Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi vált be körömgomba ellen? fórum

Kinek mi vált be körömgomba ellen? (beszélgetős fórum)


2021. máj. 31. 17:37
Bőrgyógyász!
12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2021. máj. 31. 13:15
Akkor én úgy tűnik, hogy jó helyen lakom. Nálunk a bőrgyógyász alapos.
11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2021. máj. 31. 13:04
Ez melyik országban? Mert, hogy nem itt, az tuti. Itt aztán senki nem vesz kaparékot és nézegeti.
10. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. máj. 31. 12:56

Pár éve rengeteget szenvedtem tőle. Nekem a drága spray-k, kenőcsök nem hatottak. Utána olvasgattam neten, kipróbáltam sok mindent, és ami nekem eltüntette hosszú idő után:


A körmöt amennyire lehet le kell vágni. Ugye a gomba miatt beljebb is tudsz vágni, mint amúgy. Ameddig elértem, a köröm alól kikapartam a gombát. Majd ecet (20%-os), fültisztítóval amennyire tudtam benyomogattam a köröm alá, és magát a körmöt is lekentem. Ezt reggel-este. Valamikor fokhagymát is nyomtam bele- azt írták pár helyen, az is jó rá. Illetve heti 1-szer fél órát áztattam a lábam ecetes vízben.


Az ecetes-fokhagymás kenegetés elkezdése után pár nappal már sokkal szebb lett. De azt ugye tudni kell, hogy a lábköröm nagyon lassan nő, teljesen kb 4-5-6 hónap is lehet, mire lenő. Ezért gyorsan eltüntetni nem lehet, maximum egy pedikűrös el tudja addig fedni. Nekem kb 4 hónap volt megszabadulni tőle, úgy, hogy ekkor a körmöm 2/3-a gombás volt, és előtte semmi más nem használt. Én strandon szoktam "elkapni"...

2021. máj. 31. 12:22
Amúgy meg, a cipő is okozhat körömelváltozást, nem kell egyből körömgombára gondolni. Szerint egy bőrgyógyász kicsit pontosabb diagnózist tud felállítani, mint egy laikus. Köröm alól kaparékot vesz és mikroszkóp alatt megvizsgálja. Nektek van otthon mikroszkópotok?
2021. máj. 31. 11:58

"Nekem, aki napi 2x fürdik, mindig ügyel arra hogy semmije ne legyen ápolatlan."


Azt ugye tudod, hogy a körömgomba nem válogat? Semmi köze az ápoltsághoz. Menj bőrgyógyaszatra

2021. máj. 31. 11:42
Teafa olaj igen gyenge ám. Ha hígítja, akkor meg kb semmit nem ér.
2021. máj. 31. 11:20
2021. máj. 31. 11:19
A teafaolaj jó rá. Fürdés után be kell kenni vele. Kell egy jó pár hónap mire lenő és rendbe jön, de hatékony és nem túl drága.
2021. máj. 31. 11:16
Teafaolajat vízzel hígitsd fel és azzal kenegesd. Nekem nagyon hatásos volt.
2021. máj. 31. 11:10

Nálunk a gyereknek van ilyen gondja. Neki valószínű a cipő okozta, belefülledt.

Terbisil Kid nevű gyógyszert szedni. A felnőtt változata kid nélküli :)

Érdemes elmenni bőrgyógyászhoz, csak ő tudja felírni, vényköteles. Illetve a házidoki is, de ő teljes áron.

Illetve egy ecsetelővel is kezeljük Mycosan a neve.

Felnőtteknek nagyobb a választék ecsetelők terén is.

A lábon nagyon lassan nő a köröm, így akár 6-8 hónap is lehet, mire teljesen megszabadulsz tőle.

Esetleg még pedikűröshöz érdemes elmenni, ha mondjuk nagyon megvastagszik, ő le tudja szépen csiszolni.

2021. máj. 31. 10:54

Itt olvasgathatsz megoldások után:

[link]

2021. máj. 31. 10:49

Az egész dolog télen kezdődött. Azt vettem észre hogy esténként elkezd viszketni a lábfejem. Főleg a nagylábujjam felszínén a bőr. Vakartam, viszketett. Volt hogy kenegettem ezzel-azzal de nem hatott. Aztán abbamaradt a viszketés és azt vettem észre hogy a 2 nagylábujjamon a köröm hullámos felületű lett és enyhén besárgult..😣

Nekem, aki napi 2x fürdik, mindig ügyel arra hogy semmije ne legyen ápolatlan.

Anyukám látta, ez gomba.

Minél hamarabb meg akarok szabadulni tőle, amilyen gyorsan csak lehet! Nem is értem hogyan vagy hol kaphattam el.

Milyen készítmények, gyógyszerek vannak amik azonnal megölik a gombát?

Bármibe belemegyek, akár be is szedek dolgokat de ez így nem maradhat, undorító..

25/n

Szilvi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook