Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 7 hónapos múlt, és nem hajlandó elfogadni semmit a tejen kívül. fórum

Kisfiam 7 hónapos múlt, és nem hajlandó elfogadni semmit a tejen kívül. (beszélgetős fórum)


18. anikko
2011. nov. 20. 17:52

Köszönöm mindenkinek!

már nem aggódom :)

2011. nov. 19. 16:17

Én a harmadik babámat tudtam ilyen "soká" szoptatni. Így furcsa volt, hogy 6 hósan még nemigen evett mást, mert a másik kettő eddigre már mindent evett kanállal.


Végül azt csináltam, hogy délutánonként hoztam neki be tejpépet kiskanállal, és tudomásul vettem, hogy első nap csak 1-2 kanállal tudtam szinte csak a szájára kenni, gondolom az íze meg az állaga se tetszett neki elsőre, aztán minden nap egy picit többet... Így 2-3 hét alatt azért csak elkezdődött az a kanalazás. Vele a pohárból itatás is nehezebben ment. A nagyok 5 hós korukra ittak, vele ez is 7-8 hósan ment kicsit több gyakorlás után. De azért csak elkezdődött.


Türelemjáték, és sokszor kell ismételgetni.

2011. nov. 19. 15:17

Az én lányom 9 hós múlt, abból eszeget egy kicsit, amit saját kezéből tud enni ( alma, répa, borsó, keksz, karfiol, körte), kanállal egyáltalán nem tudom megetetni, így hamar elfárad, értékelhető mennyiséget nem eszik. Nincs cumi, cumisüveg, a pohárból ivás viszont tetszik neki. Ha nem is iszik sokat ( vizet kap).

Jobban vagyok hogy látom: nem vagyunk ezzel egyedül.

A nem evés ellenére szerintem hízik ( Jövő héten megyünk mérlegelésre) és nő. 4 foga van ,most nyomulnak párban a felső kettes metszők.

Az LLL honlapján láttam, hogy 1 éves koráig a legfőbb táplálék anyatej legyen, ezt hozzá szeretnék tenni a 6 hós korig anyatej szlogenhez is.

Amíg van tejem addig nem aggódom. Hiszen harap(dál)ja a kezébe adott ételt!

7 hósan már adtam a kezébe almát, körtét, kukoricát ( sírt érte,de egy szemet sem tudott leszedni a csőről), de akkor igaz még foga sem volt..

15. b235ac96d5 (válaszként erre: 12. - Anikko)
2011. nov. 18. 22:36
Ezzel ne foglalkozz! Azok a gyerekek, akik nem szopiznak, sokkal hamarabb kapnak szilárd ételt. (a műpapi helyett) De ez nem jelent semmit!:)
14. b235ac96d5 (válaszként erre: 5. - Anikko)
2011. nov. 18. 22:33
Ne aggódj! Az anyatejben minden megvan, ami neki kell. Az én fiam 17,5 hónapos koráig szopott, nem fogadott el semmi mást. Kimaradt a cumizás és a cumisüveg is. Teát csak kanállal, aztán már pohárból. Később, nagyon lassan egy-egy kiskanál püré, de eleinte abba is tettem tejcsit. Azóta életerős fiatalember, ritkaságszámba menő tökéletes és hibátlan fogsorral:) Csodálkozom azon, hogy a cumit, mint olyant, még nem tiltották be. Szerintem a sok girbe-gurba fogsor, amit aztán fogszabályzóval is nagyon nehezen lehet helyre hozni, a cumik műve. Szóval, ne aggódj! Minden rendben lesz! Csak figyelj a gyerekedre, hogy ő mit igényel!:)
13. anikko (válaszként erre: 11. - 1f0972c182)
2011. nov. 18. 10:48
Tényleg??? De jó! mármint, hogy nem vagyok egyedül.
12. anikko (válaszként erre: 9. - Cippora)
2011. nov. 18. 10:48
nem fogom, csak már zavar, hogy kérdezgetik, hogy mennyi idős? és miket eszik már? aztán ha mondom hogy még nem eszik csak szoptatom, akkor kerekednek a szemek.
2011. nov. 18. 10:47
Akkor ne erőltesd.Az én lányom egy éves koráig csak szopizott és még utána is egy dekával sem volt kevesebb mint a többi gyerek.De utána nem volt gond a hozzátáplálással.A kíváncsisága erősebb volt.Ráér még.Én nem erőltettem.
10. anikko (válaszként erre: 7. - Gofrika)
2011. nov. 18. 10:46

igen, már azt is próbáltam, gondoltam hogy ugye a tejci is langyos, hátha azért fujjog, de semmi.

Adom továbbra is a tejet, nincs is más választásom :)

9. Cippora (válaszként erre: 5. - Anikko)
2011. nov. 18. 10:45
Jaj,értem.Akkor hadd szopizzon.Max.kínálgasd,de ha nem,akkor ne erőltesd.
8. anikko (válaszként erre: 6. - Homern)
2011. nov. 18. 10:44
szépen fejlődik, sőt! csak fura, hogy már ha meglátja a kanalat mondja hogy prrrrrrrr :D
2011. nov. 18. 10:43
akkor adj neki kizárólag anyatejet!!! Ez teljesen normális, lehet,hogy még nem készült fel a többi kajára. Lehet,hogy a foga jön és a szopizás nyugtatja meg. Esetleg picit langyosítsd meg,amit adnál neki,mert hidegen az enyém sem fogadta el a gyümipépeket!
2011. nov. 18. 10:42
9-12 hónapos korig nem szoktak emiatt problémázni a dokik ha rendesen fejlődik.Szerintem 1-2 hónap alatt magától is megoldódik a probléma.
2011. nov. 18. 10:42
csak szopizik.
2011. nov. 18. 10:39
Mármint a tápszert/cicit,vagy a szilárd kaját se?
2011. nov. 18. 10:38
senki???
2011. nov. 18. 10:32
bizz benne:)
2011. nov. 18. 10:28
Van valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook