Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. fórum

Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. (beszélgetős fórum)


2010. márc. 29. 14:14
nem, mégse, nem tudok rámenni a szerverre
54. Basset (válaszként erre: 53. - 7c1de072c3)
2010. márc. 29. 14:12

Pont ezt akartam mondani... nekem is nagyon hiányzik... :)

szerintem azért is pörgök most ennyire... Bocs, mia!!!

2010. márc. 29. 14:11
Nekem kifejezetten hiányzik a szervezkedös idöszak! A mi esküvönk 80 fös volt, de hatalmas buli volt hajnal 5-ig. Rakok fel a naplómba a szertartásról is képeket
52. Basset (válaszként erre: 50. - Mia87)
2010. márc. 29. 14:10

Hát az nem árt. Mi úgy mentünk mindenhová, hogy ezt akarjuk és így. Ők meg vagy azt mondták, hogy oké, vagy mondták, ők mit ajánlanak helyette. De szuper volt, mert minden úgy volt, ahogy mi akartuk... :)


A ruha is király volt! Bementünk az első helyre (a fősuli mögött, csak hogy egy kis ingyenreklám legyen), felvettem az elsőt, amit megláttam (és tetszett), aztán többet is próbáltam és elvittem az 1.-t. :) Nem akartam fátyolt, de lett, nem akartam kesztyűt, kistáskát, ékszereket - de lett... :)

A virággal vacilláltam sokat (szintén fősuli mögött), kerek rózsacsokor, de milyen színű... - kb. 4-szer mentem vissza, mire eldöntöttem, hogy mindenféle... :P :) De nagyon jófej volt a fazon itt is.


JA, ami fontos: sminkest, fodrászt időben lefoglalni! Legalábbis Egerben több hónappal előtte le kellett, mert itt mindenki ugyanakkor házasodik és az egész nyaruk be van táblázva már januárban... :SSS

51. Mia87
2010. márc. 29. 14:07
Nahát megnéztem a karika gyűrűket is.. háááááát. lehet hogy megbróbálok fából kifaragni egyet... :) :) Annyira el vannak szállva az árakkal hogy a szalonban is majdnem rosszul lettünk a hétvégén.... ( és még meztelenek vagyunk :) )
50. Mia87 (válaszként erre: 47. - Basset)
2010. márc. 29. 14:04
:) Akkor nem aggódok annyira hogy valamiről lekések. Csak jobb összeszedni a dolgokat és a gondolatokat mielőtt belevágok a szervezkedésbe...
2010. márc. 29. 14:03
az esküvö minim egy hónappal elötte, a többi meg helye válogatja
48. 7c1de072c3 (válaszként erre: 44. - Mia87)
2010. márc. 29. 14:02
jajajajajajajaj
47. Basset (válaszként erre: 40. - Mia87)
2010. márc. 29. 14:00

Simán van időd megszervezni... Nekünk szeptemberben volt 1-2 héttel előtte kezdtük el szervezni a ruhákat, éttermet. Csak az időpontot foglaltuk le korábban (asszem, a nyáron), de már így is elég későre esett, rettegtünk, hogy befagy a picsusz... :)

Mondjuk, ez Eger... Helysége válogatja...

2010. márc. 29. 13:59
az egyházi díját meg nem tudom, mert az egyházadót a nagyapám fizette a haláláig (ö presbiter is volt), majd az anyukám vette ezt át. Szóval nálunk csak annyi volt, hogy az egyik boltban találkoztam a lelkésszel, elhadartam neki, mi a helyzet, hogy párom nem, de én igen, de kinn lesz az esküvö a város szélén, sok a külföldi, léécci, na, gyere ki te is. Nagyjából ennyi volt. Cserébe, hiába jártam én refigimibe, érettségiztem hittanból, meg a Károlin tanultam tovább, be kellett mennünk a jegyesoktatásra. Amúgy a lennebb vázoltak tükrében megértem, ha nem akarjátok, csak akkor ezt meg kéne anyóspajtásákkal értetni valahogy...bár, ahogy azt is írtad, nem lesz egy egyszerü meccs
45. Mia87 (válaszként erre: 43. - Yulcsy)
2010. márc. 29. 13:58
Na nekem pont valami ilyesmi az elképzelésem.. :)Köszönöm szépen. Igen talán ma el is megyek a legközelebbi étterembe hogy náluk hogy működik és mennyiért.. Én úgy számoltam (tudatlanul) hogy kb. 5000/fő + az alkoholos italok.. Aztán lehet hogy le fog esni az állam.. :) :)
44. Mia87 (válaszként erre: 39. - Szilvamama)
2010. márc. 29. 13:56
Hát én is ettől félek.Én anyukám azt mondta menjünk el a hivatalba 2 tanu meg mi aztán viszlát. Anyu nagyon laza. De a leendő anyósom lassan 70 éves.. Ő más világ.... Nagyon más.... ő csak a falu nyelvére ad semmi másra. És ha nem lesz temlomi akkor mit fog szólni Mari néni meg Klári néni........
43. Yulcsy
2010. márc. 29. 13:55

Szia!


Nekünk augusztusban volt vidéken.Mi is 25-en voltunk,csak a szűk család.

Csak polgári szertartás volt,férjem nincs is megkeresztelve, így a templomi kizárt volt.(én sem ragaszkodtam hozzá) A polgármesteri hivatalnak ha jól emlékszem 15 ezer Ft-ot kellett fizetni,mi vittük a pezsgőt, a szülői virágokat, viszont olyan zenék szóltak a szertartás alatt, amilyet mi választottunk.Nagyon meghitt volt.

A fényképész+ videó került 35 ezer Ft-ba,ezért kb. 3 óra hosszán keresztül fényképezett, és a szertartás előtt jött 1 órával és a vacsi végéig maradt.(szépen elkészített mindent)

A vacsinál mi vittünk apró sütit és a tortákat, valamint a leveshez a csiga tésztát (felénk az a szokás) valamint a tyúkokat, a többit az étterem adta.

Leves volt,pörköltet nem kértünk, így rántott szelet,rántott sajt, és töltött husik.Az étteremben ha jól emlékszem 100 ezer körül fizettünk.

Remélem segítettem egy kicsit.Bár az árak mindenhol mások, határ a csillagos ég.Nekünk a szertartás volt a fontos nagy bulira nem vágytunk.

Zenekar nem volt,vitt CD-ket hallgattunk.

42. Mia87 (válaszként erre: 41. - 7c1de072c3)
2010. márc. 29. 13:54
:) :) :) lehet hogy annyira koncentrált az iratokra hogy elfelejtett számolni.. :) :)
2010. márc. 29. 13:53
Az igen!!! Akkor lehet, hogy tényleg egyfajta bocsánatkérés volt a mi ingyenes esküvönk...kicsit elcseszték, mert nyilván kisvárosban nem sürün találkoznak olyannal, hogy a férj egy román születésü magyar, aki kizárólag német állampolgár. Kicsit elakadtak ezen, és a megyei közig.hivatalt kértük meg, hogy magyarázzák már el a két tyúknak, hogy most mi gyakorlatilag több iratot is felmutattunk, mint kellett volna, azért álljanak le, és ne okoskodjanak. Utána már ki tudtuk következtetni, mikor telefonáltak le a megyeiböl, mert nagyon feltünöen nyali falik voltak, mikor a vagon íratot visszaszolgáltatták...
40. Mia87 (válaszként erre: 37. - Basset)
2010. márc. 29. 13:52
hát igen. Csak az idő sürget mert párom idén összel szeretné az esküvőt.. Idáig még jövő tavasz volt a terv. :) Igazából nekem az esküvő sem lenne olyan eget rengetően fontos. Inkább csak azért sürgeti ő mert babát szeretnénk. És azt nem szeretné hogy nagy hasam legyen az esküvőn, mert akkor biztos mindenki azt fogja gondolni hogy csak azért vesz el mert terhes vagyok... (hapsi) :) Elérte a 30. éves kort és rájött a kapuzárási pánik.. :) :) :) :)
39. Szilvamama (válaszként erre: 36. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:51
Nem ismerem az alapszitut, de én mindíg a "ha van rajta sapka azért, ha nincs azért" nem esete voltam anyósoméknál. Az a baj, hogy jól nem jöttök ki, mert vagy ti engedtek, vagy a szülők sértődnek meg.
38. Szilvamama (válaszként erre: 27. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:49
Nekünk 4 éve 15 e volt az egyházi, arra konkrétan emlékszem. A hivatalban nem kellett fizetni magáért a ceremóniáért, csak a versért, zenéért, és pezsgőt, virágot is vinnünk kellett.
37. Basset (válaszként erre: 36. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:49

Szerintem mond, hogy nem, meg, hogy miért nem, és ha még mindig naaaaagyon akarják, akkor üsse kavics... :)


vagyis én így tennék, asszem...

36. Mia87 (válaszként erre: 33. - Szilvamama)
2010. márc. 29. 13:47
nekem is ez az álláspontom, csak vitát sem szeretnék..
35. Mia87 (válaszként erre: 34. - Basset)
2010. márc. 29. 13:47
:) :) ez vigasztal.
34. Basset (válaszként erre: 30. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:41
Nem, én szimpi voltam és nekem is drága volt... :)
33. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:41
Hát, ha egyikőtök sem szeretné, akkor szerintem bele kell törődniük ... :)
32. Basset (válaszként erre: 26. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:40

Uff... Ez durva... Keresztényként lesül a pofámról a bőr... :(((

Esetleg más pappal, más templomban? Mert az meg a másik oldal, hogy a templomi esküvő nem a papbácsinak szól, hanem Istennek (és persze nektek meg a családnak)... :)

31. Mia87 (válaszként erre: 28. - 1d3fab072d)
2010. márc. 29. 13:39
Ja és gratulálok :)
30. Mia87 (válaszként erre: 28. - 1d3fab072d)
2010. márc. 29. 13:39
Akkor lehet hogy nem voltam szimpi az anyakönyv vezetőnek. :) :)
29. Mia87 (válaszként erre: 25. - 7c1de072c3)
2010. márc. 29. 13:38
Ha én választhatnám a lelkészt belemennék. De lent vidéken ahova "születtünk" ott nincs ilyen..
28. 1d3fab072d (válaszként erre: 24. - 7c1de072c3)
2010. márc. 29. 13:38

Nekem most volt szombaton, mi összesen 5800 Ft.ot fizettünk, 2500 volt az alapszertartás, 1800 a pezsgőzés, gyertyagyújtás, szülőköszöntő, 1500 volt az anyakönyvi kivonat borítója. De utóbbi 2 dolog fakultatív volt.

Ja, és nem volt terembérlet, mert rajtunk és a tanúinkon kívül volt a 4 szülö, meg 2 kistesó. Amőgy 10 000 lett volna az is.

27. Mia87 (válaszként erre: 24. - 7c1de072c3)
2010. márc. 29. 13:37
Hát én is meglepődtem elhiheted, és el hsem hittem volna ha nem a szemembe mondják a múlt héten....
26. Mia87 (válaszként erre: 23. - CsillagTM)
2010. márc. 29. 13:36
Igen ezzel én is tisztában vagyok. Tudod én is ha nem méllyen is de vallásos vagyok. Elmesélem miért nem akarok templomban esküdni. A mi "papunk" borzasztó. Amikor az apukám meghallt ki kellett fizetni visszamenőleg az egyházi adót. (akkor vidéken éltünk és a párom szülei ott élnek még most is) Amég nem fizettük ki addig nem akarta apámat eltemetni, emellett van 4 háza és 2 kocsija.. Ez mély nyomot hagyott bennem.. Azóta méh jobban kerülöm az egyházat.. És ezzel nem szeretnélek megbántani, én mindenki vallási hovatartozását tiszteletben tartom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook