Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbabám szopizás közben sír és sokat bukik. Segítsetek! fórum

Kisbabám szopizás közben sír és sokat bukik. Segítsetek! (beszélgetős fórum)


29. Jana27
2011. nov. 29. 21:20
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét! Úgy látom, hogy változó a helyzet nálunk, mert ma például már nem is igazán bukott, csak nagyon keveset. Az előző hét nehéz volt, de talán tényleg csak az idő adja a megoldást. Babuskám viszont gyarapodik, plussz az utóbbi 2 nap sem volt vészes, úgyhogy bizakodó vagyok :)
2011. nov. 29. 08:43
Amikor sűrűbben eteted azért nem bukik olyan sokat mert kevesebbet evett, nem függ össze azzal sem, hogy te éppen mit eszel. Valószínűleg már megbeszélted a gyermekorvossal és ő a te babádnak a legmegfelelőbb tanáccsal látott el, hiszen miden gyermek más. Tudom milyen amikor naponta rengeteget át kell öltöztetni, ágyneműt mosni és szőnyeget sikálni, de hidd el, ha nem sír és gyarapodik bőven marad a gyomrába elég tejci e miatt ne aggódj.
27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Jana27)
2011. nov. 28. 20:34

ez sem jó feltétlen, hiszen a pocaknak is kell a pihenő...


a baj, hogy az ilyenekre nincs igazi tanács... ki kell tapasztalni :/

26. Jana27
2011. nov. 28. 13:56
Én is most azt próbálom, hogy másfél óránként etetem. Igaz most is bukik, de talán több marad így a gyomrában.
2011. nov. 28. 12:52
Az én kisfiamnál is ez volt kb 6 hetesen, a gyerekorvos nagyon megijesztett, hogy a fiúknál kb 6 hetesen kezd kialakulni a gyomorszáj szűkület, és azonnal kórházba küldött, szerencsére kiderült hogy ez nincs, csak túl mohón eszik. Ott egy napon át óránként csak 10-20-30ml-ket adhattam neki, aztán fokozatosan emelhettem az adagot, úgy engedtek haza, hogy a hozzátáplálásig gyakrabban szoptassam, hogy ne egyen egyszerre túl sokat. Ez bevált, igaz a bukások nem múltak el, csak jóval kevesebbek lettek.
24. emi75 (válaszként erre: 21. - Jana27)
2011. nov. 28. 12:15

Nekünk a hasfájás 2-3 hetes korában kezdődött, addig nem! annyira érzékeny volt mindenre, hogy végül sznte húson, krumplin, rizsen éltem sokáig, hogy megkíméljem. meg adtuk neki az infacolt, az segített.


esetleg próbálj meg pár napot semmi rizikósat nem enni, hogy van-e különbség.

23. Jana27
2011. nov. 28. 10:54
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom a javaslatokat! Amúgy most éjjel semmit nem bukott! :) Viszont annál többet reggel, szinte mindent :(
22. Jana27 (válaszként erre: 14. - Zsuzsika83)
2011. nov. 28. 10:52
Az a baj, hogy nem csak az elején bukik. Minden cicre rakás után bukik, akkor is ha spriccel a tejcsi és akkor is ha nem. Még a végén is, amikor már úgy kell megdolgozni a pár kortyért.
21. Jana27 (válaszként erre: 4. - Adali)
2011. nov. 28. 10:44
Mindig hason alszik, mióta megszületett. Másképp nem hajlandó ugyanis :) Amúgy én is gondoltam rá, hogy valami étel okozhatja, de nem ettem mást, mint idáig. Azért köszönöm!
20. Jana27 (válaszként erre: 2. - Cac78ceb03)
2011. nov. 28. 10:42
Hát, most már többet van ébren,mióta többet lát és sokat nézeget, mosolyog, gügyörészget. Így talán többet is mozog...
19. rita 08 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 28. 10:37
Az én kisfiam most lesz 6 hónapos. Ugyanez volt nálunk is, néha még ma is előfordul. Nem kell ettől megijedni, bár elég ijesztő amikor állandóan bukik a baba.Én minden szoptatás előtt nutritont adtam neki,(gyermekorvos ajánlotta) vény nélkül kapható a gyógyszertárban. 20ml anyatejben kevertem be neki egy adagolókanálnyit és szopi előtt megitattam vele, nem hat egyből kb. egy hét kell, hogy hasson, de nagyon jó. A kiságynak a fejrészét 10cm-re megemeltük ez is nagyon jó volt. Amikor elkezd szilárd táplálékit fogyasztani és már többet ül akkor magától el fog múlni. Egyébként, ha gyarapodik a súlya akkor semmi gond nincsen.
18. Kege
2011. nov. 27. 23:21

Szia!Mindenképp vidd el dokihoz ha egyre többet bukik!Az én fiamnál 1hósan jött az hogy addig semmit nem bukott,onnantól meg egyre többet és többet.Megnézték uh-on,a pocit,és gyomorkimenet szűkülete volt.

Ezelőtt is bukós volt?

17. MókusManó (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2011. nov. 27. 23:16

Az én kisfiam is refluxos, soha nem hányt sugárban, csak sokat bukott, éjjel nem lélegzett tőle.

Nem tudott enni, vagy csak nehezen, állandóan sírt, súlygyarapodása volt, csak hol jobb, hol rosszabb.

Most 2 éves múlt, a reflux nem múlt el, állandóan marja a nyelőcsövét a visszajövő kaja, pedig használjuk a gastrotust.


Mindenképpen meg kellene nézetni egy gasztros dokival is azt a babát!

2011. nov. 27. 22:44
Szia! Nálunk az jött be, hogy az elején félig hanyatt feküdtem és úgy raktam cicire a picit, hogy ő fölül volt így nem ment olyan gyorsan a tej. Pár perc szopi után föl lehetett venni a normál pozíciót.
15. Adali (válaszként erre: 6. - Emi75)
2011. nov. 27. 22:14
Ja, igen, ez jo otlet, en is probaltam ugy tartani, mikor az elejen fuldoklott a spriccelo tejtol, hogy a kis feje feljebb legyen, mint a laba szinte ugymond "allva", igy nem oldalt fekudt es ment a szajaba ugy a nagy aradat:)
14. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 27. 22:13
Nálunk is volt ilyen, kb. ugyanígy 2 hós korában. Sok idő eltelt, mire rájöttem, hogy az a baj, hogy az elején, nagyon jött a tejcsi, szinte nyelni sem bírta. Ezért hirtelen evett nagyon sokat az elején, meg persze jó sok levegőt is nyelt mellé. Az lett a megoldás, hogy az elején lefejtem egy kicsit, és akkor tettem cicire, mikor már nem jött annyira belőle. Aztán nőtt egy picit, és már nem kellett fejni, boldogult a gyorsan jövő tejcsivel is.
13. emi75 (válaszként erre: 10. - Emi75)
2011. nov. 27. 22:13
ja látom már írták :)
12. youlcsi (válaszként erre: 9. - Titánia83)
2011. nov. 27. 22:12
nem vitatom... csak jeleztem, hogy nem ugyanarról van szó. a refluxnál még az sem kell, hogy visszajöjjön a kaja... bőven elég, ha csak a nyelőcsövébe jut vissza és ott marja azt, amit nem kéne...
2011. nov. 27. 22:11

Nekem a jobb mellemből ömlött a tej. Én pár napig fejtem mindkét mellemből. Aztán ez könnyebbség volt a Babámnak, aki szintén két hónapos.

És valahogy megtanulta kezelni.

Egyébként 10-20 milit elég volt fejni. És tényleg pár nap kellett csak.

10. emi75 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 27. 22:11
ja és mikor büfizteted, evés után felemeled, figyelj arra, hogy hogyan tartod! hogy a pocija ne legyen megnyomódva. és ha hason szoktad altatni, közvetlen evés után inkább oldalra tedd, ne hasra (és hanyatt se nehogy bukjon álmában, és félremenjen)
9. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2011. nov. 27. 22:10
Nekem a védőnő mondta.
8. youlcsi (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2011. nov. 27. 22:08
a sugárban hányás nem a refluxnak, hanem a gyomorszáj-szűkület jele...
2011. nov. 27. 22:08
Lehet, hogy nagyon tele van a melled az elején. Köhög / mert félrenyelt/ és összerázkódik tőle a gyomra. Továbbra is gyorsan mehet a tej hirtelen eszik, gyorsan teli meg a gyomra levegővel és tejjel. Ekkor sír és bukik.Én szoptatás előtt egy kicsit fejnék le a tejből, hogy ne jöjjön annyira gyorsan.
6. emi75 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 27. 22:06

szia! én arra tippelnék, hogy az elején sok levegőt nyel,ami fájdalmas is lehet, arra ráiszik, és a büfinél jön az egész. Nálunk olyan is volt, hogy túl mohó volt, szerintem többet ivott, mint amennyi beléfért. ilyenkor szopi után furcsán nyeldeklett majd sugárban jött vissza minden. de nem minden nap és nem minden evésnél, és ettől nem sírt.


Esetleg megpróbálhatod, hogy sűrűbben eteted, és kevesebb mennyiséget, meglátod, hogy ez használ-e. aztán olyat lehet még, hogy ha spriccel a tej nagyon, hogy kicsit fejsz belőle, hogy ne spricceljen, hátha nem nyelne annyi levegőt. Aztán olyat mesélt a barátnőm, hogy neki is fuldoklott a gyerek a spriccelő tejtől, és segített, ha anyuka félig ülő-félig hanyatt fekvő pozícióban volt, és a gyereknek így nem folyt a torkába az egész tej. (ő nem akarta lefejni)


Gondolom mondani se kell, de védőnővel, dokival mindenképp konzultálj, ők jobban tudják, hogy kell-e valamit vizsgálni. De addig is, kísérletezhetsz, hátha javulna.

5. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 27. 22:02

Ha refluxos a babád, akkor sugárban hányja ki a tejet, és megáll a gyarapodásban. Ha gyarapszik, akkor nem reflux.


Ha szopik után nem sír, és alszik 2-3 órákat, akkor jóllakik.


Sejtem mi lehet!

A babák szopóreflexe egyre jobb és jobb. Ez azzal jár, hogy míg korábban mondjuk fél óra alatt ették meg az adagjukat, most akár ez nagyon rövid időre is leredukálódhat. Tehát lecsökken az idő, de akár nagyobb adagokat is megehetnek ennyi idő alatt.


A bukás lehet az is, hogy túleszi magát. Vagyis már nem fér a pocakjába. Hiszen írtad, hogy az elején spriccel a tejcsi. Gyorsan eszik, hamar telítődik, kijön a felesleg.


VAN ELÉG TEJED!


Ettől nem kell félned. Olvass utána a növekedési ugrásnak. Amikor ilyen van, a babák hasonlóan viselkednek. Rángatják a melled, sírnak is, többet akarnak cicizni. Mindennek az a következménye, hogy több és több tejed lesz. Hiszen minél többet teszed mellre, annál több tejed lesz.


2 hónapos korban van ilyen növekedési ugrás!


Szóval ne aggódj a tej mennyisége miatt.


Mi is próbáltuk a Gastrotusst, én azt vettem észre, hogy attól többet bukott.

2011. nov. 27. 22:01

Csak vigyazz, hogy inkabb oldalt vagy hason altasd, nehogy hanyatt a bukas miatt valami baj legyen!

Nem eszel te valami mast, vagy ujat ami megvaltoztathatja a tej minoseget? Lehet faj a pocija. Sztem meg ilyenkor is elojohet a hasfajas.


Kitartas!

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 27. 21:57

vsz csak túl mohó... kisfiamnak is olyan 6-8 hetes kora körül volt ilyen periódusa, hogy kb 5 perc alatt beszivattyúzott 100-120at... aztán meg ahogy felemelte, orrán-száján csurgott vissza a fölösleg.

ha a bukás ellenére jól gyarapszik, nincs gáz! (ha mégis, kérdezd meg a gyerekorvost, a sinlac be szokott válni)

2. cac78ceb03 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 27. 21:52
Többet mozog, mint korábban, nem? Lehet, azért kezdett el most bukni.
2011. nov. 27. 21:49

2 hónapos pici babuskám kb 1 hete nehezen szopizik. Elkezdi szívni, az elején még spriccel is a tejci a szájába, ekkor rendszerint félrenyel. Majd elkezdi megint szívni egy darabig, amíg fel nem sír és el nem engedi a cicit. Ilyenkor a vállamra teszem és böfiztetem, Jön is a böfi, de nagyon sokat bukik is, sokszor a hátamat, a mögöttünk lévő párnát és az ülőgarnitúrát is lehányja! Próbáltam, hogy masszírozom a hasiját, most a Gastrotuss Babyt adom neki. A sziruppal az a gondom, hogy evés után 5-10 perccel kell adni, addigra viszont nagyon sokat kibukik. Plussz este szopizás után elalszik.

Azzal nyugtatom magam, hogyha elalszik, nagy gond nem lehet. Valami biztos marad a pocijába. De amikor szenved a hányástól, én is sírni tudnék. Már én is előre félek a szoptatástól, lelkileg megvisel a szenvedése...

És az is furcsa, hogy idáig szinte nem is bukott, jól böfizett, kakilt és kész. Bukás alig volt. Ez az állapot kb 1 hete van. Idővel elmúlhat? Azt hittem, hogy a kis gyomra fokozatosan fejlődik és ha idáig nem volt gond, ezután sem lesz, de tévedtem. Vagy esetleg ehettem valami rosszat?

Kinek mi a véleménye? Ez a gyomorsavtól lehet? Én ezt tippeltem. Ja, és ha már kevés a ciciben a tej, és sokat kell dolgoznia vele, hogy kiszívja, akkor meg azon idegesíti fel magát, és azon sír. Legalábbis így gondolom.

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook