Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért szereted vagy utálod Miskolcot? fórum

Miért szereted vagy utálod Miskolcot? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. dec. 21. 13:01
Miért utálnám! Szeretem,akármilyen! Sőt ,a Kedvesem ott él és ott jártam gimnáziumban.Igenis,szerethető város!
2018. dec. 21. 10:52

ott jártam ( másoddiplomám megszerzése érdekében ) egyyetemre. Ott lakik a srác, akibe egyetemen szerelmes voltam.

Hála a jó istennek, ma is rengeteg hivatalos szál és ügy intézése köt oda.

2018. dec. 21. 10:22

Szeretem, mert tudtam, ha átverekedjük magunkat rajta, a Majális parkból az 5-ös busszal mindjárt Lillán leszünk.

Tényleg, 5-ös még a busz és Majális a park? :) azt tudom hogy elektromosok már, és a Hermann Ottó emlékháznál nem fér át azalatt az izé alatt :)

2018. dec. 21. 10:17
Régen ott laktam a szüleimmel, úgy hogy szeretettel gondolok vissza erre a városra
2018. dec. 20. 23:57

Hogyne szeretném, szeretem azóta, hogy a Tiszain már a peronról hallottam az aluljáróban a kis pogányoknak kijáró üvöltést... hallani vélem mindahányszor, amikor megérkeztem, órákra vagy akár vizsgákra, hétvégenként, levelezőként.

Szeretem azt a szépséges Egyetemvárost, szeretem a halsütödét a régiségvásár útvonalának végén, és remélem, lesz valamikor ott pár napom valamikor nyáron, hogy drukk nélkül kicsit becsavaroghassam és felfedezzem magamnak.

2018. dec. 20. 23:53

Bàr, régi topik, de...

Imádom Miskolcot. Szeretett szülővárosom. Nem tudom utálni, nekem Miskolc az otthonom, ahol születtem és felnőttem.😊

2016. máj. 27. 03:07
nem szeretem,mert nem sok latnivalo van ott.
2016. máj. 26. 13:07
mert ismerem minden porcikáját :D itt születtem és még jobban imádnám, ha nem válnának egyes helyek leprateleppé :( ...nyékre a napospartra szívesen kiköltöznék :) és maradnék a vonzáskörzetben
48. labi
2011. szept. 3. 21:32
Ott ismertem meg a párom!
2011. szept. 3. 14:32
szereetem Miskolcot, mert amióta megszülettem itt élek, viszont ahol lakunk az a város lefolyója lett, pedig 12 éve még nem volt így :(
2010. dec. 26. 22:51

Miskolcon születtem,több mint 32 évig éltem ott..ebből 30 évet az Avason..de két éve elhagytam a várost,mint az Edda..

nekem hiányzik..viszont kaptárban már képtelen lennék élni..

azért a 35-ös buszra néha-néha felszállnék és megnézném mi a helyzet a III-as ütemben..:)

2010. dec. 8. 09:21
Életemben Miskolcon voltam a legboldogabb, 5 évig, szerelmes egyetemistaként. Azóta is együtt.
2010. szept. 29. 08:13
közömbös
2010. szept. 29. 07:43
Sosem voltam még Miskolcon...
2010. aug. 4. 08:21
A tiszai nagy T-vel írandó, mert: Tiszai pályaudvar!
41. db4f1eff6b (válaszként erre: 32. - Zaya86)
2010. aug. 4. 08:20
A Szondi-telep nem az Avason van!
2010. aug. 4. 07:58

Leírom, hogy miért utálom: 1. Ez az ún. villamos projekt szerintem fölösleges. Ebben is politika van, mint mindenben ebben a városban. Nem az utak állapotával foglalkoznak, hanem elvezetik a villamost a Csanyikig. Minek? Kíváncsi leszek, hányan fognak odautazni vilingerrel. Aztán ebből kifolyólag valószínűleg a bérletek, jegyek árát is meg fogják emelni. Csak azért, hogy dicsekedhessünk a villamosunkkal, semmi értelme ennek! Inkább a szegény emberekkel kellene foglalkoznia a polgármesternek, nem a szépet mutatni kifelé a világ felé! Az utak állapota katasztrofális! Ha buszon utazik az ember, a lelkét majd kirázza, olyan hepehupásak az utak! A buszmegállóban a talajt kockakövekkel rakták ki, ami ugye a legrosszabb, mert a kockákat a buszok kereke benyomja. Egy egyszerű képletet nem ismernek: a nyomás és a nyomott felület fordított arányban állnak egymással. Más szavakkal: ha a nyomott felület csökken, akkor a rá ható erő növekszik. Azt hitték, hogy a bitumen után ez jobb lesz. A betontalaj a legjobb, mert nyáron nem olvad meg, télen nem fagy szét. Erről ennyit.

2. Lakcímváltoztatás. Én itt születtem, a gyerekeim, az unokáim is itt születtek. Bérházban laktunk/lakunk, önkormányzati lakásban. Időközben a középső fiamék elköltöztek vidékre, és kb. 6-8 év után hazaköltöztek, mert hazahúzta őket a család. Szerettük volna őket bejelentkeztetni, de nem lehet, mert olyan törvényt hoztak, ami lehetetlenné tette, azt, hogy a gyerekek itt lakjanak, dolgozzanak Miskolcon. A MIK-ben azt mondták, hogy csak oda jelentkezhet be az unokám, ahol született. Nevetséges! Itt született Miskolcon, de nem lehet bejelentkeztetni egy ostoba rendelet miatt! Aztán: először jelentkezzen be a fiam hozzám, /akinek van lakása, lakcíme/ és azután bejelentkezhet az unokám. Hiába gyűjtöttem össze egy csomó mindenféle dokumentumot, semmit nem ér! Ebben a MIK-es lakásban /55m2/ hárman vagyunk bejelentve, az unokámmal meg a vőlegényével lennénk öten. Most jut eszembe, hogy a vőlegény külön téma, mert ő "idegen". Itteni felfogás szerint márpedig nem költözhet egy lakásba a menyasszonyával. Megértem én, hogy egy lakásban nem lakhatnak 15-en, de azért méltányolni kellene azt, hogy nem idegenről van szó, hanem az unokámról! A Hivatal-nak nem kellene ennyire mereven ragaszkodnia a szabályokhoz, hanem megpróbálni emberségesen megoldani a lakók gondjait. Ezért utálom ezt a várost, pedig valamikor itt dolgoztam az LKM-ben, itt voltam közalkalmazott....Az az időszak elmúlt, jött helyette ez az átkozott kapitalizmus!

2009. dec. 12. 21:26
Én szeretem:-))Tökjó hogy minden az égvilágon elérhető távolságon belül megtalálható:-))
2009. dec. 12. 20:32
(Gyorsan gépeltem:P)
2009. dec. 12. 20:29
Miskolcon lehet éjjel is közlekedni (tömegközelekdés), Debrecenben nem. Miskolcon lehet sétálni a főutcán (Debrecenben van kb. 2 Rossmann, és ennyi); Mc-n nem csak a központi részeket újították fel. Szóval én szeretm!:)
36. zsu1984 (válaszként erre: 35. - Reni79)
2009. okt. 8. 14:59
Szupernek szuper, de rablás amit a belépőért elkérnek!
35. reni79
2009. okt. 8. 14:47
Ritkán járok Miskolcon inkább Egerbe szoktunk kirándulni de szeretem Miskolcot.Szép,hangulatos város és szuper a Barlangfürdő:-)
34. zsu1984 (válaszként erre: 32. - Zaya86)
2009. okt. 8. 14:46
Kiliántól felfelé elég jó környék!
2009. okt. 8. 12:06
Én szeretem!Onnan való a párom!Vagyis nem messze Miskolctól!Mostmár itt él velem és a fiammal Tatabányán!
32. Zaya86
2009. okt. 8. 12:04

Én is szeretem borsodot, itt nőttem fel, azt hiszem ez természetes...

Eddig egy Miskolc melletti kisvárosban éltem, most már Miskolcon Dél-Kilián. Erre a környékre viszont semmi rosszat nem mondhatok, nagyon nyugis, harmónikus környék.

Egyébként szerintem a (volt?) Szondi-telepnél durvább nincs, igaz Én csak ritkán fordulok meg az Avason...nem tudhatom. :)

Viszont azt nem szeretm Miskolcban, hogy szinte semmi lehetőség nincsen...

31. zsu1984 (válaszként erre: 30. - Judita79)
2009. szept. 21. 09:55
bár ha tágabban vesszük még az is a tiszai környéke....
30. Judita79 (válaszként erre: 29. - Zsu1984)
2009. szept. 21. 09:53
úgy látszik mindig van új a nap alatt! :DDD
29. zsu1984 (válaszként erre: 28. - Judita79)
2009. szept. 21. 09:47
pedig arra felé is vannak.....
28. Judita79 (válaszként erre: 25. - Ce00df587e)
2009. szept. 21. 09:31
nem is tudtam, hogy ott vannak örömlányok! Nemcsak a tiszai körül vannak???
2009. szept. 18. 17:43
várom még a véleményeket!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook