Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskamasz gond fórum

Kiskamasz gond (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 14. 09:53
Nálunk is ugyanez a probléma, csak az fiam még csak 9 éves. Én is ellenőrző a táskáját és minden nap átnézem a könyveit és füzeteit is. Beszélgetek vele, hogy mire vezet a rendetlenség, de nem sokat érek el vele. Most voltam Csernus doki előadásán, ami a gyereknevelésről szólt, és azt mondta azért lusta egy gyerek, mert nem hagyjuk kibontakozni, ha ügyetlenkedik akkor inkább megcsináljuk helyette. Lehet, hogy kellenek ezek az egyesek ahhoz, hogy később gondos legyen??
2011. márc. 17. 22:25

Mondjuk az a tanár sem normális, aki 1-est ad, mert nincs ott a füzete... Mondom ezt úgy, h anyám tanárnő.

Ez a bepakolás szerintem szétszórtság. Esetleg próbáld meg akkor bepakoltatni, miután kikérdezted/ellenőrizted a leckéjét.

2011. márc. 17. 22:21
Ötleteknek én is nagyon örülnék, mert nekem a 10 éves lányom csinálja ugyanezt...mondjuk ő sosem volt egy tanulógép, de mostanában fordult elő, hogy hozott egy egyest angolból,mert nem írta meg a leckét. Legközelebb kérdezem, hogy volt lecke angolból? a válasz: nem volt, jó, nézzük meg a füzetet..erre ott van a feladat, megoldatlanul. Persze mindez este, már táska pakolás után. EZt nem kellett volna megcsinálni? Kérdezem. A válasz elfelejtettem, jó, mondom, akkor csináld meg. NIncs kedvem..jön rá a válasz..na erre nem tudtam mit mondani. Kapott már ezért egyest, és nincs kedve megcsinálni! Azóta nap mint nap ellenőrzöm..bevallom előtte nem ellenőriztem, csak néhanapján, mert azt gondoltam, hogy ő is olyan, mint a bátyja, aki szó (és persze ellenőrzés )nélkül megcsinálja a leckéjét..hát nem! A gond csak ott van, hogy sokszor fel sem írja, mi a lecke, csak utólag derül ki, hogy lett volna. Már azon gondolkodom, hogy naponta felhívom valamelyik osztálytársát, és egyeztetem, hogy mi volt lecke, és akkor tudom ellenőrizni, hogy megcsinálta-e. Persze kiderült, hogy sok más osztálytársnál is előfordul ilyesmi, szóval legalább nem vagyunk egyedül a problémával. Persze ez nem vigasztal, csak némileg megnyugtat. Talán korosztályi sajátosság, és majd kinövi..bár a 13 éves bátyja nem ilyen.
4. e1062eaeab (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2011. márc. 17. 22:18
A leckével nincs semmi gond, a szorgalmával sem. Szó nélkül leül tanulni, szinte minden nap ellenőrzöm, ha plusz feladatot kap, vagy csak a javításokat írja újra, azt azonnal megcsinálja. Ezzel nincs gond.
2011. márc. 17. 22:15

Te milyen voltál 11 évesen?

Engem minden érdekelt csak a suli nem.

Persze az egyesek már túlzások. Beszélgess el vele vagy a párod, hogy a jövőjére mennyire ki fog hatni ez a példátlan viselkedés és jegyek.

Valami oka csak van arra, hogy nem teszi meg, hisz helyette nem a gép előtt ül.

A ti gyereketek, nektek kell ismerni.

2011. márc. 17. 22:14

határokat mindig próbálgatják...

sajnos a szabályok lefektetése, betartatása is kihívás...

de ha biztonságban érzi magát továbbra is akkor nincs gond...

Sajnos még 5.es is kicsi lehet ahhoz, hogy magára maradjon...

a testvérem is segít az 5.es gyereknek, még a tanulásban is...

arany középutat úgy kell megtalálni, hogy ne csak szabályok legyenek, de ő is tudjon érvényesülni benne...

nálunk most módi, hogy addig nincs semmi más míg kész nincs a lecke és a tanulni való...persze a kikérdezés sem marad el...

minél előbb megtanul, annál előbb tud játszani, kikapcsolódni és elmenni a barátaival...ez hétvégére is vonatkozik...ha pénteken nem tanul meg hétvégén addig nem megy sehova míg meg nem tanult...

volt, hogy programot mondtam le, mert nem volt meg a tanulni való...puffogott, de rájött, hogy a megbeszélt szabályt betartom...még akkor is ha nekem is bosszúságot jelent...lemondani, egy már lebeszélt programot...

2011. márc. 17. 22:07

Nagyobb gyermekem 11 éves múlt. Egyébként nem rossz gyerek, de mostanában elszaladt vele a ló. Felesel, flegma, próbálgatja a határokat.


De, amit a héten művelt az már tényleg sok volt. Ma este elém állt, hogy egyest kapott ebből és ebből, mert nem volt nála a füzete, ja és tegnap is ebből a tantárgyból, mert szintén nem volt nála füzet.

Minden este szólok neki, hogy pakoljon be a táskájába, rendezze el a tolltartóját, reggelre a ruháit. Ma is megtettem, el is ment, kis idő múlva jött vissza, hogy kész van. Gondoltam ellenőrzöm, a táskájában a fele cucc sem volt benne, a ceruzákhoz hozzá sem nyúlt, és persze találtam a táskájában kb. két hetes reggeli maradványát is. Ezután jött az egyesekkel. Azt hittem világgá futok.


Sokak szerint szigorúak vagyunk vele, de sajnos a fenti példák nem ezt mutatják.


Most kénytelen vagyok bevezetni azt, hogy megint minden este kiszedem a cuccait és mint első osztályban ellenőrzöm, hogy mindent elpakol-e, de azt gondolom egy ötödikes gyereknek ezt már egyedül kellene intéznie.


Tudom, hogy nincs könnyű korszakban, de ezt a magatartást, hozzáállást nem tudom elnézni.


Már minden létező dolgot megvonta tőle, nincs számítógép, nincs telefon stb, tehát ezekkel semmire nem mentem.


Esetleg valami használható ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook