Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek milyen tapasztalata van a "fogyasztóporokkal" kapcsolatban? Melyik a legjobb? fórum

Kinek milyen tapasztalata van a "fogyasztóporokkal" kapcsolatban? Melyik a legjobb? (beszélgetős fórum)


25. 85055abb64 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2009. nov. 1. 21:14
ez az ujjuj aranyos volt :-)))))
24. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Golyóka)
2009. nov. 1. 20:02

nem sajna en se tudom mindig megallni :))


azert is vagyok mar 68 kilo. meg mert imadom a kajat. ez van. ugy szoktam hogy ha elkezd 70 fele kozeliteni, akkor osszekapom magam es fegyelmezem egypar honapig, akkor az lemegy, akkor utana megint eszem, ami jolesik... fel ev mulva megint ujjuj.. egyebkent azt mondta nekem a haziorvosom, hogy nincs evvel baj, ha mindig megall az ember, mielott a 3. ruhameretvaltozas kovetkezne.. ugyhogy remelem, idosebb koromban sem leszek majd elhizott..

23. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Golyóka)
2009. nov. 1. 20:00

csak vigyazz, mert sok ferfi, vagy a kisebb gyerekek nem nagyon szeretik a markans izeket (marpedig a zeller az.. jo hir, hogy a sima krumplipurebol kiveszel egy keveset, es megcsinalod magadnak ilyenre. ha izlik nekik, ugyis kernek).


en nagyon sok otletet meritek a kovetkezo blogokbol


csili es vanilia: [link]


dolce vita: (igazi olasz kajak)

[link]


izbolygo

[link]


na ezekben, foleg a zsofi blogjaban eleg sok olyan recept van, amikhez mar a hozzavalokat sem konnyu elokeriteni, de otletet lehet kapni beloluk sokat, ha szereti az ember a kulonleges izeket, parositasokat.


persze van jopar etel, ami nagyon nem fogyokuras. de sok zoldseggel, gyumolcssel dolgoznak, es ez mindenkeppen nagyon pozitiv!


a csili es vanilias blogon van egy kortes-ruccolas krumplipure ami mezzel karamellizalt hagymaval keszul, na ha van idod, azt probald ki egyszer, az valami mennyei! :)))

22. Golyóka (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2009. nov. 1. 19:44
Nagyon jó ez a menü, lehet ki is próbálom 1x..
21. Golyóka (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2009. nov. 1. 19:40
Szerencsés vagy, hogy van akaraterőd és meg tudod állni, hogy ugyanabból eszel, csak kevesebbet. Ezt most pozitívumnak írom... Nekem sajnos ez nem megy, mindig elszalad velem a ló... így marad az a módszer, hogy inkább nem eszem belőle...
20. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Golyóka)
2009. nov. 1. 19:39

amugy en is a kaloriaszamlalos modszert kovetem, de az alapelv a kovetkezo: az elfogyasztott kaloriak minimum 60%-a legyen zoldseg vagy gyumolcs.


az elmult egy evben ezt nem tartottam be, raadasul rengeteg edesseget keszitettunk, igy most meg is van az eredmenye, 68 kilo vagyok, pedig 62 szeretnek lenni...


de ma mar odafigyeles volt, a mai menunk

- zeller-alma salata piritott tokmaggal, citromos-mustaros ontettel

- csirkecomb alufoliaban sutve (nem kell hozza zsiradek)

- zelleres krumplipure, a purebe kerul 1 darab puhara fott zeller es rengeteg apritott zellerlevel, amitol zold pottyos lesz. baromi jol nez ki. az ize persze kicsit mas, zelleres, marha finom. ennek most speciel nem is tudtam ellenallni..


desszert aszalt barack, epp azt ragcsalom.


amit elfogyasztottam, ay kb 800 kaloria (a comb nem eppen a legsovanyabb hus, ami egy mekis menu kb, de megis mennyival jobban jartam. es finomabb sokkal :)

2009. nov. 1. 19:27

Hat ezt a csaladnak fozos problemat pedig nem tudom, mert ha en fozok a pasimnak is, aki azert szeret enni rendesen, akkor is egeszseges kaja van, amit mindketten eszunk. csak en kevesebbet. Szoval mondjuk csirkecomb fokhagymasan sutve, egy nagy vajdling salata a koret. A salatahoz csinalok ontetet, de kulon talalom. Egy kicsit azert en is teszek. az olivaolaj jot tesz a hajnak es a koromnek, nincs vele baj. Ha ocsem is vagy valaki itt eszik, sos vizben krumplit is fozok, de en abbol nem eszem. Vagy ha eszem krumplit, akkor nem eszem hust, csak a salatat.


De nalunk tenyleg minden aldott nap van rengeteg salata vagy pedig zoldsegbol keszult tepsis vagy egytaletel, szoval ilyen, hogy porkolt galuskaval vagy makosteszta csak nagyon, nagyon ritkan.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Golyóka)
2009. nov. 1. 19:14

Valojaban nem mindegy, hogy 1000 kaloriat zoldsegbol viszel be vagy cukorbol, tesztabol.


Azert, mert ugyanis a cukor es s szenhidrat molekulaszerkezete nagyon is kozel all a hajehoz (a testzsirehoz). Ezert ahhoz, hogy a szervezet hajja alakitsa, nagyon keves energia kell neki. Evvel ellentetben egy rostos zoldseget megemeszteni, beepiteni a szervezetnek igen nagy munka, szinte tobb energia, mint ami a zoldsegben van. A nyers dolgokkal elegge megkuzd a szervezet, mire az osszes rostot lebontja, a vitamikot beepiti, stb. (Ezert szoktak mondani a zellerre peldaul, hogy "negativ kaloria".) Egy tesztat viszont kb 2 ora intenziv sporttal lehet igazan elegetni, kulonben a szervezet raktarozna rogton...

17. Golyóka (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2009. nov. 1. 18:59

Nem azzal van a bajom, hogy nem szeretek főzni, mert a családnak főzni kell.. És mivel nekik nem kell odafigyelni az alakjukra, ők megehetnek mindent, mi szem szájnak ingere...

És emellett nincs kedvem még magamnak is külön pepecselni...


A salátákat nem mondtam, hogy nem szeretem, de az nélam az a kategória, ami 1-2 órát eltömít és ennyi...


Minden menzakaja mellőzve van, mert ki tudja mibe mit raknak és mennyit...És aki számokban gondolkodik, annak nagyon nem mindegy...


Ahogy a többi hozzászólást olvastam, mi a probléma a szénhidráttal?


Szerintem mindennek a mérték a lényege.. A salátáktól, gyümölcstől is lehet hízni, ha annyit eszik belőle az ember, hogy az már meghaladja a napi energiaszükségletet....

16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - 85055abb64)
2009. nov. 1. 18:50

szerintem egy dietaban nincs problema igazan a hazilag keszitett, teljes kiorlesu kenyerrel, felteve, ha hetente maximum ketszer fogyasztja az ember es keveset.

valamennyi rostra amugyis szukseg van, szoval mint "unnepkaja", en megcsinalnam rendesen a kenyeret (talan a cukrot kihagynam - nekem az a klasszikus, edes "pufi" soha nem izlett amugysem), husit, es aztan jol megpakolnam salataval, zoldseggel, barmi.

mondjuk en ha dietaba beiktatok tesztat vagy kenyeret, akkor aznap csak gyumolcsot eszem egesz nap. nalam ez az ara :)


szoval szerintem nem hulyeseg a dietas hamburger: ne legyen benne cukor, majonez es ne legyen sok olaj felhasznalva hozza. es nem kell harmat megenni belole :))

2009. nov. 1. 18:41

Igen, ismerem :)

De én azért tudom őt megérteni, mert a "hagyományos" főzés, nálam is úgy megy, hogy ááááááá főz a...., ha nincs kedvem hozzá :-)))

Én azt szeretem a főzésben, hogy, hogyan tudunk úgy kutyulni, hogy finom legyen, ízek legyenek benne, és még is kalóriacsökkentett. Ehhez mindig van kedvem. :-)

Ne nevess ki, most a következőn gondolkodom :-)) Diétás hamburger :DDDD

A husi meg az öntet az nem gond, de a zsömi... Kezdem feladni, hogy én ki tudok úgy találni egy receptet, hogy vaj, cukor nélkül mgvalósítható legyen és hasonlítson az eredetire. A liszt nálam nem gond, mert a tönköly és graham jöhet. Mindegy, még azért nem adtam fel teljesen :)

14. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - 85055abb64)
2009. nov. 1. 17:48

Igazad van, aki nem szeret fozni, annak bizonyara kinszenvedes ez az egesz tortenet. Viszont ha a salatakat se szereti, akkor meg rosszabb a helyzet, mert kvazi az osszes egeszseges kaja kutba esik. Marad a parizeres vajas kenyer meg ilyesmi (ujjuj), esetleg gyumolcs.. Menza meg ugye este nemigen van, szoval a vacsorat nem is tudom, hogy lehet megoldani.


Nekem van olzan baratnom, aki annyira utal a kajaval bibelodni, hogy estenkent nem is eszik, max csokit vagy almat. Na o vekony is :))


Szamomra az egesz fozes tortenet rendkivul erdekes, profi nem vagyok, de egy csomot kiserletezem (ooo tobb-kevesebb sikerrel), a salatak pedig a masik nagy baratom. Pedig meg egyetemista koromban marhara nem erdekelt a pepecs.. de amiota dolgozom, valahogy rakaptam erre munka utan (tevenezes helyett). Szerintem nagyon tuti dolog ez a kaja kigondolas-osszeallitas. A fantazialas az egyik kedvenc reszem, biztos ismered az erzest :))

13. 85055abb64 (válaszként erre: 12. - 85055abb64)
2009. nov. 1. 17:25
aki = *annak
12. 85055abb64 (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2009. nov. 1. 17:24

Szió :-)


Szerintem igazad van, DE

annyira mások vagyunk, szerintem nem szabad ítéletet mondani afelett, aki nem szeret főzni, vagy nincs hozzá érzéke és neki teher :-)

Én azt mondanám, persze ez csak egy vélemény, hogy ha valaki nem akar, aki neki valahogyan máshogyan kell ráhangolódnia a saját táplálkozására. Teljesen egyet értek veled, hogy nem összehasonlítható egy saját magunk főzöttel, de úgy gondolom, hogy egy egészséges táplálkozást, menzán is meg lehet valósítani, figyelembe véve az ott alkalmazott technikával (pl ott egy főzelék valószínűleg rántásos).

Én tudom, hogy a te eljárásod szerint cselekszem, de én szeretek főzni :-)

11. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - Golyóka)
2009. nov. 1. 17:12

az egeszseg es a jo alak is csak olyan, mint az ember lakasa, vagy kulseje. aki szepen hajat mos, sminkel, kiszedi a szemoldoket, tehat raszanja az idot, az egesz maskepp nez ki, mint aki nem.

ugyanigy, aki raforditja az idot a takaritasra meg a lakasa csinositgatasara, annak egesz mas bemenni az otthonaba.


ezert en nem hiszek ebben a "melo mellett nincs idom" tortenetben.. nem ismerek senkit, aki 14-15 orat dolgozna egy nap es csak furdeni van ereje meg ideje. mindenki tevezik, buliba megy, szoval azert amire akarja az ember, jut ido...


en is reggel nyolckor elmegyek dolgozni, es este hatkor jovok, de a kozert szerencsere hetig van nyitva, es igenis raszanom az idot, hogy megvegyem a kis brokkolim, fokhagymam, szelet halat, csirket, es otthon meg ha faradt es turelmetlen is vagyok, megprobalom szeretettel es turelemmel elkesziteni. a fozes alapbol tud egy kreativ, megnyugtato tevekenyseg lenni. es meg ha nincs is kedvem, befektett energianak tekintem, hogy zoldseget, hust, egeszseges dolgokat egyek, es tudom, hogy evvel is - mint mindennel, amitol eredmenyt varunk - dolgozni kell.


szoval en nem hiszek ebben a mindent egy pirulaval, porral megoldunk-dologban, es akkor semmi befektett energiaval azonnali eredmenyeket varunk. szerintem ennek a nagy resze egyszeruen atveres! ha mukodne, mar reg mindenki le lenne fogyva es nem lenne annyi beteg meg rakos ember.


de ez csak az en velenyem.

10. Golyóka (válaszként erre: 9. - 85055abb64)
2009. nov. 1. 17:08

Megnéztem a honlapodat és nagyon tetszett... :)

Várom, hogy végleg elkészüljön....

2009. nov. 1. 16:46
ja, itt is találsz recepteket, de lehet találsz olyan infót benne, amit tudsz egy ételrendelésnél alkalmazni.
8. 85055abb64 (válaszként erre: 7. - Golyóka)
2009. nov. 1. 16:43
Olvasd el a (még igen hiányos), honlapomat. Lehet egy két ötletet tudsz belőle meríteni.
7. Golyóka (válaszként erre: 6. - 85055abb64)
2009. nov. 1. 16:25

Rendben, akkor megpróbálom "természetes" úton megoldani...

Teljesen igazad van, nem igazán tömített el, alapjában véve a "szilárd" táplálék híve vagyok...

Csak mivel a meló mellett nem igazán érek rá külön főzöcskézni magamnak, így a diétának a kalóriaszámlálos fajtáját választottam, amit megpróblok a lehető legegyszerűbb formában véghezvinni.(Pl főttétel a minimálisra redukálva, max hétvégén amikor húsételt eszem, hogy elkerüljem a hiánybetegséget)

A saláták nem igazán nekem valók, a joghurtra már rá se tudok nézni(régen annyit ettem belőle), a halat nem szeretem.... így nagyon nehéz diétázni... És a lényeget kihagytam, minimális költséggel kell járnia....

Esetleg valakinek valamilyen ötlete van ezzel kapcsolatban? A kúraszerű diéták nem érdekelnek, mert már sokat próbáltam és meg is lett az eredménye: jojóeffektus... :(

Valami olyasmi kellene, amit mindig tartani tudnék..

2009. nov. 1. 16:04

Na, elolvastam ezt a port.

Még egy kisérlete próbálok tenni, hogy elmondjam, hogy ezeket a porokat lehet táplálékkal is helyettesíteni.

Magam ellen beszélek, de én is szoktam fehérjét fogyasztani kiegészítőben, DE a következőket mérlegelem melette:


- ha bevittem táplálékkal egy nap (pl. csirkemellel (teljesé értékű fehérje) vagy emellé nem teljes értékű fehérjékkel), akkor felesleges innom, mert a szervezetnek egy meghatározott mennyiségre van csak szüksége belőle. A több bevitele felesleges, nincs szükség rá.

- magyarul ha nem veszed figyelembe az aznapi étkezésed, a kiegészítő fogyasztása sok esetben indokolatlan, de ha éppen szerencséd van, és szükséged van rá, akkor erre mondjuk, hogy beletrafáltál.

- a kiegészítők ára nem filléres játék, nem számoltam utána, de saccolok, hogy kb annyi, amennyiből táplálék formájában tudod bevinni

- ha te táplálékkiegészítőkkel helyettesíted a vacsit: egy-két hét után undorod lesz tőle, nem kis adagokban árulják őket, másrészt nem éred vele el vele azt, amit ahogyan kivettem szavaidból: nem tompítja az éhségérzetedet.


Na, bocsi, ha kéretlen volt, csak gondoltam egy próbát még megér :-)

2009. nov. 1. 15:51
szerintem ez nagyon rossz otlet. tessek termeszetes dolgokat enni.
2009. nov. 1. 15:35

Sziasztok,


Köszönöm a válaszokat... Azért neveztem táplálék kiegészítőnek, mert abban nem hiszek hogy valaki csak ezeket a porokat tejjel v vízzel higítva fogyasztja minden étkezésre.

Én egyszer a Fit Up Protein shake-et kezdtem el inni, de mivel abbahagytam rövid idő múlva,azóta már rám is romlott... :(

Elvileg a fehérjetartalma miatt jó+ L karnitint is tartalmaz...

Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

3. 85055abb64 (válaszként erre: 1. - Golyóka)
2009. nov. 1. 15:03

Szia Gyolyóka :-)


A táplálék kiegészítő, mint ahogyan a nevében is szerepel, KIEGÉSZÍTŐ.

Kérlek szépen gondold át, hogy valóban jó ötlet-e.

Nem szeretnélek megijeszteni, mert véleményem szerint vannak jók, de abban hiszek, hogy szerepét csak akkor tudja betölteni, ha megfelelően, rendeltetésszerűen használják.

Pont olyan, mint egy jó parfüm :-) A fürdést nem helyettesíti, ha meg sokat fújsz magadra kiölöd környezetedet, de ha füri után egy két cseppet raksz magadra, mámorba ejtheted a férfiakat :-)

Persze vannak minőségi parfümök és pacsulik is....


(Táplálékiegészítőt én aktívan és versenyszerűen sporolóknak ajánlanék.) Kezeld egy véleménynek, a döntés úgy is rajtad áll :-)

2009. nov. 1. 14:43

[link]



Szia! Nézz be ide! :)

2009. nov. 1. 14:36
Szeretném a vacsorámat helyettesíteni táplálékkiegészítő porra, de nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb ár-érték arányban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook