Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihez kell fordulnom, ha igazolást szeretnék arról, hogy egyedül nevelem a lányomat? fórum

Kihez kell fordulnom, ha igazolást szeretnék arról, hogy egyedül nevelem a lányomat? (tudásbázis kérdés)


2021. ápr. 20. 14:04
Sziasztok!Nagyon köszönöm a segítségeteket, végül az iskola titkár írt(mivel elküdtem a helyileg illetékes gyámüggyel a levezést), hogy továbbítja az iskola igazgatónőjének.Aztán meglátjuk.Köszönöm mégegyszer😊😊
2021. ápr. 20. 08:06

Szia

Elvileg ilyen esetben a gyámügy, a gyermek 3 éves korában csinál egy családi jogállás rendezést. Beidéznek, új anyakönyvi kivonatot kap egy kitalált apával.

Ha nálatok ez nem történt meg, valóban nehezebb minden egyes ügyintézés.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 07:44

Szia! Én térvivevényes levélben megkérném az iskolát, hogy szíveskedjenek egy nyomtatványt küldeni, amiben megadod a válaszokat a kérdéseikre. Röviden vázolnám a helyzetet, a választ, amit a gyámhivatal mondott neked. Esetleg újból megkeresném a Gyámhivatalt is, szintén levélben, amivel tudod igazolni, hogy voltál a kéréssel náluk, hogy írják le, mi a válaszuk az iskolának.

Végsőesetben közjegyzőhöz fordulnék, ahol kijelented előtte, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, a gyermeket egyedül neveled, ez ellen már nem tehet semmit az iskola.

Gondolom az ingyenes tankönyv, étkezés miatt kell nekik tisztázni ezt, ha nem is kérted ezt a szolgáltatást, akkor is.

2021. ápr. 20. 07:04
Kezdetektől egyedül nevelem a lányomat, eddig gond nem volt belőle.Még a személyi igazolvány csináltatásakor sem.Viszont most az iskola(szeptemberben kezdi),szinte már "követeli rajtam" a bírósági végzést vagy igazolást arról,hogy egyedül nevelem.Viszont az apa, még jóval a szülés előtt távozott az országból,nem tatrtottuk,nem tartjuk a kapcsolatot azóta sem.Jobb ez így.Az iskola szerint a helyileg illetékes gyámhivatalhoz kell fordulnom,de a hivatal teljesen mást mond.Mégis kihez forduljak,ha nem volt házasság,nem volt bejegyzett élettársi kapcsolat, a gyermekem az én születéskori család nevemet viseli?Köszönöm előre is a segítséget.Szép napot kívánok mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook