Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam rá 4 éves lányomat, hogy egyedül aludjon? fórum

Hogy szoktassam rá 4 éves lányomat, hogy egyedül aludjon? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 27. 12:29
Van erről egy cikk,hogy miért jó,ha velünk alszik.Keressetek rá a neten szerintem érdemes elolvasni.Egyébként szerintem is gyerekfüggő,mert az első lányom nagyon igényelte,de a második jobban érzi magát a megszokott kis ágyában,de mivel 8-hónapos szopinál néha elalszik mellettem,de átrakom utána az ágyába.
12. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Dencsikné)
2010. aug. 5. 13:59

Az én fiam most 2 és fél éves és most márciusig ugyanez volt a helyzet nálunk is.

Én az akkor 3 hónapos öccsét "használtam fegyvernek":) Mondtam neki, hogy nem tudok mellette maradni, mert Ákos még éhes, szopiznia kell. Az első nap még csak a déli alvásnál próbálkoztunk, majd miután sikerrel jár a dolog, elaludt magától, másnap délben szintén, így este se feküdtem már mellé. Persze nem lehet mindig a kicsire hivatkozni, így csak annyit mondtam, hogy nekem még van egy kis dolgom, de nyitva hagyom az ajtót, itt vagyok a közelben, ha bármi baja van, akkor szóljon és én rögtön megyek. Nyilván az első nap percenként hívott be, de másnap már csak ötször, a harmadik naptól pedig már tényleg csak akkor szól, ha valóban van valami gondja (szomjas, pisilnie kell).

Az én fiammal általában mindent előre meg kell beszélni, ami először heves ellenállást vált ki belőle, de mire sor kerül a dologra, már ő maga említi. lehet, hogy érdemes lenne mondjuk ma elkezdeni beszélgetni a lányoddal (főleg, hogy ő már a kora miatt még jobban megérti), hogy jövőhéttől egyedül kell aludnia. Elmagyarázhatod közben, hogy miért és ideje is van addig, hogy eméssze a hallottakat, megkérdezze, ami ezzel kapcsolatban neki eszébe jut.

Az biztos, hogy nekem szerencsém is volt, de szerintem a te elhatározásodon múlik minden. Próbáld meg kedvesen, de nagyon határozottan közölni vele, hogy ezentúl másképp lesz:)

11. dencsikné (válaszként erre: 10. - Kvcstm)
2010. aug. 5. 13:44
Megpróbálom., Majd idővel elválik segített-e, azért köszi.
10. kvcstm (válaszként erre: 1. - Dencsikné)
2010. aug. 5. 13:41

Szia!Az én lányom úgy aludt mindíg el, hogy mellé kellett feküdnöm.Persze mindíg elaludtam én is, ez persze nem tett jót a házaséletnek sem.Aztán elköltöztünk, gyereknek új, nagyobb szoba stb.Apja megelégelte és azt mondta, lefényképezi,hogy velem alszik és kiplakátolja az oviban.Na innentől okés.

Csak tanács:éreztesd vele, hogy már nagy lány.Vezess be valami új feladatot, amivel egyedül megbírkózik, érezze, hogy VÁLTOZÁS következik az életében és akkor az egyedül alvás is menni fog.Légy türelmes és következetes.

Remélem, hogy picit tudtam segíteni!

2010. aug. 5. 13:34

Külön alszik, hál istennek saját ágyába és saját szobába


a baj az, hogy ott kell mellette ülni és megvárni amíg elalszik, eddig fogni kellett a kezét, most ezt próbáljuk elhagyni, szeretném ha magától aludna el

2010. aug. 5. 13:34

Az attól függ, hogy miért nem akar egyedül aludni.

Eddig hogy aludt? Egy szobában veletek, vagy van saját szobája?

Szerintem gyerekfüggő is, hogy kinek mire van szüksége.

A nagyobb fiam, aki négy éves múlt, kb egy éve alszik el egyedül. Előtte bent kellett lennünk vele a szobájában amíg el nem aludt.

A kicsi egy éves múlt, de ő az első pillanattól kezdve azt igényli, hogy egyedül aludhasson el. Pedig semmit sem csináltunk másképp. Egyszerűen mások.


Lehet az is, hogy fél a sötétben. Érdemes beszerezni egy éjszakai fényt. Ha az is kevésnek bizonyul, akkor nyitott ajtónál aludjon. Ha még ez sem elég, akkor éghet a lámpa amíg el nem alszik. Nálunk most ez a helyzet.

Illetve van egy macija, aki vigyáz rá éjszaka.

Mostanában elkezdett félni attól, hogy éjszaka valaki bántja majd. Azt találtam ki, hogy a falvédőjén van három pillangó, akik valójában tündérek, és azért vannak ott, hogy rá vigyázzanak. Ez segített.

Ráadásul nálunk nagyon fontos, hogy mese nélkül nincs alvás. Általában két-három mese van. Egyet választ Apa, egyet én és az utolsót ő. De ha hosszabb egy mese, akkor a többi általában valami vers. A lényeg, hogy vele foglalkozzunk és boldogan feküdjön le.

7. fgh34 (válaszként erre: 1. - Dencsikné)
2010. aug. 5. 13:32
Várd ki, amíg ő is igényli, hogy külön aludjon tőletek. Persze ez lehet, hogy hosszú idő, de olyan gyorsan telnek az évek, hogy még vissza fogod kívánni, amikor Hozzád bújt.Néhány ötlet azért: Költözésnél: Olyan jó lesz, ott lesz sajád szobád,ha építesz vmit, nem kell elpakolnod este stb.Vagy: Az unokám születésnapjára kapta a saját szobáját,akkor költözött külön a szüleitől. Persze éjszakai átvándorlás azért még iskolás korban is gyakran előfordul, de lényeg, hogy a saját ágyában aludjon el. Inkább ülj mellette, míg elalszik,akármilyen fárasztó. /Én pl. annak idején lefeküdtem mellé az ő ágyába, míg el nem aludt,de tudta, hogy nem maradok ott reggelig. Minden gyerek más, legfontosabb, hogy SEMMIBEN ne siettesd, mert annál nehezebben megy. Találkoztál már olya 16 évessel/normálissal/,aki nem eszik szilárd ételt,nem szobatiszta, cumizik, szpja az ujját v. a szüleivel akar egy ágyban aludni.?! Pl., ha elaludt nálatok át is lehet vinni a saját helyére.Az fontos, hogy érezze, mindenkinek megvan a saját alvóhelye, de azért nem olyan szigorúak ezek a szabályok.
2010. aug. 5. 13:28
Szerintem az elejétől fogva a gyereknek a saját ágyában a helye..persze ez csak az én véleményem
2010. aug. 5. 13:27

Az én lányom 10 éves, és velünk alszik. Mondjuk én nem is akartam soha erről leszoktatni.

Mindenesetre sok sikert!

2010. aug. 5. 13:25
Nekem egy Csőrikés Disney ágynemű meghozta a sikert! :)
2010. aug. 5. 13:25

Szia


Vicces, de a fiam is négy éves volt hogy egyedül kezdett aludni. Eleinte, ugye mi egy szobában alszunk, az apja odafeküdt mellé, egy matracra, meg mondtuk, hogy nagy fiú vagy, már külön ágyacskád van. Aztán mondtuk mennyire jó helye van, az az ő birodalma, és ha nem megy oda, akkor megyünk mi. Meg hogy az oviban is egyedül alszik, ami kiderült, hogy nem is igaz mert az ovónénivel :D Persze csak mig elalszik. Egy darabig ott aludt mellett a férjem, aztán már egyedül is odament. Szerintem elég érettek már ilyenkor hogy megértsék. :)


Sok sikert!

2010. aug. 5. 13:24
Mármint külön szobában?
2010. aug. 5. 13:20
Hogy szoktassam rá 4 éves lányomat, hogy egyedül aludjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook