Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek kell mindenképpen bent lennie a szülés alatt? fórum

Kinek kell mindenképpen bent lennie a szülés alatt? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 25. 05:24

jobb ha még a szülő nő sincs bent:PPP

ez,a lehető legjobb verzió

27. Sommersby (válaszként erre: 25. - E1c284e0f9)
2014. aug. 3. 15:23

Én is rögtön erre gondoltam, hogy nem árt, ha bent van.

Apának nem feltétlenül, csak akinek "való", van, akit felesleges még fellocsolgatni, ha elájul.

2014. márc. 9. 17:30
Szülésznőnek,szerintem.
2014. márc. 8. 22:00

Az anyának


:D

2014. márc. 7. 14:07
Nálam csak a szülésznő volt bent és az osztályos nővér.A doki csak vágni és varrni jelent meg,fogalmam sincs,hogy a kettő közt hol volt.A csecsemős akkor jött mikor vágták a köldökzsinórt.De akkor nekem az sem tűnt volna fel,ha a postás leveleket hoz!
23. anya4005 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 14:02

Én is nagyon szégyenlős vagyok,de még azt is megengedtem,h a szülésznő után mindig megvizsgáljon egy tanuló is- valahonnan neki is kell tapasztalatot szerezni!

Az elsőnél viszont a vizsgálatokon kívül végig egyedül voltam,szó szerint a párom kerített vkit,mikor már kint volt a gyerek feje! Na,de akkor jöttek 10en! De pont nem érdekelt,később pedig jót mulattam,mert az összes közel álló érdeklődőt lespriccelte a magzatvíz (a gyerek volt a "dugó")!

2014. márc. 7. 14:00

Te, szülészorvos, szülésznő, csecsemős. Nekik ott kell lenniük és ott is lesznek. Hogy ezen felül ki, az már kórházfüggő is. Nálunk pl csak 1 hozzátartozó jöhetett be. Mivel nekem fogsdott orvosom volt, Ő volt velem, de tőlem 2 méterre állt az ügyeletes doki is karba font kézzel:)

Én is aggódtam emiatt, de akkor ott már nem ez volt a legnagyobb gondom.

21. anya4005 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2014. márc. 7. 13:54

Nálam a végén beült a takarítónéni is:-)!

Rendesen meg is könnyezte a pillanatot!

20. youlcsi (válaszként erre: 17. - Jasmine24)
2014. márc. 7. 13:53
ugyanígy voltam én is ;) sztem páromat inkább zavarta a tömeg, mint engem.
2014. márc. 7. 13:52
Aki szül)))
2014. márc. 7. 13:41
Az anyának.
2014. márc. 7. 13:34
Nalam volt hogy egyszerre bent voltak vagy 10-en. Az egyik oltoztetett, a masik eppen meg lent turkalt, a harmadik meg venasan adott be valami injekciot, a tobbi meg tudom is en mit csinalt, de az biztos, hogy nem nagyon erdekelt hanyan vannak bent. Lehet hogy mindenki ezt mondja, es kozhelynek tunik, de tenyleg nem az less a legnagyobb bajod, hogy eppen ki van bent a szobaban.
16. 7bdcce5a0f (válaszként erre: 14. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 13:22
Igen,én csak az igazat írtam,mert ha problémamentes,akkor a többi elhanyagolható tényező!!!
2014. márc. 7. 13:17
Igen,talán,de jelenleg muszáj megnyugtatnom magam.Annak meg kifejezetten örülök,hogy nem szokás a jövés menés.. :)
14. e369fc680d (válaszként erre: 11. - 7bdcce5a0f)
2014. márc. 7. 13:17
Köszi,ezt nem is hittem volna.. :)
13. simple (válaszként erre: 10. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 13:13
Szerintem nem érsz rá azzal foglalkozni majd, meglesz a magad baja. :D
12. Krisz42 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 13:12
Én dokit 2x láttam,mikor itthon szültem.Egyszer bejött,utána már csak azzl találkoztam,aki váltotta,ő segített,hogy valahogy kijöjjön a fiam,akinek beszorult a feje.Addig a páromon kívül csak a szülésznő volt benn néha.Kanadában sokkal jobb volt,ott mikor betoltak a szülőszobába,a doki mellett megjelent egy másik fèrfi is,bemutatkozott és magyarul közölte:),hogy ők egy team és azét vannak ott,hogy ha gond lenne,akkor segíteni tudjanak.Ez engem inkább megnyugtatott,mint zavart volna,ráadásul utána ők félreálltak,a látómezőmbe nem is kerültek nagyon és csak a doki volt ott,arra koncentrâltam.Szerintem sem fogsz törődni azzal,hogy szégyenlős vagy-e,de nem mindenhol megy a jövés-menés,nem az a természetes.Itthon biztos nem.
2014. márc. 7. 13:12
A kérdésre válaszolva,mindenképpen bent kell lennie a szülőanyának.
10. e369fc680d (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. márc. 7. 13:10
Engem nagyon zavarna.Extrém-szemérmes vagyok,bár nincs mit takargatnom,azt hiszem,de akkoris.Most meg napok óta ezen gondolkozok,hogy ezt ott majd mégis hogy kivitelezem. :) Bár lehet,hogy mindenkinek igaza van,és tényleg észre se veszem,ha eljön az idő... :)
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 13:08
gyakornokokat, tanulókat csak a beleegyezéseddel engednek be, családtagnál bent volt egy egész siserehad, de őt ez nem zavarta :)
2014. márc. 7. 13:06
Köszi,ezt jó hallani.A férjem ott lesz velem,csak bírja. :) Én nem féltem magam,mert alig várom a kisfiamat,de ez a dolog nagyon zavar most... :/
7. simple (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2014. márc. 7. 13:04

Ja igen, nem mindenképpen. :D

Én mondjuk megőrülnék ha nem lenne ott az egyetlen ember akiben megbízom. De nyilván nem mindenki van ezzel így igazad van.

6. Netti1980 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 13:03
Ha van orvosod vagy szülésznőd akkor ezt mond el nekik. Ha nincs akkor sem kell másnak bent lennie. Tanuló vagy hasonló csak a te beleegyezéseddel lehet. A párod ha bent lesz veled tudja az érdekeidet képviselni, ő megkérheti a személyzetet hogy csak az legyen bent akinek feltétlen kell.
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Simple)
2014. márc. 7. 13:01
a férjnek természetesen nem kötelező :)
4. simple (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 13:01
Szülésznő, orvos meg a férjed. A szülésznő csinál elvileg mindent ha nincs probléma, az orvos csak "kéznél van" ha kéne.
2014. márc. 7. 13:00

Szia!

Nálunk bant volt a szülész, szülésznő és a csecsemős, de az utóbbi csak a végére jött. Plusz a férjem. Az sok? Szerintem nem. De megmondom őszintén, nem ez volt a legnagyobb gondom. Bár szép szüléseim voltak, de ez akkor huszadrangú.

2. youlcsi (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. márc. 7. 12:59

őszintén megmondom, akkor ott még az sem tűnt volna fel/zavart volna ha a portás meg a takarítónő is ott van.

amúgy amíg simán ment minden, addig a páromon kívül csak 1 szülésznő és 1 orvos volt bent. majd 2 orvos... még 2 szülésznő, főnővér, 3 orvos, 4 orvos stb

2014. márc. 7. 12:56

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy ki az,akiek feltétlenül bent kell lennie a szülőszobán?Mert én speciel magától a szüléstől nem félek,de azt aztán végképp nem szeretném,hogy 10-en álljanak körbe,amikor halálszégyellős vagyok.Tudom,lehet,hogy buta kérdés,de erről sehol sem találtam semmit.Nem lehet esetleg olyat kérni,hogy az orvoson meg max 1 ápolón kívül ne mászkáljon már be más?Amúgyis nagyon kiszolgáltatottnak érezheti magát egy szülő nő,aki ráadásul azt sem tudja,mi vár rá.Én most vagyok 7 hónapos terhes és egyre jobban félek ettől...Tudom,persze,hogy muszáj ott lennie néhány ápolónak,ha történne valami,vagy én nem is tudom.Első terhességem,és fogalmam sincs ezekről..Meg sok helyen olvastam,hogy úgysem ez lesz a legnagyobb bajom,amit értek is,de azért mégis...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook