Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, akik Update módszer szerint táplálkoznak fórum

Kismamák, akik Update módszer szerint táplálkoznak (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. dec. 10. 10:05

Sziasztok!

Én is szívesen csatlakoznék :)

17 hetes vagyok, és szeretném a kisbabám és a magam számára is egészségesen tölteni a hátralévő hónapokat.

62. viliflora (válaszként erre: 61. - 4fabd36e36)
2010. nov. 1. 10:49
Köszönöm szépen. Megnézem az oldalt. Igen terhes vagyok és rám szóltak, hogy túl sokat híztam (6 kg 17. hét). Én egyébként nem vagyok dundi (55 kg és 160 cm), de állítólag rosszat teszek a babámnak. Most próbálok odafigyelni, persze nem fogyózni, csak gondoltam megnézem ezt a módszert. Még egyszer köszi.
61. 4fabd36e36 (válaszként erre: 60. - Viliflora)
2010. okt. 30. 22:49
Szia,dehogyis csak rendelni lehet! Pl,ahol én lakom nincs is rá lehetőségem,most nyáron több mint 10 kilót fogytam.Én csináltam magamnak a kaját. A norbi.eu-n sok receptet találsz.Vásárolsz alapanyagokat( Norbis liszt,zsemlemorzsa,zabpehely.....) és egy kis fortéllyal akármilyen kaját meg tudsz főzni "Norbisan".Sok szerencsét! Amúgy terhes vagy?:)
60. viliflora (válaszként erre: 59. - Visinka.ildiko)
2010. okt. 30. 10:15

Köszi!

Még egy kérdés: nem esztek semmit, amit Ti főztök? Csak rendelni lehet?

2010. okt. 30. 10:01

szia!

Reggeli:tejeskávé

Ebéd:fél 12-kor,rendelt update kaja+update puding v.rúd

Vacsi:update puffasztott búza sonkával,sajttal vagy gyümölcs leöntve joghurttal és kicsi nestlé fitnessel

58. viliflora (válaszként erre: 57. - Visinka.ildiko)
2010. okt. 28. 21:33

Sziasztok!


Csatlakoznék a társalgáshoz ha lehet. Szeretném megkérdezni, hogy mit esztek mondjuk egy átlagos napon? Lehet, hogy átvennék pár ötletet.

Köszi

2010. okt. 27. 13:26
Amúgy itt már sehol senki?Mert tök jó lenne,ha mi kismamák itt tudnánk tartani a lelket egymásban!:-)
56. 4fabd36e36 (válaszként erre: 55. - Visinka.ildiko)
2010. okt. 25. 17:06
Szia,gratulálok és a babához is!:)
2010. okt. 25. 12:06

Sziasztok!

Én végig update szerint ettem a terhességem alatt.Leszámítva az első két hónapot,amikor is rögtön híztam majdnem 10kg-ot.Aztán ráálltam és 76-al mentem szülni.Most 5 hetes a babám és 64kg vagyok.A szüléskor csak 7kg ment le azonnal.Most is update kajákat eszem(rendelem) és rendszeresen heti 3x R.R.tornázom.

2010. okt. 25. 11:55
Kár,hogy kihalt ez a fórum:(
53. bzsé
2010. jan. 25. 22:22

Szia!

Jó rég írtam már ide, akkor voltam kb 3 hónapos terhes, most már 6 hónapos a babám:-))

3,59kgal születtett, teljesen egészségesen, csupa izmosan:-)))) Én össz 6 kgot híztam, ami le is ment a korházba, sőt, még kevesebb kiló lettem, mint előtte voltam. Egész terheségem alatt nagyon jól éreztem magam, nem jött a savam, sőt én ugyérzem, teljes tisztuláson mnetem keresztül, eltünt a narancsbőröm, szóval tiszta jót tudok csak írni! Sok sikert Neked is, és egészséges babát kívánok!

52. mendyke (válaszként erre: 51. - Bzsé)
2010. jan. 13. 07:37
Szia! Én még nemtudom, hogy babát várok-e de ha igen akkor update szerint fogok táplálkozni ill. már elkezdtem.Hány hetes vagy? Én úgy gondolom hogy nem lehet tőle baja a babának. Persze van aki tulzásba viszi.
51. bzsé
2009. febr. 9. 15:42

Sziasztok!


Van most valaki, aki terhesség alatt így táplálkozik?

50. Mókica (válaszként erre: 43. - Blueberry)
2008. aug. 22. 18:10

kicsit megkérse..ne haragudj!!!


Te a szoptatás alatt is akkor a norbi szerint ettél? Volt rendesen tejet? nem volt esetleg azzal probléma, hogy este már nem úgy eszel..mármint ch tartalmilag??

puszi

49. G. (válaszként erre: 48. - 808b59bb6f)
2008. aug. 14. 12:22

Nem tudom,hogy hol élsz és mik a lehetőségek,de ha ez igy van,akkor sürgősen lépned kell.

Itt nálunk,Mo-n mmol/l-ben mérik a cukrot,a 130 nyilván mg/dl lehet.

Mindenképpen emelkedett.A dokidnak egyenesen tovább kellett volna küldenie Téged egy diabetológushoz,aki kivizsgál és eldönti,hogy kell-e valami kezelés vagy sem.Én azonnal kórházba kerültem mikor kiderült,hogy terhes vagyok és beállitották az inzulint.Szigorúan betartottam a diétát,meg minden előírást,és hála Istennek egészséges lett a babám.És nem 6,hanem "csak" 2,6 kg volt:-)Mert ugye a cukros babák általában hatalmasak.Szóval....indulás!Járj a végére a dolognak,nehogy baj legyen....Ez most nem a Te,hanem a kisbabád érdeke....

2008. aug. 14. 12:08
Legutobb 130 volt a cukrom (kulfoldon elek, mashogy merik, de 90-110-ig a normalis). Van hogy lemegy, van hogy felmegy. A nogyogyasz egy patologust ajanlott, de meg nem kerestem fel.
47. G. (válaszként erre: 45. - 808b59bb6f)
2008. aug. 14. 11:59

Ha volt magas a cukrod,akkor sürgősen beszélj a dokiddal.Cukorbetegség nagyon komoly rizikótényező terhességben,NAGYON komolyan kell venni,és NAGYON odafigyelni,nyomon követni a vércukor szintet.Durva fejlődési rendellenességet,fogyatékosságot okoz a kezeletlen cukorbetegség.Tehát,sürgőssen keresd fel az orvosogat.

A diéta egyántalán nem szörnyű.Nem mondják meg,hogy mit ehetsz és mit nem,hanem előírják a megengedett Ch mennyiséget és aszerint kell enned.Ha cukorbeteg vagy,be kell tartani.Saját magad döntése a kisbabád egészsége.Anno én magam számoltam,könnyű megtanulni,ha kell,segitek szivesen.De előbb a dokit keresd meg.Aztán egy diabetológust,majd egy dietetikust.(patológussal még várj egy 80 évet:-)

De először meg kell nézni,hogy van e egyántalán baj a cukroddal...

46. health (válaszként erre: 45. - 808b59bb6f)
2008. aug. 14. 10:05
Szia Andic! Szerintem egy jó dietetikust keress inkább. A jó dietetikus nem az étrendedet mondja meg, hanem segít, hogy Te magad is össze tudj állítani egy olyan étrendet, ami megfelel a szájízednek, de megfelel az állapotodnak megfelelő diéta követelményeinek is.
2008. aug. 14. 09:30
Szia G.! Nalam is mertek mar nehanyszor magas cukrot, ezert oda kell figyelnem arra, hogy mit eszek. (10 hetes terhes vagyok) En is Canderelt hasznalok pl teaba. A nogyogyaszom szerint el kellene mennem egy patologushoz, aki eloirja nekem hogy mit szabad ennem es mit nem. Probalok odafigyelni, de nem akarom hogy valaki megmondja nekem, hogy mikor mit egyek. Te annak idejen magadnak szamolgattal, vagy eloirt dietad volt?
44. G. (válaszként erre: 40. - 1397c45af7)
2008. aug. 14. 06:46

Az édesítőhöz tenném hozzá....Cukorbetegként szültem.Grammra számoltam a ch-t,a vége felé már a kalóriákat is figyelni kellett.Én 10 éve eszem az édesítőket.Annyi,hogy a terhesség alatt Canderelt használtam.

Semmi baj.Sem nekem,sem a lányomnak.(kopp-kopp-kopp :-) )

Más kajákkal sztem sokkal többet tudsz magadnak ártani mint az édesítőkkel.És mivel a gyermekeink is egy mesterséges világba születnek,szerintem nem árt ha már az anyaméh védelmében elkezdi a szervezetük a "felkészülést" a sok kinti szemétre amivel mérgezik az élelmiszergyártók az emberiséget.Sajnos nem tudjuk Őket megvédeni a "rossztól" de az emberi szervezet olyan rugalmas,olyan jól alkalmazkodik...

De ez csak az én véleményem.....

43. blueberry (válaszként erre: 42. - Mókica)
2008. ápr. 5. 22:24
ne higgyetek hogy vekony vagyok - de nem a terhessegek alatt pattantak ram a kilok! sajna, az USAban eltem egy jo ideig es nem tudtam ellenallni par dolognak :( igen, a terhessegbol nem maradt rajtam egy deka sem :) - de a szoptatas alatt is norbiztam jo ideig... aztan sokaig nem volt hozza erom, de most megint..muszaj volt, mert a babam hasfajossaga megszunt norbitol!.. azt eszem amit mindenki - csak liszt helyett zabkorpaval fozok (rantas, habaras), oliva olaj a normal helyett es hasznalok edesitot is - gyerekeknek meg fruktozt - terhesen is azt hasznaltam es javaslom is, persze normal mennyisegben. de amugy az aszpartam kivetelevel nem tamadjak az edesitoket - sot, mostanaban olvastam egy cikket, hogy epp az aszpartamrol se tudtak bizonyitani semi negativat! megis, inkabb elkerulom most is. a lanyaim teljes tejet es tejtermekeket fogyasztanak, en abbol a light-ot - de figyelj, mert sok light termek attol mert levesebb zsirt tartlamaz, attol meg jo sok cukorral tomik tele! receptet rengeteget talaltok az update-esek kozott, de ha vmi konkret etelt nem tudsz elkepzelni update-esitve, szivesen segitek, ha tudok...
2008. ápr. 5. 16:56

Én is a notbit tartom és szerintem elég jó ütemben hizok is!

Nem eszek krumplit, rizst,tésztát,mert nekem nagyon nehezem emészti meg a szervezetem...már többször megpróbálkoztam velük..

Minden reggel esezk zabot vagy tk kenyeret, néha fehéret is :))

Napközben gyümik, joghurtok, sajt, túró,Hamlett ha éves vagyok...

Ebéd minidig zöldköret valamilyen husival...


Tök jól érzem magam!!



BLUBERRY, te szülés után gondolom simán viszanyerted a formádat:), nem volt gondod a kilók leadásával!!

Miket ettél napközben??? Csak úgy nagyjából, hogy lássuk!!

41. mézeszserbó (válaszként erre: 40. - 1397c45af7)
2008. ápr. 5. 11:42

Szerintem nem árt az édesítő, kilószámra úgysem eszi senki, csak kis mennyiségben. Viszont ha kerülöd babavárás alatt, azzal tuti nem ártasz, viszont akkor sem szabad helyette sok-sok cukrot fogyasztani. Mert lehet, hogy a hirtelen váltással többet ártasz.

Túlzásba meg semmit sem szabad vinni. Mindent ésszel kell csinálni.

2008. ápr. 5. 07:35

Szerintem a rengeteg mesterséges édesítő árt a babának,ezért én a terhesség alatt Update ellens vagyok.

A babás idők előtt az Update szerint ettem és szülés után is folytatni fogom,de én a terhesség alatt nem javasolnám semmilyen formában a mesterséges édesítőket!

39. gabcsi8080 (válaszként erre: 38. - Blueberry)
2008. ápr. 5. 07:15

Sziasztok!!!!


Mindenkitől (akik itt vagytok) szeretném kérdezni, hogy:a terhesség alatt nem voltatok elkenődve, hogy este 6-kor nem ehettek krémest vagy buktát (hasonlókat)????


Én még csak update-elek, kismama nem vagyok de nyárra szeretnék az lenni és az a terv nálam is, hogy végig update szerint ennék.

Szóval érdekelne a tapasztalatotok!!!

Köszi előre is a válaszokat.Privibe is jöhet.

2008. ápr. 5. 01:39
sziasztok - en a masodik terhessegemet vegig update-eltem, es jo volt! bevalt, es rekara tornazgattam. az elsovel volt magas vernyomasom, a masodikkal mar nem! es a szoptatas alatt is segitett az update, ugyanis a masodik babam nem volt hasfajos ha "norbi szerint" ettem. masodik babammal 12kgt hiztam, az elsovel 20kg korul...en javaslom az update-et, bajod nem lehet belole.
37. Sz.Csirke (válaszként erre: 34. - Sz.Csirke)
2008. márc. 13. 12:01
Azota ma sosem vagyok ehes, es fele annyit eszem mennyisegre is. Lehet hogy mar nem ker tobbet a baba?
36. Sz.Csirke (válaszként erre: 35. - Mókica)
2008. márc. 13. 12:00

A parom volt a fo motivacio. O sosem cigizett, ahoz tul egeszsegmanias:DD

Egy ideig birta, aztan szep lassan mar nem cigizhettem egyaltalan, ha o otthon volt, meg kint sem, mig vegul azt mondta: ennyi. Abba kell hagynod. Nem volt valasztasom, pedig szerettem nagyom a cigit. Nyilvan ot jobban:)

35. Mókica (válaszként erre: 34. - Sz.Csirke)
2008. márc. 13. 11:29

Szia ne haragudj,hogy igy eltűntem!


Igazából már előtte megptóbáltam 2×letenni, de sajna sikertelen volt. Pár hónap után visszaszoktam.

Amúgy dohányozni szerettem, de nagyon zavart,hogy büdös vagyok, a lakás is a ruhák miatt, ott még bennt a lakásban is bagóztunk...sok pénz...EGÉSZSÉG NEM UTOLSÓ SORBAN ,és tudtam, hogy egyszer le kell szoknom majd, ha babyt is szeretnék...

Aztán jött, hogy elkezdtem tanulni a reikit ,meditációk..stb...és ott tanultam egy technikát aminek a segitségvel , persze több hónapos programozással egyik napról a másikra letettem és azóta nem is kell:))

Nagyon örülök, hogy sikerült . Persze egy pár kilóm bánja, de ez a legkevesebb!!! :)


Nálatok a baby volt a fő motiváció?? Nehezen ment?? A párod nem cigizett?

34. Sz.Csirke (válaszként erre: 33. - Mókica)
2008. márc. 9. 19:44

Mostanaban folyton ehes vagyok, es ha csak valami nagyon konnyut eszem, 1 ora mulva mar szinte rosszul vagyok az ehsegtol. Azert remelem ezt fel is hasznalja a szervezetem, es nem fogok most az utolso 3 heten ugrasszeruen hizni.


Neked mi volt a motivaciod a cigirol valo leszokashoz?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook