Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kierőszakolt házasság lenne ez? fórum

Kierőszakolt házasság lenne ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. linzerkarika888 (válaszként erre: 123. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 26. 14:49
Szerintem nagyon hasznos, sok mindent segít megérteni.
123. PöttyösPanka (válaszként erre: 122. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 26. 06:50
Oké, értem. Mindenesetre szerintem sem ártana, ha elolvasná a könyvet. Sőt, azt mindenkinek el kellene olvasnia.
122. linzerkarika888 (válaszként erre: 120. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 25. 22:40

A fórumindító annyit írt kb., hogy nem beszédes a párja, szégyellős, és hogy az érzéseit tettekkel mutatja ki. Innen gondoltam.

Egy fórumon egyébként szerintem sosincs annyi infó, amiből egyértelműen le lehetne bármi konkrétumot is szűrni, mert azért nyilván nem fog csimber minden részletet leírni. :)

Abból, amit leírt, ezt gondoltam.

121. horimatyi (válaszként erre: 104. - Bichter1)
2018. ápr. 25. 13:25

Az megint más. Kis bók, kis hang, kis vélemény.

Természetesen.

120. PöttyösPanka (válaszként erre: 119. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 25. 12:23
Lehet, de én ennyi információ alapján nem tudnám megtippelni.
119. linzerkarika888 (válaszként erre: 113. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 25. 12:03
Úgy értem, hogy az érzéseit inkább simogatással, ölelgetéssel..stb. mutatja ki, nem pedig verbálisan.
118. 86d0584f0e (válaszként erre: 115. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 25. 12:02
Nincs ezzel semmi baj, annak idején nálunk is a férjem akart házasodni, ő akarta az egyházi esküvőt és a lagzit is.
117. ina87
2018. ápr. 25. 11:38
azért a férfiak zöme persze h örül a saját gyerekének,és a házasságot,gyereket nem lehet összehasonlítani.
116. PöttyösPanka (válaszként erre: 115. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 25. 10:51
:)
115. Mézes-Krémes (válaszként erre: 111. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 25. 10:32

Igen-igen, neki fontos. Azt mondta, hogy neki gyerek csak családba, házasságba szülessen, és ő ebben nem fog kompromisszumot kötni velem. :D Attól függetlenül azért nyilvánvalóan legyezi ám a kis önérzetemet, hogy így gondolkodik erről. :) Bár ő pl. a lagzit, a buli részét is szeretné. Mi valahogy fordítva vagyunk összekötve. :)


Ha majd egyszer az lesz, hogy eljutunk odáig, hogy ez téma lehessen, mármint a gyűrűn túli megvalósítása a többi dolognak, akkor biztos, hogy bele fogok menni, de valójában igen, csak az ő kedvéért. Nekem ez nem hinném, hogy plusz öröm vagy boldogság lenne, sőt, igazából egy olyan esemény, amin majd túl fogok esni.


Ezért is védtem meg a fórumindító lovagját, mert egyáltalán nem biztos az, hogy ettől ő még ne szeretné, ne lenne nagyon-nagyon kitartó. Mert én ezek ellenére egyébként nagyon kitartó vagyok egy kapcsolatban, és feltételek nélküli. Egyszerűen nem függ össze a kettő, vagyis nem feltétlenül függ össze. :)

114. Mézes-Krémes (válaszként erre: 105. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 25. 10:28

Ez a lánykérés nem hagyományos, már szervezkedős lánykérés volt, ezzel ő a szándékát akarta kifejezni, meg az érzéseit, de még ő maga mondta, hogy a folytatást kizárólag akkor képzeli el, ha már lesz valami egyéb is mögöttünk. Merthogy apám kecójában élünk együtt. Igaz, hogy 90%-ban ő soha nincsen otthon, csak néha jön haza, így mondhatni, hogy ketten élünk, de nem a sajátunkban... Azt mondta, hogy ez jelzés, egy szándék felém a részéről, hogy mit akar, de megvalósítani nem akarja, csak akkor, ha már legalább egy saját fészkünk lesz, mert így ebben a formában inkább cikinek érezné a dolgot, és ezzel én is tökre egyet kell értsek. :)


Szóval van még jó pár évem szerintem, hogy így maradjunk. Egyébként pontosan jól tudja, hogy nekem mi erről az egészről az érzésem, és a véleményem, ezt átbeszéltük, ebből konfliktus nem volt. Azt is mondta, hogy szeretne majd gyereket (én is szeretnék) és abban biztos lehetek, hogy az ő gyereke hagyományos értelemben vett családba kell szülessen. :D

Én meg ezzel úgy vagyok jelenleg, hogy ha odáig eljutunk, akkor addigra nyilván beadom a derekamat a kedvéért, ha ez neki tényleg ennyire fontos.

113. PöttyösPanka (válaszként erre: 107. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 25. 10:01
Ezek alapján miből gondolod, hogy a testiség a szeretetnyelve? A többinek sem feltétele, hogy kommunikatív legyen.
112. babika_ (válaszként erre: 67. - Csimber)
2018. ápr. 25. 09:56
Gratulálok! Viszont ezt a kommunikációs dolgot jobb lenne minél előbb megoldani, mert így elég nehéz lesz. A régi jó barátnőm férje ilyen, aki semmit nem tud mondani, nem tudnak egymással semmit sem megbeszélni, és ebből rengeteg veszekedés, szétköltözés stb lett. A végére nagy nehezen kezdik megoldani a dolgokat. Kívánom, hogy nektek könnyebben menjen. Nincs attól rosszabb, ha valaki folytonos bizonytalanságban van azért, mert nem tudja mit gondol a másik
111. PöttyösPanka (válaszként erre: 81. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 25. 06:31

Nem csoda, hogy ódzkodsz a házasságtól, ha így keverednek benned a fogalmak. A házasság, az esküvő és a lakodalom három külön dolog. A házasság az a gazdasági és érzelmi közösség, amiben nap mint nap élek a férjemmel. Elég praktikus dolog, mivel sok hivatalos ügyet el lehet intézni a másik nevében, sok más ügyet leegyszerűsít, mivel nem kellenek további nyilatkozatok, stb. (Nekünk konkrétan gyerekünk sem lehetne, ha nem lennénk házasok, de most nem ez a téma.) Az esküvő meg annyi, amennyit szeretnél. Ha az a vágyad, hétköznap ketten két tanúval bementek az anyakönyvvezetőhöz (azért előtte időpontot kell egyeztetni), és aláírjátok, hogy mostantól házasok vagytok. Semmi puccparádé, semmi pénzkidobás. A lagzi meg az a dolog, ami szerintem teljesen fölösleges. Látod, a kérdező párjában is összekeveredtek ezek a fogalmak, és a lagzitól való félelme miatt majdnem az egész házasság meghiúsult.


Gratulálok az eljegyzéshez :) Ez azt is jelentheti, hogy a párodnak mégiscsak fontos a házasság. Ha neked meg nem jelent semmit, akkor lehet, hogy a kedvéért mégis belemész majd, csak még szoknod kell a gondolatot :)

110. PöttyösPanka (válaszként erre: 109. - Gribedli***)
2018. ápr. 25. 06:19
Szerintem se bízik, és az már eleve rossz jel.
109. gribedli*** (válaszként erre: 78. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 25. 00:53
Az persze, hogy alap, hogy dolgozni kell mindenen, de ha menthetetlen a dolog, nem dôl össze a világ, inkább egy válás mint egy rossz házasság, és én is házasságpárti vagyok. Csak az én szememet nem zavarja, ha valaki nem csak egyszer, hanem többször is házasodik ha úgy adódik. Az jut eszembe, hogy az ilyen ember nem nyugszik bele, hogy boldogtalan legyen, de mindig ad egy újabb esélyt, hogy boldog legyen. Aki pedig sose akar házasodni, arrôl az jut eszembe, hogy fél kifejezni az érzelmeit vagy bizalmatlan, vagy ilyesmik. Nem tartja annyira azt a kapcsolatot, stb. Mert a házasság nem mindig pénz kérdése, nem kell okvetlenül nagy lagzi de az ilyen ember nem bízik a másik anche, nem bízik abban a kapcsolatban.
108. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 25. 00:43
Azért ha jól tudom, csak a templomi szövegben kell "örökre" megígérni:D
107. linzerkarika888 (válaszként erre: 98. - Csimber)
2018. ápr. 24. 22:48

A párod szeretet-nyelve akkor valószínűleg a testiség. Van is erről egy könyv:

Gary Chapman - Az öt szeretet-nyelv


Mi a vőlegényemmel már csináltunk annó szeretet-nyelv tesztet, szerintem fontos tudni a másikról, neki milyen "csatornái" vannak. Szerintem nektek is hasznos olvasmány lehet! :)

106. linzerkarika888 (válaszként erre: 88. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 24. 22:45

Nagyon egyetértek! :)

Ez a folytonos "úgyis elmúlik" hangoztatása már kicsit idegesítő, mindenki ezzel pedálozik, pedig szerintem csak dolgozni kell érte.

105. linzerkarika888 (válaszként erre: 87. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 24. 22:43
És ez az örök-jegyesség a párodnak is okés? :D
104. Bichter1 (válaszként erre: 101. - Horimatyi)
2018. ápr. 24. 22:30
Azért legyen beszédes is :) Minden nő szereti hallani a bókokat és a párja hangját, véleményét :)
103. Bichter1 (válaszként erre: 95. - Csimber)
2018. ápr. 24. 22:29

...hát nem is tudom.

Talán örülök,hogy nem vagyunk egyformák :) De ettől még persze jó ember, meg minden....de nagyon sok múlik (számomra elsődleges) a beszélgetésen, egy jó csevegésen... egyezik-e a véleményünk, vagy köszönőviszonyban sincs semmivel a nézetünk.


Szóval, nem elhanyagolható, nagyon sok nézeteltérés lehet ha ez nincs meg.

102. horimatyi (válaszként erre: 95. - Csimber)
2018. ápr. 24. 21:35
Jól kimosod magadnak őt.
101. horimatyi (válaszként erre: 22. - Csimber)
2018. ápr. 24. 21:34
Egy férfi nem a szavakat ontja. Egy férfi cselekszik. Vagy nem..... Aztán mégis...
100. Dredd
2018. ápr. 24. 19:59
franc tudja...
2018. ápr. 24. 19:56
Ő nem dolgozik?
98. csimber (válaszként erre: 96. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 24. 19:38

Nem senkivel, van sok barátja. Csak nekem ez fura hogy szüleivel nem beszél úgy ahogy én. Nincs igénye ra, nem talalkozik velük.

Tettekben megmutatja 😌 meglep dolgokkal. Próbál a kedvemben járni. Ha elmegy a haverokkal, mindig kapok "karpotlast". Masnap mondjuk engem is elvisz valami programra, fagyizas, közös program, tudja hogy ez nekem fontos. Mos, takarit, en egesz nap dolgozom, ket es fel orat utazom oda vissza. Ezert mindent o csinál szinte itthon. Ha boltba megy akkor mindig hoz nekem valamit amit szeretek

97. 31bc25d879 (válaszként erre: 95. - Csimber)
2018. ápr. 24. 19:20

Gátlásos, befelé forduló, visszafogott, halk szavú.

Ilyen van nőben is. Láttam már mindkét nemben ilyen típusút.

96. 86d0584f0e (válaszként erre: 95. - Csimber)
2018. ápr. 24. 19:04

39 éves és még nem volt kézzel fogható kapcsolata? Senkivel nem tartja a kapcsolatot?


Tettekkel hogy áll, ha már nem beszél? Azokkal bizonyít?

95. csimber (válaszként erre: 93. - Bichter1)
2018. ápr. 24. 18:46
Valahogy nehezen kommunikal... Elottem nem nagyon volt komoly kapcsolata, talan egy, szüleivel se nagyon tartja a kapcsolatot...nehezen beszel lelki dolgokrol. Talan azert mert nem tudja kifejezni magat. Pl. Babaval kapcsolatban is, mindig visszafogottan nyilatkozik, ugy latom rajta neha mintha nem is örülne, de rajottem, csak azert nem mert gatlasos vagy nemtudom. Pl barátokkal iszogattunk, vacsoraztunk par hete (en nem ittam... 😀) es kicsit becsicsentett, mindenkinek buszken mondta hogy itt van az o kis gyermeke, meg olelgetett hogy mennyire fontos vagyok neki, meg bennem megbizik. ☺️ De amugy nem jellemzők ra a szóbeli vallomasok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook