Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kilábalás a depresszióból... fórum

Kilábalás a depresszióból... (beszélgetős fórum)


23. 0c4c6bc0ed (válaszként erre: 16. - 1023b44e1e)
2021. jan. 10. 08:03

Mit szedsz ?

En alig alszol, köszi

2010. febr. 21. 11:56
Valaki itt?
2010. febr. 20. 19:13
Nem tudom,hogy valaha teljesen kilehet-e lábalni a depiböl.
2010. febr. 20. 18:57

Az a "szép", amikor valaki a nagyon erős depresszió mellé még olyan személyiségtípus is, mint én...


Én ugyanis úgy vagyok vele, hogy nekem meg ne próbálja mondani senki "a frankót", úgyhogy valószínűleg a szakembert élből elküldeném a ...-ba, hogy folytasson "bájcsevelyt" valaki mással.


Ugyanakkor az is nagyon igaz, amit itt írtak, hogy a depressziós ember komolyan terhére van a környezetének, de még komolyabban önmagának. Szörnyű... bennem az egyetlen dolog, ami még tartja a lelket, hogy nem okozhatok fájdalmat anyukáméknak, így minden nap fel kell kelnem, és csinálnom a dolgomat, ezt a nyomorult életet, mert ha feladom, anyuék belehalnak a fájdalomba. Elég bajuk van így is:(

19. 241a129651 (válaszként erre: 17. - Ecf0456b95)
2010. febr. 20. 18:13
Hasonló érzések..
2009. máj. 14. 12:00
Méghogy parti!Milyen parti?Ilyen tam-tam buli,vagy leiszom magam a sárga földig buli?
2009. máj. 5. 13:37
Az igazi depressziót nem lehet egy elhatározással megszüntetni, sajnos én öt éve szenvedek tőle és még sokszor ma is érzem azt a rettenetes kilátástalanságot és feszültséget amit eleinte éreztem , pedig azota is járok pszihológushoz és szedem a kedély javitót. Semmi nem érdekel csak egyedül szeretek lenni a lakásban.Rettenetes érzés.
2009. máj. 3. 09:55
Amióta szedem ezt az új gyógyszert simán át tudnám aludni az egész napom :( fura hogy eddig sose tudtam aludni most meg megállás nélkül álmos vagyok
15. Dite
2009. máj. 3. 07:14
A depressziónak több fajtája van és a súlyosság mértéke is változó. Lehet átmeneti, közepes és nagyon erős. Attól függ, hogy milyen az ideg rendszere hogy tudja feldolgozni ami éppen akkor érte. Az orvosi kezelések is attól függenek. Lehet elég a nyugtató vagy injekciós kezelés később gyógyszerekkel kiegészíteni vagy befektetik a kórházba. Vagy gyógyszer nélkül is átlehet vészelni egy félhomályos szobában mire sikerül az utcára kimenni vagy éppen szórakozni menni. Ez az enyhébb fajtája. De ez is tarthat például 1-2-3 hétig is a bezártság magába fordulás, hangulat változások.
14. cc6a363661 (válaszként erre: 9. - F3b8b0290e)
2009. máj. 3. 01:24
A mellékhatás már nem a Te bajod!!
13. cc6a363661 (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2009. máj. 3. 01:23

Ez így van, Annak, aki igazán depis, kizárólag a tabletták segítenek...

Petyának utánna kellene nézni a szakirodalomban, mert fogalomzavara van...


Csak be kell írni a Google-ba, hogy depresszió, és elolvasni, amit szakirodalom leír!!!!

2009. máj. 3. 01:20
Bocsi, a 3.-ra akartam reagálni...
11. cc6a363661 (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2009. máj. 3. 01:20

Ez így van, hisz Aki depressziós, azt az ég-világon nem érdekli Senki-, és semmi, még a legjobb party sem!!!


Az tudományos tény!!!!

10. 099c0bed40 (válaszként erre: 9. - F3b8b0290e)
2009. máj. 2. 20:14

Nem a véleményeddel van itt a baj, hanem azzal a "jótanáccsal" amit tanácsolsz, hogy ne szedjen senki "mérget".

Örvendetes hogy Te egy nagy bulitól helyrejöttél, sajnos sokan vannak akiknek mindez nem elég, őnekik ha tetszik ha nem gyógyszer kell, és mellé hosszan tartó pszichoterápia.

2009. máj. 2. 19:28
hát nem tom gyerekek én nem csak a partyra értettem a kilábalást, mindegy bocsi én elmondtam a véleményemet ennyi, mérgezzétek magatokat a sok szerrel ... de kérlek előtt olvassátok el a mellékhatásokat.... Csók nektek
8. sundance (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2009. máj. 2. 18:42
Nem is lehet ezt megcáfolni. Én végignéztem az édesanyám kínlódását... Borzasztó volt! Ma már hála Istennek jól van, de orvosi segítség és gyógyszerek nélkül nem ment volna, hiába állt mellette az egész család.
7. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Floroo)
2009. máj. 2. 18:38

Én hiszek abban,hogy amikor még a depresszió enyhe fázisban van,úrrá lehet lenni rajta,ugymond"el lehet lenni vele",ill tudom.Erős akaraterő kell hozzá.

De ez csak egy bizonyos ideig működik.

Mikor már súlyosabb,akármennyire szilárd az akaraterőd,segítség nélkül nem tudod legyőzni,csak kínlódsz,terhére vagy a környezetednek,de "önmagad számára vagy a legnagyobb teher".

Ha már súlyosra fordult,előbb -utóbb eljutsz oda,hogy vagy orvosi segítség,vagy nincs tovább.

Cáfolja meg ezt valaki,aki "kigyógyult" belőle,kimászott ebből a mély gödörből.De tudom,hogy aki igazán benne volt,nem fogja.....

2009. máj. 2. 18:32
Ilyen hülyeséget lécccci ne tanácsolj senkinek, hogy ne szedje be az orvos által felírt gyógyszereket! Az igaz, hogy a gyógyszer önmagában nem segít, nagyon sokat kell még hozzátenni, de rengeteg embernek szüksége van gyógyszeres segítségre is. Ami meg azt illeti, bárcsak olyan egyszerű lenne kilábalni a depresszióból, hogy "ja, én most akkor inkább elmegyek partyzni egyet!" Ugyan kérlek!!!
5. Miss Angel (válaszként erre: 1. - F3b8b0290e)
2009. máj. 2. 18:28

Hát,bocs,de te nem depressziós voltál...

Az nem ilyen egyszerű.

Kívánom,hogy soha ne éld át az IGAZIT...

4. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 3. - Floroo)
2009. máj. 2. 18:07
Vhol igazad van.Én voltam nagyon mély depiben,kórházban is,ha egy party elég lett volna és semmi gyógyszer,akkor ezek az intézmények,orvosok feleslegesek?????Ugyan már!!!!!
3. Floroo (válaszként erre: 1. - F3b8b0290e)
2009. máj. 2. 18:04
Neked nem volt depressziód, ha egy party feljavította a kedélyedet. Tudat alatt pedig semmit nem lehet helyre tenni, mivel az aktív tudat számára nem hozzáférhető. Képtelenség, hogy tisztában vagy Freuddal, s a kedélyjavító gyógyszerek lényegével. Fogalmad sincs, mi az igazi depresszió, uh. csak ne adj tanácsokat senkinek és adj hálát, hogy nem csúsztál lejjebb.
2009. máj. 2. 18:00
örülök,hogy rendbe jöttél :))) De mindennel nem értek egyet és sztem fognak jönni,akik leírják,akik kompetensebbek,mint én..... Pl. gyógyszerek....
2009. máj. 2. 17:56
Kedves Hoxások! Én most lábaltam ki egy elég kemény depresszióból... Hogy mi segített hááát a barátok a család, elég durva hónapokat éltek át együtt velem... 3 hónapig bezárkóztam nem beszéltem senkivel, melóhelyemre kénytelen voltam menni de ott sem voltam senkivel hajlandó beszélni, kattantnak néztek.... elmentem pszihologushoz az sem segített felírt egy csomó kedélyjavítót, én természetesen nem szedtem be, mert volt eszem... azok tudatmódosító szerek amik függővé tesznek... Én tudtam magamban tudat alatt én több vagyok mint pár szem tabletta erőt vettem magamon és inkább a gép elé ültem és ültem, nem mondom azt h könnyű volt, hiszen én is azt hittem h ebből nincs kiút... Aztán mikor azt vettem észre h már barátaim kezdenek belefáradni a betegségemben hiszen ők is azt hitték h reménytelen, elkezdtek hanyagolni, nem is hanyagolni inkább furcsán báni velem mint egy beteggel és tudom ez így nem szép dolog de talán ez is előresegített a gyógyulásban, hiszen belegondoltam h ez nem mehet így, én visszaakarom kapni a vidám énemet... Erőt vettem magamon összehívtam a haverokat és bejelentettem h megyünk egy jót bulizni... És mi lett belőle? Egy hatalmas party, mindenki mosolygott mikor rám nézett mivel csak úgy áradt belőlem a pozitív energia... Egy szó mint száz a gyógyszer az még mélyebbre ránt és árt, tudat alatt kell helyre rakni a dolgokat, bele kell gondolni h vannak emberek akik azt az énedet szeretik mikor mosolyogsz boldog vagy és repdesel az örömtől... A legjobb gyógymód a barátok és a család.... Aki depresszióval küszködik annak szerencsés és sikeres ÖNGYÓGYULÁST kívánok.... ÉS tényleg a gyógyszereket ne szedje mert az nem juttat előre inkább a mélybe ránt.... Üdv a Ti mosolygós Petyátok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook