Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. fórum

Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. (beszélgetős fórum)


2010. márc. 29. 13:35
lelkészt helyszínre hívni, nem tetszik?
2010. márc. 29. 13:31
Most olvasom, hogy milyen súlyos pénzeket akasztanak le az esküvöért?????? Na de hát az nem ingyenes???????????? Nekünk 2 darab ezresünkbe került összesen, de az is az illetékbélyeg volt a jegyzönek a külsös helyszín miatt
23. CsillagTM (válaszként erre: 16. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:27

nehéz kérdés...persze, jó lenne mindenki kérésének eleget tenni, de ez elsősorban a Ti napotok. talán a szülőknek mondjátok meg, h képmutatásnak éreznétek, v kényelmetlen lenne templomban. (ezt annak ellenére mondom, h én mélyen vallásos vagyok, így nekünk templomban lesz)

gondolj bele, később meg mondjuk az lesz, h a gyerekeket kereszteljétek meg, járjatok vele hittanra, minden vasárnap templomba. persze szerintem így lenne a legjobb tényleg, de ha Ti ennyire ódzkodtok ettől...szépen, higgadtan meg kell beszélni.

22. Basset (válaszként erre: 21. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:20

Szerintem beszéld meg az embörrel... :)

Ha kell valami, kérdezz... :)

21. Mia87 (válaszként erre: 20. - Basset)
2010. márc. 29. 13:18
Hát meggondolom még, de azért köszönöm. Igazából pont ilyen tanácsokra volt szükségem. Hát a ruha, gyűrű és a többi az megínt egy téma.... És még én naív azt hittem milyen egyszerűen és "olcsón" ki fogok jönni mert hogy csak max 25.-en leszünk....
20. Basset (válaszként erre: 16. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:13

Hát, nem tudom... Én aznap felébredtem, és fuldokoltam az örömtől... Szar lett a sminkem, fél óráig kerestem a cipőm (ott volt a helyén), bénáztunk a ruhával, idétlen volt a fényképész, majdnem lekéstük a szertartást... - asszem, utána már nem volt semmi, de nem érdekelt... Én komolyan végig, a 0. perctől az utolsó másodpercig olyan boldog voltam, mint még soha... És ezt az örömet mindenkinek át akartam adni, szóval, ha valaki azt kérte volna, hogy ugorjak a csatornába, azt is megtettem volna, ha ezzel egy apró darabot tudok adni az enyémből... Mi ehhez képest egy templomi esküvő... :)))

És az meg amúgy széééép!!!!! Abban a percben szerintem ti is jól fogjátok érezni magatokat! :)

19. Mia87 (válaszként erre: 17. - Basset)
2010. márc. 29. 13:11
Hát ez az. hogy akkor még egy szerelet kenyeret nem adtam senki elé.. és még hol van a többi..
18. Mia87
2010. márc. 29. 13:10
Tudom hogy hülyeségeket kérdezek de ez az első és remélem az utolsó is :) :)
17. Basset (válaszként erre: 15. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:09
Hát persze! És akkor még bugyogóban vagytok... :S
16. Mia87 (válaszként erre: 14. - Basset)
2010. márc. 29. 13:09
lehet hogy igazatok van. De ha egyikünk sem akarja? Nem lesz bennünk az hogy itt álunk az oltár elött holott mi ezt nem is akartuk?
15. Mia87 (válaszként erre: 12. - Basset)
2010. márc. 29. 13:07
Hát mindenhogy mocskosul drága. Bementem Budapesten egyik kerület hivatalába érdeklődni. Csak hogy tudjam mire számítsak. Azt mondák, ha mind a ketten ebbe a kerületbe vagyunk bejelentve, ingyenes csak a pezsgő szülő köszöntő meg ki mit kér pluszba. Ha csak egyikünk van oda bejelentve 10.000.- ha semelyikünk 20.000.- ha kijön helszínre pl. étterembe 85.000.- de elötte 20.000-ért kijön megnézni a helyszínt..
14. Basset (válaszként erre: 10. - D441802019)
2010. márc. 29. 13:07
Ez így van!!! És nekem is az jött le, hogy szar lett volna, ha én jól érzem magam, ők meg nem... Nem, én így voltam boldog, hogy ők is... :) Szóval szerintem engedj a szülőknek! :) Ki tudja, ennek milyen "mellékhatásai" lesznek a jövőben... :))))
13. Basset (válaszként erre: 9. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:05

Igen, nálunk is ezek voltak: szülők (3 db), tesók és családja (9 db férjjel), nagyszülők (2 db), keresztek, uncsik (11), barátok (5) és volt kb. 6 gyerek egy külön asztalnál. :)


Nálunk minden "fontos" ember ott volt.anyukám 20. unokatesóját nem hívtuk... :P

12. Basset (válaszként erre: 7. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:01

:) Hát ez is csak vacsora volt... :)


... mocskosul drága volt... :( (kaja, süti, zenekar, terem, és a fogyasztás az úgy ment, hogy a pultos írta és a végén perkáltunk).


viszont a barátnőmnél bérelték a helyet, az étterem adta a kaját, kólát, sört, ők meg vittek sütit, szeszes italokat. sőt, olyat is hallottam már, hogy adtál be egy fél disznót, az étterem meg megcsinálta és így (talán) olcsóbb volt, mert az anyagot te vitted. sok lehetőség van, csak együttműködő éttermet kell találni... :)

11. Mzsuka (válaszként erre: 1. - Mia87)
2010. márc. 29. 13:00

Sziasztok!

Mi is ilyesmit szeretnénk.Mondjuk nálunk jön a babóca és anyagi korlátok miatt most az a terv,hogy megcsináljuk a polgári esküvőt kb 25fővel.De a többi még rejtély.Sajnos nem olcsó ma egy lagzi.Valószínűleg otthon lesz a kaja,vagy esetleg egy nagy bográcsparti.Mire a babó meg nagyobb lesz,megtartjuk majd a templomit és a lagzit.

2010. márc. 29. 13:00

Én nehezen fogtam fel előtte, de így utólag már igazat adok barátnőmnek, aki azt mondta: "ez nem csak rólatok szól, hanem a családról is..."

És igaz. Ez az ő ünnepük is, így amibe nem halsz bele, azt be kell vállalni, hogy mindenki maradéktalanul boldog legyen. ;-)

9. Mia87 (válaszként erre: 8. - Basset)
2010. márc. 29. 12:59
Az az igazság hogy hatalmas a rokonságom nekem is meg a páromnak is. És ha mindenkit meghívnánk biztos lennénk 200-an. Azt nem szeretném hogy sértődés legyen. "hogy azt meghívom akkor őt miért nem" És inkább nem hívok meg senkit. Szülők keresztszülők, tetvérek meg ugye mi az is már kb 25 fő.
8. Basset (válaszként erre: 5. - Mia87)
2010. márc. 29. 12:57
Hát, így lehet, hogy nem annyira macerás. Ez most akkor attól függ, hogy örömet szerezzünk-e a szülőknek vagy sem... Nálunk is volt ilyen, hogy volt, amit ők akartak és mi nem (ők meg akarták hívni XY-t, én nem) - aztán engedtünk nekik. Bár a probléma nem ugyanaz...
7. Mia87 (válaszként erre: 4. - Basset)
2010. márc. 29. 12:56
Én is inkább étteremben szeretném. Lagzit nem szeretnék csak egy vacsorát. Igazából nem tudom milyen összegre számítsak, de biztos nem drágább mint sátrat bérelni és otthon főzni.. Arról nem is beszélve hogy anyukám ne dolgozzon hanem sírjon örömében. :)
2010. márc. 29. 12:55

Szia!


Mi is sokat hezitáltunk, de az étterem kényelme megfizethetetlen. Kényelem alatt értem a folyamatos kiszolgálást, és azt, hogy elpakolnak utánatok.

Nekünk az Igen előtt volt egy kerti mulatságunk, és őszintén: a mai napig fáradt vagyok, annyit készültünk rá, illetve olyan sokat kellett pakolni, takarítani utána. Pedig mi sem voltunk sokan.


Ha a szülők szeretnék az egyházi esküvőt, akkor bólints rá. Megbánni biztos nem fogod. :-)

5. Mia87 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. márc. 29. 12:54
Én nem szeretném és a párom sem. Csak a szülei eröltetik mert hogy pogányok vagyunk, meg kammunisták ( :) )ha nem esküszünk templomban meg hasonló finomságokat kapunk. pedig mind a ketten meg vagyunk keresztelve és konfirmáltunk is..
2010. márc. 29. 12:54

Szia!


Nálunk is kb. annyian voltak. Egy szuper éttermet választottunk (Eger, Kék Hold), ők adták a kaját, a sütit, az italt, a zenét, a végén fizettük az összes fogyasztást. Nagyon kényelmes volt, a ceremónia ezen részével nem kellett foglalkoznunk, mégis olyan volt, amilyet mi szerettünk volna. (Kb. ugyanez volt Bp-en az XY-étteremben (nem tudom a nevét, ott van, ahol az esernyős szobrok vannak)).


A templomi esküvő... Hmm... Párod mit mond? Ha te nem vagy megkeresztelve, akkor macerás, de egy barátom, aki nem (volt) hívő, azt mondta, megérte... (oktatás, keresztelkedés, miegymás...)

2010. márc. 29. 12:51
Szia! Nálunk én szerettem volna a templomi esküvöt, a páromat a világból ki lehetett volna kergetni ezzel a témával. De kompromisszumot kötöttünk: a polgári külsös helyszínen volt, és kihívtuk a lelkészt is. Kicsit meg volt ugyan lepödve, de minden további nélkül jött, és egy nagyon szép szertartást csinált. És párom sem volt annyira kényelmetlen helyzetben, hisz a lelkész is tisztában volt a párom vallási hova (nem) tartozásához.
2010. márc. 29. 12:50
Szia, étteremben. Sütit süttettünk, és csak 17-en voltunk a vacsorán, hivatalban, templomban ott volt mindenki, aki kíváncsi volt. 11 körül haza is mentünk - anyuékhoz, és ott folytattuk, de az már tényleg szűk család, anyuék, mi és a húgomék. Templomi esküvő igazán szép, de ha te nem akarod, nem muszáj.
2010. márc. 29. 12:47
Sziasztok! Igazából az lenne a kérdésem, Hogy kis esküvőt szeretnénk, kb 20-25 fő. Otthon vagy étteremben? Én nem szeretnék templomi esküvőt de a párom szülei nagyon vallásosak. Ők eröltetik. Volt valaki hasonló helyzetben? Lassan el kellene kezdenem szervezni... Minden válaszért hálás vagyok. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook