Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kineziológia fórum

Kineziológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
8. bige (válaszként erre: 1. - Zsuszo)
2007. ápr. 8. 09:51

Kedves Zsuzso!


Nagyon örülök Neked, engem évek óta érdekel ez a téma. Nagyon szerettem volna tanfolyamot is végezni, de ennek valahogy mindig volt némi akadálya ...Ha van időd írni - szívesen olvasom

2007. ápr. 5. 21:52
Én is pánikbeteg voltam,és semmi nem használt(gyógyszer,pszihológus,termgy.stb.)csak a kineziológus.Több mint egy éve járok hozzá,és teljesen kigyógyított,pedig előtte elég rossz állapotban voltam.Csak ajánlani tudom mindenkinek én is!
6. Zsuszo (válaszként erre: 4. - Rebeledó)
2007. ápr. 2. 20:24

Kedves Edina!


Pánikbetegséget 100%-osan lehet ezzel a módszerrel gyógyítnai. Tapasztalatból tudom,hisz én is kineziológus vagyok és gyógyítottam már ki pánikbetegségből embereket. Sajnos Szegeden nem ismerek kineziológust.

Üdv.: Zsuzsa

5. c6b27363e5 (válaszként erre: 1. - Zsuszo)
2007. ápr. 2. 20:23
énj ártam kinzologushoz s nekem a streszben sokat segitet én ajálom mindenkinek
4. rebeledó (válaszként erre: 1. - Zsuszo)
2007. ápr. 2. 20:21

szia Zsuzsa!


Engem érdekelne, hogy mennyire lehet ezzel a módszerrel pánikbetegséget gyógyitani?teljes mértékben?

Te amugy kineziologus vagy? Szeged környékén tudsz szakembert ajánlani?

köszi, üdv:Edina

2007. ápr. 2. 18:13
Az biztos,hogy semmit nem szabad erőltetni. Akkor hatásos bármilyen módszer ,ha az ember maga akarja a változást.
2007. ápr. 2. 17:53

A tesóm járt kineziológushoz, de vele sajnos nem sikerült eredményt elérni, hiszen mindennek az alapja, hogy egyáltalán hisz e benn...és ő nem tudott megnyílni, nem tudta átadni magát, így aztán nem is erőltettük.

De mindenképpen nagyon jó dolgonak tartom.

2007. ápr. 2. 17:49

Jelen választásainkat a múltban átélt traumáink és örömeink befolyásolják.

Ma hozott döntéseink pedig megalapozzák a jövőnket.

Ha fel tudjuk oldani a múlt traumáit és örömtelibb életet élünk, választásainkkal azt a jövőt építjük, amelyeket valóban akarunk.


A kineziológia célja, hogy a kiegyensúlyozott energiaáramlás útjában álló akadályokat feloldja. A kineziológus segíti kliensét életvitele fejlesztésében, testi-lelki-érzelmi egészsége megőrzésében, betegségek megelőzésében, az öngyógyítás beindításában és a személyiségfejlődésben. A kineziológia-mint holisztikus egészségügyi rendszer - az önbizalom, az öngyógyítás, önfejlesztés lehetőségét, eszközeit adja kezünkbe. Alapja a múltból származó érzelmi stressz feloldása. Izomteszteléses módszert használ. A kineziológiai izomtesztelés lehetővé teszi, hogy tudatos emlékezés nélkül felderítsük azokat az eseményeket, amelyek az egymásra épülve létrehozzák a jelenlegi problémát. Agyunk számítógéphez hasonlóan tárol minden információt. Minden, amit egyszer már átélt az lenyomatot hagy az agyban. Az agy egy része a régi élményeket összehasonlítja a jelen helyzettel és ha hasonló információt érzékel lekapcsolja az előagyi működést. Az akciót egy reakcióval helyettesíti. A régi negatív tapasztalatok emléke jelen van és hat mostani döntéseinkre, még ha tudatosan nem is emlékszünk rá. Ekkor jönnek létre a blokkok. A módszer feloldja a negatív érzelmeket és segíti a szabad döntést. Ez a módszer segítséget nyújt abban, hogy az emberek legyűrjék a negatív hatásokat, amelyek a múltban elfogadott vélemények és kritikák váltottak ki bennünk. Gondolatainknak teremtő ereje van, félelmeink pedig képesek megbetegíteni a lelket, és ha nem szűnnek meg, idővel a testet is. Éppen ezért fel kell dolgoznunk a bennünket ért negatív hatásokat.



Milyen problémák megoldására jó a kineziológia?

Minden olyan életvezetési problémára, ami zavar bennünket, és valóban akarjuk a megváltoztatását.

Minden probléma okozója a stressz. A stressz elakadást okoz. Azokon a területeken, ahol a sérülés ért bennünket, lelki vakfoltok keletkeznek. Képtelenek vagyunk a feladatok megoldására. Ez megnyilvánulhat egészen konkrétan, például gyerekeknél olvasási problémákban, de elvontabban is megjelenhet, például önbizalomhiányban. A feladat az, hogy megtaláljuk és megszüntessük ezeket a vakfoltokat. Egészen apró dolgok elvezethetnek olyan problémákhoz, amik egész életünket megkeserítik. Az is előfordulhat, hogy egy nagyobb probléma megoldása azt eredményezi, hogy a mindennapi kis konfliktusok, problémák közül néhány "magától" megoldódik.


• stresszoldás

• dyslexia

• tanulási problémák

• félelmek, szorongások, fóbiák

• önértékelési zavarok

• pszichoszomatikus eredetű betegségek

• életvezetési problémák

• szenvedélybetegségek

• fizikai és lelki traumák

• pánikbetegség

• fóbiák

• fogyás

• idegesség

• önértékelés

• depresszió

• allergia

• viselkedészavar

• szenvedélybetegség

• párkapcsolati problémák

• kommunikációs gondoknál


Várom kérdéseiteket a fenti témával kapcsolatban.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook