. dec. 18. 22:08

Arween, Greger gratulálok a picurokhoz, ez egy mindennél többet érő karácsonyi ajándék volt Nektek.

Jó egészséget, sok örömöt és boldogságot kívánok.

449. gréger (válaszként erre: 448. - 737f507a35)
2006. dec. 18. 18:55

Hát akkor mindent bele!

Nekem egyébként már volt egy normál hüvelyi szülésem, ami szintén nem volt könnyű, és pillanatnyilag, amikor már akkora fájásaid vannak, könnyebbnek és egyszerűbbnek tűnik a császár, de hosszabb távon szerintem sokkal jobb a normál szülés.Hamarabb felépülsz.Persze a gátmetszés sem kellemes.

Ez csak az én véleményem, én így éltem meg.

Persze a baba egészsége a legfontosabb és az orvosok döntsenek legjobb tudásuk szerint.

Az biztos, hogy ezek a gyerkőcök minden szenvedést megérnek!!!!

448. 737f507a35 (válaszként erre: 446. - Gréger)
2006. dec. 18. 16:43

Nos, hát nagyon köszönöm az "élménybeszámolót".

Nem is tudok erre nagyon mit írni, mert eléggé lehangoló, amit leírtál az egészről.

Na de egy cél lebeg előttem: minél könnyebben világra hozni Virágunkat, aki nem lesz egy tipikusan "kis" baba és, hogy ne károsodjon semmilye sem a szülés során ez a minimum, hogy ezt az áldozatot meg KELL hozzam érte. A fájdalmat azért el tudom képzelni, mert már volt nőgyógyászati műtétem és akkor műtét után rám se néztek, nemhogy fájdalomcsillapítót kaptam volna, pedig elvileg a "megfigyelőnek" nevezett elkülönített szobában voltam.

És azt hiszem, hogy normál szülés esetén sem lenne egyszerűbb a dolgom. Ami a lényeg, most pénteken majd megpróbálok a dokimmal beszélgetni a császárról és az lesz a legtisztább.

Ma egyébként beindultak a jóslófájásaim is...:)))

447. Kicsikata (válaszként erre: 446. - Gréger)
2006. dec. 18. 15:51

Érdekes! Én másodszor már nem éltem meg ennyire szörnyen, sőt ilyennagyfokú fájdalomról sem tudok beszámolni.

Ráadásnak nekem csak 12 órát kellett feküdni és való igaz önállóan fel kell tudni kellni az ágyból!!! De ez a saját érdekünk!!! Fontos, hogy minél hamarabb talpraálljon az ember! Én már aznap leves levét fogyaszthattam és másnak már hoztak nekem is enni. Én is kaptam teát amiből egy pohárral ittam az is meghozta a kellő bélmozgást és beindult a dolog...

De! Emőke! Elég nehéz lesz neked igy felkészülni a császárra, sőt irreális félelemmel vághatsz bele... Szerintem az lenne a legokosabb ha megbeszélnéd a helyi sajátosságokat az orvosoddal!!!

446. gréger (válaszként erre: 443. - 737f507a35)
2006. dec. 18. 15:14

Hát megpróbálom leírni.

Amint kiment az érzéstelenítő hatása, szörnyen elkezdett fájni a hasam.Nem a vágás, azt nem is éreztem, hanem belül a gyomromtól kezdve egész a petefészkemig a méhem, minden.Egyfolytában kértem a fájdalomcsillapítót,de a végén már nem mertem kérni a szoptatás miatt sem, meg egyébként sem, hátha túl sok lesz.Ideig-óráig használt, de aztán....24 órán keresztül fel sem kelhettem, a fejemet sem emelhettem meg, a kezemben infúzió, alul meg a katéter lógott.Aztán 24 óra elteltével viszont muszáj volt felkelni, méghozzá segítség nélkül, ami iszonyatos nehéz, és nagyon fáj.A gyengeségről nem is beszélve, mert két napig nem ehetsz semmit, csak ihatsz, a harmadik napon kapod a ricinust, aztán hasmars....Rohanni persze nem tudsz.Még napokig.Sem fordulni, sem felülni, semmit.

A másik meg a kiszolgáltatottság, amikor alvázmosást csinálnak stb stb stb.

De nyugi, a szomszéd szobában volt egy csaj, aki egész könnyedén viselte, vagy legalábbis kívülről így látszott.Lehet, hogy csak én viseltem ilyen nehezen.Még most is nagyon fáj a hasam, meg a derekam, hátam is, meg már érzem a sebet is.Ma zuhanyozhatok először a műtét után.

Hát kb ennyi, de a fájdalmat nem lehet leírni.Azért megérte......!!!!

A gerincemet négyszer szúrták meg, mire eltalálták azt a pontot, amit kellett.Aztán kellemes melegség, azután semmi.A baba kb két perc alatt megvolt, gyorsan el is vitték és apuka nézhette a fürdetést és meg is dajkálhatta.Persze a műtősfiúk pakolgatták az embert meztelenül ide-oda, meg hasonló kellemetlenségek, dehát ez ilyenkor így van.Remélem nem vettem el a kedved.Túl kell rajta esni és kész.Idővel biztos én is szebbnek látom majd.

445. Hoxa
2006. dec. 18. 14:52

Kedves Arwenn és Gréger GRATULÁLOK NEKTEK!!!!!!!!!

Szép karácsonyt a kis jöjevényekkel, jó egészséget, sok boldogságot és nyugodt éjszakákat! :)

2006. dec. 18. 14:05
Sziasztok! Valaki, aki mar szult, tudna valamihez hasonlitani a "fajasokat"? Biztos hulyen hangzik a kerdes, de kivancsi vagyok megis. Mindenki azt mondja, majd tudni fogod, stb... Azert minden valahogy korbeirhato, hasonlithato, remenykedem, hogy ezt is esetleg valaki tudna valamihez hasonlitani. Koszi elore is! :)
443. 737f507a35 (válaszként erre: 440. - Gréger)
2006. dec. 18. 13:46

Én is szeretnék gratulálni a picitekhez, amint lehet, tegyetek fel róla képeket.

Azt szeretném megkérdezni, hogy nagyon fájt a sebed az első három napban, vagy mi volt a szörnyű. Azért érdeklődöm, mert én is császár-gyanús vagyok és szeretnék tisztán látni vmennyire.

Nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok a kis jövevénynek és Nektek is természetesen.

442. regineni (válaszként erre: 440. - Gréger)
2006. dec. 18. 10:35

Én is gratulálok a picihez.

Kívánok nektek jó egészséget, és sok boldogságot!

441. csehe (válaszként erre: 440. - Gréger)
2006. dec. 18. 09:19
Gratulálok neked a szép,egészséges babádhoz. Vigyázz rá nagyon.
440. gréger (válaszként erre: 438. - Arwenn)
2006. dec. 17. 14:56

Itt vagyok!És veled mi van?

Szóval vasárnap éjjel bementünk a kórházba az ötpercesekkel.Azt mondták, gyönyörűen tágulok, reggelre meglesz a baba.

Hát nem így lett. Reggel még mindig semmi.Vizsgáltak, rázták a fejüket, nem tágultam semmit,de iszonyatosan fájt.Rajtam volt az NST kb három órán keresztül, iszonyatos fájások mellett.Vártam a fogadott orvosomat, hogy érjen be, és végre mondjon valamit.Reggel 11-re ért be, megvizsgált, rögtön mondta, hogy valami nem stimmel.A baba feje elmozdult, nyomott valami köldökzsinórkaccsot, emiatt nem tudtam tágulni, ráadásul egy kis probléma volt a szívhangjával is, de nem volt vészes, alapjába véve vele minden rendben volt.Azonnal toltak a műtőbe és megcsászároztak.Nagy megkönnyebbülés volt.11 óra 22 perckor megszületett Gergő Márton,3600g, 51cm!!!Ami ezután jött, az viszont pokol volt.Mármint, amikor kiment az érzéstelenítő hatása.Szörnyű volt az első három nap, de túléltem.

Már itthon vagyunk és az én kisfiam százakat szopizik, és gyönyörű, egészséges baba.

Nem gondoltam volna, hogy az lesz belőle, egy hüvelyi szülés ezerszer jobb.

Remélem, már te is túlvagy rajta és minden rendben veletek!

2006. dec. 13. 10:34

Az öt perces fájásokat szerintem csak a biztonság kedvéért mondják, első babánál azért lassabban történik.

Bár ez is egyénenként változik valószínűleg.

Én is két napig voltam el otthon 5-7 perces fájásokkal, ezek azért gyenge fájások is voltak.

Majd mikor 3-4 percenként jöttek bementünk a kórházba, és még így is csak 12 óra múlva született meg a kislányom.

De persze ismerek olyan első szülő nőt is, aki öt percesekkel indult el otthonról, és mire a kórházba értek, már az előkészítőbe kellett vinni.

De ez a fájások erősségén is múlik.

438. arwenn
2006. dec. 12. 17:07

Most olvasok ide, ötperces fájások?

Nekem azt mondta a doki ilyenkor már rég bent legyek.

Választ nem nagyon várok, gondolom azóta csak megszültél és remélem nagyon jól vagytok.

437. gréger
2006. dec. 11. 09:31
Tegnap óta folyamatosan vannak fájásaim,de sajnos csak arra jó, hogy ne aludjak, fájjon a fejem és fáradt legyek. Ki tudja, még meddig tart,amíg igazán beindul.Egész éjjel ötpercenként jöttek.Hulla vagyok már most.Mindegy, holnap befekszek, aztán lesz ami lesz....
436. arwenn
2006. dec. 9. 15:29

Szia gréger. Jó hogy minden rendben veletek, de azért drukkolok, hogy legyen valami.

Mi is hazajöhettünk ma a vizsgálat után, nekem majd legkésőbb ha addig semmi sem történik, péntek körül kell befeküdni.

Réka sajnos úgy néz ki, hogy farfekvéses marad :(


Nincs más hátra, tartsunk ki . puszi


Hhena vigyázzatok magatokra, remélem minden jól alakul majd.

2006. dec. 9. 13:23

Cabsav!!Kedves tőled,hogy még ennyi gond közepette is időt szakítasz,hogy tudósíts minket a fejleményekről.A lényeg,hogy a tieid jól vannak és megnyugodhastz egy kicsit!

Pihengessetek Hhenával:)

Csibe:)

2006. dec. 9. 12:42
HHenám kint van, "szabadlábon" holnapig. Pakol és majd ír is biztosan, csak gondoltam, hogy megosztom. (Lesz tapasztalat naplója is, már nagyon várom.)
433. gréger
2006. dec. 9. 09:53

Sziasztok!

Most voltunk áramlásvizsgálaton.Minden rendben.Túl rendben, manócska még nagyon jól érzi magát a pocakban.Kedden be kell feküdnöm, ha addig semmi sem lesz.Bummmm.

Arwenn, szorítok!

432. 737f507a35 (válaszként erre: 430. - 369eae37cb)
2006. dec. 9. 09:12

Jó reggelt ismét!


Remélem, hogy azóta is minden rendben, én nagyon-nagyon szorítok a "kolleginának" és nagyon várom vissza!!! A szexre, meg kérdezzetek rá a dokinál, nekem is teljesen zárt a méhszájam és mégsem engedi már a 33. héttől. :((


Millió puszi Henának és a picinek és Neked pedig kitartást!!!

Puszi:Emőke

431. mandy
2006. dec. 9. 06:21
Cabsav, kérlek írd meg Henának, hogy én is puszilom, és nagyon drukkolok hogy hamar (és egyben) hazaengedjék!
430. 369eae37cb (válaszként erre: 428. - Kicsikata)
2006. dec. 9. 04:15

Nincs gáz. Nincs vérzés. Zárt. Remélem hazaengedik. A szex-el kapcsolatban a maláj orvosok azt mondták, hogy az jó, mert a szülésnél könnyebben megy a tágulás.


Bizakodunk. Holnap okosabbak leszünk megint. A vizit után.

429. csehe
2006. dec. 8. 22:33
Hogy beindultak az események! Szorítok mindenkiért! Apukák pedig írjanak, ha történés van! :)
428. Kicsikata (válaszként erre: 427. - 369eae37cb)
2006. dec. 8. 16:45

Szia! Szerintem megfigyelik és ha nincs gáz lehet haza is engedik őket!

Vérzés van azóta?? Méhszáj zárt?? Mert ha semmi panasz akkor valószínüleg fekvést írnak elő és no szexet és hazamehet...Várjuk a fejleményeket!

2006. dec. 8. 16:23

Sziasztok!


Köszönjük. Minden hsz-t sms-elek tovább. Képzeljétek, az orvos a közelében sem járt. Nem tudom minek tartják bent akkor.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook