Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam egyik lábán görbék a lábujjak. Az egyik ráhajlik a másikra. Okozhat ez problémát? fórum

Kisfiam egyik lábán görbék a lábujjak. Az egyik ráhajlik a másikra. Okozhat ez problémát? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 26. 14:15
Köszönöm a válaszokat! :)
13. Manga24 (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2015. júl. 24. 23:13
Nem tudom, hogy volt e a családba ilyen, lehetséges. Neki sem vészes, remélem nem romlik a helyzet, tényleg nem zavarja semmiben.
12. Manga24 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2015. júl. 24. 23:10
Igen, sajnos lehet, hogy mi rontottuk el nem megfelelő cipővel :( Rossz minőségű cipős soha nem vttünk neki, viszont lehet, hogy volt olyan cipője aminek az orra szűkebb volt.
11. Channa* (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2015. júl. 24. 06:13
Ha nem így született, már pedig úgy tűnik, hogy nem, akkor azt valami okozza, és legtöbbször a cipő. Lehet a tied is cipőtől lett ilyen. Nyugodtan figyeld meg, ha veszel egy cipőt, aminek szűkebb a lábfeje, akkor bizony a lábujjaid deformálódnak, és ha nem hordod évekig az ilyen cipőt, akkor egy megfelelő szélességű cipő hordása rendezi ezt a problémát. Tudom miről beszélek, mert sajnos nekem is volt egy cipő, ami deformálta a lábujjaimat, csak időben észrevettem és tettem ellene. A kicsik lába pedig még inkább formálódnak a cipők hatására, hiszen az ő csontjuk, ízületük még nagyon puha.
2015. júl. 23. 23:12
Igen, okozhat problémát, mert így nem tökéletes a láb statikája
2015. júl. 23. 23:01
Azt hiszem, kicsi korban még nem alakul ki a magasabb talpív, csak késôbb.
8. Csicsi25 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. júl. 23. 22:44

Nem feltétlenül...

Az én nagypapámnak voltak állítólag a lábujjai úgy, hogy az egyik lábujj ráhajlott a másikra (már nem emlékszem pontosan, hogy melyik melyikre). Állítólag elég sokat szenvedett vele, nem talált rá cipőt sem igazán. Lehet, hogy örököltem tőle valamelyest, mert nekem is egyik lábujjam kicsit ráhajlik a másikra, de szerencsére annyira minimálisan, hogy aki nem tudja, nem is veszi észre és semmi gondom vele.

Szóval ez lehet örökölt is...

2015. júl. 23. 22:01
Az én kisfiam is 2 éves lesz 2 hónap múlva. Mi is olyan cipőt veszünk majd neki amiben kényelmesen elférnek a lábujjai. Ha szükséges lesz a bokasüllyedése miatt akkor supinált cipőt veszünk, annak állítólag az orra is szélesebb.
2015. júl. 23. 21:45
Ezt valamelyik cipő csinálta!
2015. júl. 23. 21:45
Szia a 2 évesemnek ugyanez van.Ezt nem kezelik ortopédián nekem csak azt mondták jó minőségű legyen a cipő, még igyekszem szandiban korrigálni neki. Kíváncsi vagyok nektek mit mondanak?
2015. júl. 23. 21:32
Majd most akarjuk vinni ortopédiára, mert úgy látom van egy kis bokasüllyedése is. Csak kíváncsi vagyok, h másnak van-e tapasztalata ezzel kapcsolatban.
2015. júl. 23. 21:31
A nagylábujj melletti ráhajlik a középső lábujjra, nem okoz neki fájdalmat és nem gátolja semmiben.
2015. júl. 23. 21:30
Orvos látta már?
2015. júl. 23. 21:28
Kisfiam egyik lábán görbék a lábujjak. Az egyik ráhajlik a másikra. Okozhat ez problémát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook