Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


49. Mókicaaaa (válaszként erre: 46. - Vámpír)
2009. nov. 30. 15:15

nah szerintem akkor valószínű olyasmi lesz, mint ami nekem volt...

Nem lesz az 3 órás, azzal együtt mondják, hogy betolnak, sterilizálnak, stb.stb...a beavatkozás azért nem iylen hosszú!

A felépüléssel nem lesz gond.. az azért gyorsan megy, mehetsz túrázni hamarosan!

2009. nov. 30. 14:41
Igyekszem nem izgulni
2009. nov. 30. 14:14

Azért az jó hír, hogy műtéttel meg tudják oldani a problémád. Az a bő egy hónap pedig teljesen normális, hamar le fog telni. Általában utána nagyon hamar jól szoktak lenni az emberek, tuti, hogy ha jön a jó idő már megint túrázhatsz:-)

Addig is vigyázz magadra és ne izgulj!

2009. nov. 30. 14:05

Annyit tudok, amit eddig is leírtam, hogy a szíven belül kinőtt köteg zavarja a véráramlást, amit le kell égetni. 3 órás lesz a műtét és combból lesz a katéter. :-(

De megengedte, hogy nővérem is bejöjjön velem a műtőbe. Remélem utána nem leszek fáradékony és túrázhatok kedvemre.

2009. nov. 30. 14:04

Sziasztok!


Pénteken 11h-ra voltam hivatalos az Országos Kardiológiai Intézetbe, és 5 órát kellett várnom. 10:30-15:30 -kor kerültem be. Voltak vagy 100-an. A doki csak egy EKG-t csinált és megállapította, hogy a 2005-ben felállított diagnózis alapján, hogy műteni kell szív katéterrel. Igy január 7-ére kaptam időpontot. Előbbre nem tudott adni, mert full tele van. Ez komoly? Igen sajnos :-( Szóval addig izgulhatok.

2009. nov. 27. 20:38
Mi újság???
2009. nov. 27. 13:30
Gondoltam Rád 11-kor!!Várunk!
42. Mókicaaaa (válaszként erre: 40. - Vámpír)
2009. nov. 26. 21:03
SZORÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍTOK!!!!!! Majd gyere mesélj!!!!
2009. nov. 26. 11:07
Okés, várjuk a fejleményeket. Majd írd le, hogy pontosan mi a diagnózis és mit javasol a doki.
40. Vámpír (válaszként erre: 34. - Mókicaaaa)
2009. nov. 26. 10:54
Nos ez tényleg igaz, hogy nem tudjuk milyen beavatkozás szükséges, de holnap kiderül. 11h-ra megyek a dokihoz. Utána amint tudom leírom.
39. Vámpír (válaszként erre: 32. - Gyévi)
2009. nov. 26. 10:49

Gyévi nagyon köszönöm. Tényleg nagyobb a pánikom, mint ahogy gondolnám. Köszönöm hogy itt vagytok csajok :-) Nekem sokat segít.


Műtét után lehet újra sportolni?

38. Vámpír (válaszként erre: 28. - 0a54101b90)
2009. nov. 26. 10:47
Köszönöm, hogy leírtad. Tényleg para van nálam, de ezek a szavak megnyugtattak. Én is azt remélem minden simán megy majd.
37. Mókicaaaa (válaszként erre: 36. - 0a54101b90)
2009. nov. 25. 14:16
hát igen, szerencsére fejlődik minden!
2009. nov. 25. 14:11
Igen, jó lenne tudni pontosan, mi a diagnózis, mert mindenkinek más baja van. De azért vannak közös pontok minden katéterezésben. Szerencsére, ma már annyira előrehaladtak, hogy rengeteg betegnek már a karból csinálják és nem combból. Elképesztő, hogy műtét után felkötött kézzel ücsörésznek a kórterem előtt és beszélgetnek egymással, mintha mi sem történt volna:-)
2009. nov. 25. 14:08
Itt most nem csak azon múlik, kinek milyen a fájdalomküszöbe, hanem, hogy kinek milyen beavatkozást végeznek!!!
34. Mókicaaaa (válaszként erre: 33. - 0a54101b90)
2009. nov. 25. 14:07

azt persze csinálnak, nekem is előidéztek szívrohamot, felvitték a pulzusom 250-re, de az nem fájt, csak a 3 cső, az kemény volt...meg az égetést sem érezni annyira...

De a fórumindítónak nem is tudom milyen beavatkozása lesz, lehet neki elég lesz egy sima katéterezés...

2009. nov. 25. 14:03
Hát igen, egyéni, hogy kinek mi a rossz. Azért nekem alkoholt fecskendeztek a megvastagodott izomkötegre és művi infarktust idéztek vele elő, hogy visszavékonyodjon a megvastagodott szeptum. Nem túl kellemes dolog, de nem is horror, mint ahogy azt előtte nekem páran beállították. Azért utólag sajnálom, hogy feleslegesen felidegeltek előre és emiatt halsztgattam a dolgot.
32. Gyévi
2009. nov. 25. 13:51

Szia!


A nagyobbik fiamnak volt 9 hónapos korában szívkatéterezése, aztán 1 éves műtötték 5 napon belül 3x. Nagyon hamar felépült!!!

Anyukámnak 2 éve katéterezték a szívét, Ő is azt mondta, hogy nem volt vészes.

Ne aggódj, a Gottsegenben nagyon jó dokik vannak!!!

31. Mókicaaaa (válaszként erre: 30. - C8772e855b)
2009. nov. 25. 13:50
de nekem csináltak és nem csak katéterezést,(az valóban nem nagy eresztés) ha lentebb elolvasod, írtam, hogy nekem beavatkozást is ezzel csinálták...
30. c8772e855b (válaszként erre: 29. - Mókicaaaa)
2009. nov. 25. 13:34
Hidd el,hogy nem fájdalmas.A félelem rosszabb.Nekem sem fájt!!!!!A környezetemben is jó pár ember túl van rajta,de apró kellemetlenségeken kívül senki sem panaszkodott.Jóóóó,utána a szorítókötés meg a mozdulatlanul fekvés nem kényelmes,de mi ehhez képest egy fogorvosi székben a "kínzás".Így utólag jobban félek egy foghúzástól mint a szívkatéterezéstől!
2009. nov. 25. 13:27
Persze hogy pánikot nem kell kelteni, de szerintem nem lehet itt egyértelműen meghatározni a dolgot, mennyire fájdalmas, hiszen mindenkinek más beavatkozást csinálnak...
2009. nov. 25. 13:20

Én még szedek béta blokkolót, de nagyon minimálisat reggelente.

A katétereknél csak az a rossz, amíg elérzéstelenítik a területet. Na de a fogorvosnál is rossz, amikor ínybe adják a szurit. Utána bent hagyják azokat a műanyag vackokat egy vagy két napig, amiken keresztül bevezetik a katétert, hogy ha megint hirtelen be kell avatkozni, ne kelljen újra szúrni. Hát annak a kivétele valóban nem kellemes, főleg utána a szorító kötés, de ki lehet bírni. Én még ideiglenes pacemakert is kaptam és a kivétele után két napig ritmuszavarom volt. Na az tényleg nem volt jó, de utólag, már azt is elfelejti az ember. Szerintem egyéni érzékenység, hogy kinek mennyire tragikus a beavatkozás. Azért ez kisebb szenvedés ahhoz képest, mint amikor az ember átül egyik fotelből a másikba és már attól is fullad és rosszul van. Én visszakaptam a normális életem és ez bármit megér. Én továbbra is azt mondom, hogy sokan feleslegesen keltenek pánikot ezzel kapcsolatban. Én az ilyen elbeszélések miatt rettenetesen féltem és megviselődtem idegileg, közben meg tök felesleges volt! Azóta eldöntöttem, hogy az ilyen elbeszéléseket fenntartással kezelem ezután.

27. Mókicaaaa (válaszként erre: 26. - Vámpír)
2009. nov. 25. 13:17
:-(((
2009. nov. 25. 11:16

Kiváncsi leszek a várólista milyen hosszú.

Csak az a gondom, hogy ünnepek lesznek.....

25. Vámpír (válaszként erre: 24. - Mókicaaaa)
2009. nov. 25. 11:10
Én is annyira gondoltam előszőr.
24. Mókicaaaa (válaszként erre: 22. - Vámpír)
2009. nov. 25. 08:49
engem Pécsett a szívklinikán, és egy 20-ast adtam a dokinak, de ez már 3 éve volt...
23. Mókicaaaa (válaszként erre: 21. - Vámpír)
2009. nov. 25. 08:49

mert az egyiken felvezették és megnézték hol kell égetni, a másikon felvezetett 3 csővel meg elvégezték a beavatkozást...

Figyi így nem tudom elmondani mekkora, meg rosszat sem akarok írni, mert csak jobban bepánikolsz!

túl leszel rajta, ügyesen át fogod vészelni...és az is lehet neked csak a diagnosztizálást csinálják...

22. Vámpír (válaszként erre: 17. - Mókicaaaa)
2009. nov. 25. 08:06
Tőled sem fogadott el pénzt az orvosod? Hol műtöttek?
21. Vámpír (válaszként erre: 17. - Mókicaaaa)
2009. nov. 25. 08:05

Szia, miért kellett mind a két comból ennyi cső?

És ha kérdezhetem mekkora ezek a csövek?

20. Vámpír (válaszként erre: 16. - 0a54101b90)
2009. nov. 25. 08:04

Évek óta nem ajánlottak béta blokkolót. Most a kórházban sem :-(

Pénteken remélem mindent meg tudok a dokival beszélni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook