Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes egyedül megnézni Miskolcot és környékét? fórum

Érdemes egyedül megnézni Miskolcot és környékét? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Margaret Margret (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 11:16
Én normális vagyok.
41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Margaret Margret)
2019. ápr. 23. 14:01
Nahát Margit, kicsit nem figyelsz oda, milyen normális is tudsz lenni. Drágámozni látatlanban nem szokás ugyan, de még belefér az idősebb generációtól.
2019. ápr. 23. 13:52
szívesen drágám! Élni kell az életet! Ha átadod magad a rossz dolgoknak akkor sokkalta nehezebb lesz kikecmeregned belőle. Ráadásul sehova sem vezet az önsanyargatás. Ha ma teheted sétálj egy picikét. Kb. negyedórát. Holnap ismételd meg legalább ezt 2x. Utána szépen emeld az időszakok számát. Ha esetleg van kedvenc helyed ahova szeretsz vagy szerettél menni és elérhető akkor mindenképp keresd meg azt. A lényeg, ne hagyd el magad, mert beszippant a probléma.
39. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Elkeseredett eszter)
2019. ápr. 22. 23:05

Ha otthon maradsz és egyedül vagy, rosszul leszel, akkor ki segít?


Egyébként miért lennél rosszul?

Plusz Miskolcon is nyüzsögnek az emberek, a szálláson sem tök egyedül lennél (szomszld szoba, szállodai személyzet, bár nem tudom, hol szállnál meg).


Szóval kár bebeszélned magadnak bármit is.

2019. ápr. 22. 22:48
Köszönöm a kedves szavakat!
2019. ápr. 22. 22:46
Nem lehet belehalni, ne aggódj. Csak ha nem mozdulsz ki akkor agorafóbiás lehetsz. Az pedig kellemetlen. Nem szabad behúzódnod, hanem ki kell mozdulni. Először csak apró sétákkal, utána pedig vállalj be picivel többet! Ha nem mozdulsz ki a lakásból akkor tényleg egyedül maradsz! Mert házhoz nem megy csak úgy senki. A társaságért neked kell tenned.
36. 184481d874 (válaszként erre: 35. - Elkeseredett eszter)
2019. ápr. 22. 21:36
Éppen ellenkezőt javasoltam.Ne gubózz be! De ha rosszulléttel jelentkezik a pánikfélelmed akkor az orvos tud segiteni rajtad.De ha a terved az ,hogy távolabb utazol és 2-3 napra akkor nincs komoly baj.Ha az lenne ,nem tervezgetnél ilyet szerintem.A magányra pedig csak egy "orvosság" van ,ha nyitsz másokfelé.Nem kell egyből nagy dolgokra gondolni,néha apróbb kedvességgel ,köszönéssel kezdődik a feloldódás.Kezdeményezz.Minden jót.Látod,itt is beszélgetsz,tegyél úgy máshol is.üdv.
35. elkeseredett eszter (válaszként erre: 34. - 184481d874)
2019. ápr. 22. 21:30

Megijesztesz. Ezek után ki se mozdulok szerintem.

Meg is halhatok egyébként ilyentől?

2019. ápr. 22. 21:23
Ha pánikfélelmed van,akkor nem ajánlom ,hogy egyedül menjél nagyobb távolságra,pláne ha saját környezetedben is előjön a rosszulléted.Fordulj orvoshoz,segit.De az nem megoldás ha elbújsz.
33. 184481d874 (válaszként erre: 24. - Csakelőre)
2019. ápr. 22. 21:20
Nem értem.Én 7,5 évig bejártam és gyakran szálltam fel a Búza téren ,különböző időpontban és itt vagyok.Piac,csarnok,távolsági buszmegálló és helyi járatok indulási helye,ott van a Plaza,templom stb.Olyan amire gondolsz más nagy városban is van!Bocs.
2019. ápr. 22. 21:05
érdemes
2019. ápr. 22. 20:58

Eszterkém! A magány nagyon rossz, de vannak pillanatok amikor néha kell az egyedüllét. Nincsenek barátaid akikkel együtt tudsz lenni?


Sétákat mindenképp tegyél, mert akkor agorafóbiás lehetsz. Egy barátnőmnek sajnos pont ez a baja. :( Ne legyél elkeseredett, hidd el vannak az életnek szép oldalai is.

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Gabbbicica)
2019. ápr. 22. 20:51

Általában milyen gyakran vagy rosszul?

És sokan segítenek, ha az utcán egy fiatal nő rosszul lesz.

29. gabbbicica (válaszként erre: 27. - Elkeseredett eszter)
2019. ápr. 22. 20:45

Sajnalom.


Pszichologushoz nem kellene elmenned?

28. Flóra76 (válaszként erre: 27. - Elkeseredett eszter)
2019. ápr. 22. 20:39

Hogy lehet, hogy senki sem tud/akar elkísérni erre v bármelyik útra téged?

Nincs senkid?

2019. ápr. 22. 20:09

Köszönöm a kedves hsz-okat, de végül megint jött sajnos ez a megmagyarázhatatlan félelmem, hogy egyedül vagyok, rosszul leszek, ki segít, ésatöbbi...Úgy végül itthon kellett maradnom.

Annyira unom már... iszonyatosan mennék ide-oda,mire eljön a nap,addigra meg jön a pánik...:(

26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Csakelőre)
2019. ápr. 16. 16:05
Én sem értem, mi baj a Búza térrel?
25. elkeseredett eszter (válaszként erre: 24. - Csakelőre)
2019. ápr. 16. 16:03

Mert mi van ott?

Oda ér be a busz is.

2019. ápr. 16. 08:07
Csak a Búza tér felé ne menjetek.:D
2019. ápr. 15. 15:47

Bármivel is jössz,emlékekkel fogsz hazatérni mert gyönyörű hely.

Itt lakom, ahogy a többiek is irták rengeteg látnivaló van.

2019. ápr. 15. 15:13
Vonat nem jó, buszozok, Kecskemé tről :)
2019. ápr. 15. 15:12

18,20 hsz külön köszi :)

Programom: terv..

1.nap: Herman múzeum, Pannon Tenger , Barlangfürdő... remélem csütörtökön nem lesznek sokan

2.Lillafüred kisvonat, Diósgyőri vár.

2-2 óra mindkét helyen.

Köszönöm

20. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. ápr. 15. 10:01
DE jó lenne tudni miért vagy elkeseredett? Sokan azért mennek egyedül, hogy valaki ráakadjon. BOcsi. Nem tudom mennyi idős vagy. De sokan flangálnak egyedül. Nem kell senkivel megállni. Azt nézel amit te akarsz és nem kell valaki miatt órákig ölni az időt, mert ő mást akar. Miskolc valóban jó hely és a közlekedés is jó. Barlangfürdő inkább hétközben, mert hétvégére tömve van, sokan átjárnak Kassáról és néha gátlástalanul még a medencében is zabálnak. Ami tilos. Pestről a Keleti oldaláról mennek a buszok 60-ba, és onnan Miskolc. Intercity, nem áll meg csak Füzesabonyban, ha jól tudom. Mondanám, hogy 2 nap után mehetnél Nyíregyháza felé és ott is két nap. Van mit nézni ott is a szuper állatkert csodás. Onnan közvetlen tudsz Pestre jönni, más úton jön az intercity. Miskolcon a turistakártyát inkább turisztikai-, utazási irodákban megkapod. Amiket meg itt olvasol mind szép és jó. Ha Lillafüredre mész, 1-es villamos és át kell szállni a kisvasútra. Tényleg nagyon szép. Menj Garadna-ig, majd hatalmas séta. Félek a két nap kevés lesz, főleg ha az idő is jó. Miskolci vagyok és én is egyedül járok oda, mert érdekel mi lett a házunkkal, ahol születtem. Maga Miskolc is rengeteget változott. A kocsonyafesztivál hangulatos. A miskolci színháznak jó darabjai vannak. Szép napokat!
19. turkkati (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2019. ápr. 15. 09:46
Az Oszkár a legolcsóbb, és pillanatnyilag a legkényelmesebb.
2019. ápr. 15. 09:31

Szia, a két nap két teljes napot jelent? Vagy utazással együtt, egy éjszaka?


Amit szerintem tudnod kell: Miskolc gyönyörű, de hatalmas.

Ha egy éjjelre mész, én így szervezném meg a helyedben :

Beér a vonat a Tiszaira (vonattal mész?), onnan én villamossal mennék (hogy azt is kipróbáld :)) a Szinva Parkig (Ady hídként is emlegetik).

Ha kell valamit venned, ott van egy hatalmas Inters., emeleten üzletek, megkapsz mindent.

Ha nincs sok pakk, vennék egy fagyit és fesétálnék a Városház térig a sétálón, ahol a villamos jár.

Ott a napóránál innék egy kávét, majd vissza a Centrumig. Ott áll meg a kettes busz, az visz ki Tapolcára. Az utazás kb. 40 perc.

Ott ismét egy séta (nem kis hely, egy óra kell, hogy körbejárd). Vannak büfék, híres a lángosa. :)

Aztán bemennék a Barlang fürdőbe lazulni.

Este haza (tudni kellene hogy hol szállsz meg. Mindenképpen érdemes ezen az útvonalon, vagy a belvárosban, mert az utazások órákat vehetnek igénybe).

Másnap pedig Lillafüredre mennék.

Ha gondolod, részletesebben leírom neked, hogy magabiztosan mozogj majd.

Vannak jó kajáldák, sok sok látnivaló, de két nap alatt nem fogod győzni végig loholni, ezért nem említem az Avasi kilátót, vagy amit már írtak, Diósgyőri várat stb.

Belváros-Lillafüred: minimum egy átszállás és min. Egy óra az út.

Kisvonattal még több, de azt nem hagynám ki, az erdőn át megy, csodaszép.

17. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. ápr. 15. 08:42

Olyan hülyeség ez, hogy ne menj egyedül sehova :)


Egyrészt soha többet nem látod azokat az embereket :) Másrészt kit érdekel, hogy mit szólnak?


+ ha vagyok valahol, engem például totál nem érdekel saját magamon és a társaságomon kívül az, hogy ki, kivel van ott :)


Indulj neki bátran.


Próbáld ki Lillafüredre az erdei vasutat, ülj fel a Libegőre, ha nem vagy tériszonyos.


El tudsz jutni vonattal is, csak most busz indul a Keletiből, és Hatvanban át kell szállni vonatra. Semmi gond nincs vele, könnyű megtalálni, és flottul megy a vonatpótlás.


A kártyát online is megveheted és kinyomtatod magadnak:


[link]

2019. ápr. 14. 22:46
Köszönöm mindenkinek!
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 184481d874)
2019. ápr. 14. 22:37
Én nemrég végeztem Miskolcon, de remélem, még visszamegyek.
2019. ápr. 14. 22:32
Miskolcra jártuk ki "iskoláinkat" a bátyámmal,fiaim is szintén.
2019. ápr. 14. 22:29
Miskolc látnivalók:Lillafüred /Hosszú séta ,jó levegő,csodás látvány a Garadna-völgyére,Palotaszálló Hámori-tó,vízesés/Diósgyőri Vár/ kiváló állapotban és rendezvényekkel teli/Deszkatemplom,Avasi rEformátus templom Miskolc jelképe,Herman Ottó Múzeum/Galéria,Pannon -tenger Múzeum / Figyelmedbe ajánlom a Déryné utcai Szinészmúzeumot.Massa Múzeum Ómassán./Lillafüredtől fentebb busszal ,gyönyörű környezetben /Miskolci Állatkert és Kultúrpark/Csanyik-völgyben / megemliteném az újszülött kengurubébit/ és végül de nem utolsó sorban Miskolc-Tapolcán a Barlangfürdő / busszal a centrumtól/.Kedves Eszter kevés lesz a 2 nap,láthatod.Érezd jól magad!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook