Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


141. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 140. - Vámpír)
2010. márc. 18. 10:38

Szia!


Igen én is olvastam egy egészségkönyvben erről, persze ott részletesen nem tárgyalták ki, hogy mindegy-e honnan indul ki. Nekem az egész problémám bal oldalt volt, úgyhogy jobbról balra átmentek az ereken. Azt a tanácsot is kaptam, hogy nem szabad semminek sem utánaolvasni, mert csak megrémíti az embert. De persze egy aggódósabb embernél mint pl. én, nem ér semmit ez a tanács, én is mindig utánaolvasok. Eltérő minden ember, kinek mennyi idő múlva regenerálódik a szíve a beavatkozás után. Meg ugye nálad születéstől fenálló eltérés is volt.

Még ez tényleg lehet a műtét utóhatása is.

Rendben lesz ott minden.

Az idegességről: én is észrevettem magamon egy ideig, nem is tudom úgy pontosan megfogalmazni, de én olyat éreztem, mintha belül az izmaim, idegszálaim reszketnének, meg néha a kezem, + még izzadtam is (szinte a pánikbetegségre utaló jelek voltak ezek). De szerencsére elmúltak. De nagyon rossz érzés volt, és nem is voltam olyan helyzetben, hogy idegeskednem kellett volna, mikor ezeket éreztem. Pl. reggel, felkelés után.

Az első beavatkozásom után én is nagyon nehezen "tértem magamhoz" lelkileg, idegileg.

Most az segített szerintem, hogy nem egyből a műtét után hagytam el a kórházat, hanem még utána 3 napig bent voltam, a sorstársak között. Lelkiekben sokat segített, biztonságot adott, hogyha valami gond van, ott vagyok a kórházban.

A Magne B6 biztos segíteni fog, ha már szeded egy ideig. Nekem a dokinéni napi 2x1 szemet javasolt, pedig a leírás alapján sokkal többet kellene.

Próbáld meg valamivel nyugtatni magad, ha úgy érzed ideges vagy, pl. nyugodtan lélegezni, csak arra figyelni, mondogatni magadban, hogy nyugalom és béke áraszt el. (ezt is úgy olvastam). Nem szabad(na) táplálni az idegességet még jobban.

140. Vámpír (válaszként erre: 139. - 0ce3aa1a07)
2010. márc. 17. 10:19

Szia,


Mikor visszamentem a dokihoz, mindent rendben talált, de csak EKG-t csináltak.

Mikor bementem az ügyeletre más orvos vizsgált meg. Egy sziv dobbanás kimarad, akkor fulladtam. Azt mondta egészséges szív is csinál ilyet nem probléma. De utána olvastam mi is ez és nem mindegy hogy jobb vagy bal pitvari. De gondolom ha gond lett volna bent tartanak. Felhivtam másnap az orvosom és nekem is azt mondta neki is volt egy időszaka mikor ő is érezte ezt, de elmúlik, csak 3 napig tart és szedjek én is Magne B6-ot. Szedem is, jól vagyok. Hogy ettől nem tudom. De az idegességeim nem csökkenek ennek ellenére.

139. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 138. - Vámpír)
2010. márc. 17. 08:13

Szia!


Hát hogy miért tért vissza, nem tudni igazán, talán annyit mondtak, hogy az alvó kötegek átvették a korábbi elégetett kötegek szerepét.

Amúgy teljesen másképp csinálták most a beavatkozást mint az előzőt. Tele voltam mindenféle ritmuszavarral, rosszabb volt, mint az előző.

Néha kis furcsaságokat én is érzek pl. lehajoláskor, de van olyan, amikor semmit. Korábban ilyen érzéseim akkor voltak, ahogy felvilágosítottak a kórházban, amikor extra ütéseim vannak. Erre azt mondta a kardiológusom, hogy ha sokasodik szedjek magne B6-ot. Most Q10-et eszegetek, az is segíti állítólag a szív munkáját.A frontváltozásokat én is megérzem, csak még nem tudtam megfigyelni, hogy igazán melyikre is, a hidegre vagy a melegre. Ez szerintem nálunk már így is marad, ha valamit egyszer megpiszkálnak, az már nem olyan mint régen-szerintem legalábbis.

És mit éreztél mikor az ügyeletre mentél? Javasoltak valamit, vagy hogy mitől lehetett, mit csináljál hogy ilyen ne legyen többet?

Amikor visszamentél a beavatkozást végző orvoshoz mindent okésnak találtak?

Most járok kineziológushoz-korábban már említettem neked-, ő próbálja "kidolgozni" belőlem a rosszaságokat okozó elfojtott régi dolgokat, amik őrölnek belül tudat alatt.

138. Vámpír (válaszként erre: 137. - 0ce3aa1a07)
2010. márc. 16. 19:51

szia,

sajnálom, hogy rosszul voltál. De már jobban vagy?

Miért tért vissza?


Én most jól vagyok, bár 2 hete bementem az ügyeletre hétvégén, mert mint később kiderült kimaradt egy szív dobbanás. De szerencsére elmúlt. Ezeket az időjárás változást nem nagyon bírom. Fáradt vagyok és nem tudom kipihenni magam.

2010. márc. 16. 13:49

Sziasztok!


Hogy vagytok? Mi történt veletek mostanság?

Én egy kicsit eltüntem, nem tudom hiányoltatok-e?! :-):-)

Január 20-án bementem egy terheléses vizsgálatra, és haza sem jöhettem a kórházból.Kiakadt a szívem a terhelés után.

Majdnem 2 hétig bent voltam, itt nálunk, majd lent Sz ...-en. Újabb ablációm volt, megintcsak hosszú, 6 órás.Utána 4 hétig még szuriznom kellett a hasamba a véralvadásgátlót reggel és este. Brrrr.

Ritmuszavarom azóta nem volt, remélem többször nem is lesz. Inkább sokszor fáj a hátam baloldalt, meg néha szorít, szúrkál a szívem. EKG-m az jó volt, és az ultrahangon sem láttak semmit.1 hónappal a beavatkozás után.

Majd 9-én megyek vissza az "igazi" kontrollra.


Remélem, hogy mindannyian jól vagytok, akik itt levelezünk! Vámpírocska neked sűrűn vannak ezek a panaszaid?

Amúgy én is észrevettem magamon, hogyha már ennyit ver a szívem, mint neked, úgy érzem, mintha gyorsabb lenne. Van olyan amikor 67-et ver, van olyan amikor jóval 80 felett, nem tudom normális-e ennyi különbség? És nem is azután magasabb, hogy pl. mozgolódnék, van amikor ilyen, van amikor olyan!

Tényleg ne gondolj arra, hogy mi lesz, ha újra ....., nem szabad.

Én is "spanolom" magamat mindig, hogy egészséges vagyok, és erős, csak pozitívan.

Még a kardiológus dokinénim is azt mondta, hogyha sokszor kattog azon az agyam, hogy újra előjön, elő is fog jönni.

2010. febr. 22. 15:52
A rohamtól igen, de nem alváskor. Csak nappal gondolok néha rá. De szó mi szó, jobbakat alszom mostanában:-)
135. Mókicaaaa (válaszként erre: 134. - Vámpír)
2010. febr. 19. 19:43
hát hogy valóban sikerült a műtét, és félsz az újabb rohamtól..nem lehet?
134. Vámpír (válaszként erre: 133. - Mókicaaaa)
2010. febr. 19. 19:40
Mitől pánikolnék?
133. Mókicaaaa (válaszként erre: 132. - Vámpír)
2010. febr. 18. 20:00
Úgy gondolom, hogy lehet van egy kis pánikbetegséged, és attól vannak ezek a felriadásaid, tehát valószínű tényleg nem szív eredetű...
2010. febr. 18. 06:29

Sziasztok,

Tegnap voltam dokinál kontrollon.

Szerencsére már csak két órát kellett várnom.

Azt mondta minden rendben, de az alvásból hirtelen felriadás szivdobogás miatt, ami 90-es pulzussal jár, az nem fog elmúlni. Ezt mondhatta volna a műtét előtt is. :-(

Erre csak az volt a válasza, hogy együtt kell élni vele.

Lehet, álomtól, szerelemtől, menstruálástól.

Szóval ne gondoljak arra, hogy szívritmuszavarom van, mert nincs.

Járjak edzeni, bármit. Még terhes is lehetek.

De megmondom őszintén, nem győzött meg.

Gyógyszert nem ajánlja hogy szedjek. De ha zavar ez a pulzus ébredéskor egy felet bevehetek a Betaloc-ból, max jót alszom tőle. Érdekes hozzáállás nem gondoljátok?


Ti hogy gondoljátok?

131. Mókicaaaa (válaszként erre: 130. - Vámpír)
2010. febr. 17. 08:47
Nah mit mondott a Doki?
2010. febr. 8. 15:03

Sziasztok,

Mostanában is hetente előfordul a sziv dobogás érzés.

Lefekvés után 20 perccel erre kelek fel hogy erősen ver. Most meg sem tudtam mérni, mert addigra elmúlt mire elővettem volna a vérnyomásmérőt.


Február 17-én megyek vissza kontrollra. Kiváncsi leszek mit mond a doki.

Bár meg kell mondjam hívtam vagy 4x a mobilján, de egyszer sem vette fel.

129. helena66 (válaszként erre: 127. - Vámpír)
2010. jan. 30. 17:29
Ha rajta van,akkor biztosan jár, de nem írod soha mi a pontos diagnózisod. Én a listán nem találom az enyémet:PSVT
128. Mókicaaaa (válaszként erre: 127. - Vámpír)
2010. jan. 30. 15:06
és akkor az mit jelent?
127. Vámpír (válaszként erre: 126. - Helena66)
2010. jan. 30. 13:06
Megnéztem az APEH oldalán, és a listában benne van. Csak érdeklődtem.
2010. jan. 29. 08:47

10 éve van ritmuszavarom, de ez nem fogyatékosság és nem rontja az életminőséget,az életkilátásokat, nem kell hozzá spéci diéta, ezekre a betegségekre jár. Úgy tudom.

Attól,hogy nagyon ijesztő mikor rosszul vagyok, örülök,hogy alapjában véve ez egy jó indulatú baj, csak kellemetlen.

125. Vámpír (válaszként erre: 124. - Mókicaaaa)
2010. jan. 27. 16:19

mert velem született betegségem is volt, hátha. :-)

A laktóz érzékenységre lehet, 5 évre visszamenőleg, ha van orvosi igazolásod róla.


Csak gondoltam hátha lehet itt is.

124. Mókicaaaa (válaszként erre: 123. - Vámpír)
2010. jan. 27. 15:38
én ilyenről nem hallottam még...meg hát mostmár nem fogják kimutatni neked, akkor hogy?
2010. jan. 27. 14:11
Tudna valaki segíteni, hogy a SZJA-ban lehet e igényelni adókedvezményt? A fogyatékosok csoportjába tartozik a ritmuszavar is és erre is vissza lehetne igényelni lóvét. Van aki ezt igényelte már????
122. Vámpír (válaszként erre: 121. - Helena66)
2010. jan. 27. 14:11
Köszönöm a szavakat, ez jól esett. Remélem így is van.
121. helena66 (válaszként erre: 120. - Vámpír)
2010. jan. 26. 20:10

Ha szeretsz nagyon jó. A munka a saját nyomoromról kicsit eltereli a figyelmemet, ha ott jön rám a rosszullét, akkor elvonulok egy kissé kevéssé forgalmas helyre, pl.: a mosdóba és ott próbálom magam helyretenni. Veszek be gyógyszert, nyomom a nyakam, engedem a hideg vizet a csuklómra.

Mivel lenne jobb itthon egyedül? Ha pedig nincs bajom,akkor teljesen élvezem a munkámat és munkahelyemet is.

De nekem nincs kötegem, elektromos hibám van, mint egy robotnak, és sajna erre nem jó az ablálás.

Neked sikerült, úgyhogy el fognak múlni a panaszaid szinte teljesen. Úgy tudom csak az ES-ek maradhatnak meg. De az annyira rossz,mint a tartós ritmuszavar. Még nem régen volt a műtéted, legyél bizakodó, csak arra gondolj,hogy egészséges vagy.

2010. jan. 25. 21:01

Ma szédültem, és furi volt. Szeretem dolgozni, ha van mit. :-)

Remélem azért nem lesznek rosszulléteim.

119. helena66 (válaszként erre: 118. - Vámpír)
2010. jan. 25. 17:13
Szia, sokan segítenek, én is a Ti cipőtökben járok, tíz éve. Nekem is megfordult a fejemben nem kéne dolgozni, de akkor még többet agyalnék a bajomon. A kardiológusom is azt mondta dolgozhatok nyugodtan, az én munkám havi hat éjszakai munkával is jár, s másnap is dolgozom. Nem befolyásolja az éjszakai munka, ha frontok jönnek mennek az rontja a helyzetet, ha meg vagyok fázva, ha ideges vagyok, ha menses előtt állok gyakrabban jön. Nem mindig extrém magas a pulzusom, van,hogy a 120-150 is sok, ilyenkor szédülök, gyenge vagyok, kicsit homályosabb a látáson és zsibbad a bal karom, meg a bal oldalon a mellkasom. Mostanában előfordul,hogy hányingerem is van. Ja és persze indokolatlanul erős idegességet érzek, néha még halálfélelmem is van. Szívkatéterezésem az elmúlt 10 évben kétszer volt. Ha szabin vagyok nem jobb a helyzet, úgyhogy én járok dolgozni.
118. Vámpír (válaszként erre: 117. - Mókicaaaa)
2010. jan. 21. 22:05
Rendben. Néha úgy gondolom nem kéne még dolgoznom .....
117. Mókicaaaa (válaszként erre: 116. - Vámpír)
2010. jan. 21. 21:09
ne izgulj, nem lesz baj, ezt mondogasd magadban, én csináltam ezt és tényleg jó hatásal lesz rád!
116. Vámpír (válaszként erre: 115. - Mókicaaaa)
2010. jan. 21. 16:04
Ezt valahogy magasabbnak élem meg. Miért van?
115. Mókicaaaa (válaszként erre: 114. - Vámpír)
2010. jan. 21. 13:21
90-es pulzus az teljesen jó...
2010. jan. 21. 07:44
Most is este is hevesebb volt a szívverés. Nem tudom miért. 131/75 90p. Ez mitől lehet? Alvásból ébredtem fel erre. :-(
2010. jan. 19. 17:36

Ma már jobb volt a helyzet, de alig aludtam valamit. De ma sokat dolgoztam és hazajöttem mert nagyon fáradt vagyok. Szerencsére itt rugalmasan kezelik a dolgokat, mert tudják rám számíthatnak.

Tudom, hogy kmeti vagy, a kolléganőm is :-) de aki tud jelentkezzen :-)16 főt össze kell addig szednem.

112. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 110. - Vámpír)
2010. jan. 19. 12:24

Tutira mindketten boldog anyukák leszünk hamarosan! :-) :-)

A modellséget sajna nem tudom vállalni, pedig jó lenne egy kis kényeztetés néha-néha.

Én kméti vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook