Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes baba sokat bukik. Tanácsok? fórum

Anyatejes baba sokat bukik. Tanácsok? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 21. 07:50
Mi is használunk Nutritont, ez a szentjánoskenyérmagos sűrítő. Azóta nincs bukás. Mi mondjuk fejt tejbe, cumisüvegbe tesszük, de elvben cicis babáknak is lehet adni. 2 hónapos a fiam.
15. Fniki88 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 16. 23:06
Kedves fórumnyitó. Nekem két kislányom van. A nagyobb hétfőn lesz 3 éves a kicsi 4 és fél hónapos. Anyatejesek( a nagy már csak volt :) ). Minket is jellemzett a nagynál is meg most a kicsinél is a bukás. A nagy jóval többet bukott mert még nem voltam tapasztalt folyton idegeskedtem hogy valami nem jó biztos refluxos stb.. folyton a netet bújtam kerestem a megoldást. Persze utána ahogy nőtt elkezdődött a hozzátáplálás nem volt már olyan mohó elhagyta a bukást. A kicsinél most fel voltam készülve mindenre. És ràjöttem ha szopi közben többször büfiztetem nem bukik annyit. Próbáld meg. Nem mondom azt hogy soha nem jön vissza mert amikor tényleg nagyon mohó és benyeli a sok levegőt akkor valamennyi tejcsi visszajön neki. De nem annyi mintha nem büfiztetném közben. Nekünk ez bevált. Én elsősorban ezzel próbálkoznék. Aztán ha ez sem segít akkor lehet máshoz folyamodni.
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 15. 12:56
Sinlac helyett Sinemil. A kettő ugyan az, de a sinemil finomabb azt általában jobban szeretik a babák.
13. Bichi
2020. okt. 15. 12:39

Lehet, hogy sokat eszik, lehet hogy gyorsan, nem kell rögtön arra gondolni, hogy nem zár a gyomorszáj.

Szerintem ezzel szinte minden anya találkozik, ez egy teljesen normális "jelenség".

Viszont az előbb fektesd le, még ha megemelve is, és utána büfiztesd, hát ezt nagyon ne tartsd be :D

2020. okt. 15. 09:52
Az en kisfiam is sokat bukott vissza, ki fogja noni :)
2020. okt. 15. 09:52
A kiságy lábát a fejvég felől érdemes kicsit megemelni, és szoptatás után befektetni a babát egy picit, hogy "lecsorogjon" a tej a pociba. Utána lehet próbálkozni a büfiztetéssel.
10. Flóra76 (válaszként erre: 9. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 15. 09:47
Te biztos másban remekelsz.
9. 71ddaa07fa (válaszként erre: 8. - Flóra76)
2020. okt. 15. 09:37
Sajnos családi vonás nálunk ez. Édesanyám sem matekzseni, bár tőlem biztos jobb, mondhatnám úgyis, csakis jobb lehet. :)
8. Flóra76 (válaszként erre: 6. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 15. 09:29
Gondolom nem sikerült elég matekot magadba szívnod az anyatejjel. Van ez így.
7. pteri (válaszként erre: 6. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 15. 09:29
Nem, mert a férjem nagynénje szerint sz anyatejes babàk okosabbak!
2020. okt. 15. 09:25
Én a középiskolában buktam egyszer ( pótvizsga sikerült, matekból). Ez is visszavezethető arra, hogy egykor anyatejes voltam?
5. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 15. 09:24
Az enyém is ezt csinálta, azt hittem éhen hal, mert nem marad benn semmi. Sinlac kicsit segített. És nagyon szerette. Végül kinőtte a babakort. Most is , ha sokat eszik, vagy hülyeségeket, chips , gumicukor a szervezete visszaküldi simán, pedig már 13 éves.
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Papája)
2020. okt. 15. 09:22
Nem feltétlen. Én 2 óránként szoptattam 45 percig, ami nem feltétlen feltételez mohóságot, mégis szinte többet bukott mint evett :(
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 15. 09:18

Ugyanez volt a lányomnál is. Igaz 20 éve.

Én szentjánoskenyérmag kivonatot vettem a patikában, azzal kellett besűríteni a lefejt anyatejet. Nem tudom van e még ilyen forgalomban.

Szóval a szentjánoskenyérmag jó a problémára.

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 15. 09:15

Valószínű nagyon mohón szopik, sok levegőt nyel és akár túl sokat is eszik.

Mérd le a babát szopás előtt és után, megkapod mennyit eszik. Lehet, hogy előbb abba kell hagynia a evést.

Próbálj kis szüneteket beiktatni, hogy rendezze a levegővételét, talán akkor nem nyel olyan levegőt.

Erős baba, sokat fejlődött, így erőteljesebben eszik és jönnek a leírt tünetek.

2020. okt. 15. 09:01

Anyatejes baba. 3.5 hónapos kislányom az elmúlt 2 hétben rengetegek bukik. 2 cicibol evett már 1 hónapja. Azonban most ha 1 cicibol eszik akkor is bukik a nem kis mennyisegben. 2880 grammal s 47 cm született. Most 5500 gramm s 57.5 cm. Jön a foga. Sokat nyalzik. Éjszakát vegig alussza hason. Akkor nem bukik. Pisi kaki rendben van.

Vedono tanácstalan. Szerinte ez nem gond mert h nem zár rendesen a gyomorszaja. Tanácsolta a Neste Sinlac rizs és szentjanoskenyernag alapú pépet. Szerintetek is jó? Vagy próbálják mást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook