Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, kismamák! Ti mely könyveket ajánlanátok a várandóssággal kapcsolatban? (infók, táplálkozás, baba fejlődése, szülés, stb.) fórum

Anyukák, kismamák! Ti mely könyveket ajánlanátok a várandóssággal kapcsolatban? (infók, táplálkozás, baba fejlődése, szülés, stb.) (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 4. 12:18

Én mindkét terhességemnél előszeretettel forgattam az Az a 9 hónap című könyvet. Nagyon klassz.

De manapság már interneten is remekül lehet tájékozódni.

Ami pedig nagyon vicces olvasmány még és szívből ajánlom ,hogy olvasd el ha jókat akarsz derülni, a Tráber IVett: Hurrá terhes vagyok című könyve.

2013. szept. 21. 01:15

Én semmit nem olvastam,és ha a dokik valami ujsággal kínáltak,finoman vissza is utasítottam. Szülés után táplálással kapcsolatban kérdés merült fel,az interneten keresgéltem,de mindenhol a csecsemőhalál volt a leírás vége,úgyhogy ott sem kutakodtam többé.

A barátnőm minden könyvet megvett,elolvasott,szerintem be is magolta,de hozzám fordúl,ha kérdése van,szóval,azt tudom javasolni,kérdezz olyat,akinek életbeni tapasztalata van,nem pedig könyvből tanúlt,és az alapján ír le valamit.

2013. szept. 18. 08:23

Ja, és a szüléssel kapcsolatban én egy dúlához mentem el, aki nagyon sok hasznos tanácsot mondott, de a legnagyobb haszna az volt, hogy apuka rájött, hogy tud segíteni és bent lesz a szülésen, mert előtte nem akarta..

A lényeg, hogy szép és jó, amit írnak a könyvekben a gyöngéd születésről stb, de úgyis az lesz, amit abban a kórházban engednek, ahol szülni fogsz. Én is beleestem ebbe, hogy ilyen alternatívan, meg úgy akarok szülni, itt nem volt rá lehetőség, utáltam az egészet, meg a rendszert, hogy én miért nem tudok gyertyafényben, egy kádban szülni...de elhatároztam, hogy akkor is élvezni fogom, és így lett :-) régi, szockórházban :-)

2013. szept. 18. 08:13

A Lelki köldökzsinór tényleg jó.. én az alapján beszélgettem Blankával, és azért, vagy nem, olyan gyerek lett belőle, első pillanattól értelmesen nézett, tiszta volt a tekintete, figyelt az emberre stb..mondjuk pont ezért nem is volt soha igazi kisbaba...


Nekem is megvan a suttogó, de őszintén belelapoztam és nem is volt se időm, se türelmem elolvasni, és nagyon jól tettem.

De mindenkinek más jön be, attól függ te milyen típus vagy!

Én ösztönből csináltam mindent, nem igazán olvastam, a nagyon fontos dolgokat úgyis elmondja a védőnő, meg ráragad az emberre a tudás, ha beszélget másokkal, ez nekem pont elég volt.

A barátnőm a suttogó alapján babázott, táblázatott írt és mérte a szopást még éjszaka is... ő így érezte magát biztonságban és hulla volt másnap, én meg nem izgattam magam, hogy hány grammot eszik és kipihentem magam, nem voltam idegbeteg másnapra.

Én nem tudtam volna úgy csinálni ahogy ő, ő meg úgy, ahogy én.

Viszont én is azt tudom mondani, mint az előttem szóló, ha nyugis anyuka akarsz lenni, akkor hagyatkozz az ösztöneidre és ne a tanácsadókönyvekre!! Csináld úgy, ahogy neked és a babádnak jó, és akkor összhangban lesztek.


Ja, és nekem az egész terhességem alatt lelkiismerefurdalásom volt, hogy nem tudok már mindent a gyerekfejlődésről, csecsemőápolásról stb., mindent a-től z-ig, mint a körülöttem lévő kismamák, de nem bántam meg! Mi lettünk a laglazább család, és nekünk fordította fel legkevésbé a gyerek az életünket..

Na de befejezem a kiselőadást :-)

2013. szept. 11. 08:19

Én nem olvastam semmit, éltem tovább az életemet az első gyereknél. Isteni volt. Nem tudtam, mitől kellene parázni, mik a "mai elvárások". Vettem 3 rugit, meg két cumisüveget, és isteni 2 évem volt a kislányommal...

Aztán jöttek a fiúk, meg a több infó, akkor kezdtem el görcsölni, meg pánikrohamolni.


Nem babás, meg várandós könyv, de Lux Elvira Női szerepek című könyvét nem árt ezen tájra időzíteni...

2013. szept. 11. 07:43

Lenkei: Méltósággal szülni és megszületni. Hasznos dolgokat ír benne, a szüléssel kapcsolatban, nagyon tetszett!

A suttógó titkai, ez nagyom jó, sok mindent hasznosítottam belőle a kisbabával kapcsolatban,nekem bejött.

8. KKala (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2013. szept. 6. 08:17

Én sok lelki oldallal, kapcsolatanalízissel foglalkozó könyvet olvasok, a következőket ajánlom:


Vollner Judit, Hidas György, Raffai Jenő: Lelki köldökzsinór - Beszélgetek a kisbabámmal (Most olvasom csodálatos!!! :) )

Desmond Morris: Babafigyelőben

Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás (Most kezdem majd)

Marie F. Mongan: Szülés ahol én irányítok

Frédérick Leboyer: A gyöngéd születés (Megvan, szívesen odaadom)

Varga Katalin - Suhai Gábor: Szülés és születés - lélektanon innen és túl (Nekem ez is nagyon bejött, leírja h a különböző kultúrákban miért alakult úgy a szülés ahogy, ebben is van lelki oldal is, ezt is oda tudom adni)

2013. szept. 5. 19:07
Dr spock csecsemő és gyermekgondozás
2013. szept. 5. 16:37
Lelki köldökzsinór.
2013. szept. 5. 16:37

Szia,


Kismamák nagykönyve (babavárás, gondozás), Vajúdástámogatás (a szülésről minden benne van), Babapszichológia (baba-kisgyermek fejlődése).

2013. szept. 5. 16:35
A terhesség ABCje(Dr.Anne Deans,Alexandra könyvkiadó),abban tényleg minden benne van.A suttogó titkai(Tracy Hogg) ez is nagyon jó.
3. 288dacf054 (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2013. szept. 5. 16:26

Babát várunk (Gabo kiadó)

Nekem nagyon sokat segített.

2013. szept. 5. 16:21
Kismamák nagykönyve.Nekem már Kanadában is jól jótt,bár ott angolul,de szerintem minden benne van,ami fontos,ha az elsőt várod,de a többediknél is.Szerintem elég jó.
2013. szept. 5. 16:17
Anyukák, kismamák! Ti mely könyveket ajánlanátok a várandóssággal kapcsolatban? (infók, táplálkozás, baba fejlődése, szülés, stb.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook