Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kierőszakolt házasság lenne ez? fórum

Kierőszakolt házasság lenne ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
34. Smirnoff (válaszként erre: 30. - Papája)
2018. ápr. 23. 16:52

Szerintem abszolút nem igaz, hogy a nők lennének ennyire házasságpártiak. Térden csúszni meg senkinek nem kell, értelmesen meg lehet beszélni ezt.


Nem tudom, mikor volt erről utoljára szó köztük, de egy utolsó nem utalgatásos és nem ultimátumos véleménykifejtést megér a dolog. Aztán meg hagyni a fenébe, örökre, ha nem lesz házasság.

Azt meg véletlenül se tenném az érvelésbe, hogy házason szeretnék gyereket. A gyerek megvan, ő már tény.

Sokan vannak (ha nem a legtöbb épeszű ember), a a korral vagy a gyerekük miatt tényleg megváltoznak, bár én nem bíznám el magam pár hónap után.

Ebben a helyzetben amíg a gyerek közös nyűg és öröm, a házasság le van ejtve. Ha valakinek olyan fontos a házasság, az nem így kapja be a legyet.

33. 86d0584f0e (válaszként erre: 32. - Csimber)
2018. ápr. 23. 16:22

Nem nehezebben fejezi ki magát, hanem halvány utalást sem tett arra saját akaratból, hogy elvenne, legalábbis ezt írtad róla.


Ha valaki el akar venni, szól. Ha nem akar elvenni, nem mondja. Ebben nincs más szemszög.

32. csimber (válaszként erre: 30. - Papája)
2018. ápr. 23. 16:17
De miért? Minden embernek ilyennek kell lennie? Nem lehet hogy egyszeruen o csak ilyen. Attol meg nem szeret kevesbe, csak nehezebben fejezi ki magát...?
31. linzerkarika888 (válaszként erre: 30. - Papája)
2018. ápr. 23. 16:11
De ki szeretne egy olyan férjet, aki csak csendben eléldegél vele/mellette?
2018. ápr. 23. 16:01
A nő inkább házasság párti, akkor érzi jól és biztonságba magát. A férfi csak, ha nagyon szerelmes, akkor házasodik, hogy csak magáénak tudhassa a nőt. Akkor mindent megtesz, térden állva kéri meg, boldog, ő erőlteti a házasságot. Nos ez a te párodra nem igaz, beletörődött a gyerekbe, de nem szeret annyira, hogy feleségül vegyen. Ne erőltesd, így lehet, hogy nem ijeszted el és szép csendben eléldegél melletted.
2018. ápr. 23. 15:56

Rózsaszín ködös, mindent elsöprő, mind a ketten akaró házasságok is véget érhetnek akár már 1 év múlva is. (ismerek ilyet)

És ebből is születhet egy szerelmen, szereteten, kölcsönös tiszteleten és megbecsülésen alapuló sírig tartó házasság.


Gyerek a hasadban. Ha a párodon azt látod, hogy ő is akarja szerintem kezd(jétek) el szervezni az esküvőt:)

Sok boldogságot kívánok:)

2018. ápr. 23. 15:44
Mit szeretnél hallani? Hogy nem lenne kierőszakolt házasság? De igen. :( Attól még működhet persze. Rengeteg ilyen házasság van. Ha jön a nagy szerelem, könnyen lehet, hogy le fog lépni. De nem biztos. :) Mit befolyásol, amit mi írunk? Semmit. Ne rágd magad, örülj a babának, az esküvőt pedig ne erőltesd. Vagy mindenképp még pocakkal szeretnél férjhez menni?
27. linzerkarika888 (válaszként erre: 25. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 23. 15:43
Az "is" nem kell a mondatba, na. :D Nem tudok fogalmazni.
26. csakelőre (válaszként erre: 22. - Csimber)
2018. ápr. 23. 15:42

Azért ma rákérdezek még nála, hogy tudja, nem erőszakból szeretném


Hmm...ne haragudj de nee ezt nee

Nem kell őt biztosítani erről,mert ez most úgy jön le,mint amikor a nagyi etetné az unokáját,egyél még,egyél még,nem eröltetem,de egyél még.

25. linzerkarika888 (válaszként erre: 24. - Csimber)
2018. ápr. 23. 15:42

Hát persze hogy nem.

Barátnőm is így akarta elérni, hogy elvegyék.

Nem azt mondom, hogy TE igen, de van aki így csinálja.

24. csimber (válaszként erre: 23. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 23. 15:38
En nem véletlenül estem teherbe...
2018. ápr. 23. 15:29

Csimber!

Volt egy hasonló kapcsolatom annó, mint a leírtak alapján a tiéd.

3 és fél évig voltunk együtt, kb. másfél évig hallgattam tőle, hogy el szeretne venni feleségül (Hitegetett magyarán)... De amikor beszéltünk róla, egyre inkább azt mondogatta, hogy az csak egy papír, hagyjam már vele békén. Meg hogy ő nem áll készen, előbb utazzunk világkörüli útra, meg stb..

Úgyhogy békén lett hagyva.

Kitartottam mellette ezek ellenére, aztán egyszercsak felhívott, hogy ő külföldi konferenciája során megismert egy csajt, és hogy inkább őt választja. (Két hete ismerte.)

Tehát hogyha most úgy érzed, hogy erőszak lenne, ha elvenne, valószínűleg igazad van!

De egy ember nem azért marad velünk együtt, mert odaláncoljuk, vagy teherbe esünk direkt módon, hogy akkor már úgysem hagyhat el, mert ott a gyerek..

Az ilyen emberek ha menni akarnak, úgysem maradnak.


A mostani párom (aki a férjem is lesz jövőre:) ) pedig rengeteget várt rám, öt éve vagyunk legjobb barátok, ebből lett kapcsolat és fél éve jártunk együtt (tavaly), mikor megkérte a kezem, mert el akart venni, és annak ellenére akar elvenni, hogy vannak veszekedések. Ugyanazok az életcéljaink, ő neki is a család az első, meg ilyenek.


Érzed a különbséget a két srác között?

22. csimber (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2018. ápr. 23. 15:07

Én is ebben reménykedem :) Az biztos, hogy velem szeretne élni, más nővel már nem is akar lenni. Mindig ezt mondja, meg hogy én vagyok neki a legfontosabb, bennem megbízik. Meg nagyon büszke rá, hogy az ő gyereke van a hasamban :)

Azért ma rákérdezek még nála, hogy tudja, nem erőszakból szeretném. Beszéljük át újra. Ha annyira nem akarja, akkor én sem ragaszkodom hozzá, bár nagyon szeretném. Aztán majd eldönti, hogy mihez kezd ezzel.

2018. ápr. 23. 15:01

Szerintem házasodjatok össze:) Jön a baba is.

Én is azt gondolom, hogy akarjon elvenni, akarjon gyereket, de lehet, hogy csak ilyen kis bizonytalan és vezetni kell az élet nagy dolgaiban:)

20. Smirnoff (válaszként erre: 14. - Csimber)
2018. ápr. 23. 14:47
Ha ennyire megváltozott, és tudja, h te hazason szeretnél szülni, nem kell rágni a fülét.
19. 86d0584f0e (válaszként erre: 14. - Csimber)
2018. ápr. 23. 14:34
Egy felnőtt ember nem változik meg gyökeresen. A jelleme adott marad.
18. 86d0584f0e (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 14:33

Egyébként, nincs olyan, hogy bizonytalan magában, de ha átbeszélitek, akkor majd neked ad igazat. Egyszerűen kerüli a konfliktust.


Ha egy férfi el akar venni, akkor el fog. Szemernyi kétsége sem lesz. Minden más eset ... felejtős.

17. 86d0584f0e (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 14:32

Igen. Nem lehet "elérni" senkinél, hogy gyereket akarjon vagy el akarjon venni téged.


Azt vagy akarja ő maga vagy sem.

16. sanyinak (válaszként erre: 12. - Csimber)
2018. ápr. 23. 14:09
A bulikon is sokat gondolkodott, hogy elmenjen-e? :)
15. csimber (válaszként erre: 13. - Tüncyke45)
2018. ápr. 23. 14:06
Egyfolytában azt mondja, hogy nincs kedve elmenni a buliba, ha hívják, mert minek menjen, nem érzi már ott jól magát, akkor inkább otthon marad velem, az jobb.
14. csimber (válaszként erre: 13. - Tüncyke45)
2018. ápr. 23. 14:05

NA, ebben viszont nagyon megváltozott... Mintha egy másik ember lenne. Nem számít neki a buli, sokkal fontosabb vagyok neki én. Néha elmegy haverokkal de csak 2-3 órára, de ha kérem, hogy ne akkor marad. Ha együtt elmegyünk valahova, mondja, csak szóljak és indulunk is haza.

Esküszöm teljesen megváltozott...

13. Tüncyke45 (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 13:52
Belenéztem néhány korábban kiírt fórumtémádba,és nagyon az jön le, hogy ez komolytalan és énközpontú ember. A buli és a haverok az elsődleges,minden más csak mellékes,de, hogy a kérdésedre válaszoljak,igen kierőszakolt házasság lenne.Ennél az embernél mindenképpen.Én nem erőltetném a helyedben,mert ennek úgyis válás lesz a vége.
12. csimber (válaszként erre: 11. - Sanyinak)
2018. ápr. 23. 13:47
Hát ez az... De viszont ő ilyen... későn érő, és bizonytalan, minden döntésén rágódik hetekig... még egy cipővásárláson is....
2018. ápr. 23. 13:46
Azért 39 éves korára már csak eldönti egy pasas, hogy gyereket és házasságot akar-e vagy inkább egyedül marad...
2018. ápr. 23. 13:45
Igen, ez így kierőszakolt házasság lenne.
9. csimber (válaszként erre: 5. - Csakelőre)
2018. ápr. 23. 13:43
De erre már rákérdeztem nála, szinte felháborodva mondja, hogy miért gondolok ilyeneket, nem hagyna el egy gyerekkel, és ne aggódjak, minden rendben lesz.
8. csimber (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2018. ápr. 23. 13:42
Én 29., ő 39.
7. sanyinak (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 13:35
Mennyi idősek vagytok?
6. csimber (válaszként erre: 3. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 23. 13:31
Igen, inkább erről van szó, nem házasságellenes, csak mindig azt mondja, hogy ehhez neki még szoknia kell a tudathoz, meg hogy ő ilyen lassan "alkalmazkodik".
2018. ápr. 23. 13:18

Igen,az lenne.

Ráadásul,az ilyen házasságból előbb-utóbb menekülés lesz...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook