Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak mar 2 hete leesett a koldokcsonkja, de koldoke meg mindig verezget. Normalis ez? Alkohollal fertotlenitem neki. fórum

Kisfiamnak mar 2 hete leesett a koldokcsonkja, de koldoke meg mindig verezget. Normalis ez? Alkohollal fertotlenitem neki. (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 18. 16:35

Szia!


Nekünk az mondta a gyerekorvos (aki 10 évig előtte gyerekosztályon dolgozott a kórházban), hogy ha kivérezne a köldöke akkor adjak neki Konakiont (azon kívül is, amennyit amúgy is kapnia kell ebben a korban). Így is volt, kivérzett, adtam neki Konakiont és el is múlt.


Természetesen erről kérdezd meg a te gyerekorvosod, mert mindenki mást mond. Egy biztos. Nekünk használt.


"Konakion= K-vitamin= vérzékenység elleni szer "

2009. okt. 18. 16:02
Két fiam van. MIndkettőnél addig alkoholoztam a köldökcsonkot, amíg fent volt. Az alkohollal pucoltam a tövét ki, h ne maradjon bent a szövet, ne gyulladjon és büdösödjön, majd lehintőporoztam, hogy száradjon. De szerintem az a legbiztosabb, ha a védőnővel beszélsz holnap, megmutatod neki. És úgyis tovább küldd orvoshoz, ha esetleg indokolt.
18. Afrodita (válaszként erre: 17. - Vereskati)
2009. okt. 18. 15:57
Nekem azt mondták a kórházban a csecsemősök és az ottani gyerekorvos, hogy csak hintőporozni szabad, az alkoholozás nem javasolt, mert ha még élő részbe kenjük, akkor az fáj a babának. A gyerekorvosunk felírta ezt az alkoholt is, de én nem használtam.
17. vereskati (válaszként erre: 12. - Poszata01)
2009. okt. 18. 15:45
Bizony nézze meg doki! Hozzánk annó folyton jött a védônô, Hozzátok nem jár?
16. ében11 (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2009. okt. 18. 15:36
a kórházban se mondták?nekünk ott adtak hintőport és nekem kellett csinálni. mikor először jött a doki hozta a receptet is.nem is kellett kérdezni.
15. tricse
2009. okt. 18. 15:32
Nálunk is így volt anno! Én is alkoholoztam a környékét meg hintőporoztam valami sárgával!
2009. okt. 18. 15:28
Legyél türelemmel ,teljesen normális .
2009. okt. 18. 15:25
Hat, ez jo. Nekem csak az alkoholt mondtak, napi 2x hasznaltam eddig, aztatni nem szoktam,alig eri viz.
2009. okt. 18. 15:14

Szia Kolibri!


Nekünk is volt ilyen anno. (Most 1,5 éves a kislányom). Miután leesett a köldökcsonk, még vérezgetett. Nagyon picikét, de vérezgetett. Már megijedtünk, hogy vmi gond van. A dokim és a védőnőm akkor azt mondta, már ne kenjem alkohollal, csak hintőporozzam, mert az alkohol nagyon kiszárítja a bőrt (addig sem kentük minden peluscserénél, csak naponta 2x). Aztán pár nap alatt el is múlt. A hintőpor, amit használtunk: sparsodium hexachloropheni, receptre írta fel a dokink.


De azért ilyen pici babát inkább megmutatnék a dokinak, szerintem vidd el hozzá, csak nézze meg, és mondjon rá valamit!

11. hancsalean (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. okt. 18. 15:11
Ezt tettem én is:)!
2009. okt. 18. 15:11
Este érdemes letisztítani, fürdés után hintőporozni és nem áztatni!
2009. okt. 18. 15:11

pelusozáskor mindig szórtam rá picit.

én kiöntöttem egy kevés hintőport egy üres tégelybe és fültísztitó pálcikát tettem bele-arról szórtam rá a köldökére-így csak a köldökére ment rá a hintőpor-mert amúgy azt mondták a bőrére ne nagyon menjen-gondolom szárítja nagyon.

2009. okt. 18. 15:09

Szia!


A kislányom 36. hétre született, 4-5 hét volt mire leesett neki a csonkja és nehezen is gyógyult. Ha túl sokszor törölgeted az alkohollal, azzal csak rontasz a helyzeten!


A hintőpor neve: Sparsorium hexachloropheni

2009. okt. 18. 15:09

nem adtak receptet?amúgy recept nélkül is meg lehet venni rossmann-ban dm-ben.

hexachlorophen hintőpor

6. Kolibri (válaszként erre: 3. - D192d0122c)
2009. okt. 18. 15:07
Nem tudod veletlenul a hintopor nevet? Receptes volt?
2009. okt. 18. 15:06

az enyémnek is vérzett picit.én nem kenegettem sokat alkohollal-megmutattam a dokinőnek.ő megnyomkodta megnézte kitörölte a vért onnan-alkohollal.és csak annyit mondott minden ok-hintőporoztam.mondjuk hintőport már a klinikán adtak és megmutatták hogy kell behintőporozni.

nekem nem volt rajta semmi-még fürdésnél sem amúgy sem áztattam a babát-csak átfolyt rajta a víz ahogy lemosdattam és azt mondta a védőnénink annyit víztől nem lesz baja a köldökének.

4. Kolibri (válaszként erre: 2. - Hudakzsuzs)
2009. okt. 18. 15:05

Szerintem is illene szaraznak lennie, de friss ver szivarog, en mar mindig csak kore szaradva talalkozom rzzrl a verrel, meg szaraz veralvadekokkal.

Az alkoholt a doktorno javasolta,hogy fertotlenitse.

2009. okt. 18. 15:01
Szia. Az én kislányomnak is vérezgetett, elég nehezen gyógyult. Nekem írt a doktornő köldökre való hintőport, azzal szórtam be napjában többször. És mindig gézlap volt rajta amig meg nem gyógyult teljesen.
2009. okt. 18. 14:56

Szia!

A kéthetes babának már a köldöke teljesen száraz és tiszta. Ne kenegtesd alkohollal, Gyermekorvos nézze meg. Ne aggódj lehet egy kis sebgyógyulási zavar, de mutasd meg az orvosnak. Szülésznő vagyok.

2009. okt. 18. 14:51
Kisfiamnak mar 2 hete leesett a koldokcsonkja, de koldoke meg mindig verezget. Normalis ez? Alkohollal fertotlenitem neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook