Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutyát szeretnék, szerintetek meg lehet bízni a hirdetésekben leírtakban? fórum

Kiskutyát szeretnék, szerintetek meg lehet bízni a hirdetésekben leírtakban? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 5. 18:35
Most nézem, még face oldala is van..
57. andi6020 (válaszként erre: 56. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 18:33
Nem csodálom. :(
2013. aug. 5. 18:31
Minden esetre ledöbbentem, amikor a telefonba letagadta saját magát, meg a kutyát is... és a probléma elől maximálisan elzárkózott..
55. andi6020 (válaszként erre: 53. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 18:30
Mondjuk nem neked kellett volna, hogy eszedbe jusson.
54. Pahet a vadász (válaszként erre: 53. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 18:28
vagyis akkor úgy tudtam hogy gyöngyösi.. de ki tudja?? Látod, lehet hogy az sem igaz..
53. Pahet a vadász (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2013. aug. 5. 18:27

nem.. eszembe sem jutott, hogy szerződést írjak.. minek? weboldal , tenyésztő, versenyek, díjak.. fene gondolta hogy ez lesz.

5 évvel később derült ki minden, eszembe sincs visszaadni a kutyát :) Ő a Mi gyerekünk.

A tenyésztő meg Gyöngyösi.. volt.

52. Berbooo (válaszként erre: 50. - Emi1206)
2013. aug. 5. 18:18
na igen ez a kistestűek napoleon komplexusa , amugy tényleg jellemző :)
51. andi6020 (válaszként erre: 38. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 18:14

Nem volt szerződésetek?

Ja, és véletlenül nem Pilisszentlászlói a tenyésztő?

50. emi1206 (válaszként erre: 49. - Berbooo)
2013. aug. 5. 18:07
Ezt cáfolom. A mi kutyánk kistestű, így házőrzésre nem igazán alkalmas, de riasztóként jól üzemel.
49. Berbooo (válaszként erre: 43. - Kacsa118)
2013. aug. 5. 18:04
a szuka kutyák területvédelme akkor alakul ki mikor először ellenek , és valóban van akinek házőrzésre is kell a cslád kedvence , ilyen világban élünk
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 5. 17:55
100 ezer helyesbítve.
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Berbooo)
2013. aug. 5. 17:54

Ha ismered a fajtát, 2 hónaposan már jellemző, hogy látszódik a fajtára jellemző pofa, testtartás stb.


Ha ennyire nem vagy benne biztos, annak gondolom oka van. Vegyél akkor olyan kutyust amiről biztosan lehet tudni azok-e a szülei akiket meghirdettek.

Persze árban lehet akár 100 Ft. különbség is.

46. emi1206 (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2013. aug. 5. 17:50

Változó. Minket átvertek, de mi is naivak voltunk. A 6 hetes kutyán simán nem látszott, hogy fajtatiszta vagy sem, viszont ott volt az anyja, aki elég érdekesen nézett ki, de az eladó megmagyarázta, hogy megviselte a szülés meg egyébként is ő a fajtán belül mit tudom én milyen jellegű, stb...

Mindegy, mert imádjuk a kutyát akármiféle fajta is.

Ja meg a hirdetéseknél amire figyelj az árak. Mert van amelyik kutya (legalábbis elvileg) már oltva van, az azért drágább, mert az oltása is benne van az árban, van amelyiket meg nem oltatják időben, inkább felrakják olcsóbban a kutyát, de a vége úgyis ugyanannyi lesz.

2013. aug. 5. 17:47
Egyébként a szerződésbe bele lehet foglalni, ha valami rejtett betegség előjön, netán eltitkolt, az eladónak kötelessége visszavenni. Persze, ha az új gazdi visszatudja adni, nem nőtt hozzá.
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 17:43
És akkor még ott van, hogy a legkiválóbb tenyészetből is jöhet beteg állat, valamilyen okból. Egyik ismerősöm cicákat tenyészt, amit lehet díjat elhoztak a szülők, mégis lett egy nem tökéletes kiscicájuk. Mitől??? Senki nem tud rá magyarázatot. Ja és a nőstények 5 éves korukig ellettek, és nem is nonstop.
43. kacsa118 (válaszként erre: 41. - Berbooo)
2013. aug. 5. 17:40
tyűűű... na ilyet sem hallottam még... gratulálok oda is...
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - D878fb6317)
2013. aug. 5. 17:36
Sajnos most nem kell, mert nincs kutyám. De, ha lenne akkor sem váltanék, mert, mint ember, mint orvos diagnoszta kitűnő volt. Egyik állatomnak sem lett kölyke, nem is erőltette az orvos sem, csak megemlítette.
41. Berbooo (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2013. aug. 5. 17:35
na igen szaporító az más, mondjuk egyik haveromnak gyönyörű néámetjuhász szukája van , pár évente elviszi fedeztetni hogy a terül,etvédő ösztöne fennmaradjon , valamint a kölykök árábol fenttartsa a kutyát, nem elleti , házikedvencként van tartva , csak ez a szuka kutyus már túl öreg , nem lesz többet kölyke. tudom ez is szaporításnak szémít de ez nem olyan dasztikus
40. kacsa118 (válaszként erre: 38. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 17:33
Én pont ezért írtam, hogy az sem mindegy, milyen alomból, melyik kennelből van a kutyus. És azért egy ilyenbe belefunti tenyésztőnél kisebb az esélye, mint nem tenyésztőnél.
39. Berbooo (válaszként erre: 4. - Pahet a vadász)
2013. aug. 5. 17:30
az a baj hogy egy két honapos kutyusrol én nem tudom megállapítani hogy a szulók valóban fajtatiszták voltak e mert az apát nem mindig lehet a helyszínen megtekinteni , de ha mégis még mindig ott a rizikó hogy a szülők testvérek , Neked milyen kutyusod van ?
2013. aug. 5. 17:27

Én hivatalos tenyésztőtől vettem, láttam a kutyám anyját/apját..

Láttam a helyet, rendes/tiszta volt

Volt kis könyve, meg ami kellett hozzá

Ehhez képest mikor probléma adódott /részleges idegbénulása lett a kutyának, kórház- injekciók stb/ és felhívtam hogy most ilyenkor mi van? Mi lehet a baj? Mit kell tennem? Hova vigyem?

1- letagadta hogy ő az aki

2- azt mondta hogy akit keresek külföldön van /csakhogy annyira jellegzetesen beszél, hogy tudom, hogy vele találkoztam és vele beszéltem rengeteget/

4- azt mondta, hogy kizárt hogy tőle hoztam,tőle van a kutya, mert neki abban az időben már nem volt alom spánielből.

4- mikor mondtam neki, hogy mik a tünetek, akkor hatásszünet, és elsőre azt mondta ő ehhez nem ért..

5- nagy valószínűséggel, már többen feljelentették és zaklatták ezzel a dologgal..én csak azt szerettem volna hogy meggyógyuljon a kutya.

6- mikor elkezdtem könyörögni, hogy segítsen, mert nem tudom mit kell csinálni, akkor beadta a derekát és egyből sorolta hogy mi a teendőm, kihez menjek, ki a legjobb orvos stb..


szóval nem minden tenyésztő vállal felelősséget a kutyáiért. és közel sem biztos, hogy attól mert voltál ott, milliószor beszéltetek, láttál elvileg mindent, még úgy is lesz, ahogy mondta.

Na mindegy, felhúztam magam.. ennyit nem ér az egész.

37. kacsa118 (válaszként erre: 36. - D878fb6317)
2013. aug. 5. 17:22
Pont így... :(
36. d878fb6317 (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 5. 17:22
Javaslom, hogy válts állatorvost. Ez egy régen megdőlt tévhit. Az állatorvosok azért szokták az egyszeri elletést javasolni,mert pénzük van benne:vemhesség alatti vizsgálatok,ellési komplikációk,kicsik oltása stb
35. r-iett
2013. aug. 5. 17:16
Simán el kell menni a házhoz és egyből látszik mi a felállás.... én kinéztem egy palotapincsit elmentünk megnézni :)) kinyitották a garázs kaput ahonnan megszámolhatatlan mennyiségű és különböző életkorú büdös és nagyon szeretet éhes kutyák szaladtak elő és akkor válasszak... nos választ a fene.Amúgy szomorú mert 2 éve szinte folyamatosan hirdetik a kutyákat persze ugyan azzal a képpel mert arra a fáradságot már nem veszek,hogy az újakról csináljanak hiszen lehet akkor havonta új kép kellene???!!!! Voltunk egy másik helyen is szimpatikusak voltak az eladók,a kutyusok a kicsikkel bent voltak a lakásba (emeletesbe) ápoltak voltak a nagyok is a kicsik se voltak büdösek bolhásak stb és az előző helyhez képest itt már volt oltási könyvük a kutyusoknak és oltva féregtelenítve voltak.. (az előző helyen oltást nem kaptak csak állítólag féregtelenítőt... itt hozzátartozik a dologhoz az is,hogy mint írtam sok különböző életkorú kicsik voltak és az egyik 5 hónaposról is érdeklődtem,de még az se rendelkezett oltási könyvel sőt simán megkockáztatom azt is,hogy azokat amik ott voltak még a nagyobbakat is beleértve állatorvos az életbe nem látta)
2013. aug. 5. 17:15
Egy év alatt kb 300 kutya ivartalanítását követtem figyelemmel. Bár állatorvos nem vagyok, de ebben eléggé otthon vagyok. :)
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - D878fb6317)
2013. aug. 5. 17:14
Nekem is azt mondta az állatorvos, hogy jobb, ha egyszer ellik a kutya.
32. nik84 (válaszként erre: 29. - Kacsa118)
2013. aug. 5. 17:13
Nem vagyok állatorvos, de tudomásom szerint meg egy csomóféle ráknak sokkal nagyobb az esélye a nem ellett kutyáknál.
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Kacsa118)
2013. aug. 5. 17:13

Én a legutolsót örökbe fogadtam. A büdös életben többször nem fogadnék. Szerencsétlen annyira félős volt, hogy a hasán kúszott az utcán, ha valamit a kezembe fogtam, azt hitte bántani akarom :S

Főleg gyerekek mellé nem ajánlom, ha csak nem kölyökről van szó, akit még nem értek olyan traumák, amik végleges nyomot hagytak a lelkükben.

30. d878fb6317 (válaszként erre: 27. - Nik84)
2013. aug. 5. 17:12
Ezt nem tudom ki mondta Neked, de ez nem igaz.
29. kacsa118 (válaszként erre: 27. - Nik84)
2013. aug. 5. 17:11

Ez hülyeség!

Ha egy szuka ellik, akkor van a legnagyobb esélye pl. egy gennyes méhgyulladásnak.

Az ivartalanítás meg rutinműtét. Semmi hátránya nem lesz tőle, sőt. Egy halom betegséget ezzel előzöl meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook