Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan űzzem el párom szkepticizmusát a kineziológiával kapcsolatban? fórum

Hogyan űzzem el párom szkepticizmusát a kineziológiával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 40. - Ittmost)
2013. márc. 28. 14:13

Akkor az már nem kineziolódia, hanem pszichológia.

Az alkalmazott kineziológia egészen másról szól. Pszichológiai segítséget bárki nyújthat, akár egy barát is.

40. ittmost (válaszként erre: 39. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 25. 20:00
Én kineziológiával,pontosabban kineziológus segítségével,-aki nálam inkább mint pszichológus működött-, tettem túl magam sok nehézségen,úgyhogy nekem nem kell bizonyíték ellene.Se mellette,mert az meg én magam vagyok.
39. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 38. - Ittmost)
2013. márc. 25. 19:56

Bizonyítottan tudománytalan módszerekkel kár kísérletezni, kár bele energiát és pénzt ölni.

Az általam megadott link a hivatkozásokkal megmutatja, hogy a kineziológia alkalmatlan bármire is.

38. ittmost (válaszként erre: 21. - Nikcsike)
2013. márc. 25. 19:49

Ne foglalkozz azzal,h minek titulálnak mások:csináld,ha így látod jónak,és a férjednek se magyarázd.Mondd neki,hogy úgy gondolod,adsz ennek a módszernek mittém fél évet,ő beleegyezik?gondolom,igent fog mondani,ha morogva is,vagy ha nem:ő tud jobbat?mert ha nem akkor ez lesz.

és majd fél év után eldönthetitek közösen,hogy javult-e,és kel-e ezt tovább csinálni.

37. nikcsike (válaszként erre: 34. - Lizabella)
2013. márc. 25. 17:02

Köszönöm szépen a támogatást! :D

De egyre jobban azon vagyok hogy el fogok menni máskor is. Nem nagy változást, de azért kicsit észrevettem. Ha placebo akkor is jo.

36. lizabella (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2013. márc. 23. 07:59
Azon már túl vagyunk köszi a tippet. Fogvédővel alszik sajnos.De az okot azért megszeretném tudni,hogy mitől csinálja.
35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Lizabella)
2013. márc. 22. 16:16
fogorvoshoz is vidd el, adhat harapásemelőt, és akkor legalább nem kopik el a fogzománca
2013. márc. 22. 16:15
Én abszolút támogatom a kineziológust! Én is elfogom vinni a fiam,mert ő meg a fogait csikorgatja kegyetlenűl és pszichológus se tudja miért. Kiváncsi vagyok milyen eredményeitek lesznek. Másokra ne halgass!! te tudod a legjobban mi jó a gyerekednek. Bízz magadban jó lesz.
2013. márc. 22. 15:45
Na mi azzal se tudjuk lefárasztani-sport-de ên is fejlesztő dolognak tartom,főleg a mai világban.Mindenesetre fegyelmet,kitartást,küzdeni akarást tanìt.
32. szafaripók (válaszként erre: 31. - Regin_a)
2013. márc. 22. 11:50
Szerintem érdemes egy esélyt adni. Aztán ha tényleg javul, én is sportolni vinném, sokat segít. Persze utána megint lesz egy nagy vízválasztó: az iskola, arra is fel kell készíteni lelkileg...
31. Regin_a (válaszként erre: 21. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 11:47

Senki nem idiótázott le

Gondolod havi egy látogatás majd segit neki?

Vidd el uszodába vagy valami gyerektornára ahol jól érzi magát


"Egy éve teljesen kiegyensúlyozott a család"

Hm! És elötte?

30. nikcsike (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:42
Köszönöm! Aranyos vagy!
29. szafaripók (válaszként erre: 28. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:41
A párodra viszont szerintem ne "eröltesd" rá, ha felmerül, kérd meg, hogy legyen egy kis türelemmel. Ha tényleg látványos a változás, nem fog morogni!:)
28. szafaripók (válaszként erre: 27. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 11:40
Nézd, én nem hiszek benne, de könnyű úgy, hogy nem voltam olyan helyzetben, amikor semmi nem segít. És ha "csak" annyit elérsz vele, hogy akár te, vagy a gyerkőccel mindketen jobban érzitek magatokat, akkor az épp elég!:)
27. nikcsike (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:37
Azért köszönöm hogy annak ellenére hogy (szerintem ) hülyeségnek tartod ezt az egészet nem idiótázol le! :D
26. szafaripók (válaszként erre: 25. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:23
hogy otthon még mivel tudsz/tudtok rásegíteni a dologra, és ha a párod látja, hogy nem kell fűszoknyában táncot lejteni éjfélkor a tűz körül, talán legalább belenyugszik!:)
25. szafaripók (válaszként erre: 21. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 11:23

Így mondjuk megértem a párod, hogy úgy érzi, ide-oda rángatod...:(

De ha úgy gondolod, ez most segít, akkor tarts ki mellette. Esetleg kérj tanácsot a kineziológustól,

24. 130454e42d (válaszként erre: 20. - Krisz42)
2013. márc. 22. 11:22
Ha a fiad bagoly típus akkor ezen nem nagyon lehet segíteni. Későn kel, későn fekszik, így tudja magát kipihenni. Én is ilyen vagyok, a párom pláne, a lányaim szintén. Nehéz, mert nem elvárható, hogy a munkahely-iskola igazodjon hozzánk.
23. szafaripók (válaszként erre: 20. - Krisz42)
2013. márc. 22. 11:21
Az enyém se alszik nap közben (csak 3), de ő nem hisztis, csak ha rég látta az apját (a munkája miatt elég kevés jut neki belőle). A pihenés fontos, mert ha átesik a holtponton, akkor tényleg csak rosszabb...
22. szafaripók (válaszként erre: 20. - Krisz42)
2013. márc. 22. 11:20
Ha otthon kicsit feszült a légkör, lehet, így reagálja le (bepisil). Még ha őt is zavarja, tudatalatt ez a válasza - ezért kellhet egy jó gyerekpszichós, aki megtanítja az érzelmeit kezelni.
21. nikcsike (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. márc. 22. 11:19

Egyébként volt a gyerek a gyermek urológián, és jár pszichológushoz is. Semmi változás egy év alatt. :(

Egy éve teljesen kiegyensúlyozott a család. Nyugi van, nincs veszekedés, és az oviban is minden rendben. Mégis fennáll a probléma. Lehet hogy megoldódna a probléma magától is idővel, de ha segithetek gyorsítani a folyamatot akkor miért ne. Biztos nem fog érdekelni itt sokmindenkit, de ha lesz változás a továbbiakban is akkor leírom. Egyébként nem hetente fogunk járni, hanem havonta, vagy ki tudja még hogy hogy.

Lehet hogy én is meg tudnám teremteni ezt a megnyugvást a gyereknek, és gondolhatod hogy már próbáltam nagyon sokféle képpen, de nem hozott nagy sikert. Most sem várok csodákat, de ........

Én elhiszem hogy egyesek nem akarnak itt rosszat, meg nem gúnyból írják amit írnak, de azért kicsit rosszul esik hogy rögtön agyamentnek titulálják azt, aki kicsit nyitottabb másféle dolgok iránt is.

Különben meg ha nem látom értelmét az ügynek úgysem fogom rángatni a gyereket....

20. Krisz42 (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:17
Én hiába alakítgattam akármit-sőt otthon má dolgok miatt kicsit feszültebb a légkör-mégis kezd a kicsi pozitívan változni.Tudod nem mindig látja az ember,h mi is a gond igazábòl.Nekem most annyi változá volt,h az ovónővel beszéltem,h akármit csinálok-koránkelés,egész nap kifárasztá,esti rituálêk,stb.-este 10 előtt nem alszik el-napközben se alszik.Reggel pedig fáradt,ezért ingerlékeny.Mióta később keltem és később megyünk oviba,azóta nincs hiszti,nem annyira agresszìv,nincs akkora tiltakozás az ovibamenetel ellen.De ez sem tartòs megoldás szerintem,mert iskolában ezt már nem csinâlhatjuk meg,pedig neki a biológiai órájával van gond szerintem.
19. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 11:08
Sehogy,hagyd ,ne legyen vita tárgya,speciel engem sem lehet meggyőzni a párom meg mindenféle hókuszpókuszban hisz.Változást,javulást nem veszek észre nála.
18. Krisz42 (válaszként erre: 13. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 11:08
Szerintem igazad van.A férjed olyanmint sok más ffi,azt gondolja,h pl.az orvos ad vmit,mond vmit és akkor minden rendbe jön.Én sem örülnék,ha gyógyszerezni akarnâk a gyerekeim,főleg egy ilyen,valószínűleg pszihés eredetű probléma miatt.Egyébként se értem,h erre milyen gyògyszer lehetne.Max.a gyógyszergyártò cégeknek jó.Én mostanában vittem volna pszihológushoz a fiam-ő is lassan 5 lesz-de a mi problémánk lehet,h megoldódik nélküle is,de egyébként se szívesen vittem volna,de kiváncsi lennék a te tapasztalataidra,mert ha kellene,akkor inkább egy ilyen helyre viszem.Egyszer,régebben beszéltem egy pszihológussal-még a kicsi fiam nem volt meg,nem is miatta-,de az nagyon kiábrándítò volt.Én többet segítettem másokon lelkileg és empatikusabb,felkészültebb voltam,mint ő.Persze ez csak egy,de kicsit megingott a bizalmam.
17. szafaripók (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:07
Ezt a hatást te is el tudod érni nála, csak ki kell alakítani hozzá egy megfelelő rituálét és helyet akár a szobáján belül. Nem biztos, hogy idegenekhez kell vinned, hogy javuljon a helyzet.
16. szafaripók (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:06
Nem bántani akarlak, hiszen nem ismerem a részleteket, de szerintem ha egy gyerek érzékenyen reagál, akkor első körben a környezeti hatásokat kell végigvenni (otthoni, ovis, stb.), és ott megkeresni a probléma forrását.
15. szafaripók (válaszként erre: 13. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 11:05

Hát, én sem hiszek igazán benne, de sok másban sem, amiben mások igen.:)

Gyerek-urológusnál jártatok? És gyerekpszichológusnál?

14. nikcsike (válaszként erre: 11. - 9d7907a17a)
2013. márc. 22. 11:01
például változás az hogy magától odajött hozzám lefekvéskor és azt mondta hogy ma este azt fogja álmodni hogy zöld mezőn van ahol sok a virág és a gyümölcsfa és nagyon jó lesz. És nem fog félni. Erre éjszaka egyetlen egyszer nem jött át hozzánk, (pedig minden éjszaka 2-3 szor átszökik). Ja egyébként megjegyzem hogy nem a kineziológus tömte tele a fejét vele, mert ilyenről szó sem volt. Ott voltam végig. A gyereket meg nem tudom befolyásolni. Egyébként tök vidáman ébredt reggel. Nem tudom hogy tartós lesz-e mert mondom ez az első este volt, de kiváncsi vagyok a többire. Nekem már ez is nagy szám, mert fárasztó minden éjszaka ez a szélmalomharc. Én visszaviszem, ő jön. ...
13. nikcsike (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 10:55

Azért mert igazából mindenki mondja hogy érzékenyebb a gyerek az átlagostól, meg ilyesmi, de senki nem csinál semmit. Bár azt én is tudom hogy érzékeny. Már 5 éves elmúlt, de még mindig majdnem minden éjszaka bepisil, és a dokik azt mondják hogy élettani a dolog és nem kell vele foglalkozni. Aztán ha egy év mulva sem múlik el akkor tömik gyógyszerekkel. Ezt nem akarom. Már majd egy éve járunk nevelési tanácsadóba de semmire nem jutottunk ott sem. Gondoltam nem veszítek ezzel sokat. Mármint a kineziológussal. Egy próbát megér. Ha segit segít, ha nem nem , de legalább megpróbáltam. A férjem azt látja hogy rángatom a gyereket jobbra balra én meg azt látom hogy próbálok neki segíteni, mert szerintem kellene. Tudom hogy őt is nagyon nagyon zavarja a bepisilés is. Szóval segíteni szeretnék neki.

De látom hogy ide is olyanok irnak nagyrészt akik hülyeségnek tartják az egészet. Én nem arra voltam kiváncsi hogy mennyire nézik "hülyének" az olyan embereket akik megpróbálnak valami alternatív gyógymódot, ahelyett hogy gyógyszereznék a gyereket. Szóval szerettem volna néhány hasznos tanácsot.

Különben meg az a véleményem , ha placebó is az egész, ha segít akkor nekem megéri. Én sem hiszek 100 %-ig benne. De legalább nyitott vagyok az újra.

12. Regin_a (válaszként erre: 7. - Nikcsike)
2013. márc. 22. 10:55

első este után már én láttam változást."


Hm!

Aznap éppen jól viselkedett, de lehet az ujdonság, a mozgás masszirozás miatt

HA aura , tűz-föld-víz, csi áramlás és hasonló baromságos kineziologushoz vitted, ne csodálkozz ha a párod kifogásolja

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook