Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen aszalótok van? Szilva aszalásra mi a legjobb módszer szerintetek? fórum

Milyen aszalótok van? Szilva aszalásra mi a legjobb módszer szerintetek? (tudásbázis kérdés)


12. csemár (válaszként erre: 11. - Betsabé)
2013. szept. 4. 08:20

És 2013-ban?


Az első túra aszalt szilvám mára lett kész. (Megmosva, nyersen kimagozva szárítottam sütőben, 40-50 fokon. Rengeteg lé kifolyt belőle, de végül is finom lett.)

Most magostul tettem be, érdekel, milyen lesz.

2010. jún. 17. 22:56

Aszal még valaki a 2010-es évben rajtam kívül?

Én ma cseresznyét raktam be a gépbe. Az első adag aznap elfogyott :-) Mindenkinek ajánlom.

10. Gy.Ibi (válaszként erre: 2. - Katka70)
2009. okt. 1. 01:21

Nekem Hauser van,jó régi,de tökéletes.Én kimagozom a szilvát,a végét bevágom és kihúzom.A szilvának kell pár nap,de nem menetem folyamatosan.5 tálcás,átlátszó,egy kg ráfér egy tálcára.Lehet nagyobb távolságra állítani a tálcákat,aztán amikor laposodnak,alacsonyabbra fordítom.

Pl.az alma megvan egy nap alatt.Én megmosom a szilvát.Amikor készen van,befőttesüvegben tárolom.Papírszalvétát teszek gumival a tetejére.Így szellőzik,de nem porosodik.

2009. aug. 4. 18:45

Aszalt szilva otthon



Ha van időnk és kedvünk és szeretnénk egész évben fogyasztható aszalt gyümölcsöt készíteni akkor a következőket kell tennünk. A hozzánk legközelebbi szilva ültetvényről vásároljunk besztercei szilvát, ugyan is ebből a fajtából készül a legkönnyebben.


A következőkre figyeljünk nagyon oda!


A szilvát soha nem mossuk meg, csak töröljük. Csak és kizárólag egészséges gyümölcsel dolgozunk, ami mentes betegségektől, kártevőktől, sérülésektől. Nagyobb szemeket felezve, a kisebbeket egészben aszaljuk.


Amikor szép, napsütéses időnk van, a szilvákat lassan, fokozatosan a napra terítem, de nem egész nap, alkalmanként 2-3 órát, majd az árnyékba viszem, ahol ismételten csak kiterítem, naponta többszöri átforgatás mellett. Óvjuk a gyümölcsöket az esőtől, szennyeződésektől, és minden más szabadban felellhető élőlénytől, ami kárt tehet benne.



Amikor úgy látjuk, hogy kellően megaszalódott (a gyümölcs húsa elvesztette eredeti állagát, megnyomva nem enged lét, nyomásra még rugalmas, nem száraz, akkor készen vagyunk. Fonott kosárban, vászonzsákban, hűvös helyen, naptól magas páratartalomtól védett helyen tároljuk. en ezt a receptet talaltm most igy hirtelen a neten!

2009. aug. 4. 18:36
ja bocsi suto
2009. aug. 4. 18:35
csak úgy símán asztalra? semmi rács meg ilyesmi?milyen fajta a legjobb aszalásra?először magozod ki?Mert azt is olvastam valahol hogyha egy kicsit már "töpped"könnyebben kijön a mag.
2009. aug. 4. 18:35
csak úgy símán asztalra? semmi rács meg ilyesmi?milyen fajta a legjobb aszalásra?először magozod ki?Mert azt is olvastam valahol hogyha egy kicsit már "töpped"könnyebben kijön a mag.
5. fd8e423e9e (válaszként erre: 4. - AUREL ZITA)
2009. aug. 4. 18:34
Mi az a lerni?
2009. aug. 4. 18:32
50 fokon lerniben.en ezt hallottam de nem probaltam
2009. aug. 4. 18:21
Én is gondolkoztam, hogy kellene szilvát aszalni. Régen kislány koromban nagyapámmal egy asztalra tettük ki a szilvát, és szépen megaszalódott. Én így fogom megpróbálni holnaptól (úgyis holnap megyünk szilvát szedni).
2009. aug. 4. 18:16
bocs! szerintetek?
2009. aug. 4. 18:15
Milyen aszalótok van? szilva aszalásra mi a legjobb módszer srintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook