Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerek mellett mikor mentél el táppénzre? fórum

Kisgyerek mellett mikor mentél el táppénzre? (beszélgetős fórum)


8. alidamolnar (válaszként erre: 7. - Kacora)
2016. máj. 13. 12:43

A munkahelyen szerintem ne hangoztasd, hogy amúgy semmi bajod (a terhességen kívül). Azt mondasz, amit akarsz, doki javasolta, pihenni kell, feküdni kell, stb, közük nincs hozzá.

Én az 5. héttől itthon voltam, nem bántam meg (igaz, nem is volt célom visszamenni oda dolgozni.).

Jól írta itt valaki, max. 1-szer vagy 2-szer lesz várandós az ember lánya.

2016. máj. 13. 12:32
Igen irtam. De aztàn megoldodott a dolog :) most még dilemmàzok, hogy mi is legyen. Sajnos volt egy alkalom amikor a főnököm miatt a munkàmat voltam kénytelen előtérbe helyezni a lànyom helyett :/ megfogadtam hogy iyen soha többé nem fog előfordulni
2016. máj. 13. 11:38
Szia! Én viszonylag nehéz munkahelyen dolgoztam, emelni kerékpározni, kellett és fertőzés veszély is volt! Nem tudtam megtenni hogy könnyebb munkát végezzek, mert a lelkiismeretem nem engedte! Akkor telt be a pohár amikor a kolléganőm akit be kellett volna tanítanom elment táppénzre, mert nem tetszett neki amit mondtam! Mikor visszajött leléptem , ekkor 4 hónapos voltam a második babával! Az első ekkor kezdte az iskolát nagyon sokat tudtam így segíteni neki! S igen együtt voltunk még pár hónapot csak ketten ! Sokat csavarogtunk, kirándultunk! Felejthetetlen élmény volt és maradt!Nem bántam meg! Ha még egyszer kismama leszek egy percet sem fogok dolgozni! Nekem nem érte meg! Amúgy gratulálok a babához! Ha jól emlékszem írtál a babavárós fórumba is!? Nálunk még mindig semmi sajnos!
2016. máj. 13. 11:23
Ha egészséges ember megy táppénzre azt mások fizetik meg. Szemét dolog.
2016. máj. 13. 11:07
Boltvezető vagyok, két személyes boltban. Addig elvileg nem is tudok eljönni amig nincs vki helyettem, mert igy csak a munkatársam maradna minden napra reggeltől estig. Ami elég kitolás lenne vele szemben.
3. nikletty (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2016. máj. 13. 11:06
szóval pár hetet meg lehetne oldani táppénzzel,s nem a szabi fogy el... de nekem ha még arrébb a szülés biztos jönni kéne, hisz épp hogy tudják a munkahelyeden az állapotod, van már helyedre valaki? vagy nem kell átadni?
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Kacora)
2016. máj. 13. 11:04

biztos hogy rossz szemmel néznék...

de, te dolgod szerintem, s túl sokszor úgy sem terhes az ember lánya... lehet egész nyárra nem iratnám ki magam, de legalább könnyebben meg lehetne oldani.

De, másik kérdés, hogy milyen helyen dolgozol. Mert én olyan helyen, hogy azért csak át kéne adni valakinek a munkám.

2016. máj. 13. 10:59
Azoknak az anyukáknak a válaszát várnám, akiknek már van gyerkőce, aki mondjuk bölcsis vagy ovis. Nálunk ovis van. Természetesen dolgozok. Úton van a kistesó. 11. hetet töltöm. 14-15hetesen szeretnék táppénzre menni, mert jön a nyár nem lesz ovi és igy nem kéne a gyereket egyik nagyszülőtől a másikig lökdösni. Mostanában volt egy túlórás időszakom, amit a lányom is megszenvedett. Eléggé lelkiismeret furdalásom van miatta, ezért is szeretnék itthon maradni. Egy kis utolsó kettesben töltött hónapokra, mert aztán ha jön a tesó akkor lesz dolog újra. Mi a véleményetek erről? Ti hogyan oldottátok meg? Megszóltak érte a munkahelyen, hogy elvileg semmi bajod és mégis táppénzen vagy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook