Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbabával utazni/nyaralni? Mikortól és hogyan? fórum

Kisbabával utazni/nyaralni? Mikortól és hogyan? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 30. 10:06

És mégis merre? belföld vagy külföld mi a jobb, ár, ellátás stb...minden! :) tippeket ötletek én is szívesen vennék mi is idén nyáron leszünk 1 évesek de fin.om sincs merre induljunk el?! :)

köszi

2008. febr. 27. 08:53

Mi bababarát szálláson voltunk a 8 hónapos kislányommal.Nagyon jó ezzel kapcsolatban a véleményem. Utaztunk 4 órát autóval.Vele semmi baj nem volt,a nagyokkal már inkább.Ők nyafogtak.

Most 1 éves elmúlt de azthiszem most már több baj lenne vele.

2007. dec. 7. 10:33
Egy közös külföldi nyaralásra a barátnőm a hat hónapos kisfival együtt jött,24-órás buszozás után leszállásnál csodálkoztak a többiek(utasok)hogy itt egy baba is volt?Két hétig nyaraltunk,semmi gond nem volt vele!
2007. dec. 7. 09:39
Mi 5 hós korában voltunk először nyaralni, igaz csak két éjszakát. Semmi gond nem volt. Mi járunk Anyósomhoz is vele, aki 200 km-re lakik tőlünk, ott szoktunk aludni 1-2 éjszakát, de volt már hogy 3-4-et is. Ha hozzászokik semmi gond nincs vele.
14. lily3
2007. dec. 6. 17:41
Én 2 éves korában vittem először nyaralni(külföldre,repülővel).Semmi probléma nem volt vele ,nagyon élvezte,evett ,aludt...Hamarabb nem akartam menni ,mert szerintem olyan macerás mig kicsik.Bár ezek a baba barát szállodák biztos jók itt Mo.-on.Ki kell próbálni.
2007. okt. 26. 10:59
Mi először 13 hónaposan vittük el a gyereket hosszabb útra. Két éjszakát töltöttünk "idegenben". Nagyon nehéz volt,alig aludt el. Mikor hazaértünk kb. 3 hétig csak úgy aludt el,ha mellette maradtam. Most ezek után hogyan menjünk bárhova is?
12. mikormarta (válaszként erre: 11. - Brekka)
2006. jún. 5. 10:28
Azt hiszem igazad van. A nyugisabb anyáknak ajánlható a nyaralás. A gyermeknek nagyon fontos a napirend, a szertartások egymásutánisága. Ha ezt nem tudod legalább hangulatában visszaadni, akkor csak nyűglődés leszaz egész, és mire vége lesz a nyaralásnak mindenki kész idegroncs lehet. Fontos a kedvenc takaró, az ágy, ha addig kiságyban aludt, nem szerencsés ha velünk van egy ágyon. Rákap az ízére, a szülő pedig nyugtalanul alszik egész éjjel, nehogy lekavarjon az ágyról.Szerintem is mérlegelni kell, s ha elszántad magad, hogy nyaralsz, akkor pedig szépen átgondolva, megtervezve kell elindulni. Kúpot, panadolt ne felejtsd otthon. legyen elég folyadék biztosítva, egy-két bébiételt sem árt bepakolni, mert külföldön nem biztos hogy kapsz olyat, amit a baba kedvel.
11. brekka
2006. máj. 8. 12:03

Szerintem minden gyerek más, ilyesmiben egyre kevésbé merek tanácsot adni, ahogy nő a gyerekek bszáma. :)

Én azt tapasztaltam a sajátjaimnál, hogy néhány hónapos korban tök mind1, hol alszanak el, a lényeg, hogy legyenek ismerős dolgok. Pl. ha eddig külön aludt a szülőktől, a kiruccanás alkalmával se kelljen együtt aludnia, mert megzavarja. Meg érdemes a megszokott menetrendet tartani: fürdés, evés, altatás - ahogy otthon. Az is jó, ha éjjel, amikor megébred, olyan dolgokat lát meg, mint otthon. Pl. ha van rácsvédő, akkor azt, vagy valami állat, ami amúgy is a kiságyában szokott lenni. Mi vittük az éjjeli fényt is (konnektorba dugható, kis egyszerű).

Olyan 8 hós kortól feldobhatja a túl sűrű program, és nehezen nyugszik meg, ehhez kell adni időt neki, szóval a nyüzsis partiról ne egyből az ágyba...

Különben meg nálunk az autózással pici korban nem volt gond, úgy 1 éves korukig egyből szunyáltak, sőt még a másfél évesem sem lázad a kocsi miatt, de mondjuk egy 2 évessel már kalandosabb.

Azt is neked kell tudni, hogy mennyire megy lazán a babázás. Annak, akit stresszel a gyerek sírása (kit nem? :)) de vannak fokozatok), akinek nyűgös idegen helyen szoptatni, nomád körülmények között pelusozni, ilyesmi, szóval annak érdemes átgondolni, hogy számára mennyire lesz nyaralás a nyaralás a picivel. Mondjuk én egy önző dög vagyok, szerintem a kisgyerekes nyaralás az inkább gyereknyaraltatás, ami természetesen bír élvezetes lenni, de egészen más azért.

Mi elég sokat utaztunk a picikkkel, de nyaralásra nem szántuk rá magunkat egészen tavalyig, amikor a nagy 2 éves volt, a kicsi meg 6 hós. Tök jól ment minden, bár a nagy délutáni alvásai tolódtak. A legnagyobb gond az volt, hogy csak egy utazóágy fért a kocsiba, így első éjjel a nagy zakózott le a franciaágyról, majd másnap, amikor helyet cseréltek (remélve, hogy az öccse nem ugrál annyit álmában), a kicsi. Gondolkodtunk, hogy rendezünk nekik ágyról-távolugró versenyt.. :D


Amúgy a kalandjainkat megörökítettem, ha van kedvetek, olvassátok el! :)

[link]

10. molntak (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2006. ápr. 27. 13:08
Arra figyeljetek oda, hogy legyen a bébinek kb 4 órája még lefekvés előtt, hogy megszokja az új környezetet. Nálunk mindig (a mai napig) rossz éjszakája van, ha este érünk oda. Ha délelőtt, vagy délután akkor simán alszik, úgy mint otthon, csak kicsit hamarabb kel fel, mostanában, mert már tudja, hogy sok sok kaland vár rá a nagyiéknál.
9. _kleo_ (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2006. ápr. 26. 11:55
Hoxa, szerintem az a lenyeg, hogy ne hurcold 2 naponta mashova, hanem probaljatok minel tobbet egyhelyben lenni. Elso nap biztosan furcsa lesz neki a kornyezetvaltozas, lehet nyugosebb lesz, de utana megszokja es elvezi az uj helyzeteket, latnivalokat. Mi 4.5 honaposan voltunk eloszor a nagyszuloknel, nem volt semmi gond, csak az elso nap. Az elso nap egyebkent a mai napig nyugos ha kimozdulunk, pedig mi sem evente egyszer indulunk el. Egyebkent kulfoldre 1 eves kor alatt en nem szivesen indulnek el, de a kevesbe parazos anyukakat azert irigylem, hogy ok mernek menni. :)
8. 33e0394ae2 (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2006. ápr. 24. 21:37

Szerintem nyugodtan utazhattok a picivel,mert nem lessz semmi baja.Lehet,hogy mèg tetszeni is fog neki a sok ujdonsàg ami korulveszi.Szerelkezz fel minden szuksèges holmival, aztàn hajrà!

Ha belegondolok az èn szuleimnek sem volt kocsija ès mègis cipeltek magukkal mindenhovà.

7. Hoxa
2006. ápr. 24. 14:23

Csak sajna nekünk nincs kocsink. :(

Most még nyaralást nem, csak nagyszülő-látogatást kellene terveznünk. (100-200 km közötti utak)

Nem kavar be a gyereknek 6-8 hetes korban a környezetváltozás, ha mondjuk egy hétvégét máshol töltünk? Merjünk útrakelni vonattal? Vagy inkább várjunk?

6. 33e0394ae2 (válaszként erre: 5. - Molntak)
2006. ápr. 24. 14:15
Mi is vittuk is meg visszuk is mindenhovà magunkal.Eddig mèg jòl birta a gyurodest a kis tokos:)
2006. ápr. 24. 14:08
Mi megvártuk a hat hetet és aztán irány a nagy világ, mindenhova vittük.
4. 33e0394ae2 (válaszként erre: 3. - Ábrahám)
2006. ápr. 24. 13:00
Nem tudom,hogy merre voltak nyaralni,talàn valami egzotikus helyen?Mi tobb mint nyolc ève lakunk a tengerpart kozvetlen kozelèben ès a fiam is itt szuletet.Idàig mèg semmilyen fertozèst nem szedtunk ossze mi sem ès a gyerek sem.Sot!A dokinèni szerint nagyon jòt tesz a gyerekeknek a tengeri levego,plàne ha valamilyen hurutos lègzoszervi betegsèguk van.
2006. ápr. 24. 07:55

Sziasztok!

Azért szerintem a kockázatot is érdemes mérlegelni. Az unokatestvéremék tavaly elmentek a tengerpartra az alig féléves, csak szopizó lányukkal. A kislány vmi. vírust szedett össze (később az egész család), azt sem tudták, hová rohanjanak, össze-vissza szurkodták a gyereket, alig tudtak kommunikálni az orvosokkal. Amint lehetett vele utazni, hazajöttek.

2006. ápr. 23. 14:11

Sziasztok.Mi màr 2 hònapos kòràban vittuk a tengerpartra a gyereket.Persze vègig àrnyèkban volt ès max. 2 òràt toltottunk lent.Az oaszoknàl teljesen termèszetes,hogy az anyukàk màr az egèsz kicsi csecsemoket kiviszik a strandra.

Amikor a fiam 6 hònapos lett akkor utaztunk vele eloszor haza magyarorszàgra.Vittunk autòs cumi melegitot meg kèsz kajàkat.Szuperul birta az utat ès majdnem vègig aludt.Azòta màr jòpàrszor megtettuk ez az utat autòbusszal is ès sosem volt semmi gondunk.A gyerek azòta is imàd utazni.

1. Hoxa
2006. ápr. 23. 11:54
Kisbabával utazni/nyaralni? Mikortól és hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook